Jump to content
Sign in to follow this  
hr.susel

Toshiba na CES 2009

Recommended Posts

[img]http://hdtvpolska.com/news/news-shadow.png[/img] [center][b]Dzieje się, oj dzieje - nadszedł czas na Toshibę, a w kolejce czekają jeszcze Sharp, Samsung i update LG.[/b][/center]

Zaczęło się cicho, gdyż firma [b]Toshiba [/b]- wciąż nieuznająca formatu Blu-ray - ogłosiła, że nowe, nie wymienione produkty, zostaną wyposażone w rozszerzenia dla Windows Media Center oraz dostęp do kanału widget od Intel / Yahoo!.

Mało? No jasne - chwilę później ogłoszono debiut całej[b] nowej linii REGZA[/b].

Zaczynamy od nowego wyglądu, nazwanego ładnie Deep Lagoon. Z innych marketingowych nazw mamy także: "[i]Resolution+[/i]", "[i]ClearScan 240[/i]", "[i]CrystalCoat[/i]", "[i]FocaLight[/i]" i "[i]InstaPort[/i]". Co się za tym kryje?

Na początek "InstaPort" - system pozwalający na sprawniejsze korzystanie ze złącz HDMI - InstaPort ma eliminować kilkusekundową zwłokę przy zmianie wejścia HDMI.

Dbałość o szczegóły? To ważne, że firma Toshiba nie skupia się tylko na marketingowej wojnie na parametry, ale stara się usprawnić ważne w codziennym użytkowaniu elementy.

W kategorii wyświetlania obrazu Toshiba przyzwyczaiła nas do świetnych możliwości swoich paneli. W nowej serii zastosowano [b]REGZA Engine piątej generacji[/b], oparty na 14-bitowym procesorze wspierającym znaną już technologię PixelPlus, także piątej generacji.
Do poprawy wyświetlania materiałów SD służy technologia "Resolution+".

Z kolei system "ClearScan 240" to nic innego jak zastosowanie wyświetlania z częstotliwością 240Hz, która staje się powoli standardem.

W nowych Regzach zastosowano także system "FocaLight", czyli podświetlenie diodami LED z miejscowym wygaszaniem (Local Dimming, podobnie jak w LG). Nie wiadomo, z ilu stref składa się podświetlenie w Toshibach.

Z innych dodatków, uwagę zwraca system "AutoView", który w założeniach ma automatycznie i na bieżąco przeprowadzać kalibrację telewizora, dostosowując parametry wyświetlania obrazu do otoczenia. Dodatkowo wspomniane także usprawnienia związane z Internetem, czyli DLNA i Windows Media Center.

Modele z nowych serii w raz datami premier:
[b]REGZA XV645 [/b]
40XV645U (Maj 2009)
46XV645U (Maj 2009)
52XV645U (Maj 2009)

[b]REGZA ZV650 [/b]
42ZV650U (Kwiecień 2009)
47ZV650U (Kwiecień 2009)
52ZV650U (Kwiecień 2009)

[b]REGZA SV670[/b]
46SV670U (Maj 2009)
55SV670U (Maj 2009)

[center][url="http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c520156ce37c6252"][img]http://images6.fotosik.pl/366/c520156ce37c6252m.jpg[/img][/url][/center]

Producent pokazał także całą serię telewizorów LCD/DVD Combo i odtwarzaczy DVD


Więcej zdjęć tutaj: [url="http://www.engadgethd.com/photos/toshiba-rolls-out-new-regza-hdtv-line-internet-connected-crew-coming-later/1264054/"]KLIK[/url]

[b]Gmeru: Należy też zwrócić uwagę na panel 2K x 4K, który robi Upscal materiałów 1920x1080 do 3840x2160. Tutaj więcej: [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=14570"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=14570[/url][/b]

[b]Edit 08.01.2009 Od Toshiba TTCE Polska[/b]

[b]TOSHIBA ZASYPUJE NOWOŚCIAMI PODCZAS TARGÓW CES 2009[/b]
Procesor Cell platformą dla telewizorów Toshiba, filmy na kartach SD, lepsze skalowanie video do rozdzielczości HD, bezdotykowy interfejs - to tylko niektóre z nowości, jakie prezentuje Toshiba podczas odbywających się właśnie w Las Vegas Targach Elektroniki Użytkowej CES 2009.


