Skocz do zawartości
outis

Złe skalowanie DVD na DMP-BD35

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie - prośbę o pomoc do użytkowników DMP-BD35 lub innych doświadczonych forumowiczów.

Kupiłem ten model m.in. ze względu na entuzjastyczne opinie nt. skalowania filmów z DVD (mam sporą filmotekę).

Oglądam na projektorze Panasonic PT-AE900E, podłączonym przez HDMI. Odtwarzacz rozpoznał natychmiast parametry projektora (720p). Jakość filmów blu-ray bez zarzutu, zaskoczyła mnie pozytywnie - niby niewielka różnica 576 a 720, ale obraz zdecydowanie lepszy nawet od b.dobrych filmów DVD (np. s-f/fantasy robionych głównie w komputerach).

Niestety we wszystkich DVD widzę złe skalowanie lub deinterlacing (nie znam się). Przy każdej zmianie ujęcia przez ułamek sekundy obraz jest nieostry - podzielony gęstymi poziomymi czarnymi liniami. Przy niektórych ujęciach z szybkim ruchem białych obiektów, widać na nich przez dłuższy czas te same czarne linie.

Te same filmy odtwarzane z komputera przez typowe odtwarzacze programowe są idealne. Oczywiście nie ma szczegółów, których nie ma na DVD, ale też nie ma żadnych tego typu "artefaktów", poząbkowanych ukośnych linii itd., niezależnie czy ogląda się w okienku czy na całym ekranie. Skalowanie przez komputer jest idealne, sygnał wypuszczam na projektor przez VGA (uprzednio w karcie graficznej definiując monitor o dokładnie takiej rozdzielczości i częst. odświeżania jak maksymalna projektora).

Czy te linie to wina odtwarzacza czy projektora? Czy to można jakoś skorygować? Na razie ustawienia odtwarzacza są fabryczne, zaktualizowałem tyko firmware (przez sieć, zgodnie z instrukcją). Przeglądałem ustawienia odtwarzacza i czytałem o nich w instrukcji, ale nie zobaczyłem niczego oczywistego - żeby wypróbować zmianę ustawień.

Edytowane przez outis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to puść mu goły sygnał DVDi - w projektorze także masz skaler do 720 i zobaczysz co i jak .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to puść mu goły sygnał DVDi - w projektorze także masz skaler do 720 i zobaczysz co i jak .

Tak, spróbuję tak zrobić, żeby mieć "wariant B". Ale skoro skaler BD35 jest tak świetny, to wariantem A powinno być skalowanie/deinterlacing przez odtwarzacz a projektor wyświetla 1:1 podawany przez HDMI sygnał 720p. Skoro masz BD35, to może podpowiesz gdzie co ustawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam , a ustawisz w ... MENU :blink:

35 to niezły player , myślę, że gryzie się z projektorem - tym akurat .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...