Skocz do zawartości
paw

Felieton Pawła O.: Po co nam 21:9? - Philips i jego nowy TV

Rekomendowane odpowiedzi

I znow w tak zwanym miedzyczasie miedzyczasu : http://www.fullhd.gr/lcd-tv/2008-03-05-01-...ew-details.html .Jedna z najnowszych wiadomosci na ten temat .Czyli mamy juz praktycznie 3 modele telewizorow (monitorow ?) potrafiacych pokazywac obrazy o proporcjach bokow 2.37:1 :) .W tym jeden stereowizyjny (!!) :rolleyes: .Poza tym firma NXP rozpoczyna produkcje ukladow do takiego sprzetu dla innych producentow : http://www.nxp.com/news/content/file_1656.html .A niedlugo ci pewnie przypomna sobie o mozliwosci zapisu sygnalu wizji o takich czy podobnych proporcjach (o czym poprzednio wspomnialem) albo opracuja nowa specyfikacje i bedziemy mogli sie cieszyc prawdziwym obrazem szerokoekranowym w stosownej rozdzielczosci a nie prozaicznym oszustwem jakim jest jego "letterbox" ...Tym samym zwolennicy obrazow srednioekranowych (1,78:1 czyli 16:9) beda mieli sprzety pasujace im do ich (kata) widzenia ,a zwolennicy obrazow szerokoekranowych (w tym i ja :P ) beda mieli dostosowane do ich ,szerokiego widzenia swiata i filmow . I wszyscy beda zadowleni a takie dyskusje i felietony straca racje zaistniania ,co wlasciwie od poczatku bylo latwe do przewidzenia ... Pozdrawiam , BreitBlicker ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,jestem nowy na forum więc zacznę od Cześć Wszystkim.Trafiłem na ten temat i odświeżę go ze względu na to że ruszyło się w temacie http://www.philips.pl/c/telewizory/cinema-219-telewizor-cyfrowy-58-cale-full-hd-1080p-58pfl9955h_12/prd/ ,Philips ma już dwa modele w swojej ofercie ,i jeden taki stoi w MM ,miałem przyjemność to too cudo zobaczyć ,cena chyba koło 13 tys. ,prezentuje się świetnie ,jak dla mnie super.pozdrawiam

Edytowane przez tomero34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżę ten temacik bo patrząc na cenę nowszego modelu: 58PFL9956H/12, która kształtuje się w okolicy 9-10tyś. zastanawia mnie czy nie warto teraz tv kupić.

ktoś może po tych 3 latach użytkuje taki lub podobny tv z 21:9 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto

Potaniał bo w przyszłym roku będzie masowy wysyp urządzeń 4k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm no to jest super patent i zawsze chciałem mieć ten tv ;p tylko, że jako 2 albo 3 ; ) no bo tak normalnie hmmmmm. No nie wiem. Ale lansu co nie miara ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś ma taki tv i opowie jak wygląda 3D ?

może forum zrobi test po tych 3 latach. 3D aktywne.... ciekaw jestem jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się nim sporo swego czasu. 3D jest ok ale da się dostrzec cross (oczywiście to znowu zależy też od materiału..... akurat Phil miał zawsze demo oparte na Legends of Flight i było pięknie). Ale ogólnie mnie się podobało. Dość jasno w okularach ale oczywiście musisz mieć na uwadze, że to jest aktywne 3D nie w najnowszej dopracowanej opcji.

Ale kurczę 2D jak się pasów pozbywasz + ambi :) to super sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...