Skocz do zawartości
pmcomp

aktualne ceny filmów BD na amazon.com

Rekomendowane odpowiedzi

Masakra !!! :)

Nie ma praktycznie żadnych nowych płyt w cenie 16-19 USD.

Wszystkie zaczynają się od 25 USD !!!

Oto wynik nastania monopolu czyli kapitulacji HD DVD.

Mówiłem, że nie wyjdzie nam to na zdrowie :P .

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak konkurencji i kryzys. Mam nadzieję, że producenci nie wrócą do wypróbowanego VHS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie monopol, lecz kurs dolara. Zarówno Ameryka jak i Europa kupuje od ponad pół roku filmy w Anglli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie monopol, lecz kurs dolara. Zarówno Ameryka jak i Europa kupuje od ponad pół roku filmy w Anglli.

A co ma do tego kurs dolara?

Porównuję cenę w dolarach 6 miesięcy temu i cenę w dolarach obecną.

;)

Czytaj ze zrozumieniem ;) .

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmcomp ma rację, kurs $ wzrósł względem większości walut, również umocnił się w stosunku do €, a mimo to ceny płyt nie spadają, a wręcz rosną.

Tak samo w PL, od co najmniej miesiąca nie było w MM albo Saturnie promocji na płyty BD, tak jak w zeszłym roku były po 49, 59, nawet po 69,90.

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę mnie od razu nie bić, ale chciałbym zwrócić uwagę, że dyktat kosmicznych cen wynika również z bardzo ograniczonego piractwa materiałow BD. Piracko tłoczone filmy DVD są dostępne na każdym rynku świata, a spora część internautów wypala DVD/DivX ściagnięte z sieci traktując je jako "półkową" kopię. Podobnie jest z muzyką. To napewno w dużym stopniu wpłynęło na znaczną obniżkę cen zarówno wideo jak i muzyki w ostatnich latach.

Piracko tłoczonych płyt BD chyba jeszcze nie ma na rynku, przynajmniej nie w ilościach niepokojących producentów, a znaczna objętość materiałow BD i wysokie ceny nagrywarek BD sprawiają, że "kopie z sieci" na półkach to znikomy margines.

Brak konkurencji (chociażby ze strony piratów) to jawna zachęta do dyktowania paskudnie wysokich cen, takie są prawa rynku i nic na to nie poradzimy.

Mam nadzieje, że upowszechnienie za kilka miesięcy w stacjonarnych, niedrogich odtwarzaczach DVD obsługi kodeka DivX Plus spowoduje, że materiały H.264 1080p na tanich nośnikach DVD będą stanowiły poważną konkurencje dla BD, a to wymusi spadek cen płyt BD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zapytam....MKV ? Myślałem, że punkt widzenia trochę się zmienia i obecnie odchodzi się od korsarstwa na DVD.. Czyli kopia to MKV na dysku twardym takie backupy na dyskach USB albo wewnętrznych) a jak nośnik optyczny to kupujemy BD w sklepie czy Sieci (Orginał). Gromadzenie nośników optycznych wydaje się w obecnych czasach uciążliwe. No ile nam wejdzie MKVów na BD 25 GB ? Takich po 8 GB może 3 sztuki a takich po 12 GB - 2 sztuki. Odtwarzaniem zaś plików MKV zajmują się już playery NMT (Popcorn, EGreat, WD), TV LCD Samsung serii B (i inne ), komputery. Można do nich podłączyć spokojnie dyski na USB. Do playera BD LG 370 czy 390 chyba też.

Jak stanieją nagrywarki BD, czy powtórzy się sytuacja backupowania (z kompresją ?) płyt BD na BD-R ? Ale nadal pytam - po co nam nośniki optyczne nagrywalne, które padną po paru latach, tak jak nasze kopie DVDR, szczególnie na złych nośnikach ?

A u producentów płyty BD pewnie stanieją... Za parę lat, tak ja kto z DVD było. Zauważcie,że są jeszcze tytuły na DVD, które mają cenę 50 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, masz rację. Ale każdy z nas ma HDD, które siedzą w kompach po kilka lat i jakoś ...żyją. Kilka lat i ewentualny backup na kolejny HDD. A może już na jakiś SSD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przeciez DVD tez mozna zrobic backup :)

To ja zrobię backup dysku 1TB na dysk 1TB a Ty przekopiuj w tym czasie 220 sztuk DVD (4.5GB*220 ~ 1TB).

