Skocz do zawartości
Gmeru

2009 Toshiba SV635 - opinie, komentarze - premiera wrzesień IFA 2009

Rekomendowane odpowiedzi

Nie Toshibe mam z importu gwarancja 24mies.Dodam że serwis Toshiby poza Polską działa napewno lepiej,szybciej,sprawniej.

Miałem kilka reklamacji na 46ZF znany problem kreska pionowa zostały wymienione matryce ostatni przypadek miesiąc temu wymiana na serie ZV decyzja w 3dni.

Edytowane przez Art-Sat AV-Trendt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak się chce to można sprawny serwis prowadzić. Jak z odbiorem osobistym (lokalizacja) i oglądnięciem TV przed zakupem (test)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie ale to koniecznie to zobaczcie. To link z niemieckiego forum.

http://s3.directupload.net/file/d/1965/gm8xemm6_jpg.htm

1. SV ma 128 segmentów ale wygasza dokładnie(accurate local dimming) w obrebie segmentu a nie tylko segment w całosci. Dzieki takiemu wygaszaniu brak efekty haloo.

2. 9704 ma 228 segmentów ale wygasza całe segmenty, stad pewnie efekt haloo

3. Samsung 956 ma chyba własciwie ta sama budowe co SV ale równiez wygasza całe segmenty i ma 128 segmentów.

Moim zdaniem 9704 uzyskuje super czern dzieki matrycy Sharp 10gen ale Sv ma bardziej dokładne sterowanie (wygaszanie) i likwiduje w ten sposób efekt haloo dlatego. Nalezy postawic je oba obok siebie i porównac wszystkie aspekty czerni np. głebie, odcienie itd. poniewaz jest bardzo łatwo powiedziec ze np.9704 ma lepsza czern ale co bedzie jezeli odwrotnie bedzie z głebia bo bardzo łatwo jest wygasic cały segment tracac szczegóły gdy np. SV moze wygasic czesc segmentu i pokazac cos wiecej?

Postawic obok i dac ten sam obraz nie patrzac jak czarny jest obraz w całosci tylko co widac w tej czerni jakie odcienie szczegółów i szczegóły czy nie znikna przez wygaszenie segmentu?

Mozliwe jest ze 9704 jest Kuro-killer ale niekoniecznie musi byc az tak dokładny jak sie go porówna z konkurencja.

Czern moze byc czarna jak smoła ale czasami za czarna np.956 wygaszał juz całkowicie segment jezeli obraz podawany był w 95proc czarny a powinien jwzeli w 100proc wiec nawet jezeli cos było nie w 100proc czarne to na nim juz nie było widac tego czegos bo segment był wygaszony traktujac to jako czern absolutna nie podał swiatła na segment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co z tego ze mają czerń ,w czerni jeszcze powinno być widać szczegóły, a nie jednolite czarne plamy ja tych lcd nie widziałem, ale to co się widzi w czerni jest najważniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie zeby mozna je było zobaczyc. np. w MM Czestochowa sie pojawiły po 10tys no ale to jeden MM na cała Polske ba jeden sklep w Polsce zamówił je. Ja nie wiem czy te sklepy nie chca zarobic czy co.

Prosze wszystkich ktorzy zobacza gdzies serie SV o napisanie gdzie i za ile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poki co wypadł bardzo blado w teście topowych Ledów w grudniowym Video.

Niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poki co wypadł bardzo blado w teście topowych Ledów w grudniowym Video.

Niestety.

gdzie tak wypadł daj linka, dziwnie bo nawet na areadvd wstepnie wypada rewelacyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dam linka bo gazete miałem w rekach. Grudniowy numer niemieckiego VIdeo. Testowano Philipsa 9704, LG SL9000, Samsunga B8000, Toshibe SL oraz Sharpa LE700. Sharp i LG totalnie przepadły dośc powiedzieć, że w wyniku ogólnym Philips miał bodajże 89% a Sharp i LG w okolicach 75% wiec przepaść. Toshiba była w środku stawki. Ponieważ wynik ogólny nie ejst dla mie miarodajny skupiłem się na samych testach obrazu i tu w kategorii kontrast Philips i Samsung niepodzielnie królowały. Goniła je Toshiba a pozostałe dwa odpadły z peletonu. Test byłw miarę obszerny jak na gazetę.

