Skocz do zawartości
slavoll

LE40A656

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
prawie od tygodnia jestem posiadaczem LE40A686.
Problemem jest to,że na czarnym ekranie występują białe "chmury".
Jak podejrzewam,jest to nierównomierne podświetlenie.
Wiem,że mogę go wymienić przez 14 dni od daty zakupu bez podania przyczyny.
Jednak moje pytanie brzmi:czy być może taka jest kultura pracy tego tv,czy też jest to wada?
Poproszę o podpowiedź...

Dzieki Edytowane przez slavoll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No cóż. . . jest to cecha paneli LCD. Jedne mają to zrobione lepiej inne gorzej ale to też zależy od konkretnego modelu. Możliwe, że inny A6 będzie miał tego mniej ale może być i więcej. Zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo na 52" Dałem 5,5 tys. za telewizor i jestem rozczarowany. Mam wielką białą plamę w lewym dolnym rogu, która mnie wkurza na wszystkich ciemnych scenach. Zastanawiam się czy nie reklamować telewizora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kolejnym modelu też tak będzie. Taka cecha LCD. Ostatnio zdarza się to często : ( Oczywiście w dużych rozmiarach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na to domowy sposób. Trzeba poluzować śrubki, wymasować matrycę (najlepiej przez jakiś delikatny materiał) i zostawić włączony tv na dłuższy czas (2-3 doby). Albo poluzować śrubki i położyć tv poziomo na 2-3 dni. Jest duża szansa, że clouding się zmniejszy, a nawet może stać się prawie niewidoczny.

Clouding jest spowodowany przede wszystkim nierównomiernym "rozłożeniem matrycy" przez zbyt mocne skręcenie obudowy (dlatego bardzo często narożniki są rozjaśnione).

Metody, które podałem powodują, że matryca ułoży się bardziej równomiernie. Polecam, niejednemu już to pomogło.

Edytowane przez nightrider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po poluzowaniu śrub kładzie sie tv na tylnej częsci obudowy czy na przedniej, jest jakaś różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tylnej obudowie, matrycą do góry.

Dopracowałem trochę tę metodę - kupiłem wałek malarski z dość twardej gąbki i "przewałkowałem" matrycę kilka razy na leżącym już tv. Oczywiście nie należy dociskać wałka z całej siły, robić to z wyczuciem i najlepiej przez materiał, tzn. połozyć na matrycy np. ręcznik z mikrofibry.

W tej metodzie chodzi o to, by zlikwidować naprężenia matrycy, spowodować, by ułożyła się równo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No naczytałem sie już o róznych sposobach ale ale o wałku jeszcze nie słyszałem <_< , a jak rezultaty pomaga ta metoda? Mam jeszcze pytanie odnośnie poluzowania śrub, czy to aby nie narusza w jakiś sposób gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wałek to już tylko moja własna inwencja. Stwierdziłem, że masując matrycę ręką nie osiągnie się wszędzie równomiernego nacisku jak w przypadku wałka.

Gwarancję pewnie się narusza luzując śruby, ale nie jestem pewien, trzeba by zapytać w serwisie. Druga sprawa, kto Ci to udowdni, jeśli nie naruszasz plomby gwarancyjnej i nie otwierasz tv.

Metoda pomaga, a jak bardzo to już kwestia indywidualna. Nie na każdym tv osiągnie sie taki sam efekt, ale w większosci przypadków poprawa jest bardzo widoczna.

Edytowane przez nightrider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...