Skocz do zawartości
MichalB1973

LCD Panasonic -który lepszy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.
Mam 4000PLN i nie wiem co kupić:
Panasonic TX-32LX60P (za 4000) czy
Panasonic TX-26LX500 (za 3100) +odtwarzacz DVD.
Będę oglądał TV z ok 2.5m (głównie z kablówki) i nie wiem czy 26' nie jest za mały.
Niezbyt zależy mi na "bajerach" typu gniazdo kart SD oferowanych przez model LX500 -zależy mi przede wszystkim na jakości obrazu.
Według specyfikacji lepsze parametry (kontrast, czas reakcji matrycy) ma 32LX60P, natomiast 26LX500 ma filtr grzebieniowy.
Parametry parametrami, ale jak jest w rzeczywistości?
Który lepszy?
Proszę wszystkich o radę. Naprawdę nie wiem który kupić.
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Michał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdybym miał wybierać to chyba jak TX-32LX60P. Wielkość robi swoje, w porównaniu do 26". Szybszy czas reakcji i wyższy kontrast przemawiają za 32-ka. Nie widzialem obu w akcji, więc nie za bardzo pomogę. Ale wystarczy wybrać się na "spacer" po sklepach, pooglądać i wyrobić własne zdanie : ). DVD teraz aż tak dużo nie kosztują, żeby wybierać model tańszy bo dostane jeszcze DVD w tej cenie ; ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wybór jest jeden i jedyny: Panasonic TX-32LX60P Powyższe argumenty oraz jeszcze raz powtórze: wielkość robi swoje oraz lepsze parametry. Bez dwóch zdań: tylko 32"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem za 32 cale. 2,5 metra i 26 cali to trochę mało :-).

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za zainteresowanie moim tematem i za udzielone odpowiedzi, ale czy ktoś z Was widział te LCD "w akcji" czy oceniacie je tylko pod względem parametrów? Prawdę mówiąc od początku skłaniałem się do zakupu TX-32LX60P, ale chcę się upewnić czy to dobry wybór. Nie chcę żałować wydanych pieniędzy...
Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko 32 cale !!!

Zaufaj HD-maniakom, oni wiedzą co mówią :P

A jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości to zobacz test 32 calowego modelu Panasa na www.areadvd.de

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Zaufam HD-maniakom ;) i kupię 32 calowego Panasa.
Niestety strona ww.areadvd.de mnie pokonała :lol:
Nie odnalazłem testu Panasonica TX-32LX60P
Dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam wszystkich HD-maniaków.
Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisz swoje wrażenia po zakupie :lol: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Michał,

To zobacz ten link, a tam są podsumowania 2 testów.
Piszą, że to nowy lepszy poziom (Niveau) jakości obrazu w LCD.

[url="http://www.hifi-regler.de/shop/panasonic/panasonic_tx-32lx60f_silber.php"]link[/url]

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W ostatniej chwili wstrzymałem się z zakupem tego Panasonica. Zobaczyłem go włączonego w MediaMarktcie. Obraz był tragiczny. Sprzedawca mówił, że sygnał kiepski... Skąd mogę wiedzieć, że u mnie w domu nie będzie tak samo? (mam podłączenie do osiedlowej kablówki) Doradźcie mi proszę czy go wziąć.
Zastanawiałem się jeszcze nad Sharpem 32 GA 8E. Co o nim myślicie? Ma ktoś taki model? Jak wypada w porównaniu z Panasonicem TX-32LX60P
Jeszcze raz proszę o pomoc w wyborze -doradźcie mi drodzy HD-maniacy co kupić, żeby być zadowolonym.
Z góry dzięki.
Pozdrawiam. Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spokojnie możesz brać tego Panasonica. Ja widziałem na nim cyfre+ (ich tuner) i było wszystko wporządku. Pamietaj: wszystko co nie jest HD nie może być dobre. Może być dostateczne plus. Dobry i bardzo dobry to będzie obraz w HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Michał,

