Skocz do zawartości
dawmac

Projektor o jakości obrazu KURO LX6080

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Czytam ostatnio na forum , że Kuro zawiatało do wielu domów gdzie nie było dla nich miejsca :( Nie tak dawno wiele osób próbowało udowodnic , że posiadacza TV Kuro widzą piekny obraz po przez pryzmat rachunku za TV :) ale nie o tym ten temat. W związku ze zakupiło Kuro wiele osób mających doczynienia z HD TV to jest szansa że uzyskam odpowiedź na moje pytanie. Wydaje mi się że TV jest troszke mały do ogladania filmów ( LX6080 ) i zastanawiam się nad kupnem projektora ( chyab ż ema się pokazac KURO np. 70 cali :) ) . Mam miejsce na około 80 - 85 cali niby nie wile więcej ale zawsze coś :) Czy ktoś ma / mial możliwość porównania obrazu z projektora Full HD do tego z TV KURO ? Nie chciał bym byc zawiedziony jakościa obrazu w porównaniu z TV. TV został by nadal do codzinnego ogladania SAT a do filmów wieczorem projektor. Wiem , ż eczeka mnie niezły rebus z podłączniem wszystkiego bo nadal bym chciał miec system audio + BR wraz z TV ale to w późniejszym czasie. Najważniejsza sprawa, czy aktualne projektory Full HD w normalnych cenach oferują obraz porównywalny z KURO, oczywiście tprojektor + HD DVD czy BR.
pozdr. dawmac

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem możliwość porównywania KURO z dobrej jakości projektorem.
Obraz z Kuro jest wg mnie lepszy. Ma lepszą czerń i kolory są bardziej naturalne. Obecnie jest to najlepszy obraz na rynku. Jedynie jakością obrazu mogą go "pokonać" projektory klasa high-end w technologii D-ILA np. CineVERSUM BlackWing Three, ale ten kosztuje około 100.000 zł.

Faktycznie do oglądania filmów lepszym wyborem jest projektor ze względu na wielkość ekranu. To robi wrażenie.

Pozdrawiam,
Andrzej S. Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
Projektor ma nieco inny charakter obrazu niż telewizor, szczególnie LCD, po głębia obrazu i jego miękkość są bardziej zbliżone do plazmy. Obraz prezentuje się także nieco mnie ostro, a to ze względu na wielkość przekątnej. Wiadomo, że 1920x1080 upchnięte na 60" to nie to samo co na 100. Osobiście zdecydowanie wolę obraz z projektora, który daje zupełnie inne doznania podczas seansu. Z projektorów w rozsądnych, ale też jednak nie najniższych cenach proponowałbym zapoznać się z Epsonem EMP-TW2000 (na początku roku powinien pojawić się jego nastepca EPM-TW5000) oraz JVC DLA-HD100. Jeśli sięgniemy głębiej do kieszeni to także Sony VPL-VW200. Recenzje tych modeli, parametry, może Pan znaleźć tutaj [url="http://www.pcworld.pl/ranking/82-projektory_do_kina_domowego.html"]http://www.pcworld.pl/ranking/82-projektor...a_domowego.html[/url] .
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Miałem niedawno okazje gościć 6090 w domu (także zastanawiam się nad nowym TV do salonu, 55" KDS idzie do sypialni) i muszę przyznać, że to zawodowy sprzęt. Niestety 60" to trochę mało na kinowe wrażenia. Mam BenQ W5000 i 108" ekranu. Konkluzja - jakości obecnego Kuro chyba nie da się przebić projekcją nawet za 30tys zł (pj + profesjonalny ekran + jaskinia) ale nie mam wątpliwości (a także moi znajomi), że jak miałbym do zobaczenia mecz w HD, film lub koncert (nie wspominając o graniu na konsoli - wyyypaaaasss) to rozwinąłbym ekran. Dlaczego? bo obraz i tak jest znakomity (także czerń) ale zaczynasz zatapiać się w przekazie a nie w tylko w jakości. Wadą takiego rozwiązania jest konieczność przygotowania się do projekcji... głownie wyłączenia wszelkich źródeł światła (no chyba ze mecz - wtedy nie ma problemu). Nie zawsze jest to możliwe lub uzasadnione (znajomi na kawce). Kuro także rozwija skrzydła przy dużym lub pełnym zaciemnieniu. I tu zonk... mając w tym samym pomieszczeniu dobry pj miałbym dylemat co włączyć... dlatego sporo zależy od możliwości instalacyjnych i preferencji. Powrót z dużych przekątnych nawet na najlepsze - ale mniejsze jest trudny...