Update: no własnie w niemieckim http://video.magnus.de/QQartikelZ109915Zka...ion-122009.html

dostępne w EMPIK

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poki co wypadł bardzo blado w teście topowych Ledów w grudniowym Video.

Niestety.

W jakim grudniowym video? jest listopad i w płaskich ekranach (dawniej video) listopadowym jest test innej toshiby nie led. Masz dostep do testow ktore beda w grudniowym numerze no chyba ze chodzi o inne video?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że zadziwia mnie zadziwiająca zgodnośc w ocenie Ledowych Philipsów. Zarówno zyskuje w niemieckich testach jak i brytyjskich, gdzieś otarłem się o francuska bardzo wysokka note. Rzadko sie zdarza, zeby w tych krajach dominowały bardzo dobre opinie na temat jednego telewizora, nawet nie firmy czy serii. Oczywiscie nagroda Eisa jest dopełnieniem. A ja jestem strasznie do Philli uprzedzony. No coz. Raz sie sparzysz i tak juz jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mjasink. Moze masz mozliwosc zrobic skan tego testu i wrzucic na net no i oczywiscie dac link.

Własciwie to SV jest tansza o nawet 3tys od 9704 wiec moze miec nizsze noty w tescie a co do sama to wysoki wynik i jego krolowanie tylko moze zdyskredytowac ten test bo przeciez my dobrze znamy edge ledy sama(stoja w sony center obok Z5500 i kazdy moze porownac co sam jest warty).

Edytowane przez michalmichalmichal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry czytałem tylko w Empiku nie kupowałem makulatury. Teraz żałuje że nie kupiłem ale prawie 40 dychy za jeden test ;) KUpiłem za to grubaśny kryminał który mi na całą zime starczy ha ha

Oczywiscie zgadzam sie ze to tylko test ale też musze przyznac ze jest w nim zadzwiajaca zgodnosc co do moich spostrzezen pozostałych modeli. Nie udalo mi sei bawic tylko włąsnie toshiba ale juz w kilku postach wczesniej pisalem ze LG SL9000 to porażka konstrukcyjna ze wzgledu na MEGA refleksowa szybe ktora obniza kontrast dramatycznie nie wspomne o katach. Sharp mimo sympatii do firmy (sam mam XE1) ewidentnie zrobil LEDY "na odwal sie" co szczególnie widac w 100HZ. Samsung gdyby nie wady krawedziowych ledow graja naprawde dobrze a philips no coz. Przyznam sie ze jest zachwycajacy gdyby nie te cyfrowe artefakty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze dobrze ze nie kupiłes, szkoda kasy na test w którym bryluje samsung edge led przed jakimkolwiek telewizorem z local dimming a tym bardziej przed SV ktory ma panel samsunga i podswietlenie led odziedziczone po samsungu 956 tylko ulepszone o bardziej wymyslne sterowanie i to cos co pozwala na accurate dimming jak to Toshiba nazywa. Nie wiadomo kto testował i czym sie kierował a nawet czy skalibrował i ustawił nalezycie oraz jakie tak naprawde kryteria przyjal bo jak wiadomo SV nie ma bajerow internetowych i paru tego typu dodatkow jak samsung i jest gruby. Philips w Niemczech jest uwielbiany i wszedzie poprzednie dostawały przecietne noty a u nich zawsze super. To ze 9704 jest super to fakt ale wady tez ma jak efekt haloo no i cene z kosmosu.

Zgadzam sie ze 9704 wygrywa ale tylko o włos z SV a edge ledy nawet nie powinny byc brane do tego test. Tyle ze SV jest 25procent tanszy od 9704 i na ten przysłowiowy włos mozna przymknac oko.

Zauwazyliscie ze nie ma telewizora idealnego? Zawsze jest jakas wada, jakis szkopuł ktory rzutuje na calokształcie. Jeden ma efekt haloo, moze atrefakty czy brak szczegółów inny nierównomierne podswietlenie i słaby jak na leda konrast(szczególnie ANSI) a co ma SV? no na ten moment to tak dokładnie nie wiem ale na pewno cos bedzie i trzeba to zaakceptowac i cieszyc sie nim. Tylko zeby mozna go było wogóle kupic.

