Skocz do zawartości
mauryc

Jaki odtwatzacz Blu-Ray do SONY STR-DA5000 ES ???

Rekomendowane odpowiedzi

witam

dostałem w prezencie amplituner SONY STR-DA5000 ES:

http://www.sony.pl/product/hcs-home-cinema...er/str-da5000es

oto jego główne dane:

# Wysokiej klasy (ES) odbiornik z funkcją wzmocnienia cyfrowego S-Master PRO

# Kanał dyskretny 7.1 Moc wyjściowa 170 W x 7 (8 omów DIN)

# Dekoder Dolby? Pro Logic? / Dolby? Digital / DTS?

# Dolby? Pro Logic? II

# Dolby? Digital EX / DTS-ES? (dyskretny 6.1, matrix 6.1), DTS NEO-6?, DTS 96/24

# Digital Cinema Sound EX, Digital Cinema Sound/Digital Concert Hall

# Zgodność z formatem Super Audio CD

# 1 wejście 7.1-kanałowe, 1 wejście 5.1-kanałowe

# Cyfrowe procesory dźwięku 32+32 bity

# Tuner FM/AM z funkcją RDS i możliwością zaprogramowania 30 stacji

# 4 wejścia i 2 wyjścia AV

# 7 wejść cyfrowych, 1 wyjście cyfrowe

Jak część z was zauważyła nie ma on wejść ani wyjśc hdmi ma za to wejścia analogowe 5.1. i 7.1

Chce kupić odtwarzacz BluRay Samsung BD-P1500 poniważ ma dekodowanie Dolby Digital, Dolby Digital +, DTS i Dolby TrueHD jednak brak wyjść analogowych 5.1 (lub 7.1).

Ktos powie to kup Samsung BD-P1400 on ma wyjścia analogowe.

I tu zaczyna sie problem bo odtwarzacz musi czytać płytki nagrywalne: BD-R/ BD-RE 25GB/50GB!!! 1400 nie daje sobie z tym rady.

I tu pojawia sie moje pytanie czy BluRay Samsung BD-P1500 przekaże mi wszystkie zdekodowane formaty po optyce?(myślę,że tak).

Ale Ampli moze sobie nie poradzić z wiernym odtworzeniem dźwieku i odtworzy je jako zwykłe 5.1.

Potrzebuje porady jaki zastepczy odtwarzacz W PODOBNEJ CENIE spełni moje oczekiwania

Bardzo proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tu pojawia sie moje pytanie czy BluRay Samsung BD-P1500 przekaże mi wszystkie zdekodowane formaty po optyce?(myślę,że tak).

Po kablu optycznym przepuścisz sygnał max 1,5 Mb/s (max stratny DTS), czyli nie będzie on supportował bezstratnego sygnału zdekodowanego do PCMa z dźwięku DDTH lub DTS-HD.

Edytowane przez BigBadMoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałeś się nad odtwarzaczem sieciowym z funkcją Blu-Ray ? To może być lepsze wyjście niż multiformatówka, choćby dlatego że jest o wiele bardziej użyteczne... Tu jest pokrótce wyjaśnione czym są te urządzonka, http://www.humanmedia.pl/porady.html?1 - można tam też znaleźć pełne specyfikacje większości modeli na polskim rynku, także możesz sam znaleźć urządzenie spełniające Twoje wymagania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co mu doradzasz odtwarzacz multimedialny skoro i tak bedzie sie bujał w miejscu z dzwiekiem ?

Konieczny jest odtwarzacz z pełnym torem analogowym tzn dekodey HD + wyjscie analogowe 7.1

Niestety - taka konstrukcja to koszt 1500-2000zl (minimum)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie jest hdi dune pro :) - tylko cenę walnęli taką że niech spadają na szczaw....

prędzej złoży się porządne HTPC z porządną kartą z wyjściami analogowymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyliście, ale pytanie było zadane w styczniu 2009 roku :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt

ale to nie ja bawię sie w archeologa :blink:

Temat zawisl na glównej wiec się wtrącilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:

skamielina heheheh

ale czasem ktoś ma podobny problem to zawsze będzie miał ciut rozwinięty wątek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...