Trochę poza tematem - bylem wczoraj w Saturnie w Gdańsku... obok siebie Filip 52" 9703, dalej Kuro 6090, Sams 63" 765 i 70" LED tez Samy (99tys). Abstrahuję od jakości obrazu bo w sklepie trudno coś wnioskować - Samsungi można uznać za naprawdę duże ekrany, Kuro jest zaledwie średni... za cenę Kury można dostać spokojnie dobry duży TV - np. 63" Sams (do grania, seriali, po prostu normalnego oglądania) lub filipa 52" z ambilight'em (lub 42" z ambi i Ledami) i dokupić bardzo dobry PJ i cieszyć się prawie kinem. Wrażenia lepsze niż na jakimkolwiek TV. Muszę przyznać, ze ekspozycja filipa z ambi robi największe wrażenie. Nie dość, że TV mają bardzo dobry obraz to do tego zabawa ze światłem dodaje niesamowite efekty... chyba pójdę tą drogą.

Wracając jeszcze do meritum. Jakości KURO w jego cenie chyba nie da się przebić konwencjonalnymi projektorami. Za dużo dodatkowych czynników takich jak dobranie odpowiedniego ekranu, specjalna adaptacja pomieszczenia... no i sam PJ. Z drugiej strony nawet najlepiej skalibrowany 6090 ma niedużo wspólnego z kinem domowym. To zaledwie perfekcyjna namiastka... w dodatku bardzo droga. Na pewno chciałbym mieć go w domu. Jest obłędny. Gwarantuję jednak, że Barakę lub ostatniego Batmana lepiej się ogląda na projektorze. Sprawdziłem to naocznie...

Pozdr / Cezarh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja niedługo będę stał przed takim wyborem. Zmienić obecną kurę 50" na większy, czy dokupić dobry projektor. Tylko w moim przypadku jest problem odległości, około 3 m. Gdyby nie to, to już dawno miałbym projektor.

Jeżeli chodzi o podświetlenie ambilight, to w Ikea możesz kupić zestaw diod i przykleić z tyłu każdego TV.

Zobacz tu,
[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=2758&hl=ambilight"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=...mp;hl=ambilight[/url]

AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jak koledzy piszą projektor to projektor, nie można porównywać obrazu odbitego od wyemitowanego. Nie wspominając o wrażeniach z projekcji na ponad stucalowym ekranie.
W pracy mamy dwa DLA-HD1, które są dodatkiem do referencyjnych monitorów LCD Sony'ego, ale udało się je na tyle ładnie podkalibrować, że dają kolory prawie identyczne jak te Sony.
DLA-HD100 to krok dalej, więc powinien dawać obraz jeszcze lepszej jakości.
Stąd ja też wolę sobie film obejrzeć na projektorze, ale telewizora używać do programów telewizyjnych. Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[i][quote name='juliuszk' post='134865' date='04.12.2008, 19:09 ']Tak tylko nie zmieniają koloru dynamicznie :), a to robi różnicę.[/quote]
[/i]

Zestaw z Ikea kosztuje około 150 zł. i bardzo dobrze się prezentuje jako podświetlenie tv. Natomiast obecne ambilight Philipsa wygląda jak choinka.

