Skocz do zawartości
bullet2000

Czy z prockiem jednordzeniowym 2,4Ghz mam szanse odtworzyc Blu-Ray ???

Rekomendowane odpowiedzi

Skladam teraz obecnie kompa z uzywanych czesci i mam do dyzozycji procesor 2,4 GHZ (niestety tylko taki ze wzgledu na ograniczenia finansowe) i naped Blu-Ray. Czy przy zastosowaniu odpowiedniej karty graficznej bede w stanie odtworzyc material HD z Blu-Ray-a ???? Wszelkie podpowiedzi mile widziane.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba powinno pomóc .

Zobacz może ASUS AH3650 512MB 0dB SILENT - HDTV, V-Cool, AGPx8

Są także 3850 , ale trochę droższe.

Może wypowiedzą się specjaliści, bo NVidia chyba także ma coś do takich zastosowań i prawdę mówiąc,

ja nie wiem które rozwiązania są "lepsze"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli interesują Cie tylko pełne płyty BD to lepsze wsparcie zapewniają karty ATi może coś z nowszej partii HD4xxx . Ale jesli chcesz odtwarzać także enkody to na obecną chwilę karty Nvidii będą lepszym wyborem, muszę to przyznać z nieukrywanym bólem. ;)

Powód jest prosty przy procesorze jedno-rdzeniowym jesteś skazany na odtwarzanie materiałów ze wspomaganiem DXVA przy pomocy karty graficznej, jeśli chodzi o PowerDVD to przy nowszych kartach nie ma z tym problemów.

Za to enkody trzeba wybierać tak by spełniały wymagania DXVA : profil ilość , ref. frames. Z opisów użytkowników wynika że karty Nvidii z nowszymi sterownikami wspierają także część enkodów o profilu 5.1 - także 1080p .... - krótko mówiąc restrykcje są mniejsze i więcej materiałów działa niż u konkurencji. A przyszłe filtry CoreAVC ze wsparciem CUDA tylko powiększą ta przewagę, moim skromnym zdaniem DXVA z czasem umrze i zamiast wsparcia poprzez dedykowaną część procesora video w GPU zobaczymy akcelerację wszystkich materiałów video przy pełnym wykorzystaniu GPU a nie tylko jego dedykowaną część.

Pozdrawiam

edit

Ups, dopiero doczytałem że szukasz karty AGP, to jednak BoDeX był bliżej :angry: , karty nvidii APG zatrzymały się chyba na serii 7

Edytowane przez apatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt - z AGP mogą być jaja ... poszukaj na forum , Apatch to kopalnia wiedzy, ale może coś akurat "przespał" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem takiego kompa w wersji "full wypas" i to nie dawało rady ani z BD m2ts ani z mkv.

Szkoda kasy.

Problem się rozwiązał wraz z zakupem czterordzeniowego CPU z kartą ATI HDMI.

Ładnie tam widać jak wszystkie cztery rdzenie pracują.

opis:

Radeon X1950Pro AGP

P IV 3 GHz, 2 GB RAM

XP SP3

To był za słaby hardware.

Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojoj :lol: Nie sa to za dobre informacje.

Chociaz mam jeszcze malą nadzieje. Wyczytalem w opisie karty graficznej (AGP) z chipsetem HD3850 ze ponoc doskonale daje sobie rade z odtwarzaniem materialu z Blue-Ray i z HD DVD z komputerami starszego typu. Hmmmmm moze to tylko taki chwyt reklamowy. Drąże dalej.

Bardzo proszę o dalsze wskazówki.

Pzdr.

Edytowane przez bullet2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy karta graficzna ma jakiś wpływ na odtwarzanie x.264.

Są znane problemy ze wsparciem sprzętowym. A raczej z fikcją tego rozwiązania.

Głównie decyduje wydolność CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli CPU Dual Core z dobra karta graf to minimum?

Edytowane przez bullet2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są i 8 potokowe procki ( i7 ) , ale nie o to chodzi aby przeinwestować .... :)

Cudów nie ma i zapewne bedzie cieło nieźle, choć gdzie indziej wypisują, że AH3650 i wyższe, dają rade .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie w tej chwili odszukać linków ale pamiętam testy na chiphell (tu także zamieszczane) , już karty HD2400/2600 ze zwykłym jednordzeniowym procesorem AMD Sempron 2800+ w pełni sobie radziły z odtwarzaniem materiałów : VC-1, MPEG2, H264 z płyt Bly-ray i HD DVD , obciążenie CPU wahało się w granicach 20-50%, taki materiał był odtwarzany płynnie ale fakt że to chyba były wersje PCI-E a nie AGP, z tymi ostatnimi zawsze jest problem jeśli chodzi o stabilne sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czytam, czytam ale skończylo sie Intelem Core 2 QUAD Q6600 4x2,4Ghz. Nie chcialem ryzykowac ze kupie droga karte do jednordzeniowego kompa i skonczy sie placzem i zgrzytaniem zebami. Przez miesiac bede tylko o chlebie i wodzie ale przynajmniej HD bedzie bez zaciecia cieszylo oczy ;)

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BRAWO - jesteśmy zbyt biedni aby oszczędzać .... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki to procek?jak athlon xp/celeron4 /pentium4 to możesz zapomnieć

i nie inwestuj w złom(kartę sobie daruj)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...