Skocz do zawartości
sierak

Planet Earth na Blu Ray

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam pytanie z troszkę innej beczki, czy ktoś z was posiada Planet Earth na Blu Ray. Hit sprzedażowy w UK. Zastanawiam się, czy ta pozycja jest godna uwagi. Czytałem recenzję, że wydanie z USA było lepsze od brytyjskiego. A Baraka oprócz tego, że gwarantuje super jakość obrazu, to naprawdę świetny dokument.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam pytanie z troszkę innej beczki, czy ktoś z was posiada Planet Earth na Blu Ray. Hit sprzedażowy w UK. Zastanawiam się, czy ta pozycja jest godna uwagi. Czytałem recenzję, że wydanie z USA było lepsze od brytyjskiego. A Baraka oprócz tego, że gwarantuje super jakość obrazu, to naprawdę świetny dokument.

przyłączam się do pytania, na allegro widziałem za 155 wydanie 5 płytowe. Warto wg Was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planet Earth zbiera różne opinie na amazon.co.uk, a na blu-ray.com jest tylko recenzja wydania amerykańskiego. Czy ktoś z forumowiczów ma w swojej kolekcji Planet Earth i mógłby stwierdzić, czy ta pozycja jest warta zakupu? Sory za offtopic. Gmeru a w jakim sklepie kupiłeś Barakę w Polsce i w jakiej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przyłączam się do pytania, na allegro widziałem za 155 wydanie 5 płytowe. Warto wg Was?

Wydaje mi się, że warto kupić ten zestaw tym bardziej że jest bardzo atrakcyjna cena. Swego czasu na półce leżał i czekał Iron Man i Transformers a ja oglądałem kaczuszki. Dźwięk ładnie zmiksowany obraz też ok.

1080p.jpg

drzewko.jpg

kot.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planet Earth ma dwa wydania na Blu-Ray ... to z narratorem Davidem Attenborough jest w praktyce "lepsze" - pięć płyt .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie 5 płytowe wydanie i nie żałuję zakupu,chociaż zapłaciłem troszkę więcej niż obecnie "chodzi":D...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem w usa na hd dvd :D Ale i tak jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam na HD DVD i porównywaliśmy z kumplem jego wersję BD - wynik : remis :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na HD DVD było sporo tańsze ; p a to to samo. Też mam na czerwonym nośniku.

A ja kupiłem w usa na hd dvd :rolleyes: Ale i tak jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja to uwielbiam zwłaszcza scenę kiedy white shark połyka fokę i odcinek słodka woda.Prawdopodobnie 21 Kwietnia będzie Earth trochę przerobione przez Disneya w kinach na całym świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to byl moj pierwszy zakup BR <_< naprawde cudo chociaz moja matka narzekała na brak polskich napisow ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesyłka doszła z Amazon.co.uk, gorąco polecam. Od zamówienia do realizacji - dostarczenia przesyłki minęło 3 dni. Planet Earth naprawdę robi wrażenie :) Chociaż widać, że sceny były kręcone różnymi kamerami, bo są świetnej jakości sceny i niestety te troszkę gorsze. Ogólnie oceniam bardzo pozytywnie i nie żałuję zakupu. To taka pozycja, którą trzeba mieć w bibliotece :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że Planet Earth z Davidem Attenborough wydanie na pięciu BD składa się z czterech krążków z formatem 1080p, a piąty ma format 1080i. Czy ktoś z posiadaczy może to potwierdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie sprawdzić na ONKYO co wypuszcza BD z Planet Earth.

Przypomnę:

trzymając długo przycisk Display na front panelu ukazuje się na wyswietlaczy najpierw info o audio a potem info o video:

co wchodzi i co wychodzi.

W sąsiednim, wątku opisałem trzy typy wydań PE.

http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=15231

Wniosek taki, że nagrywali w 50 fps a wydali 24 albo 30 fps.

Czyli wszystko to remastery.

Na HD DVD jest wersja 1080p/24 i ma potężny judder KURO 5090H w trybie MOVIE.

Ciekawe jak na BD z tym jest.

Oto wyjaśnienie BBC w tej sprawie:

To answer your query in detail. The USA version of Planet Earth released in April 2007 was encoded at 1080 59.94i, the UK version released in November 2007 re-used exactly the same encode.

