Skocz do zawartości
Williusz

Rozpakowywania archiwów rar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na forach doczytałem się, że można na odtwarzaczach media tank rozpakowywać archiwa rar bezpośrednio na odtwarzaczu. Mniej więcej zrozumiałem, ze robi się to przy użyciu Llink-a, ale wersji 2.2 nie znalazłem żadnej opcji do obsługi skryptu unrar. Może ktoś wie jak to zrobić i podzieli się wiedzą. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja to robię w ten sposób: Łączę się telnetem do PH(oczywiście wcześniej go trzeba zainstalować) , przechodzę do katalogu w którym są archiwa rar do rozpakowania i wpisuję:
/mnt/syb8634/bin/unrar x -y -p- -o+ "*.rar"

i archiwum się wypakowuje do tego samego katalogu. Trwa to dosc dlugo 4,5GB archiwum będzie się wypakowywac ok 1 godziny i w tym czasie nie mozemy zamknąć polaczenia telnetem.

Najszybszą metodą jest jednak podłączenie A-110 przez USB-slave . Wtedy Wykrywany jest normalny dysk ,i trwa to tyle samo co na zwyklym PC. Problem w tym ,ze trzeba Popcorna przenosić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli to tyle trwa i niemozna zmknac poolaczenia to chyba totalna bzdura.

lepiej zgrac ten material na kompa rozpakowac i wstawic spowrotem na PH zajmie to gora 10-12 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A moze wystarczy dodac & przy unrar ;-) To wysyla unzip w tlo w linuxie normalnym - moze zadziala i w popcornie.

Tu wiecej :
[url="http://www.freeos.com/guides/lsst/ch02sec20.html"]http://www.freeos.com/guides/lsst/ch02sec20.html[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alcazar , może i bzdura , ale nie totalna :) Żeby zgrać materiał na kompa (podłączenie USB slave) , muszę odpiąć popcorna i przynieść go do komputera , a tego nie chce mi się za każdym razem robić. Łączę się bezprzewodowo , więc przenoszenie przez sieć w jedną a później w drugą stronę potrwa gdzieś ok 2 razy tyle (myślę że ponad 2 godz). Więc jeśli siedzę i tak na kompie uruchomiony telnet w tle mi nie przeszkadza...

long , coś kombinowałem z funkcjami w tle , szukałem nawet komendy , ale nic wielkiego nie zdziałałem ( za mało materiały do rozpakowywania :) ) , więc miłoby było znaleść taką komendę :) może wystraczy przekierowywać wynik nie na konsolę ( telnet) tylko gdzieś do jakiegoś null ( tą komendę z DOSa pamietam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie trzeba mieć aktywnego telneta, oto komenda której ja używam:

/mnt/syb8634/bin/unrar x -y -p- -o+ "*.rar" > unrar.log && rm *.r?? &

wynik operacji znajduje się w pliku unrar.log, a po udanym zakończeniu czyści katalog z rarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
helcik, a jak ma wyglądać komenda żeby nie kasował po zakończeniu rar-ów. Jestem zielony w temacie może podałbyś faktyczną komendę jaką trzeba wpisać dla rozpakowania archiwum o nazwie np. test.rar. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

helcik , dzięki za tą komendę !

Williusz, komenda do usuwania plików z rozszeszeniem zaczynającym się na r.. to: rm *r?? , więc trzeba to na pewno wywalic. Kwestja tego ile znaków & ma zostać na końcu ...
Co do konkretnego plliku test.rar to zamieniasz "*.rar" na "test.rar" i powinno być ok. Gwiazdka zastępuje jakąkolwiek nazwę.

Alcazar , nawet jak bym miał mały dysk przenośny , to kopiowanie pilotem w Popcornie w tą i spowrotem mnie nie bawi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie uczcie się linuksa, tym bardziej jak macie popcorna! ;-)

odpowiadam na pytania:
jeśli ma nie kasować archiwum to wystarczy taka komenda:

/mnt/syb8634/bin/unrar x -y -p- -o+ "*.rar" > unrar.log &

jeśli chodzi o rozpakowanie pliku test.rar, to powyzsza komenda zalatwi to, jako, ze *.rar zastępuje dowolny plik z rozszerzeniem .rar.

pzdr,
helcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...