Skocz do zawartości
janek_pl

DUNE BD PRIME - opinie do testu, komentarze na temat playera HDi

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za wyczerpujący test.

Czy DUNE BD PRIME 2 x eSATA obsługuje dyski powyżej 1TB, słyszałem że nie ???

Zapewne ciężko będzie uzyskać szybką odpowiedź - może zapytaj producenta ! :)

Rozwiązaniem może być HDD Docking Station , która nie ma w/w ograniczeń . ( są takie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o szybkość odtwarzania BD z Javą to HDI znalazł na to sposób:

http://hdi.co.il/firmware/usb_flash_drive/

Zgłaszajcie wszystkie uwagi na temat odtwarzacza.

Wszystkie będą na bieżąco przekazywane HDI.

Są tym bardzo zainteresowani.

Link do testu będzie umieszczony na ich stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji , widzieliście ten temat ? Hi-Jack jest mało wiarygodną osobą ale coś jest na rzeczy.

Zastanawiające podobieństwo wyglądu i niektórych funkcji do odtwarzacza Memorex MVBD2511 :)

LINK

LINK

LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa sprostowania:

No, a jeśli potwierdzą się zapowiedzi np. Samsunga, o czytaniu MKV z USB

To nie zapowiedź , to fakt.

Opisałem odtwarzanie mkv po USB z Pena i HDD NTFS przez LCD TV Samsung xxB650.

Sprostowanie drugie:

DVICO 6500 pod fw 85 czyta ripy BD z funkcjonalnym menu.

Ale tak jak Bodex napisał to nie jest oficjal tylko taki tam sobie wyciek.

W fw 95 już tej opcji brak.

Opłaty opłaty ....

Jedyna nadzieja w talibach. Ich komornik nie sieknie w Afganistanie.

Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za wyczerpujący test.

Czy DUNE BD PRIME 2 x eSATA obsługuje dyski powyżej 1TB, słyszałem że nie ???

Po złączach SATA i ESATA obsługuje dyski powyżej 1TB, taką otrzymałem odpowiedź z HDI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie tylko Ty masz taka opinie po przeczytaniu tego 'testu', patrzac na poprzednie produkty DUNE nie spodziewam sie jakis rewelacji u tego producenta.

Uwagi w stylu ' tego nie testuje bo nie ogladam... ' chyba nie sa na miejscu, bo dalej uzytkownicy nie beda wiedziec czy z wyzszym bitrate pliki sa czytane czy nie sa czytane. Czego to ma byc test TYLKO odtwarzacza BR czy uniwersalnego playera ?! Jesli chodzi o reklame firmy 'DIGITALO' to chyba przeczytanie kilu postow dotyczacych tej firmy skutecznie odzuca mnie od dokonania TAM jakichkolwiek zakupow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru, czy mozesz zmierzyc dokladnie jak dlugo odpala sie odtwarzacz od momentu nacisniecia klawisza power do odczytu filmu bluray? Moze byc dla javy (ale juz po jej wgraniu) i bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dyskusja zeszla na , kto za za co i dlaczego i po co , jak mozna napisać inaczej ,

to jest wszysko nie wazne mądry człowiek wybieże z wątku tylko tą wiedzę która go interesuje.

Przeprowadżcie Panowie i Panie porównanie Diuna plus dysk z obudowa i zasilaczem ile kosztuje i jakie ma mozliwości -- do np. Popkorna A -110 lub B-110 ( w B-110 płyta obudowa dysk twardy i mozliwości. ) , nie musi to być test - mam porównuje , tylko to co piszą sprzedawcy tego sprzetu.

A co kazdy wybierze jego sprawa nikt mu i tak za to głowy nie urwie ,

no chyba że żonka że worek kasy wydał i stoi to badziewie bez uzyteczne na półce i szpeci pokój.

Czy ktoś wydając lub kupując jakieś urzadzenie czy to Otwarzacz Sieciowy czy CD czy DVD czy BD zastanowił się nad jednym

- czy napend CD - DVD - BD czytając wszystkie formaty i płytki jakie uda nam sie do niego wrzucić wytrzyma więcej niż 1 rok i

- czy jak padnie lub zaliczy jakiś Error , ktoś w tym kraju go naprawi - i ile za to weżmie.

