Skocz do zawartości
Newren

Programy do zabawy z BD filmami

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dziwna sprawa - wersja USA z DTS HD MA + pl. napisy spokojnie wchodzi na BD-25 .

Może ktoś inny się wypowie, bo ja osobiście tego nie dotykałem .

Lapek chyba nie bardzo tutaj zda egzamin - w ostateczności SPLIT & CUT w TSmuxerze .... :(

ps. możesz zważyć dokładnie te dwa foldery (BDMV i CERTYFICATE) prawy i właściwości - z większą dokładnością (bajty)

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie,a odnośnie tego łączenia tych plików jest ich od 123-150 tylko film ,jak to połączyc w jeden plik ?? kurka nie zabardzo rozumiem tą zakładkę SPLIT & CUT w TSmuxerze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dziwna sprawa - wersja USA z DTS HD MA + pl. napisy spokojnie wchodzi na BD-25 .

Może ktoś inny się wypowie, bo ja osobiście tego nie dotykałem .

Lapek chyba nie bardzo tutaj zda egzamin - w ostateczności SPLIT & CUT w TSmuxerze .... :(

ps. możesz zważyć dokładnie te dwa foldery (BDMV i CERTYFICATE) prawy i właściwości - z większą dokładnością (bajty)

a wiec folder BDMV 25 494 302 720 bajtów CERTYFICATE 0 bajtów no faktycznie teraz patrzę że jednak nie wejdzie ;) wczesniej miałem zrobiony tylko z polskim lektorem ale po paru sekundach zaczeło szatkować i klatkowac obraz i koniec.

Edytowane przez ALEX-77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400 MB to kilka ( 3-4 ) minut napisów końcowych, stąd myśl, że w ostateczności można je ... CUT !!! :( ( opcja muxera )

A ciekawi mnie ogromnie, co by wyszło po ponownym wrzuceniu otrzymanych plików do TSMuxera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
400 MB to kilka ( 3-4 ) minut napisów końcowych, stąd myśl, że w ostateczności można je ... CUT !!! :( ( opcja muxera )

A ciekawi mnie ogromnie, co by wyszło po ponownym wrzuceniu otrzymanych plików do TSMuxera ?

kurczę no właśnie ale nie wiem jak to zrobić tą opcją CUT to po pierwsze a po druge to i tak obraz mi szatkuje i klatkuje wiec najpierw musiałbym to rozwiązać a kompletnie nie wiem dlaczego tak się dzieje ,dlatego wrzucilem ci screna zebyś ocenił fachowym okiem co to za błąd w okienku error ,bo myślę że to dlatego.No nic idę już spać bo dzisiaj na rano po południu znowu walka z programami.Pozdr.

Edytowane przez ALEX-77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczytujesz film - wybierasz co chcesz - przełączasz się na kartę CUT - wybierasz początek filmu ( 00:00:00 ) i miejsce gdzie chcesz ciąć ( w minutach - czyli np. 116.00.00 ) - kropka w miejsce Create Blu-Ray i jedziemy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Bonda... Decoding H264 stream (track 1): Profile: High@16.7 Resolution: 832:32i Frame rate: not found

Skąd się to wzięło ? Mógłbyś zrobić zrzut z tsmuxer z rozpoznanymi przez niego strumieniami audio/video ?

Co do Hancocka - zdemuxuj płytę w eac3to i będzie gitara. Czyli - anydvd w tle, demuxujesz płytę w eac3to, a później ręcznie dodajesz strumienie w tsmuxer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no właśnie,a odnośnie tego łączenia tych plików jest ich od 123-150 tylko film ,jak to połączyc w jeden plik ?? kurka nie zabardzo rozumiem tą zakładkę SPLIT & CUT w TSmuxerze :(

W Tsmuxer w pierwszej, głównej zakładce masz "połącz". Musisz wyczaić wszystkie pliki z filmem, potem poprzez "add" ładujesz pierwszy plik, a następnie poprzez "połącz" załaduj kolejne (masz takie ładne dwa plusiki przed każdym z dołączonych plików). Jako output daj "m2ts", nic na razie nie wywalaj i go!

Potem ponownie wczytaj do TSmuxer ten połączony "m2ts" i wtedy pobaw się z wyrzucaniem niepotrzebnych strumieni plus opcja cut. Daj znowu na output "m2ts". Po zabawie i otrzymaniu materiału mieszczącego się na BD-25 (zawsze możesz też wywalić piosenkę :) ) odpalaj multi AVCHD i tym programikiem zrób strukturę BD (bez menu!!) i śmiało wypalaj na ImgBurn (oczywiście najpierw na BD-RE ;) )

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Tsmuxer w pierwszej, głównej zakładce masz "połącz". Musisz wyczaić wszystkie pliki z filmem, potem poprzez "add" ładujesz pierwszy plik, a następnie poprzez "połącz" załaduj kolejne (masz takie ładne dwa plusiki przed każdym z dołączonych plików). Jako output daj "m2ts", nic na razie nie wywalaj i go!