Unfortunately there is an error on the USA packaging incorrectly describing the video stream as 1080p (the format common in for feature film releases). If you perceive a difference, there isn't one, as it is all interlaced material.

It might be helpful for you to know that all HD programmes made for the BBC have to be delivered in 1080 50i regardless of capture format. In addition due to the fact that all the players in the market right now are only guaranteed to play US frame rates we had to make a conversion to 1080 59.94i for these releases. This situation may change during 2008, but we have to put a product in the marketplace that is guaranteed to play on every player and not just some.

With regard to the content, it was decided not to put the "making of" documentaries on the US & UK HD-DVD & Blu-ray releases as most of the content is filmed in SD which would not upconvert well. The UK release also contains two additional

programmes which had not been completed in time for inclusion on the US release.

BBC na Amazon com.

Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie teraz ( 18.15) działa.

Troche się nad nim napracowałem.

Temat, który napisałem jest trudny i może za mało przystępny. Przyznaję.

Ale ciekawy.

I dotyczy zagadnienia od 2-ch lat uważnie śledzonego.

Będę tam temat korygował.

fps w Platet Earth

Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wklejam:

Są trzy wersje Planet Earth.

Jedna pochodzi od Discovery HD z opisem 1080i

Druga BBC z opisem 1080p. Ale juz wiemy, że to błędny opis.

Trzecia 1080p/60 na HD DVD by BBC. To także błędny opis.

1080p BBC - http://bluray.highdefdigest.com/668/planetearth.html (1080p/VC-1)

1080i DISCOVERY - http://bluray.highdefdigest.com/983/planetearth_us.html (1080i/AVC MPEG-4)

BBC pisze, że żródłowy materiał był w 25 fps:

CYTAT

Transferring the material presented a number of challenges. Three years ago the formats used were relatively new and required significant development to ensure that wildlife filmmakers could maximise the cameras output. The key issues were ensuring that all the variables within the different formats could be dealt with. For example, although the programme was produced at 25p, the process had been changed to deal with variations such as slow motion shots.

http://www.bbcresources.com/postproduction...lanetearth.html

Po co więc zrobiono remaster do 60 fps w wersji HD DVD i BD BBC ?

(wyjasnienie na końcu w stanowisku BBC na stronach forum Amazon).

Wersja DVD PAL tymczasem jest super płynna bo nie zmieniano fps-u.

Znalazłem na AVS takie coś:

CYTAT

Sorry to be the bearer of bad news but the UK /Euro version is 1080i, here's the stats I've already put in another forum on this.

BD/HD HBO US 1080i AVC MPEG4 New Encode - 480mins (material taken out to allow for advertisements!)

BD/HD BBC US 1080P VC-1 - 530 mins

BD/HD Euro 1080i/25 - 530 mins - The Euro one is played back at 1080i/25 which is what it was originally filmed for TV in (same as shown on BBCHD) http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread....9004&page=2

Which also means less 'judder' because its running at 25fps and not 24fps (unless your TV is one of the few that currently supports 24p), i wouldn't worry its not in 1080p because of this, and enjoy the series highly recommended.

No i jeszcze zamieszanie z wersjami 4 lub 5 dyskowymi.

CYTAT

As far as I know, there are only 3 versions of this set:

- Discovery Channel 4-disc in 1080i w/ Sigourney Weaver,

- US BBC 4-disc in 1080p w/ David Attenborough, and

- UK BBC 5-disc in 1080p with Attenborough (actually, supposedly the 4 main discs are 1080p and the 5th disc is 1080i

Podejrzewam, że wersja Discovery 1080i jest także remasterem z 25 do 60 fps (1080i).

Znalazłem wyjaśnienie od BBC na Amazon com:

( nie autoryzowane ale wydaje się być miarodaje oprócz błędu o istnieniu 1080i/60. Raczej chodzi o 1080i/30 fps albo substytut rozpoznawany przez ONKYO jako 1080p/60.

CYTAT

"Thank you for your email. To answer your query in detail. The USA version of Planet Earth released in April 2007 was encoded at 1080 59.94i, the UK version released in November 2007 re-used exactly the same encode.

Unfortunately there is an error on the USA packaging incorrectly describing the video stream as 1080p (the format common in for feature film releases). If you perceive a difference, there isn't one, as it is all interlaced material.

