Skocz do zawartości
Gmeru

2009 Toshiba SV635 - opinie, komentarze - premiera wrzesień IFA 2009

Rekomendowane odpowiedzi

Seria Toshiba SV635 - premiera wrzesień IFA 2009

272cdc13b94572a9m.jpg 3a982edb2cff97edm.jpg f25b12988bed271dm.jpg a131c2ce416eb963m.jpg f78a6f0d2dac32cem.jpg

Specyfikacja:

197f0b205a36b725m.jpg

3f6b122a26e5a88fm.jpg

MAIN SPECIFICATIONS

47” 55”

RESOLUTION+

ACTIVE VISION M200 HD 

LED – LOCAL DIMMING

DEEP LAGOON FINISH

HD TV 1080p

4x HDMI

PC INPUT

DOLBY DIGITAL PLUS

AUTO VIEW

SD CARD (JPEG)

USB (JPEG/ MP3/ DIVX)

AUDYSSEY AUDIO

DOLBY VOLUME

AUTO DEMO MODE

DLNA

DVB-C

H.264

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podświetlanie to LED ale jakiego rodzaju? Sądząc po grubości to na pewno nie EDGE może RGB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie trzeba bedzie czekac do wrzesnia skoro w Usa już w sprzedazy sv670, mam nadzieje bo własnie zrezygnowałem z samsunga i raczej kupie toshibe sv.

http://www.amazon.com/Toshiba-55SV670U-55-...0058&sr=8-2

http://www.regzalcdtv.com/

http://www.tacp.toshiba.com/televisions/le...?model=55sv670u

http://www.tacp.toshiba.com/tacpassets-ima...sv670u_spec.pdf

Edytowane przez michalmichalmichal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. engadget.com sv670 jest już w sprzedaży w Usa myśle że za miesiac u nas. Co do ceny to 46 cali jest o 100 $ tanszy od 55zv635 który u nas kosztuje 8000 (allegro) wiec 46sv670 powinien kosztowac u nas ok 7500 do 7700 a to ceny katalogowe , ciekawe jakie beda ceny w sklepach inter. u nas mam nadzieje że po miesiacu od wprowadzenia beda o 20proc. niższe. Zobaczymy oby w sierpniu stał u mnie w domu.

http://www.engadget.com/2009/06/10/toshiba...inpage_engadget

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ten LCD wygląda bardzo ładnie. Ale i tak najważniejsze jest jaki będzie miał obraz. Jeżeli będzie to RGB LED to może być całkiem ciekawie.

Ciekawe jest także jak wypadnie na tle Sony 55X4500 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blisko coraz bliżej. Toshiba SV led tv już w niemczech. Myśle że za miesiąc w Polsce

http://www.toshiba.de/consumer/index.php?o...&Itemid=259

Ciekawe porównanie w Usa już wkrótce, kilka tv w tym nowe ledy. Oni nazywaja te impreze shootout.

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread....1605&page=7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toshiba 46SV685D i 55 sa juz dostepne w Polsce. Cena 1 -ego to 7400zł wg ceneo co za tv z local dimming i panelem spva 200hz jest powiedzmy w miare wiec zadaje ostre pytanie.

Dlaczego nie ma zadnego zainteresowania nim na forum? Nikt go nie ma zamiaru kupic? Dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne odczucia. A było tak pięknie jeszcze rok temu w tematach Toshiba LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Toshiba 46SV685D i 55 sa juz dostepne w Polsce. Cena 1 -ego to 7400zł wg ceneo co za tv z local dimming i panelem spva 200hz jest powiedzmy w miare wiec zadaje ostre pytanie.

Dlaczego nie ma zadnego zainteresowania nim na forum? Nikt go nie ma zamiaru kupic? Dziwne

Moim skromnym zdaniem Sharp LE700 zjada tą Tośkę na śniadanie. I kosztuje chyba podobnie.

Co do Toshiby to chyba przesrali sobie sprawę podejściem do serwisu w końcu przy flagowej serii ZV. W Mediakach ich pełno ale tych z niższej półki. Użytkownicy tego forum poszukują raczej czegoś z wyższej półki i seria SV wypełniałaby tą lukę. Jak jest sami widzicie.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Toshiba 46SV685D i 55 sa juz dostepne w Polsce. Cena 1 -ego to 7400zł wg ceneo co za tv z local dimming i panelem spva 200hz jest powiedzmy w miare wiec zadaje ostre pytanie.

Dlaczego nie ma zadnego zainteresowania nim na forum? Nikt go nie ma zamiaru kupic? Dziwne

W Polsce są, ale zerknąłem na oficjalną stronę toshiby i SV nie ma tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toshiba 42ZV635 - test otwarty

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.ph...5154#post415154

Myślę, że KIKI - stary wyjadacz - z synem - chcą nam przerkazać istotnego.

Boi już nie handlują tym brandem, ale pozostali fanami techniki HD.

To ich WARTOŚĆ i moje docenienie (weterana HD) czyli "szacun".

