Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
CarT_L

Podpięcie dżwięku z PC do telewizora

Question

Witam. pisze z meczaca mnie sprawa. kupilem telewior 42 lg5000 i chce do niego podpiac PC-ta i pojawia sie problem. Mianowicie wprawdzie obraz wymiata ale dzwieku nie ma.Poczytalem...dowiedzialem sie ze potrzebny mi jest kabel jack- jack w mniejszej wersji.kupilem...podpinam jeden koniec do wyjscie w soundlbasterze live a drugi do telewizora. i co??kiszka !!nie ma dzwieku.nie wiem czy moze moja karta dzwiekowa jest zbyt stara?nie wiem. wkazdym badz razie jestem zalamany zaistniala sytuacja. tutaj chyba chodzi o jakies ustawienia czegos...ale nie wiem czy telewizora?czy kompa?bardzo prosze o pomoc!!pozdrawiam :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Na karcie wpinasz do LINE OUT, w przypadku TV zapewne jest wejście minijack przy porcie VGA, nie powinno być żadnego problemu. Sprawdź ustawienia karty. Chyba, że korzystasz z innych portów - dvi (tylko obraz), hdmi ... więcej konkretów !

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 0

Ja też mam problem.

PC mam podczepionego do tv (Philips 9603) przez DVI-HDMI. Dzwięk osobno do audio in L/R. Przypisałem dzwiek do odpowiedniego wejścia HDMI i niestety cisza.. Próbowałem pod wejscia boczne i też nic.

Sprawdzałem kabel jest ok,wyjscie z kompa ok (podłączyłem pod kino domowe i dzwięk był) Na tv nie ma.

Jaka może być przyczyna?

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 0

CarT_L, jakim kablem łączysz komputer z TV ?

Jeżeli Jest to HDMI, to musisz podłączyć go do portu oznaczonego HDMI/DVI. Wtedy aktywne jest wejście Audio PC (właśnie ten mini jack).

Edited by Adam_2K

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 0

Witam. kaqblem łączącym komputer z telewizorem jest kabel hdmi po przejsci do kompa przez dvi bo na grafice hdmi nie posiadam.grafika to radeon x300.obraz jest wspanialy tak ze o to sie nie martwie.chodzi tylko odzwiek. mam kabel jack jack i wsadzam jeden konec do wyjscia z soundblastera live<zielone wyjscie>a drugiw rgb cos tam sound in.na pewno dobrze wpinam bo tak jest w instrukcj.i jest kiszka.nie wiem co jeszcze moge dodac aby sprecyzowac moj problem.pozdrawiam i prosze o pomoc`

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 0

W TV masz 3 gniazda HDMI. PC-ta masz podłączyć pod to pierwsze, oznaczone 1(DVI), a audio tak jak masz i to wszystko. Działa na 100%, bo mam taki sam TV.

Jeżeli nie masz fonii, to znaczy, że albo nie wychodzi ona z kompa (sprawdź włączając w to gniazdko słuchawki), albo masz uszkodzony kabelek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 0

Paweł, ja Ci nie pomogę bo nie znam Twojego TV. Chyba lepiej będzie jak założysz nowy temat.

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 0

Wszystko działa...Dziekuje za podpowiedz.w 1920:1080 wymiata i dzwiek tez nie jest najgorszy.Dziekuje za zaintresowanie i pomoc. pozdrawiam

Edited by CarT_L

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...