Czy nadal warto się kłucić o coś co po otwarciu pudełka maze byc zonkiem na całe lata.

.

Nie raz piszemy jak do wszystkiego znaczy do niczego , nie lepiej w tej cenie kupic dwa urządzenia jak jedno podnie to drugim się jeszcze cieszymy.

.

Edytowane przez HerGregor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a wracając do głównego tematu to informuje że jest nowa beta:

http://hdi.co.il/firmware/hdcenter/

Szkoda że na razie tylko beta :lol:

Dodano pełną obsługę DTS na wszystkich wyjściach audio.

Edytowane przez Abcd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem posprzątać.

Wracamy do tematu....a śmieci wylądowały TUTAJ

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak se klikam po stronie HDI, jest miejsce na głosowanie co ma być poprawione w aktualizacjach firmware

http://hdi.co.il/features/

Ostatnie wyniki, wytłuszczenie moje:

Voting results

Feature Number of votes

HD audio (Dolby TrueHD, DTS HD) support for file playback 914 - (4%)

Check/download firmware update directly via player menu [new] 667 - (3%)

Better handling of unsupported file types [new] 615 - (3%)

Improve playback OSD and controls (usability, look, consistency) 613 - (3%)

Faster playback start/stop (avoid video output reinitialization) 612 - (3%)

Remember last playback position for files 599 - (3%)

Audio CD support 593 - (3%)

Czyli sprzęcik mocno jeszcze niedojrzały...

Edytowane przez windmill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dzisiejszej (mam nadzieję że to nie prima aprilis?) wizyty w innym, niż reklamujący się na forum, sklepie:

"HDI Dune BD Prime Cena:1799.00zł" :P Bardzo pozytywna tendencja...

Ostatnio ojro nie taniało, czyżby sam odtwarzacz staniał?

Edytowane przez windmill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to tajemnica gdzie? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe

jeszcze miesiąc ,dwa i.... hdi-dune-bd-prime-wi-fi-802.11n za 1.500 pln'ów będą sprzedawać

bo pewniakiem konkurencja coś nowego też wypuści .

już zacieram ręce ... niech tylko szybko te swoje usterki poprawią a mają we mnie klienta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doswiadczen z innym sprzetem przed zakupem tego sprzetu trzeba zadac sobie pytanie : czy materialy bede trzymal na dyskach polozonych na tym boxie i podlaczonych za pomoca eSata, czy moze na dyskach w HSC.

Jesli to pierwsze, to oczywiscie trzeba kupic wersje z dwoma wejsciami eSata.

Jesli ma sie Home Storage Center to konieczne! bedzie zakupienie z 1G eternet. Do samego odtwarzania nie ma znaczenia czy bedzie 100M czy 1G , ale juz do przewijania 1Gbit jest nieodzowny.

Polecam osobiscie rozwiazanie z HSC , bo pozwala zminimalizowac ilosc dyskow w domu i ograniczyc koszty energi elektrycznej. Pozwala tez na pozbycie sie komputera i zastapienie go notebookiem, co staje sie coraz popularniejsze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem? Diuna ma trzy porty USB, ja spróbowałbym użyć przełącznika (-ów) USB, co umożliwiłoby używanie HDD jednocześnie podpiętego do kompa i do odtwarzacza. Pytanie tylko, czy taki przełącznik z BD Prime zadziała... Czy e-SATA jest tak naprawdę niezbędne?