Ciekawe komu się prędzej znudzi ;)

Zdecydowanie dyski twarde są lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe kto sie wku... szybciej temu co poleci taki dysk 1TB czy temu co poleci jedna plytka DVD

znam takich co polecial im dysk 1TB z filmami ;)

dyski sa lepsze, tylko czy bedziesz sie trzymal tego i bedzie robilo kopie 1:1 dyskow

dodam jeszcze dyski, ktore leza sobie lubia sie nie odpalic, znam to z doswiadczenia.

ja jednka wole plytke DVD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie dyski optyczne mogą paść, tak samo jak HDD, ale płyty tłoczone są trwałe na wieki.

Dlatego wolę kupować filmy na oryginalnych, tłoczonych płytach BD, tak samo jak kiedyś kupowałem oryginalne, tłoczone DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne każdy by wolał, ale jak zapewne wiesz, to koszt 3 w miarę atrakcyjnych tytułów, to koszt

dysku HDD 1TB ( z 30 - 50 filmami ) i stąd zapewne to parcie - ekonomia "biedniejszego" społeczeństwa !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą trwałością na wieki DVD i BD to bym nie był taki pewny. Już mamy przykłady degradacji płyt Audio CD. Pewnie, że fajnie jest kupować orginały - szczególnie płyt BD. Ale nie do ...... za 120 zł !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego warto brać ze sklepów brytyjskich, gdzie dla masy tytułów wychodzi przy obecnym kursie 50-55 PLN z przesyłką, albo z drugiej ręki na allegro. Kupowanie płyt BD z empiku czy innych tego typu sklepów za 100-130 to przepraszam za słowo, głupota. Podam jeszcze przykład ciekawy, w maju i czerwcu trwała (nie wiem czy jeszcze trwa) likwidacja salonów Kolportera. Generalnie dość dobre obniżki na książki (troszkę nabyłem) i rzekomo na DVD i BD również. Pobiegłem w te pędy na półkę z BD a tam patrzę, fakt jest obniżka, ale ze 136 na 100. Niezły chwyt swoją drogą z ich strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z dyskami wszystko ladnie pieknie tylko trzeba miec skad wziasc ten kontent na 50 filmow /ale i tak wypada ok 7-8 miesiecy ssania przy pomocy np rapida - koszt abonamentu za taki okres to kolejne 250-300zł/ a poza tym wiaze sie z koneicznoscią ulokowania obok takiego dysku takze i jakiegos media playera /tez swoje kosztuje/

Wolę jeść mało ale za to dobrze niż opychać się byle czym ;) czytaj - kupować filmy ale za to DOBRE, do których się z przyjemnością wraca

Fakt jednak faktem - ostatnio ceny filmów stały się nieznośnie wysokie i trzeba wrzucić na luz. Wszedzie gdzie zaglądam - ceny mało konkurencyjne wobec takiego Media - z nielicznymi wyjątkami

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, drogi Moborze.... Rapid jest OK ;). A ja w sumie robię tak jak mówisz. Powoli kupuję na Allegro zwykle swoje ulubione filmy na płytach BD... A zasoby do bieżącego oglądania mogą być na HDD. Na przykład nie wiem czy zdobędę Blade Runnera na BD z PL napisami. Od niedawna mam DVD, które dostałem od kumpla (nabył sobie wersję DC, tą nową a mnie dał starszą). Ale BD z PL napisami nie widziałem. To samo z Roninem. Z PL napisami nie ma. Więc zalegają na HDD jako mkv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam możliwość zamówienia paru filmów z amazona, czy warto teraz? Czy są jakieś z polskimi napisami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warner zaszalał i ustalił ceny swoich najbliższych hitów na krążku BD na poziomie cenowym 16-18$

Przykłady: Terminator Salvation 16.99$, ostatni Harry Potter 16.99$, Hangover 17.99$, Heat 16.49$.

To jest 1$ drożej niż te same wydania na DVD.

Disney podniósł rękawicę rzuconą przez Warnera i zjechał z ceną UP z 29$ do 19.99$ więc teraz dwupłytowe wydanie dvd jest droższe o 2$ od czteropłytowego BD.

Mam nadzieję, że reszta dystrybutorów też pójdzie tym trendem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...