[b]Technologie cyfrowego domu[/b]
Dla Toshiby urzeczywistnienie w pełni cyfrowego domu jest jednym z priorytetów działalności - można wywnioskować zwiedzając CES. Firma dąży do tego by jej technologie zapewniły łączność i dostęp do sieci zawsze i wszędzie. Kilka demonstracji na targach pokazało, że firma nie tylko myśli, ale i prezentuje konkretne rozwiązania w tym kierunku.

[b]Prototypowe telewizory z procesorem Cell[/b]
Wysoka wydajność platformy Cell pozwoliła na wprowadzenie do telewizorów Toshiba zaawansowanych systemów skalowania obrazu oraz nowoczesnych funkcji sieciowych. Na tragach zaprezentowano 56 calowy ekran o rozdzielczości 4k x 2k, który dzięki zastosowanemu w nim procesorowi Cell w czasie rzeczywistym skalował obraz z rozdzielczości Full HD (1920x1080p) do rozdzielczości 4k x 2k (3840x2160p). Ponadto prezentowano system konwertujący w czasie rzeczywistym sygnał wideo zasysany z Internetu (np. You Tube) na obraz o wysokiej jakości. Było to możliwe dzięki zastosowaniu znanej już technologii zaawansowanego skalowania - "Resolution+" w połączeniu z zupełnie nową technologią redukcji szumów. Dodatkowo Toshiba zaprezentowała 55-calowy telewizor LCD wyposażony w podświetlenie wykonane w technologii "Local dimming LED". Dzięki połączeniu nowego precyzyjnego sytemu podświetlenia matrycy LCD oraz platformy Cell opisywany telewizor jest w stanie dynamicznie optymalizować wszystkie parametry obrazu do wyświetlanego w danym momencie sygnału wideo oraz do panujących w danej chwili i danym pomieszczeniu warunków oświetleniowych. Implementacja platformy Cell pozawala także na ultra szybkie i proste korzystanie z multimedialnych zasobów domowej sieci komputerowej.

[b]Technologie sieciowe[/b]
Dostępna w obecnie dystrybuowanych modelach LCD TV technologia REGZA LINK (HDMI-CEC) pozwalająca za pomocą jednego pilota kontrolować wiele urządzeń połączonych przewodami HDMI doczekała się swojej kontynuacji. W nowej odsłonie REGZA LINK (HDMI-CEC) działa w oparciu o system WirelessHD - technologię bezprzewodowego przesyłania danych w paśmie 60Ghz. WirelessHD ma umożliwić transmisję nieskompresowanego wideo HD, dźwięku wielokanałowego i innych danych z prędkością do 5 Gb/s na odległość do 10 metrów, czyli w praktyce w obrębie jednego pokoju. Kolejną pokazywaną na CES technologią sieciową jest TransferJet, pozwalający na bardzo szybką (do 560 Mb/s) transmisję danych między urządzeniami, które znajdą się blisko siebie (ok. 3 cm.).

[b]Łatwa i intuicyjna nawigacja[/b]
Podczas targów prezentowano "Spatial Motion Interface," czyli bezdotykowy interfejs, który umożliwia sterowanie telewizorami oraz laptopami za pomocą gestów - jak w robił Tom Cruise w filmie "Raport Mniejszości". Stało się to możliwe dzięki opracowaniu zaawansowanych czujników rozpoznających położenie obiektów w trzech wymiarach. "Content Finding Navigation" to kolejna nowość Toshiby, która pozwala na łatwe wyszukiwanie zasobów dostępnych w domowej lub globalnej sieci. System to zbiór algorytmów opracowanych przez inżynierów Toshiba. Algorytmy badają związki między poszczególnymi multimediami, aby następnie tworzyć sieć powiązań, która ułatwia poruszanie się w obrębie dostępnych zasobów cyfrowych. Opisane technologie uzupełniają się wzajemnie ułatwiając korzystanie z domowej elektroniki.