AS

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

projektor miałem parę lat temu jeszcze w PL , do dzisiaj miło go wspominam i pomimo że wtedy szczyt możliwosci to dobre DVD Denona było + amplituner i DTS na płyci eto było coś :) Ale fakt , faktem GLADIATORA to rodzinka i znajomi kilka razy ogladali i system dawał rade ;) Dzis ogladają cfilm na 60 calach full HD i z dźwiekiem HD 7.1 tęsknie za projektorem :) Coś w tym jest. Poczekam na stycznia, może coś nowego się ukaze a jak nie to Sony. Przepraszam za [url="http://www.allegro.pl/item495878265_meridian_faroudja_d_ila_1080mf1_high_end_projektor.html"]LINKA do allegro[/url] ale chyba jutro przedzownie i się spytam czy to prawda :)

pozdr. dawmac

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='134951' date='05.12.2008, 01:24 ']Przepraszam za [url="http://www.allegro.pl/item495878265_meridian_faroudja_d_ila_1080mf1_high_end_projektor.html"]LINKA do allegro[/url] ale chyba jutro przedzownie i się spytam czy to prawda :)[/quote]
To jest model sprzed dwóch lat, czyli dla technologii wyświetlania to lata świetlne. Jeżeli chcesz wydać te 30k zł to Sony VW200 będzie najlepszym wyborem, jeżeli 20k zł to DLA-100 (czernią uzyskiwaną bez sztuczek pokonał VW60).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MERIDIAN FAROUDJA D-ILA 1080MF1 HIGH-END PROJEKTOR , jest to najlepsza propozycja w tej klasie cenowej i nie tylko.

Jeżeli zdecydujesz się na zakup tego urządzenia to taj znać, zorientuje się ile kosztuje u polskiego dystrybutora.

Projektor jest nadal w ofercie firmy Meridian i w przeciwieństwie do innych, firma tak często nie wymienia sprzętu. Zastosowane w nim rozwiązania konkurują a nawet niejednokrotnie przewyższają obecne modele nieszpilkowane technologiami które nie maja nic wspólnego z jakością.
Firma Meridian jest znana, z rzetelności i bardzo dobrej jakości. Wyroby cieszą się dużą popularnością na rynku a "starsze" modele na rynku wtórnym są poszukiwana a ich ceny utrzymują się na wysokim poziomie, jak na przykład CD 506.

Pozdrawiam,
Andrzej S. Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='134964' date='05.12.2008, 07:34 ']Projektor jest nadal w ofercie firmy Meridian i w przeciwieństwie do innych, firma tak często nie wymienia sprzętu.[/quote]
Na stronie Meridiana nie ma już tego modelu. Może jeszcze wyprzedają z magazynów, ale zastąpił go model MF10.
I daj spokój, dwa lata w technologi wyświetlania obrazu (dwa i pół właściwie, bo ten rok się już kończy) to jest przepaść. Choćby nie wiem jak dobry ten MF1 był to i tak zastosowane ponad dwa lata temu rozwiązania są lata świetlne w tyle od tego co pojawi się na początku roku.

Nie rozumiem, czemu wpuszczasz ludzi w maliny i podpowiadasz im zakup drogich kabli HDMI i starych projektorów (i to za jaką kasę).

A tak swoją drogą te Meridiany to nic innego jak lekko podrasowane JVC z baaardzo drogim logiem (MF1 to JVC HD-10K a MF10 to JVC DLA-100/RS2) Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b]Po prostu wielkie BRAVa dla maxica.[/b]

To zdarzenie nazywa się wypychaniem "balastu technologicznego" na stanach magazynowych.
Nie sklepikarzy tylko przez producentów/dystrybutorów.
Wypchniesz masz SUPER premię. Do boju.

