Skocz do zawartości
BigBadMoon

Loewe Individual Selection 46" vs. Pioneer LX5090H

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum :blink:

Mam do Was pytanie, ktory telewizor byście wybrali? A może polecicie coś innego, lepszego w tym przedziale cenowym? Ogólnie to dużo się interesuje HDTV, oba telewizory porównywałem, ogladalem, sprawdzalem obrazy na tych samych kanałach SD (TVN), na tych samych kanałach HD (TVP HD). Ogolnie skłaniam się bardziej do Loewe (kiedys wolałem plazmy, uważałem, że mają lepszy obraz niż LCD, te z pioneera oczywiście, ale jak zobaczyłem Loewe, to zmieniłem zdanie). Telewizor będzie najczęsciej słuzył do ogladania telewizji, ale także do DVD (bedzie podłaczony do Denona DVD 2930). Na razie nie chce kupować Bluraya, ponieważ czekam, aż na dobre zagości w wypozyczalniach i na regałach sklepowych zamiast DVD, a nie w postaci niszowej. Na TV bede patrzył z odległosci około 4 m. Dziekuje za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Loewle nie oglądałem zaś kuraka a i owszem i dla mnie nie ma wogóle o czym dyskutować. Natomiast jesli chodzi o rozmiar to tak, 4 m to strasznie daleko, przydałby sie 60"

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, że Pioneer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo jest to praktycznie najlepszy telewizor na świecie? Myślę, że Loewe o którym nikt nic nie pisze nie jest nagle jakimś cudem techniki, w dodatku to LCD a firma Loewe robi dobry design i to tyle. Tutaj to w ciemno można pisać. Jakbyś porównał 9G do czegoś innego to możemy dyskutować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no to chyba jesteś w błędzie, takim jak ja bylem kiedys :P Też byłem zwolennikiem Kuro, zapalonym wręcz, ale LCD Loewe oferuje po prostu więcej i lepiej. Co skłania mnie do takiej oceny sytuacji: Loewe posiada specjalną szybę na ekranie LCD, która sprawia, że jest lepszy kontrast + dobra czerń, ma moduł CI (wiem, ze 5090H tez ma), ale w pioneerze tuner zastosowano pierwszy raz i powiedzmy sobie szczerze, jest niedopracowany. W Loewe wszystko jest dopracowanie, gdy cyfra+ zmienia kanały, to klikasz jeden przycisk na pilocie i telewizor sie sam aktualizuje, w Pioneerze zasiadasz w fotelu na 4 godziny i sobie zmieniasz krok po kroku. Loewe aktualizuje przynajmniej raz w miesiącu soft do telewizorów, co więcej wszystkie swoje ustawienia możesz zapisać na pendrive. Ponadto w Loewe masz wszystko po polsku (mnie np nie potrzebne, ale wielu uzytkownikom tak). Czyli ogólnie Loewe jest bardziej przyjazny. W Loewe dostajesz cały zestaw (głosnik + stojak + moduł CI) za 13 900 zł, Kuro dostaniesz już za 10500 zł (mowimy oczywiscie o sklepach będących przedstawicielami DSV), ale to sam goły ekran. Tak jak pisałem, porównywałem oba obrazy i wydawał mi się ciut lepszy na Loewe. Nie wiem, jak z Bluraya w 1080p, bo nie sprawdzalem. Po moim poście możesz stwierdzić, że już jestem zdecydowany i jestem jakimś fanboyem Loewe, ale tak szczerze mówiąc, to zawsze myslałem tylko o Kuro. A tutaj nagle mi się zmieniło :) Ponadto gdyby Loewe nie bylo marką na poziomie Pioneera, to DSV nie było by jego przedstawicielem, a sklepy ze sprzetem hi endowym nie miałyby ich w swojej ofercie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W lcd Loewe zachwyca mnie (zachwycał już rok temu) niesamowicie duży kąt patrzenia. Patrząc maksymalnie z boku praktycznie nie można zauwazyć tego co tak boli na większości lcd'eków - blaknących kolorów.
Jak oni to zrobili?
I z Cyfrą rzeczywiście świetnie działa Loewe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem na ile jest to prawda, ale w jednym ze sklepów w W-wie, ( sprzedają Loewe i Pioneera ) powiedzieli mi, że Loewe do lcd bierze panele od Sharpa ( ale to info z lutego bo wtedy byłem ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest prawda, bo Sharp wykupił jakieś tam udzialy w Loewe i mają od niego matryce. Ale cała elektronika pochodzi od loewe, wszystko jest bardziej zaawansowane technologicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam mam Sharpa i widziałem lcd Loewe w akcji. I dlatego się dziwie "jak oni to zrobili" z matrycami od innego producenta. Różnica w kątach patrzenia na korzyść Loewe jest ewidentna. To jest to, co rzuca się w oczy od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bycmorze uzyli matrycy niestowsowanej w telewizorach Sharpa. Posiadam monitor DELLa na matrycy S-IPS produkowanej przez LG-Philips, ktorej w chwili gdy kupowalem ow monitor nie mozna bylo znalezc w zadnym innym monitorze, podobna rowniez wyprodukowana przez LG-Philips mozna byloz nalezc tylko w monitorze NECa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Być może. Sharp czy inny zewnętrzny producent matryc robi dla Loewe model ze specjalnymi (na wyłączność) modyfikacjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Matryca to tylko 50% sukcesu drugie 50 to elektronika, dlatego telewizory z tymi samymi matrycami grają inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem tylko przekonany czy akurat elektronika może w znaczący sposób poprawić kąty widzenia?
moim zdaniem tutaj konstrukcja samej matrycy ma największe znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba właśnie przez tą elektronikę i mimo wszystko przez jakość wykonania oraz częstą aktualizację softu telewizory Loewe są droższe od Sharpa. Poza tym sama marka "Loewe" jest w Polsce traktowana jako ekskluzywna, trochę tak jak "Bang & Olufsen".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...