Skocz do zawartości
lazar

Onkyo TX-SR705 vs TX-SR606 który kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zamierzam upgrade'ować swój stary poczciwy Onkyo TX-SR503. Cały czas myślałem o 606 (można kupić za 1699) , ale znalazłem na allegro coś równie ciekawego - 705 za 1599zł. Link:

http://allegro.pl/item541995643_onkyo_tx_s...l_k_e_n_53.html

705 jest niestety sprzętem powystawowym, ale za to cena jest atrakcyjna.

Pozostałość mojego sprzętu jest niestety budżetowa (ale to i tak HD :angry: ) - Blu-Ray "szajsunga" BD-P1500 + DVD 1080P7 (również tylko "szajsung" :o ale uważam, że lepiej upscaluje do 1080P niż P1500 i dlatego nie sprzedałem) + TV46 cali (i znowu ten "szajsung" :( ). Planem na przyszłość jest wymiana odtwarzaczy szajsunga na Onkyo.

Który z tych ampli jest lepszy? Sprzęt służy mi do 99,99% filmy i muzyka od święta.

Dzięki za rady

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

Pozostałość mojego sprzętu jest niestety budżetowa (ale to i tak HD :o ) - Blu-Ray "szajsunga" BD-P1500 + DVD 1080P7 (również tylko "szajsung" :P ale uważam, że lepiej upscaluje do 1080P niż P1500 i dlatego nie sprzedałem) + TV46 cali (i znowu ten "szajsung" ;) ). Planem na przyszłość jest wymiana odtwarzaczy szajsunga na Onkyo.

...

A co ty kolego masz do tego Samsunga?

Jakiego szajsunga czyżby 90% czasu przez który używasz tego sprzętu przeleżało w serwisie?

Zresztą odtwarzacze Onkyo to niby jakieś odnośniki???? :(

Ciekawe że skoro tak nadajesz na Samsunga który jest w strefie budżetowej to dalej brniesz w tą strefę kupując dalej budżetowe Szonkyo :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam samsunga. Monitor HD, BD 1400 i lodówkę :angry: I jakos się popsuć nie chce :( 606 jest bardzo fajne :o powaznie bym go rozważał.

Autorud

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Autorus widzisz o lodówce zapomniałem wspomnieć też mam Samsunga RSH1KBRS i bynajmniej jak dla mnie nie jest to typowa budżetówka.

Oczywiście pomijając gusta TX-SR606 to dość dobry sprzęt i ma wszystko jak na te pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, 606 jest ok. Zależy kto co potrzebuje. Można kupić tez 906.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie mam nic do Samsunga. Mam już drugi tv lcd tej firmy (drugi wcale nie dlatego, że pierwszy się zepsuł :( ) i w zupełności spełniają moje oczekiwania. Jeśli chodzi o DVD to miałem porównanie Samsunga do Onkyo i Samsung został u mnie w domu tylko i wyłącznie dlatego, że skalował do fullHD czego Onkyo jeszcze nie potrafił. Poza tym Onkyo pod każdym możliwym względem go bił na głowę (stąd też plany na przyszłość żeby wymienić Blu-Ray'a na Onkyo).

A co sądzicie o tej 705? Jest to niby wyższa półka ale generacja w tym. Jest na nią normalna 3-letnia gwarancja.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Nie mam nic do Samsunga. Mam już drugi tv lcd tej firmy (drugi wcale nie dlatego, że pierwszy się zepsuł :( ) i w zupełności spełniają moje oczekiwania. Jeśli chodzi o DVD to miałem porównanie Samsunga do Onkyo i Samsung został u mnie w domu tylko i wyłącznie dlatego, że skalował do fullHD czego Onkyo jeszcze nie potrafił. Poza tym Onkyo pod każdym możliwym względem go bił na głowę (stąd też plany na przyszłość żeby wymienić Blu-Ray'a na Onkyo).

A co sądzicie o tej 705? Jest to niby wyższa półka ale generacja w tym. Jest na nią normalna 3-letnia gwarancja.

Pozdrawiam

napisałeś ze 99 % do kina wiec raczej nie masz wyjscia tylko 606 no chyba ze jestes pewien systemu 5.1 zastanów sie czy na pewno 606 podoła twoim kolumną ale w kine stwarza większe możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System mam 7.1 już od czasów SR503. Mam kompletną instalację tylko chcę zamienić ampli na model z obsługą DDTrue HD i DTS HD. Jestem raczej przekonany do 606 ale niby 705 ma te same kodeki i dodatkowo jest 100zł tańszy - stąd wahanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napisałeś ze 99 % do kina wiec raczej nie masz wyjscia tylko 606 no chyba ze jestes pewien systemu 5.1 zastanów sie czy na pewno 606 podoła twoim kolumną ale w kine stwarza większe możliwości.

a dlaczego niby 606 nie miała by podołać ? spokojnie 606 uciągnie wszystkie "rozsądne" kolumny , 140W na kanał to już spora moc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... 140W na kanał to już spora moc

Podejrzewam, że w trybie mono ... zasilacz ma 550 W czy jakoś tak.

