Skocz do zawartości
darcun

Jaki amplituner do kolumn Jamo S606HCS3+Sub250

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Proszę o doradzenie mi jaki byłby najlepszy amplituner do tych kolumn (Jamo S606 HCS3)pokój 18m2 . Przeznaczenie tego zestawu kina domowego to głównie oglądanie TV i DVD (słuchanie muzyki sporadycznie).Biorę pod uwagę następujące amplitunery:
-Onkyo TX-SR606 (jako wadę uważam dość mocne nagrzewanie amplitunera)(plus 4 wejścia HDMI)
-Denon AVR 1909
-Yamaha RX-V863
-Yamaha RX-V663 (tylko 2 wejścia HDMI)
Bardzo proszę o pomoc w dokonaniu właściwego wyboru amplitunera.
Wiem,że na tym forum jest bardzo dużo osób posiadających dużą wiedzę w tym temacie,którzy chętnie udzielają
pomocy na co i ja liczę.
Pozdrawiam! Edytowane przez darcun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie już znasz :rolleyes:. Poza tym jak pisałem Onkyo 606 może masakrycznie grzeje się przy jakiś dużych kolumnach 8ohm, ale przy Jamo 606 jest tylko lekko ciepły co jest normalnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie no ja jestem zdecydownym zwolennikiem 1909 ale to w porównaniu z 663 i 606 .
nie wiem jak mozna stwierdzic ze 606 jest lepsze od 863 :/ bo to zdecydowanie najlepszy amp z tych które wymieniłeś.
pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='errorysta' post='139406' date='30.12.2008, 23:36 ']nie no ja jestem zdecydownym zwolennikiem 1909 ale to w porównaniu z 663 i 606 .
nie wiem jak mozna stwierdzic ze 606 jest lepsze od 863 :/ bo to zdecydowanie najlepszy amp z tych które wymieniłeś.
pzdr[/quote]

Muszę przyznać,że po Twojej wypowiedzi jestem w kropce!
Może uzupełnię swoje informacje tym,że posiadam plazmę 42PV80 i dekoder tv "N" nbox biały(jeśli to ma jakieś znaczenie).
Zdaję sobie sprawę z tego,że mogą być różne opinie na ten sam temat.
Wiem,że ostateczną decyzję o wyborze właściwego dla mnie amplitunera będę musiał podjąć sam.
Dlatego też wszystkie opinie na ten temat,nawet różniące się od siebie ,są dla mnie bardzo cenne.
Dziękuję wszystkim,którzy wyrazili swoje opinie na ten temat i jednocześnie proszę o dalsze.
Dla osoby zainteresowanej każda opinia jest na wagę złota. Edytowane przez darcun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ze swojej strony mogę tylko powiedzieć, że jestem od miesiąca właścicielem tych Jamków i ampli Denona 1909 własnie i mimo, iż nie mam suba to jestem cholernie zadowolony zarówno z odsłuchu muzy jak i efektów filmowych. Gra jak dla mnie super, nawet bez suba kolumienki dają dużo fajnego basu. Z drugiej strony uczciwie powiem też, że nie testowałem tych kolumn z Onkyo 606 (choć tę konfigurację bardzo dużo osób szczerze poleca nie tylko tutaj), od razu nastawiłem się na Denona i raczej skupiałem się na wyborze kolumn więc trudno mi mówić o różnicach między tymi dwoma modelami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mimo ze jestem posiadaczem rxv3800 yamahy
bede cie jednak przekonywal ku yamasze:)
jest to sprzet ktory od zawsze od poczatku robil zabawki pod domowe kina ich procesory dzwieku a i wogole sam dzwiek sa poprostu stworzone do kina
bawilem sie roznymi zabawkami od denona ku onkyo bo mialem chwile zachwiania niedawno przez zakupem rxv3800 i zaden nie przypadl mi brzmieniowo w kinie do gustu
jesli chodzi o rxv861 jest to dobry sprzet ale niestety nie posiada nowych dekoderow !!! proponuje alternatywe w postaci rxv663 ;) zadnej roznicy w brzmieniu a masz nowe dekodery