Edytowane przez michalmichalmichal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego tez zachowuje rezerwe i najpierw musze zobaczyc tośke zeby ocenic. Wszystkie pozostałe zostały przeze mnie przemaglowane w miare skromnych mozliwosci ;) Test jak na gazete jest w miare poważny bo jak rzadko pojawiły się nawet tablice :) Poki co Philips jest ok ale i tak na dzisiaj kupiłbym model 9664 ktory jest znaczaco tanszy a obraz ma genialny choc oczywiscie bez mega hiper super dooper kontrastu. Tak jak patrze na ten rynek mysle ze spokojnie mozna zatrzymac troche grosza w kieszeni przeczekac te "szemrane" ledy i pocieszyc dobrym tradycyjnym LCD do momentu wejscia OLEDów. Jakieś 3 lata i tak firmy beda wymyslaly coraz to wymyslniejsze kombinacje ale one i tak beda krazyly wokol jednej technolgii. Troche zaluje ze nie ma Samiego B8500 bo ten zachowujac świetne parametry 8000 ma podświetlenie lokalne czyli wyeliminowuje jedyna tak naprawde wade tego panelu. Co ciekawe jak zajrzysz na allegro ktos wystawil ten model prawdopodobnie sprowadzony z USa i nie wie co z nim zrobic dlatego tez cena jest rewelacyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TEST TEST TEST na http://areadvd.de/hardware/2009/toshiba_46SV.shtml

ponadto cała seri atestów na avsforums.com

Co ciekawe europejska wersja ma wejście sieciowe czyli niweluje z niektorych amerykanskich testow jedyne minusy.

Niemcy postawili go na samym szczycie obecnych na rynku tv wraz z Philipsem 9704.

Dla mnie na pierwszy rzut oka bardzo "błyszczy" co powtiwerdzaja opinie amerykańskich uzytkowników.

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W USA seria SV debiutowała w maju. Od tego czasu duzo sie zmieniło i własciwie wszystkie testy modelu oznaczonego 670 czyli wersji na ameryke nie sa odpowiednie dla poznania europejskiej wersji 685. Oprogramowanie a co za tym idzie sposob w jaki działa local dimming w serii 685 jest duzo bardziej dopracowany niz był w 670-ce. Dlatego doradzam poleganie tylko na testach modelu 685 bo nie ma on prawie nic wspolnego z 670. Błyszczacy jest ale dzieki temu uzyskuje lepsza czern i likwiduje wypłukiwanie kolorow no ale jak ktos nie lubi zeby sie cos odbijało w tv to pewnie nie dla niego ten tv.

Pojawiły sie ceny katalogowe na pol stronie.

46cali 10tys

55cali 13tys

a obecnie dostepne w necie

46cali 7,9tys

55cali ok 11,8tys

Patrzac na ceny nizszych serii toshiby te kat i te w necie to wydaje sie ze ceny w necie powinny jeszcze spasc bo z reguły to cane w necie jest minimum 30 proc nizsza niz ta katalogowa tylko trzeba 2 do 3 miesiecy poczekac ale chyba warto bo 46 cali tej klasy to za 7tys sie nie kupi zadnego rownie dobrego jak ten no ale jeszcze po 7tys to on nie jest no i gra nerwow sie zaczyna kto kogo przeczeka my az do obnizszki ceny czy nerwy puszcza i zapłacimy wiecj niz powinnismy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko kup Toshibie w necie ; ) Ciekawe jakie ceny w MM itp bo wyglądają na dość wysokie ale mam nadzieję, że będzie powrót do korzeni jakości : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem co grozi kupujac w necie bez pol gwarancji i nie kuoie takiej.

W MM sa jak to w MM rozne. W MM Gdansk był po 8999zł a w MM Czestochowa juz po 9999zł a ze do Gdanska mam 600km to w bezvatovej promocji nie moglem kupic no coz trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w necie ewidentnie sa sprowadzane z Niemiec bo ceny sa identyczne jak tam.

W Media bedzie pewnie +22% żeby potrem można było ćmić taka sama obniżka. No ale Toshibe pojechała po cenach. Duza przepasc pomiedzy topowymi LCD a Led u nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az tak zle nie jest. Ceny w MM ktore podalem to ceny po jakich leza na co dzien a do Czestochowy mialem jechac i kupic go za 9999zl minus vat to bylo okolo 8170zl ale w ostatniej chwili sie rozmyslilem choc dzis nie wiem czy zrobilem dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...