Skocz do zawartości
Gmeru

2009: Toshiba XV635 model 2009 - opinie, komentarze

Rekomendowane odpowiedzi

Seria Toshiba XV635 - model 2009

81ec6d3823c92615m.jpg 8493ecdc19d91602m.jpg 7c665dcf6772804dm.jpg 6b06ab6e4ba0abf3m.jpg

Specyfikacja:

b414deaba2ba97f8m.jpg

b104505b3fb806abm.jpg

MAIN SPECIFICATIONS

32”, 37”, 42”, 46”

RESOLUTION+

ACTIVE VISION M100 HD PRO

100HZ

HD READY 1080p

4x HDMI

PC INPUT

DOLBY DIGITAL PLUS

AUTO VIEW

SD CARD (JPEG)

USB (JPEG/ MP3/ DIVX)

ECO-PANEL

AUDYSSEY AUDIO

DOLBY VOLUME

AUTO DEMO MODE

DVB-C

H.264

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w tym roku słowo ECO będzie modne ; ) To wyłącznik FULL, to mało prądu ciągnie itd itd itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że na ceneo już zaczynają się pojawiać modele z serii 635, czy ktoś może już coś powiedzieć o modelach z serii XV lub ZV ? Myślicie czy mogą być dobrą alternatywą do W lub V 5500 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej, żeby się nie popsuły lol ; ) sorry za ot ale w tym momencie to Toshiba kojarzy się tylko z jednym: polski serwis = M A S A K R A

A jak będzie świecić to się okaże jak będą w sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie słyszałem, ze są jakieś problemy z nimi, czy bardziej z awaryjnością czy funkcjonowaniem serwisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kupiłem parę dni temu telewizor z tej serii, a konkretnie 37XV635D. Przesiadłem się z CRT 21' i nie mam zbyt dużego porównania z innymi.

Używam z tunerem N'ki i DVD Pioneer'a.

Ogólnie mogę powiedzieć, że jak dla mnie to rewelacja.

Ma tuner cyfrowy DVB-T i odbiera z anteny (pokojowej!!!) wszystko co nadają naziemnie. Sygnał z tego tunera, jak dla mnie, jest lepszy niż te kanały z N'ki. Nie jest to może drastyczna różnica ale jednak. Poza tym w DVB-T jest coś jakby EPG w N'ce. (Aha, oficjalnie w Polsce nie ma jeszcze DVB-T to w telewizorze trzeba ustawić, np. Francja).

Fotki wyświetlają się w FULL HD. Zależnie ile ważą to ładują się dłużej lub krócej. DIVX'ów jeszcze nie sprawdzałem. Obsługuje nośniki z FAT12/16/32, więc dyski w NTFS są niewidoczne (można sformatować do FAT32).

Sygnał z N'ki w Full HD -super!!!.

100Hz działa całkiem nieźle. A resolution+ (do poprawy sygnału SD) dodaje jakby trochę szczegółów.

Z minusów to może kąty mogłyby być lepsze i czarny, ale tragedii nie ma. Po prostu porównuje do CRT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem wczoraj Toshiby serii 6 w MM.

Powiem krótko: rozczarowanie.

Piszę głównie o modelach 37 i 42" - RV oraz XV, bo takie mnie interesowały.

Nie spodziewałem się tak koszmarnych kątów i braku czerni. Z pewnością mocno podciągnięta była jasność podswietlenia do warunków sklepowych, ale w porównaniu z innymi LCDkami, świecącymi równie jasno, kąty i czerń prezentowały się koszmarnie. Mgła pojawia się już przy 160°, przy tym kącie widac też nierównomierności podświetlenia. Brak mi słów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w 100% to samo odczucie po wizycie w Złotych Tarasach w Wawie. Ale tam stoi model ZV635. Mam wrażenie cofnięcia się wstecz. Wygląd średni ale być może byłby potrzebny dłuższy kontakt.

Najgorsze to właśnie kąty i czerń. Wystarczy delikatnie stanąć z boku (15 stopni?). W teście wszystko się okaże ale na sklepie wygląda to naprawdę średnio.

Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na pewno widziałeś model SV635? Ten na ledach, którego jeszcze oficjalnie nie ma?

Może chodzi o ZV635, który faktycznie ma strasznie słabe kąty ;)

Oglądałem tego 47ZV635 w MM na Bielanach Wrocławskich. Zmniejszałem świecenie lamp do 30% i dalej robi się mleko nawet pod niedużym kątem. Na wprost czerń wyglądała bardzo dobrze.

Niedaleko stał 46XV635, kąty miał świetne, praktycznie do 180'. Wydawał się dużo lepszy od ZV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście ZV. Moja pomyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przetwarzanie 8-bit + FRC (prehistoria, początki monitorów LCD)

Max. rozdz. dla PC in: 1360x768

Tryb PC dla HDMI: 1360x768

robi się coraz dziwniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak myślę, że ciągle największym rozczarowaniem jest i pozostanie .... serwis tego producenta :) :) :) .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna, co z tym serwisem???? Taka bryndza, o co kaman?

Strasznie podoba mi się ten 37XV635, jaka tam matryca jest w nim? Kąty dobre? jak z dzwiekiem bo za duzo mozliwosci chyba ne ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...