Specyfikacja mówi: Moc wyjściowa ( 1 kHz / 6 omów DIN ) / kanał (W): 140

Czyli w trybie 5.1 góra 5x60W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a dlaczego niby 606 nie miała by podołać ? spokojnie 606 uciągnie wszystkie "rozsądne" kolumny , 140W na kanał to już spora moc

oj chyba przeceniasz możliwości tego amplitunera> a o 140w na kanał to możesz sobie pomarzyć . ta moc jest zmierzona jak to podaje onkyo przy jednym kanale wysterowanym wiec przy 7 to może z 50W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na 705 :lol:

Po pierwsze był o200zł tańszy od 606, a poza tym:

- 705 ma certyfikat THX

- nie ma problemu z HDMI Clippingiem (a podobno 606 ma)

- 705 ma znacznie bardziej zaawansowany system pomiaru akustyki Audyssey multiEQ XT

- ma więcej wejść coaxial i optical (po 3szt, a 606 ma po 2) - dla mnie to ważne bo już na starcie mam zajęte 2 opticale (komp i n)

Z wad to 705 ma tylko (albo aż) o 1 wejście HDMI mniej - jednak nie jest to na razie problemem. Brak upscalingu to też nie problem bo i po co? (DVD daje do 1080p, n 1080i a Blu-Ray wiadomo że też 1080p).

Po odpaleniu i włączeniu kilku filmów Blu-Ray szczęka na ziemi :lol:

Polecam wszystkim, którzy rozważają ten model.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oj chyba przeceniasz możliwości tego amplitunera> a o 140w na kanał to możesz sobie pomarzyć . ta moc jest zmierzona jak to podaje onkyo przy jednym kanale wysterowanym wiec przy 7 to może z 50W

oj to chyba nie słyszałeś jak taki model 606 gra , zobacz sobie ile podaje producent mocy np. w harmanach co to też są słabe ampy ?

Radzę trochę potestować i posłuchać a nie suchymi danymi się sugerować. Mogę się założyć że 99% użytkowników nie wykorzystuje mocy nawet takiej "słabej" 606.

Edytowane przez lipa_ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oj to chyba nie słyszałeś jak taki model 606 gra , zobacz sobie ile podaje producent mocy np. w harmanach co to też są słabe ampy ?

Radzę trochę potestować i posłuchać a nie suchymi danymi się sugerować. Mogę się założyć że 99% użytkowników nie wykorzystuje mocy nawet takiej "słabej" 606.

no tu nie trafiłeś bo ten model mam wyjątkowo osłuchany (na wszystkie możliwe sposoby ja zresztą większość amplitunerów w przedziale do 4 tys) ale skoro już przytaczasz przykład harmana który jest jednaną firmą w miarę uczciwe podająca parametr moc i wykorzystujesz go tak jak to zrobiłeś to widać że za bardzo nie wiesz o czym piszesz. wiesz ja wcale nie mówię że 606 jest słaby a ty nie musisz gon na ślepo bronić bo masz 605 w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lazar

Z tym clippingiem to roznie bywa. Jakos nikt do konca nie zdefiniowal ktory sprzet ma z tym problem a ktory nie.

Najbardziej rozpisuja sie nad Yamaha i serii xx6 od Onkyo ale pytanie czy nie wiedzac o tym to zauwazysz :-)

Rozpietosc barw RGB to nie wszystko, trzeba tez popatrzec jaki sie ma odbiornik TV na ktorym to ma byc widac.

Ja tak z ciekawosci wczoraj sprawdzilem jak to wyglada w Onkyo 905 i PS3. BTB i WTW dziala ale trzeba tez pogrzebac w ustawieniach TV bo inaczej za duzy kontrast i zamiast pieknych przejsc bialego na bialym :-) zobaczysz tylko bialy ekran :-)

Jak bede u Autorusa nastepnym razem to wezme PS3 i sprawdzimy jak to jest z Onkyo 906

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no tu nie trafiłeś bo ten model mam wyjątkowo osłuchany (na wszystkie możliwe sposoby ja zresztą większość amplitunerów w przedziale do 4 tys) ale skoro już przytaczasz przykład harmana który jest jednaną firmą w miarę uczciwe podająca parametr moc i wykorzystujesz go tak jak to zrobiłeś to widać że za bardzo nie wiesz o czym piszesz. wiesz ja wcale nie mówię że 606 jest słaby a ty nie musisz gon na ślepo bronić bo masz 605 w domu.

Na ślepo nie bronię , bo też go słucham nie raz , nie przesadzaj z tą większością odsłuchanych bo trochę tego jest na rynku i trochę to śmieszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...