Potem ponownie wczytaj do TSmuxer ten połączony "m2ts" i wtedy pobaw się z wyrzucaniem niepotrzebnych strumieni plus opcja cut. Daj znowu na output "m2ts". Po zabawie i otrzymaniu materiału mieszczącego się na BD-25 (zawsze możesz też wywalić piosenkę :( ) odpalaj multi AVCHD i tym programikiem zrób strukturę BD (bez menu!!) i śmiało wypalaj na ImgBurn (oczywiście najpierw na BD-RE ;) )

Pozdrawiam

Dziękuję bardzo ,zaraz będę próbował tylko mam mały problem z nagrywarką bo muszę wgrać nowe firmware a mam wersję OEM z softem YD03 a muszę wgrać YL05 i teraz szukam dokładnego opisu jak to zrobić.Pozdr.

ALEX-77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Tsmuxer: 1.9.2

Ktoś napisał:

NICE!

New Version works with DTS HRA/DTS HD MA on Standalone/Popcornhour A110 NMT A110 Player and Receiver both detect the Audio Stream and passtrough/decodes it fine.

Works also fine in my Sony BDP S350 Bluray Player

.....................

Generalnie podobno poprzednie wersje działały z DTS HD MA/HR...

ale było to tak:jedna wersja poprawnie dla MA a źle dla HR,albo odwrotnie.

Ja nie zauważyłem takich problemów..ale inna sprawa to to, iż ostatnio film z DTS HDMA/HR robiłem jeszcze przy bardzo starej wersji tsmuxera.

Edytowane przez Newren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to jeszcze linka do zassania .... :)

www.smlabs.net/tsMuxer/tsMuxeR_1.9.2(B).zip

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tempo , ale tempo .... :rolleyes:

No, ale jest wreszcie nadzieja na poprawność wszystkich koncertów 60i w VC1 - nareszcie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, to był chyba ostatni z tych poważniejszych bug'ów... w każdym razie coraz bliżej do ideału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z tym VC1 prawda, to ruszę wreszcie z Police :)

Niestety dopiero wieczorem sprawdzę

Sprawdziłem :rolleyes:

Panowie i Panie, nowy TsMuxer wreszcie akceptuje Police!!!

Na BD-25 materiał się zmieści z dźwiękiem DD 5.1 640 Kbps

Edytowane przez djrobus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiepski pomysł na POLICE - zapoznaj się dokładnie z plikami, a zobaczysz co jest warte "grzechu" :blink:

Wiem co masz na myśli, ale czy TrueHD 2.0 to dobry pomysł? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm , a 5.1 THD Ci się nie podoba ? :)

Audio Formats:

English Dolby TrueHD 5.1 Surround (96kHz/24-bit)

English Dolby TrueHD 2.0 Stereo (96kHz/24-bit)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmmm , a 5.1 THD Ci się nie podoba ? :)

Podoba mi się i to nawet bardzo, tylko że.... około w sumie 28 GB jak pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może coś się da jeszcze wyciąć?

Napisy na końcu?..itp..

Jak nic, to lekka re kompresja nie zaszkodzi ..a dźwięk ,tym bardziej na koncercie,najważniejszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ponieważ to koncert to jest poważny dylemat z audio.

Z drugiej strony obraz jest super, więc jak pomyślę o kompresji....

Ucinanie napisów nie pomoże przy pozostawieniu TrueHD 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczytaj SAM koncert z THD 5.1 i zobacz ile to zajmuje, bo coś mi się wydaje, że mamy różne płyty ... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to mniej więcej wygląda:

General

ID : 1

Complete name : G:\test\Police.m2ts

Format : BDAV

Format/Info : BluRay Video

File size : 28.5 GiB

Duration : 2h 4s

Overal bit rate : 34.0 Mbps

Video

ID : 4113 (0x1011)

Menu ID : 1 (0x1)

Format : VC-1

Format profile : Advanced@3

Duration : 1h 59mn

Bit rate : 32.0 Mbps

Width : 1920 pixels

Height : 1080 pixels

Display aspect ratio : 16/9

Frame rate : 29.970 fps

Colorimetry : 4:2:0

Scan type : Interlaced

Audio

ID : 4352 (0x1100)

Menu ID : 1 (0x1)

Format : TrueHD

Duration : 2h 4s

Bit rate mode : VBR

Bit rate : 640 Kbps

Channel(s) : 6 channels

Channel positions : Front: L C R, Rear: L R, LFE

Sampling rate : 48.0 KHz

Language : English

Jest to pełnokrwiste TrueHD 5.1, media info pokazuje tylko core. Szczytowy bitrate to ponad 9 Kbps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Complete name : G:\test\Police.m2ts

Format/Info : BluRay Video

Duration : 2h 4s

The Police: Certifiable - Live in Buenos Aires (Blu-ray)

Universal Music Group / 2008 / 109 Minutes /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...