zaznaczam ze yamahe posiadam od wielu lat zaczynalem od modeli rxv440 ,dsp a1



w onkyo bym wszedl od modelu 805 ewentualnie
a w denona nizej jak modele 3x bym wogule nie wchodzil
yamaha natomiast jest bardzo elastyczna i nie jeden ampli niskobudzetowy jak 661 czy 861 potrafi zmiesc takie denona seri 2 a nawet 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zaznaczam jeszcze jedna rzecz ! WSZYSTKO ZALEZY OD TWOICH PREFERENCJI ODSLUCHOWYCH I WYMAGAN
czy chcesz pierdziawke aby rodzince puszczac filmy w tzw kinie domowym:)
czy poprostu chcesz rasowy sprzet ktory nei tylko bedzie ci przedstawial film wojenny jako kazdy rzolnierz w innej kolumience
a sprzet z porzadnym potencjalem dynamiką mocą sprzet ktory w malym pokoju zrobi ci taka przestrzen ze bedziesz mial wrazenie ze siedzisz w salonie 50 m2:)
bo to na tym rzecz polega ale i tez kosztuje

jednak widzac twoje prefernecje i wymagania celowal bym w 663 chyba najlepszy typ
-zalety prostota obslugi
-Doskonałe YPAO autokalibracja yamahy bezkonkurencyjna
-sprzet nie awaryjny dlugowieczny bezproblemowy
-łatwosc odsprzedazy w przyszlosci
chyba najlepiej i najlatwiej sprzedajaca sie marka wsrod wzmakow kina domowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dembol-cyt:"jesli chodzi o rxv861 jest to dobry sprzet ale niestety nie posiada nowych dekoderow !!! proponuje alternatywe w postaci rxv663 zadnej roznicy w brzmieniu a masz nowe dekodery "

Ja wymieniłem między innymi Yamahę RX-V863,który posiada nowe dekodery i 3 wejścia HDMI.
Yamaha RX-V663 posiada 2 wejścia HDMI.(Yamahy rxv861 nie brałem pod uwagę)
Najwięcej pozytywnych opinii zbiera Onkyo TX-SR606(oczywiście porównując cena/jakość).
Trudność wyboru polega na tym,że wiele firm proponuje podobne cenowo/jakościowo amplitunery.
Opinie na forum są takie,jaki kto posiada sprzęt.Jedni chwalą Onkyo,inni Denona,Yamahę a jeszcze inni H/K. Jednak największy problem ma osoba wybierająca sprzęt,bo chciałaby wybrać najlepszy i jednocześnie najtańszy.
To jednak będzie bardzo trudne do zrealizowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='darcun' post='139835' date='03.01.2009, 12:10 ']dembol-cyt:"jesli chodzi o rxv861 jest to dobry sprzet ale niestety nie posiada nowych dekoderow !!! proponuje alternatywe w postaci rxv663 zadnej roznicy w brzmieniu a masz nowe dekodery "