Druga rzecz która mnie ciekawi, to fakt iż dodatkowe opcje w BD Prime (e-SATA, 1GB LAN lub WiFi) są zrealizowane jako karty mini PCI (jeśli się nie mylę); nie dałoby się zastosować czegoś od niezależnych dostawców? Nie wiem czy HDI oferuje osobne moduły, które umożliwiają upgrade podstawowego modelu do np. BD Prime WiFi. Można by wtedy zakupić model podstawowy, i w razie potrzeby go rozbudować. I jeszcze kwestia softu, czy "golec" i trzy modele rozbudowane mają taki sam, czy różne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trafia do mnie jakoś moduł 1Gb ethernet, skoro i tak ma LAN a transfery przy odtwarzaniu materiałów mają takie same zapotrzebowanie i ograniczenia protokołów komunikacji, to po co. Żeby sobie przekopiować filmy z kompa na Dune lub odwrotnie, do tego lepiej wykorzystać jedyny sensowny moim zdaniem moduł e-SATA. O wifi już nie wspomnę. Soft idę o zakład że jest ten sam w każdym przypadku. Dune BD Prime to tylko tester rynku - czekamy na tańsze klony, według "nie-wiarygodnego" info z mpcclub w kwietniu mogą ruszyć z tematem pozostali producenci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No soft to na bank jest ten sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... niech tylko szybko te swoje usterki poprawią a mają we mnie klienta

Myślał indyk o niedzieli, a w sobotę ... wprowadzi się nowe, tym razem SPRAWNE modele ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie trafia do mnie jakoś moduł 1Gb ethernet, skoro i tak ma LAN a transfery przy odtwarzaniu materiałów mają takie same zapotrzebowanie i ograniczenia protokołów komunikacji, to po co. Żeby sobie przekopiować filmy z kompa na Dune lub odwrotnie, do tego lepiej wykorzystać jedyny sensowny moim zdaniem moduł e-SATA. O wifi już nie wspomnę. Soft idę o zakład że jest ten sam w każdym przypadku. Dune BD Prime to tylko tester rynku - czekamy na tańsze klony, według "nie-wiarygodnego" info z mpcclub w kwietniu mogą ruszyć z tematem pozostali producenci.

Do kopiowania czegokolwiek nie widze zastosowania dla sAta . No chyba ze ktos ma dyski jak dyskietki - pelno wszedzie. Napewno nie chcialoby mi sie wymontowywac dysku z jednego sprzetu aby skopiowac w innym. Jestem na to za leniwy. Poza tym w tym sprzecie kopiowanie do Dune jest niemozliwe bo nie ma na co.

Wczesniej wspomnialem wyraznie, ze 1G jest konieczny tylko do szybkiego przewijania. Jak ktos nie potrzebuje podgladu przy przewijaniu to nie potrzebuje 1G eterneta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozszerzenia w Diunie są na PCI.

Niestety nie ma możliwości rozbudowy "na własną rękę" bez utraty gwarancji.

Takie informację przekazało HDI.

Szkoda, bo początkowo podawali informacje, że będą sprzedawać kity do rozszerzeń, może jeszcze do tego wrócą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

Wczesniej wspomnialem wyraznie, ze 1G jest konieczny tylko do szybkiego przewijania. Jak ktos nie potrzebuje podgladu przy przewijaniu to nie potrzebuje 1G eterneta.

Jak dla mnie przewijanie działa bez najmniejszych problemów , sprawdzane z dwóch komputerów - dane udostępniane dla A100 (sieć 100Mb) poprzez myihome, obydwa pecety mają dyski Raid0, ale nie powinno mieć to żadnego znaczenia w tym przypadku. Co do kopiowania danych między Dune a PC to faktycznie myślałem o modelu Center który byłby dla mnie idealnym rozwiązaniem, jak widać każdy ma swoje zdanie i różne potrzeby, sam skłaniam się ku rozwiązaniu z portami eSATA tym bardziej że w wersji podstawowej Dune nie posiada ani wewnętrznego dysku ani takich portów. Faktycznie korzystam z dysków jak z dyskietek , obydwa moje komputery posiadają zewnętrzne wyprowadzenia portów eSATA/SATA + kieszenie pozwalające na szybką żonglerkę dyskami SATA na działającym systemie a zmodyfikowany NMT A100 także posiada wyprowadzenia SATA.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewijanie z podgladem w trybie 1s albo 10s w celu uzyskania w miare liniowego podgladu wymaga do 150Mbit. Przynajmniej monitor sieci podaje mi , ze w czasie przewijania taka mam obciazona karte eternet.

A jest to na materiale SD.

Jak to bedzie na materiale HD ? 2 razy wiecej ? Temu juz nie podola moj HSC, bo z obserwacji wynika ze jego wydajnosc konczy sie przed 200Mbit.

Edytowane przez Tom0000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...