[i]Przykład z autopsji:
Byłem namiawiany ( anonimowy posiadacz 9G 5090H) na fenomenalną okazję zakupu 8G bo matryca ma co najlepsze i jest to ostatnia od PIONEER-a
A później to tylko gnioty. I Panas ochydny. I KURO nie takie już będzie.
Sklepu nie podam, ale jest blisko Opery Narodowej.
Żeby trochę choć utrudnić nowym w mieście.
Jak wiecie mam po ciężkiej decycji formatującej brain PDP PIONEER 9G.[/i]

Mistrz sprzedaży klientowi wciśnie dziś drogie PIONEER KURO 8-smej Generacji.
Po to są takie fora, by zapobiec takim akcją.

A jeszcze większy mistrz wciśnie PDP 768 linii.

Tyle tylko, że to jest oszustwo i powinnie być tu piętnowane. Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[u][b]maxiuca[/b][/u]

Nie do końca się z Tobą zgodzę jeżeli chodzi o zaproponowany projektor Meridiana. Oczywiście, że jest to modyfikacja ale z lepszą optyką i wieloma innymi układami pochodzącymi od Meridiana i zdecydowania przewyższa oryginał pod każdym względem.

Większość firm z branży audio i wideo korzysta z rozwiązań innych lub zamawia gotowe podzespoły o określonych parametrach nakreślonych przez inżynierów danej firmy, które bardzo często nie są stosowane w macierzystych wyrobach. Są to podzespoły o wysokim współczynniku niezawodności i dokładności .
Tak właśnie robi m.in. firma Meridian. W swoim legendarnym odtwarzaczu CD 506 stosował napędy CDM12.5 pochodzące od Philipsa do których projektowała całą elektronik i modyfikował servo. Model tego odtwarzacza był bardzo długo produkowany z późniejszym upgradem 506(20-bit) i 506(24-bit). Napęd ten tez był stosowany w modelach 508.

Powstał nawet klub zwolenników tego odtwarzacza.

Inny przykład, firma LOEWE i ich telewizory LCD. Panele do tych telewizorów pochodzą od Sharpa.
Panele są modyfikowana i w porównaniu ze stosowanymi przez Sharpa charakteryzują się lepszymi parametrami a co za tym idzie lepszym obrazem.

Mogę mnożyć inne przykłady modyfikacji podzespołów zamawianych na potrzeby firmy.

Bardzo często spotykałem się z opiniami, że modele schodzące reprezentują wysoki poziom jakościowy i przewyższają modele wchodzące z nowymi rozwiązaniami technicznymi.

Większość osób obraca się w świecie elektroniki japońskiej, koreańskiej a zapomina o wyrobach firm amerykańskich, europejskich, a zwłaszcza angielskich , które przewyższają jakością Japończyków.
Niestety, ale ich wyroby są bardzo drogie, zaliczane są do klasy luksusowej i nie każdego na nie stać.

Jeżeli ja miałbym wybierać pomiędzy tym modelem a modelami japońskimi z super elektroniką i rozwiązaniami, to byłby to Meridiana.

Ps.
Porównaj sobie oba modela to zauważysz różnice i jaka ich dzieli klasa.

[u][b]
dominikjestem[/b][/u]

Obyś się nie zdziwił jakbyś zobaczył oba modele stojące obok siebie.
Już przy G8 podawano, ze czerń jest jak smoła i nie różni się od ramki telewizora. Teraz okazuje się, że G9 ma kilka razy większą czerń od poprzedniego modelu. ale chyba na papierze i przy pomiarach w laboratorium. Gołym okiem jest mało przekonywująca.
Jak czerń może być czarniejsza od rzeczywistości.

Chyba reagujesz bardzo nerwowo pod wpływem reklam albo bełkotu medialnego który stworzył Pioneer w walce o klienta.

Poczytaj sobie AV Forum i porozmawiaj z osobami które miały do czynienia z tymi modelami.

Ps.
Jw.

Pozdrawiam,
Andrzej S. Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...