[b]Udostępnianie zasobów cyfrowych poprzez karty SD[/b]
Jedną z najciekawszych nowości zaprezentowanych przez Toshiba jest system opracowany wraz z firmą MOD Systems, umożliwiający udostępnianie zasobów cyfrowych poprzez karty SD. Celem technologii jest dostarczanie konsumentom w szybki i łatwy sposób filmów oraz muzyki w wersji cyfrowej. System wykorzystuje karty SD oraz stacjonarne systemy kopiowania filmów. Urządzenia tego typu w 2009 roku zostaną rozmieszczone w kluczowych sieciach dystrybucji na terenie USA. Osoba posiadająca kartę SD będzie mógła na nią pobrać filmy w jakości DVD. Czas kopiowania ponad dwugodzinnego filmu będzie wynosił około 3 minut. Jeden film z kolei zajmie około 2 - 3GB danych. Multimedia zapisane na kartach SD będzie można odtwarzać w telewizorach oraz laptopach wyposażonych w czytniki kart SD kompatybilne z opisywanym systemem. MOD Systems będzie dystrybuować zewnętrzne urządzenia tzw. Set Top Box-y wyposażone w czytniki kart SD. Urządzenia będą dedykowane dla konsumentów, którzy posiadają telewizory niekompatybilne z opisywanym systemem. Toshiba. Obecnie w projekcie biorą udział największe studia hollywoodzkie, w tym Warner Brothers oraz Paramount Picture, a lista dostępnych tytułów video obejmuje ponad 4 000 pozycji i ciągle jest powiększana o nowe zasoby.

[b]Technologie udoskonalania obrazu[/b]
Toshiba słynie z zaawansowanych i skutecznych technologii udoskonalania jakości wyświetlanego obrazu. Na tym polu również pokazała kilka nowości.

[b]"Resolution+"[/b]
Resolution+ to technologia zaimplementowana w najnowszych telewizorach oraz laptopach Toshiba. Odpowiada za skalowanie obrazu cyfrowej telewizji SD do rozdzielczości HD. Dzięki zaawansowanej obróbce obrazu wykonywanej w ramach tej technologii sygnał pochodzący z kanałów telewizyjnych nadawanych cyfrowo w standardowej rozdzielczości wyświetlany jest w znacznie lepszej jakości.

[b]XDE (eXtended Detail Enhancement)[/b]
Technologia XDE odpowiada za skalowanie sygnału pochodzącego z odtwarzaczy DVD Video. Dzięki zaawansowanym algorytmom skalującym technologia ta jest w stanie nie tylko zwiększyć rozdzielczość sygnału pochodzącego z płyt DVD do 1080p, ale również poprawić ostrość, kolor oraz kontrast wyświetlanego obrazu w stosunku do standardowych odtwarzaczy DVD. Technologia ta jest implementowana w odtwarzaczach DVD Toshiba. XDE to system przeznaczony dla konsumentów, którzy zakupili telewizory zdolne do odbioru sygnałów HD i jednocześnie chcą korzystać ze zgromadzonej biblioteki płyt DVD.

[b]Inne nowości[/b]
[b]
Dysk 512GB SSD[/b]
Zgodnie z zapowiedziami, Toshiba zaprezentowała na CES 2009 dysk 512GB SSD, który z pewnością znajdzie zastosowanie w notebookach tejże firmy.
[b]
SCiB[/b]
Prototyp Superszybko Ładowalnej Baterii, czyli SCiB (Super Charge Battery) spodoba się użytkownikom laptopów. SCiB może być ładowana 6000 razy i co najważniejsze załadowanie 90% baterii zajmuje jedynie 10 minut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...