Ja wymieniłem między innymi Yamahę RX-V863,który posiada nowe dekodery i 3 wejścia HDMI.
Yamaha RX-V663 posiada 2 wejścia HDMI.(Yamahy rxv861 nie brałem pod uwagę)
Najwięcej pozytywnych opinii zbiera Onkyo TX-SR606(oczywiście porównując cena/jakość).
Trudność wyboru polega na tym,że wiele firm proponuje podobne cenowo/jakościowo amplitunery.
Opinie na forum są takie,jaki kto posiada sprzęt.Jedni chwalą Onkyo,inni Denona,Yamahę a jeszcze inni H/K. Jednak największy problem ma osoba wybierająca sprzęt,bo chciałaby wybrać najlepszy i jednocześnie najtańszy.
To jednak będzie bardzo trudne do zrealizowania.[/quote]
nie no pewnie że kazdy ma jakieś swoje gusta i poleca zgodnie z nimi. Z dembolem nie moge sie zgodzić ( a przynajmniej narazie nie chyba ze mi odpowie) bo kilkukrotnie wymienial zalety yamahy a Ciekawi mnie czy przetestował wszystkie modele do których sie odnosił?? porównywłąeś 663 w ślepym teście z resztą?? słuchałes 2809 skoro powiedzialeś ze nie warto w niego wchodzić?? ja porównywałem i ciagle porównuje wszystkie te modele pod wszelkimi względami i nie widze jakiejs przewagi yapo nad np audyssey (dembol prosze powiedz mi na czym ta przewaga polega bo wszelkie moje testy wskazaly porazke yapo (663) natomiat jestem w stanie zgodzić sie z dembolem ze 663 gra na prawde przyjemnie i ma w sobie to COŚ a to jest ważne. ogólnie jestem w staniee zgodzić sie z kimś kto p[owie ze dla niego yamaha jest najlepsza , 1909 najlepsze, 255 najlepsze (863 to inna liga i ten jest tu zdecydownie the best) ale przosze nie onkyo 606. słuchałem tego sprzetu, bawiłem sie nim, podłaczałem wszystko co możliwe i po prostu nigdzie nie wyszedł ponad przeciatno w porównaniu z resztą:/
wydaje mi sie ze ma tak liczne grono wyznawców bo wyszedł jako pierwszy model (przed 255, 1909 i 663) i wile osob go kupilo bo przez tych kilka miesiecy był bezkonkurencyjny no a teraz to głupio sie przyznac ze mogło byc lepiej.poza tym jak ktos juz mial w domu 606 to czy porównał by go z czym innym?? jedyna przewaga tego amplitunera to cena!! ale przecież nie o to chodzi zeby kupic cos ylko dla tego ze ma te dekodery których wiekszasc z nas i tak (przynajmnjiej narazie) nie uzywa.
PZDR i dużo rozsądku i cierpliwości przy wyborze sprzetu :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!Widzę,że dyskusja nabiera właściwego tempa.
Moim skromnym zdaniem,właśnie taka rzeczowa wymiana zdań przynosi konkretne i wymierne efekty.
Zrozumiałe jest,że poszczególni forumowicze mają swoje poglądy na wybrany sprzęt.
Dopiero wymiana poglądów na forum pozwala osobie wybierającej szerzej spojrzeć na omawiany problem.
W takiej dyskusji uwydatniane są wady i zalety poszczególnych amplitunerów.
Odpowiednia selekcja uzyskanych w ten sposób cennych informacji powinna pomóc osobie poszukującej dokonanie właściwego dla siebie wyboru.Na co ja osobiście liczę.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swój wybór amplitunera ograniczyłem do :
-Denona AVR-1909
-Onkyo TX-SR606 (z wskazaniem na Onkyo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W październiku też miałem dylematy co wybrać.
Wybór padł jednak na Yamaha RX-V863.
Poprzedni model to też była "jamaszka"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i prawidlowo
863 to juz porzadny sprzet z dolnej polki !
YAMAHA STWORZONA DO KINA proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i prawidlowo
863 to juz porzadny sprzet z dolnej polki !
YAMAHA STWORZONA DO KINA proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dembol' post='140763' date='07.01.2009, 22:59 ']863 to juz porzadny sprzet z dolnej polki ![/quote]

Haaa dolnej??????????????

Średniej to tak jak najbardziej można się zgodzić, ale dolnej??
Co z kilkoma niższymi modelami, do jakiej półki miały by należeć skoro 863 do dolnej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem te onkyo i po dwóch dniach wyleciał na zbity pysk
Połączenie jamo i onkyo jest najgorsze co do jakości dźwięku (i już widzę jak nie którzy mnie jedzą), jest kilka testów z których wynika że dźwięk będzie przypominał car audio zimnych łokci tak jakby słysząc przejeżdżające auto umck umck umck. Tracąc na sprzedaży kupiłem denom 1908 i o niebo lepszy dźwięk, efekty dźwiękowe dużo lepsze bardziej wyraziste. Ale prawda jest taka że każdy ma inny styl co do jakości odsłuchu Edytowane przez morcine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moja głowa coraz bardziej puchnie.
Zobaczę,która opcja zwycięży( Onkyo 55%,Denon 45% ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='darcun' post='141682' date='12.01.2009, 12:47 ']Moja głowa coraz bardziej puchnie.
Zobaczę,która opcja zwycięży( Onkyo 55%,Denon 45% ).[/quote]
jakie 55% jakie 45%???????????????
a może byś tak sie sam wybrał posłuchać i to powinno być ok 80% twojej decyzji :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
errorysta- Trudno się z Tobę nie zgodzić.
Już wcześniej pisałem że ostateczną decyzję o wyborze będę musiał podjąć sam.
Jednak uzyskana wiedza z tego forum bardzo pomoże mi podjąć dobrą decyzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym proponował żebyś jechał do jakiegoś marketu i pobawił się menu w tych modelach i jak będzie możliwość poprosić sprzedającego demonstracje odsłuchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
morcine- demonstracja sprzętu w niektórych sklepach przebiega różnie.
Jak kupywałem plazmę Panasonic 42PV80,to tak go w sklepach pokazywali,że miał najgorszy obraz,a wszystkie
LCD pokazywały śliczny obraz. Na forum wszyscy zachęcali do zakupu właśnie tej plazmy.I słusznie.
Dla mnie informacje z tego forum mają ogromne znaczenie.Trzeba tylko wybrać te najlepsze dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...