Prawda jest taka, że Sharp specjalizuje się w obróbce sygnału PAL na LCD.
Więc może być tak, że GA8 będzie grał lepiej niż Panasonic LX60.
Widziałem GA8 na żywo w PALu i było całkiem, całkiem, ale nie bierz tego jako pewnik, że Sharp będzie lepszy.
Jeśli nie chcesz wtopić kasy, to poproś Kikiego z sąsiedniego forum i wtedy wjadą do Ciebie do domu różne telewizory, potestujesz i wybierzesz ten najlepszy dla Ciebie.
Pamiętaj, kupując sprzęt w jakimkolwiek sklepie internetowych masz prawo zwrócić go bez podania przyczyny w ciągu 10 dni od zakupu.
Kiki i inne sklepy internetowe to honorują.
W MM albo Saturnie każą Ci pocałować się w duupę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.
Wczoraj kupiłem Panasonica TX-32LX60P. Podłączyłem go na chwilę do kablówki i... nie jest źle :P Jeszcze go nie dostrajałem, ale nawet na pierwotnych ustawieniach obrazu da się go oglądać. Więcej miałem strachu przed zakupem niż to wszystko było warte.
Swoje wrażenia po zakupie opiszę za kilka dni, ale na razie mam jeszcze jedno pytanie:
Jak blisko ściany może wisieć TV LCD, żeby miał dostateczną wentylację? Chodzi mi o to, żeby wieszak był jak najcieńszy (nie potrzebuję ustawiać TV pod kątem) bo będzie wisiał przy wejściu do pokoju i duża szczelina będzie bardzo kiepsko wyglądała. Czy 2-3 cm. wystarczą? Doradźcie mi...
Wśród moich znajomych nie ma posiadaczy LCD więc nie mam kogo zapytać ;)
Z góry dzięki.
Pozdrawiam. Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
Obiecałem, więc piszę -JESTEM ZADOWOLONY!!! :)
Obraz jest naprawdę ładny. Nie spodziewałem się tak dobrego odbioru.
Wszędzie piszą, że TV LCD kiepsko odbierają na zwykłych antenach lub kablówkach -okazało się to nieprawdą. Jest OK. Dużo lepiej niż na TV CRT, który miałem wcześniej. Naprawdę polecam wszystkim ten TV LCD Panasonic. W tej cenie jest naprawdę bardzo dobrą opcją.

Wczoraj dokupiłem odtwarzacz DVD LG DNX 190H :)
Podłączyłem do siebie oba urządzenia przez HDMI i już mam 1 pytanie:
Jaka jest różnica pomiędzy 720p i 1080i?
Nie widzę różnicy...

Jeśli ktoś wie to proszę o odpis.
Pozdrawiam. Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też mam zamiar kupić DVD LG DNX 190H i w związku z tym mam pytanie
Jakia jest Twoja opinia o tym sprzęcie po paru dniach użytkowania ?.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Różnica między 720p i 1080i jest widoczna.
Przypatrz się dokładnie tylko weź do testów materiał nagrany w tych standardach i podłącz pod wejście Component, DVI lub HDMI
Nie będę się rozpisywał o wyższości jednego nad drugim bo jest to wypośrodkowane, w zależności jaki materiał leci.
Najlepiej samemu ocenić organoleptycznie.

Powodzonka

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Braavoo
Mam rozumieć, że mając podłączone DVD przez HDMI będę widział różnicę oglądając materiał nagrany w tych standardach, a oglądając byle jakie DVD z wypożyczalni różnicy nie będzie?

Amix
Jeszcze prawie nic nie oglądałem na LG DNX190H bo nie miałem czasu (praca) :D
Testowałem tylko chwilkę napisy w DivX i Xvid i wiem że:
1. Wyświetla się do trzech linijek tekstu (po 40 liter w linijce)
2. Nie można zmienić koloru, rozmiaru, tła i położenia napisów, ale uważam, że rozmiar czcionki jest OK. nie za duży i nie za mały.
Napisy w DivX są wyświetlane na popielatym półprzejrzystym tle.
Dodam również, że napisy muszą mieć tą samą nazwę co plik AVI.
Nawet różnica typu the.ring - the.Ring powoduje,że napisy nie są wyświetlane.
LG w zestawie daje przewód HDMI.
Jeśli przeszkadza Ci brak opcji edycyjnych napisów pozostaje czekać na nowy soft
Jeśli coś jeszcze Cię interesuje to pytaj. W miarę możliwości odpowiem.
Pozdr. Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki
Już się zdecydowałem i jestem w trakcie zakupów.
LG 9900H już dostał nowy soft i w nim napisy nie muszą mieć takiej samej nazwy.
Poczekam spokojnie na nowy soft do tego modelu.Zależy mi na porcie USB i odtwarzania z niego filmów DivX. Zawsze to szybciej i lepiej sprawdzić film z pen drive przed wypaleniem płytki niż bawić się z płytką RW.
Ten przewód to i tak nie jest mi potrzebny, bo potrzebuję 3m, a ten w zestawie to chyba jakiś krótki.
Wypalam płytki z takimi samymi nazwamii z plikami .txt i .srt więc nie powinno być problemu.
Opisuję płytk, a pliki zawsze mają nazwę:
1.avi
1.txt
1.srt
Jutro powinienem go mieć i podzielę się wrażeniami, bo w sieci coś o nim bardzo cicho i nie ma się kogo poradzić.
Dzięki za dobre rady
Pozdrawiam Edytowane przez Amix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Amix na jakimś forum napisałeś, że już masz to LG. Pisałeś tam, że będziesz próbował różnych połączeń. Napisz mi jaka jest różnica pomiędzy odbiorem po komponencie a za pomocą HDMI. Co wypada lepiej? Widzisz różnicę pomiędzy 720p a 1080i
Proszę o odpis.
Pozdrawiam. Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to miała być poprada dotycząca mojego dylematu w zakupach to się spóźniłeś.
Ja już kupiłem 32'' i jestem :(

Michał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...