It might be helpful for you to know that all HD programmes made for the BBC have to be delivered in 1080 50i regardless of capture format. In addition due to the fact that all the players in the market right now are only guaranteed to play US frame rates we had to make a conversion to 1080 59.94i for these releases. This situation may change during 2008, but we have to put a product in the marketplace that is guaranteed to play on every player and not just some.

With regard to the content, it was decided not to put the "making of" documentaries on the US & UK HD-DVD & Blu-ray releases as most of the content is filmed in SD which would not upconvert well. The UK release also contains two additional programes which had not been completed in time for inclusion on the US release.

BBC o PE na Amazon.

Co za głupota !

Nagrali w 50i a wydali w 60i.

Jeżeli to jest prawda to w jaki sposób wiele osób pisze o 1080p/24 fps widzianych z Bluray-a ?Kompromitacja bo nawet experci z highdefdigest ( linki powyżej) rozpisują się o spowolnieniu odtwarzania do 24 fps-ów w wydaniu BD. A nabrali sioę na opis pudełkowy 1080p i utożsamiając go z formatem 1080p/24.

A tu żadnego 24 fps nigdy nie było. Piszą o "slow down" z 25 do 24 fps.

A to 1080i/60 jest.

Ale to inna opowieść.

Czekamy na wersję 1080p/25 albo 1080i/50 !!!

I powinna być bo jest to stała pozycja na topie sprzedażowej listy ( zaraz za Ciemnym Rycerzem).

ps.

BODEX temat/zagadnienie ratuj sensownie !

Ten post edytował dominikjestem 09.02.2009, 18:34

Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli to jest prawda to w jaki sposób wiele osób pisze o 1080p/24 fps widzianych z Bluray-a ?

Już odpisuję zgodnie ze swoją wiedzą .:lol:

Mam PLANET EARTH w wersji 5 płytowej - z narracją Davida .

Wcześniej miałem z mamą Terminatora, ale jakoś mi nie odpowiadała , więc wymieniłem.

Na dwóch playerach, które nie wymuszają 24p , tylko jeśli jest, to jest , info z odbiornika wyglądało tak : 1080/24p :lol:

A jako, że jesteś ciekawski i masz umysł śledczy, to mam dla Ciebie niespodziankę .:)

Box pożyczyłem koledze z Wa-wy , chyba go pamiętasz , więc wystarczy jedno słowo , a na parę dni Ci go wypożyczę

abyś mógł go szkiełkiem i okiem zbadać dla potomności ( i nie tylko :) )

Jak pasi i jesteś zainteresowany, to wal na priva, dam Ci kontakt do kolegi i baw się w najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z powyższego wynika, że może być prawdą, że pierwsze główne BD są 1080p a piąty 1080i - chodzi o 5-cio płytową wersję UK z Davidem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodex; dzięki

Na dwóch playerach, które nie wymuszają 24p , tylko jeśli jest, to jest , info z odbiornika wyglądało tak : 1080/24p

Czyli moje śledztwo ma, być może, pierwszy sukces:

Masz złe wyświetlanie tego kontentu.

Muszę się z tym przespać.

Ale u mnie jak dorwałem się do prawidłowych ustawień HD DVD XE-1 ( bo ta maszyna umie wymuszać 24p) to okazało się, wersja HD DVD w ONKYO wyświetla się jako 1080p/60 !!!

Czyli inaczej niż pisze BBC-expert. Link w poprzednim poście.

Oznacza to dla mnie, że materiał PE był został zdekodowany z 25 fps do 30 fps. A tego bardzo nie chcemy.

Tak jak HD Audio wizja ma nie być dotykana bez potrzeby.

Zrobiłem ripa z HD DVD i po analizie w Mediainfo czytamy:

Wideo

ID : 85 (0x55)

Format : VC-1

Profil formatu : AP@L3

Czas trwania : 51 min.

Przepływność bitów : 18,7 Mb/s

Szerokość : 1.920 pikseli

Wysokość : 1.080 pikseli

Proporcje obrazu : 16/9

Szybkość wyświetlania klatek : 29,970 f/s

Kolorymetria : 4:2:0

Rodzaj skanu : Progresywny

Kolejność skanu : 2:3 Pulldown

bity/(piksele*ramki) : 0.301

Czy wykryty pulldown dotyczy 25 - 30 ?

pozdro.

Trzeba koniecznie poddać analizie suplement "Pustynne Lwy", który jest podobno inny niż reszta (1080i).

Liczę, że tam jest już 25 fps.

Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...