Skocz do zawartości
horos

Samsung BD-P1400 - nowy firmware 2.0 (EU)

Rekomendowane odpowiedzi

[url="http://www.samsung.com/pl/support/download/supportDown.do?model_nm=BD-P1400&mType=FM&vType=L&disp_nm=BD-P1400"]http://www.samsung.com/pl/support/download...isp_nm=BD-P1400[/url]

czyli z 1.9 zrezygnowali na nasz rynek, poprawiajac (to sie okaze) do 2.0 od razu.


... ze swiatecznymi pozdrowieniami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś widocznego się zmieniło, czy to tylko łata na nowe filmy i czas reakcji ?


Jest także nowe firmware (2.2) dla modeli 1500 i 2500 . Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Wgrałem dziś nowy soft no i różnic na plus (tak na pierwszy rzut oka nie widać) ale na minus jest jedna która ten soft
dla mnie dyskwalifikuje. Nie wiem co Samsung chciał poprawić ale napewno zepsuł odtwarzanie materiału z kamer AVCHD
wypalanego (wg struktury BD) na płytkach DVD i DVD DL. Oznaki są takie, że filmy (poszczególne rozdziały) zaczynają
się odtwarzać normalnie ale gdzieś po 20 sek zanika dzwięk, a chwilę później zaczyna rwać obraz no i tyle z oglądania.
Wyłączenie materiału przez Stop i załączenie przez Play sprawia, że film gra poprawnie znowu 20 sek i zaczyna się rwać.
Mi to wygląda na jakieś manipulacje z buforem lub kodekiem AVCHD, dodam że zwykłe DVD i BD grały ok.
Nie wiem czy problem jest tylko u mnie czy ktoś z forum ma tak samo? Ja w każym razie wróciłem już do poprzedniej wersji
z czerwca bodajże. Dodam, że po tym downgrade wszytko wróciło do normy.

Pozdrówka i Wszystkiego "HD" w Nowym Roku
Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mprefeta' post='139498' date='31.12.2008, 17:44 ']Witam!

Wgrałem dziś nowy soft no i różnic na plus (tak na pierwszy rzut oka nie widać) ale na minus jest jedna która ten soft
dla mnie dyskwalifikuje. Nie wiem co Samsung chciał poprawić ale napewno zepsuł odtwarzanie materiału z kamer AVCHD
wypalanego (wg struktury BD) na płytkach DVD i DVD DL. Oznaki są takie, że filmy (poszczególne rozdziały) zaczynają
się odtwarzać normalnie ale gdzieś po 20 sek zanika dzwięk, a chwilę później zaczyna rwać obraz no i tyle z oglądania.
Wyłączenie materiału przez Stop i załączenie przez Play sprawia, że film gra poprawnie znowu 20 sek i zaczyna się rwać.
Mi to wygląda na jakieś manipulacje z buforem lub kodekiem AVCHD, dodam że zwykłe DVD i BD grały ok.
Nie wiem czy problem jest tylko u mnie czy ktoś z forum ma tak samo? Ja w każym razie wróciłem już do poprzedniej wersji
z czerwca bodajże. Dodam, że po tym downgrade wszytko wróciło do normy.

Pozdrówka i Wszystkiego "HD" w Nowym Roku
Marek[/quote]
Mam to samo!! Skad wziac wczesniejsza wersje softu do 1400 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Ja miałem stary soft na płytce bo w czerwcu też robiłem upgrade, na szczęście znalazł się jeszcze obraz .iso na dysku.
Wrzuciłem to tutaj:

[url="http://file4u.pl/download/1247435/20080624132242484_080616_01_BDP1400_XEF_ISO.zip"]http://file4u.pl/download/1247435/20080624...400_XEF_ISO.zip[/url]

Wypakuj, wypal i zrób upgrade tak jak zasze w playerku.

Pozdr
Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='hubikas' post='139545' date='01.01.2009, 14:41 ']Mam to samo!! Skad wziac wczesniejsza wersje softu do 1400 ??[/quote]
Też mam nowy fw i nie mam tej przypadłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo :) tylko problem dotyczy niektórych płyt DVD, (pomijając iż niektórych w ogóle nie czyta), zmiana softu na starszy nie do końca pomogła tzn, wydłużył się tylko czas ,,bezobjawowy,, jak już się zacznie to brak głosu później rwanie obrazu do całkowitego zamrożenia :( , na stacjonarnym DVD i w lapku te same filmy śmigają bez niczego , więc to chyba problem sprzętowy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się to własnie objawiło na filmie Death Race obraz nie idzie mi płynnie tylko takimi małymi skokami ,jak sceny są spokojne to jeszcze obleci ,ale jak szybie to już masakra , na lapku chodzi idealnie no i na innych filmach tego nie ma tylko na tym ,mam najnowszy soft w Samsungu ehh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Sporo czasu minęło od ostatniego posta w tym temacie ale z uwagi na fakt, że odtwarzacze ta tanieją z tygodnia na tydzień, co rozumiem, że sprawia iż jest coraz więcej użytkowników tegoż sprzętu, postanowiłem się podzielić swoimi spostrzeżeniami...

Z doświadczeń, które przeprowadziłem z moim odtwarzaczem bd-p1400 wynika, że kwestia problemu z AVCHD, którą opisujecie nie jest związana z samym firmware, tylko sposobem przygotowania materiału AVCHD. Faktycznie jeśli materiał przygotujemy z bitrate na poziomie 17Mbps lub wyżej, to mamy do czynienia ze zjawiskiem opisywanym na tym forum jako "rwanie" po ok. 20s odtwarzania + problemy z fonią. Wystarczy jednak trochę obniży ć bitrate i jest cool :-) U mnie np. 13Mbps zapewnia płynność każdego materiału AVCHD z bardzo przyzwoitą jakością. Pozdrawiam i życzę miłego testowania :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .Czy moglby ktos jeszcze raz podac linka do 080616_01_BDP1400_XEF_ISO.zip firmweare albo nawet starszego bo niestety po wgraniu nowszego wszystkie pliki avchd ktore sobie zrobilem tna sie niemilosiernie.Z gory serdecznie dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...