Od zawsze "brandy" ścigają się kto w tym m-cu jest number one.

TOSHIBA miał już dwa takie okresy. One trwają po ok. jeden kwartał.

W tym wyścigu nie należy się za bardzi podniecać.

Otóż na 3 miechy będzie nowy LEADER ekranów.

TOSZKA.

Póżniej PHILIS z 9604.

Samsung odpowie a SONY coś nada. Itd itd itd ............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam 55SV od tygodnia rewelacja!

Czy on jest z polska gwarancja czy te dostepne w Polsce sv nie posiadaja polskiej?

I czy to matryca lg ips czy samsung-sony spva ?

Edytowane przez michalmichalmichal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przeczytałem parametry modelu 46" Rany toż to potwór jest. 34 KG wagi i 250Watów energii pobiera.

Musiałby mieć mega obraz żeby się skuscić. A nie zapowiada sie chociażby dlatego ze matryca ma 6ms czasu reakcji czyli dosyć kiepsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Polsce są, ale zerknąłem na oficjalną stronę toshiby i SV nie ma tam

Chyba robia zmiany na stronie bo nie mozna jej załadowac wiec moze dodadza ta ledowa toshibe. Ciekawe czy napisza cene jak przy innych. Na necie sa od 8000do8250 zobaczymy.

NIe to tylko nie działajacy link na stronie toshiba.pl wiec coz blache nadzieje moje.

Edytowane przez michalmichalmichal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic tu się nie dzieje,czy nikt nic nie wie kiedy ruszy sprzedaż sv w Polsce,czyżby w tym roku był niedostępny ,bo mój zf chyba tak długo nie wytrzyma juz mam 4 kreski i pasek pięcio centymetrowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie przeczytałem parametry modelu 46" Rany toż to potwór jest. 34 KG wagi i 250Watów energii pobiera.

Musiałby mieć mega obraz żeby się skuscić. A nie zapowiada sie chociażby dlatego ze matryca ma 6ms czasu reakcji czyli dosyć kiepsko.

I właśnie te parametry dobrze wróżą obrazowi. Gdyby były inne to można by się niepokoić. Przeciętnie, nowoczesny telewizor LCD w tej przekątnej, ma pobór maks na poziomie 180W, zaznaczam że jest to wartość przy maks podświetleniu.

Telewizor z dobrą implementacją podświetlenia RGB Led i Local Dimmingiem, powinien "ciągnąć" do 100W więcej w maks warunkach. Duża ilość diod i samo sterowanie local dimmingiem tego wymagają. Oczywiście to przy założeniu ekstremalnych nastaw i wyświetlania wyłącznie białego obrazu. Średnio to będzie pewnie coś w granicach 100-130W.

Waga telewizora może wskazywać na duże upakowanie diod podświetlających na stelażu za matrycą i kawał szybkiego zasilacza, który będzie w stanie sprostać zmianom podświetlenia w czasie rzeczywistym, dla dużej ilości źródeł światła.

Czas reakcji jest jak najbardziej ok, mało tego 6ms to jest taka trochę magiczna wartość, najczęściej podawana dla nowoczesnych matryc IPSowych, obym się nie mylił :). Bo jeśli taka matryca tam jest w rzeczywistości, to może być całkiem przyjemny sprzęt.

Gdyby parametry deklarowane na dzień dobry, były na poziomie: 100W, grubość 5mm, waga 10kg i czas reakcji 2ms, to byłby to co najwyżej kolejny gadżet do pierdyknięcia na ścianę, żeby podjarać sąsiadów wyglądem samego urządzenia, a nie możliwie porządny telewizor, z dobrą jakością obrazu ;). A tak to jest szansa na coś więcej.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poki co szukam i szukam i nigdzie nie ma tego modelu. W sumie to juz mam gdzies te Waty. LG lh9000 jest brzyski (moja zona b y mniew wyrzucila z domu) Samsung B8500 nie zostanie wprowadzony na rynek polski wiec zostaje poki co ten do testowania :) zoabczymy. Ostatnio toshiba nie zachwycila mnie zadnym ze swoich modeli ktore sa obecne na rynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZy ktos sie juz otarł o ta Tośke gdziekolwiek (po za allegro) , chodzi mi o wstepna przynajmniej ocene obrazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemcy z areadvd maja juz egzemplarz i zapowiadaja test. Poki co jako preview wyrażaja się w samych superlatywach używając do niektórych paramterów obrazu określeń Referencyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam rewelacja! sam użytkuje 55SV685D obok jest LX 5090H przepaści bardzo dużej już nie ma.

Ceny:

Toshiba

46SV685D 7899zl

56SV685D 11299zl

Gwarancja 24mies.

są od ręki.

dodam jeszcze 46SV po kalibracji pobiera około 90W,55SV około 150W

Philips 52PFL9704H 11999zl są od ręki.

46PFL9704H za około 14dni.

Edytowane przez Art-Sat AV-Trendt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...