Jump to content
Sign in to follow this  
Williusz

Rozpakowywania archiwów rar

Recommended Posts

Witam, na forach doczytałem się, że można na odtwarzaczach media tank rozpakowywać archiwa rar bezpośrednio na odtwarzaczu. Mniej więcej zrozumiałem, ze robi się to przy użyciu Llink-a, ale wersji 2.2 nie znalazłem żadnej opcji do obsługi skryptu unrar. Może ktoś wie jak to zrobić i podzieli się wiedzą. Pozdrawiam.

Ja to robię w ten sposób: Łączę się telnetem do PH(oczywiście wcześniej go trzeba zainstalować) , przechodzę do katalogu w którym są archiwa rar do rozpakowania i wpisuję:
/mnt/syb8634/bin/unrar x -y -p- -o+ "*.rar"

i archiwum się wypakowuje do tego samego katalogu. Trwa to dosc dlugo 4,5GB archiwum będzie się wypakowywac ok 1 godziny i w tym czasie nie mozemy zamknąć polaczenia telnetem.

Najszybszą metodą jest jednak podłączenie A-110 przez USB-slave . Wtedy Wykrywany jest normalny dysk ,i trwa to tyle samo co na zwyklym PC. Problem w tym ,ze trzeba Popcorna przenosić.

jesli to tyle trwa i niemozna zmknac poolaczenia to chyba totalna bzdura.

lepiej zgrac ten material na kompa rozpakowac i wstawic spowrotem na PH zajmie to gora 10-12 min.

A moze wystarczy dodac & przy unrar ;-) To wysyla unzip w tlo w linuxie normalnym - moze zadziala i w popcornie.

Tu wiecej :
[url="http://www.freeos.com/guides/lsst/ch02sec20.html"]http://www.freeos.com/guides/lsst/ch02sec20.html[/url]

Alcazar , może i bzdura , ale nie totalna :) Żeby zgrać materiał na kompa (podłączenie USB slave) , muszę odpiąć popcorna i przynieść go do komputera , a tego nie chce mi się za każdym razem robić. Łączę się bezprzewodowo , więc przenoszenie przez sieć w jedną a później w drugą stronę potrwa gdzieś ok 2 razy tyle (myślę że ponad 2 godz). Więc jeśli siedzę i tak na kompie uruchomiony telnet w tle mi nie przeszkadza...

long , coś kombinowałem z funkcjami w tle , szukałem nawet komendy , ale nic wielkiego nie zdziałałem ( za mało materiały do rozpakowywania :) ) , więc miłoby było znaleść taką komendę :) może wystraczy przekierowywać wynik nie na konsolę ( telnet) tylko gdzieś do jakiegoś null ( tą komendę z DOSa pamietam).

nie trzeba mieć aktywnego telneta, oto komenda której ja używam:

/mnt/syb8634/bin/unrar x -y -p- -o+ "*.rar" > unrar.log && rm *.r?? &

wynik operacji znajduje się w pliku unrar.log, a po udanym zakończeniu czyści katalog z rarów.

helcik, a jak ma wyglądać komenda żeby nie kasował po zakończeniu rar-ów. Jestem zielony w temacie może podałbyś faktyczną komendę jaką trzeba wpisać dla rozpakowania archiwum o nazwie np. test.rar. Pozdrawiam.

helcik , dzięki za tą komendę !

Williusz, komenda do usuwania plików z rozszeszeniem zaczynającym się na r.. to: rm *r?? , więc trzeba to na pewno wywalic. Kwestja tego ile znaków & ma zostać na końcu ...
Co do konkretnego plliku test.rar to zamieniasz "*.rar" na "test.rar" i powinno być ok. Gwiazdka zastępuje jakąkolwiek nazwę.

Alcazar , nawet jak bym miał mały dysk przenośny , to kopiowanie pilotem w Popcornie w tą i spowrotem mnie nie bawi :)

Panowie uczcie się linuksa, tym bardziej jak macie popcorna! ;-)

odpowiadam na pytania:
jeśli ma nie kasować archiwum to wystarczy taka komenda:

/mnt/syb8634/bin/unrar x -y -p- -o+ "*.rar" > unrar.log &

jeśli chodzi o rozpakowanie pliku test.rar, to powyzsza komenda zalatwi to, jako, ze *.rar zastępuje dowolny plik z rozszerzeniem .rar.

pzdr,
helcik