Skocz do zawartości
FIGA1

Potrzebna Pomoc w stworzeniu zestawu kina domowego.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Użytkowników hdtvpolska.com

Jest to mój pierwszy post na tym forum, proszę więc o wyrozumiałość.
Piszę ten temat,ponieważ potrzebuję fachowej porady co do skompletowania mojego nowego zestawu kina domowego.
Zacznę od tego,że w ostatnim czasie otrzymałem dość znaczny zastrzyk gotówki(20000zł)pomyślałem więc idą święta i może warto by było zaopatrzyć się w jakiś porządny sprzęt RTV.Zacznę od telewizora.Osobiście czytałem trochę w internecie jak również odwiedzałem sklepy i w końcu mój wybór padł na Sony KDL-32W4000.Pomyślałem o tym modelu,ponieważ interesuje mnie telewizor FULL HD,ok.32-37 cali,możliwość podłączenia BLU-ray i innych części kina domowego,odległość z jakiej będę oglądał telewizor to 3-4m.Napiszcie proszę jakie inne modele byście polecili,i czy mój samodzielny wybór był trafny.Dodam jeszcze,że w domu posiadam cyfrową telewizje kablową z możliwością odbioru kanałów HD,po zakupie telewizora dokupie chyba jeszcze N-ke.
Kolej teraz na wybór BLU-RAY playera.Osobiście(i chyba nie tylko ja)zachwyciłem się Sony BDP-S5000ES.Myślałem także nad pioneerem BDP-LX91.Od odtwarzacza blu-ray oczekuję wysokiej jakości dźwięku,cichej pracy,Odtwarzania DVD R/RW,VCD,MP3,JPEG,Audio CD.Który z powyższych modeli wybrać?
Kolejna rzecz to amplituner i głośniki.Tutaj jestem kompletnie zielony.Poddajcie jakiś dobry produkt.Moje wymaganie to Dźwięk na naprawdę dobrym poziomie.
To już wszystkie moje pytania.Proszę o szybką fachową odpowiedź.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

FIGA1 Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To zaczynamy. Tv za mały. Potrzebne co najmniej 50 plasma pioneer za ok 10tys.
Sprzęt grający : onkyo 905/906. - ok 5tys
zestaw kolumn: teufel theater 8 thx ultra 2
[url="http://www.teufel.de/de/THXsysteme/Theater-8-THX-Ultra-2.cfm"]http://www.teufel.de/de/THXsysteme/Theater-8-THX-Ultra-2.cfm[/url] 3tys eur ( za 7.1)

Blu ray może na początku ps3, najlepszy i najtańszy.

Z takiego zestawu będziesz zadowolony

Autorus Edytowane przez autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja bym proponował trochę inny zestaw.

[b]Kupuj po świętach i za pośrednictwem sklepów internetowych!!![/b]

Zestaw
1. Telewizor LCD - 42 cale (myślę, że za około 5tyś zł trafisz dobry model FullHD 100hz) - to do telewizji
2. Projektor LCD (minimum 720p, ale można już kupić 1080p po ludzkich cenach) - np panasonic ptae 2000 - około 6,5 tyś zł - za ekran może robić biała ściana (jak nie będzie ci wystarczać to sobie dokupisz) - to do oglądania filmów
3. Amplituner - np Yamaha RXV663 - ok 1500 zł
4. Zestaw głośnikowy - do 3000 zł można już kupić sensowny drewniany zestaw 5.1 (można szukać 7.1, ale jak dla mnie gra nie warta świeczki)
5. za resztę kasy: odtwarzacz nmt (popcorn hour, istar lub inny tego typu) + dobre łącze internetowe, okablowanie (niesolidne, ale bez cudowania), nrecorder, odtwarzacz Blu-ray.

To tylko zarys, bo poszczególne modele musisz dopasować do swoich potrzeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak czytałem to koledze chodzi o bardzo dobre brzmienie. A więc zestaw za 3tys można sobie darować.
Projektor jak najbardziej, ale full HD.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ale kolega pisał też o 20 000 zł (ja zrozumiałem, że to jego limit).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi,już wstępnie wybrałem sprzęt.TV jeszcze wybieram.amplituner,jak narazie to onkyo 906s,Blu-ray Sony BDP-S5000ES,Głośniki Theater THX 10 Ultra 2.Tak nawiasem mówiąc to 20000zł to nie jest wcale limit.Jak już mam coś kupować to niech to będzie coś solidnego i dobrej jakości,ma mi przecież słuźyć długo :rolleyes:
Czekam nadal na wasze propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='FIGA1' post='135541' date='08.12.2008, 17:36 ']Czekam nadal na wasze propozycje.[/quote]

Szukaj bezwzględnie projektora - ręczę, że nie pożałujesz. Nie ma kina domowego bez projektora (o ile się nie mylę to jest jedno z przykazań)
Na telewizorze (niech to będzie nawet i Kuro 60 cali) będziesz oglądał tylko Klan i Klub kwadransowych grubasów. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...