Skocz do zawartości
paw

3D to przyszłość:) Czyli Piorun

Rekomendowane odpowiedzi

[img]http://hdtvpolska.com/news/news-shadow.png[/img]
[img]http://www.dolby.com/uploadedImages/zz-_Shared_Assets/Technologies_Logos/Dolby_3D_DCinema.gif[/img][img]http://www.dolby.com/uploadedImages/zz-_Shared_Assets/Shared_Images/Cinema/3D-glasses.jpg[/img][img]http://www.dolby.com/uploadedImages/zz-_Shared_Assets/Partner_Logos/Walt-Disney-Pictures-logo.jpg[/img]
[img]http://www.firstshowing.net/img/bolt-firstlook.jpg[/img]
Korzystając z zaproszenia do jednego z najstarszych a za razem do tej pory cenionych kin w Łodzi czyli Bałtyku należącego do grupy Helios miałem możliwość obejrzenia nowego dziecka wytwórni Walta Disneya zatytułowanego Piorun.


Jedną z ważniejszych informacji o filmie jest fakt iż został on wydany w 3D. A w przeciwieństwie do Imaxa gdzie mamy analogowe projektory oraz Silverscreena gdzie dostajemy aktywne okulary, Bałtyk dysponuje cyfrowym projektorem i systemem Dolby 3D Digital. Radość z obejrzenia trójwymiarowego filmu na pewno będą miały nie tylko pociechy ale również ich opiekunowie. Bo chwilowo by cieszyć się możliwościami 3D wciąż musimy wybierać się na duże sale kinowe. A przyznam szczerze ze sam zaglądam tam już dość rzadko, więc póki domowe projektory i telewizory nie będą w stanie gwarantować podobnych doznać, kina tylko w taki sposób będą mogły zaciągnąć zwolenników kina domowego. Zwłaszcza że polska polityka dystrybucyjna często jest mocno w tyle za amerykańską. I film który u nas jeszcze gości na ekranach już jest do zakupienia w stanach na blu-ray.


Przejdźmy do samego Pioruna bo wypada go krótko zrecenzować. Otóż na pewno Ci którzy będą zmuszeni wybrać się z pociechami będą zadowoleni, pozostali widzowie albo muszą lubić moralistyczne animacje Disneya albo po prostu wyjdą znudzeni. Mimo wszystko dla większości film i tak będzie miał dłużyzny ale liczne gagi oraz sceny akcji na pewno sprawiają że film odbiera się całkiem pozytywnie. Ja trochę żałuje że Disney w momencie gdy niepewny był los PIXARA zdecydował się że reszta filmów animowanych będzie animacją całkowicie komputerową. Żałuje że praktycznie na dużym ekranie nie zobaczymy już bohaterów podobnych do Króla Lwa czy Pięknej i Bestii. Ale z drugiej strony zmieniło się tylko opakowanie a w środku i tak znajdziemy ciepłą, piękną historie która poruszy wszystkich zgromadzonych na widowni. Dlatego film szczególnie polecam tym którzy kochają bajki Disneya i chcą by chociaż przez chwile poczuć się znów dzieckiem. Disney nadal to gwarantuje.

Paweł "P@W" Okopień
Edytowane przez paw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://www.filmweb.pl/Trailer?trailer.id=24345"]Zwiastun w 1920x1080 HD:)[/url]
[url="http://www.filmweb.pl/Trailer?trailer.id=24344%20"]No i wersja 720:)[/url]
To na zachętę niestety 3D tutaj nie ma ale jest dobra animacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a fabuła nie jest ważna?

oglądałeś ten film? nie uważasz że jak na film dla dzieci to pierwsze 10min jest zbyt przesycone przemocą, mordowaniem, znęcaniem się psychicznym nad innymi itd...

to już nie jest film Disneya, to cos na wzór CartoonNetwork, a Pixar to tu chyba tylko serwer wypożyczył, no i [beeep] gagi dla staruszków, no sorry ale bardzo mnie interesuje kiedy ten [beeep] filmik odbije sie na psychice mojego 5 letniego syna, może już niedługo Pani z przedszkola powie mi ze np śmieje sie z kolegi i wytyka go palcem bo ten sie boi i cały czas płacze, zamiast go pocieszyć.

naprawdę kawał dobrej bajki, tylko nie wiem dla kogo... (kasa, kasa i tylko kasa - SYFFFF) Edytowane przez Alcazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wychowuje dzieci i jeszcze przez parę ładnych lat najprawdopodobniej nie będę. Ale sam nigdy nie pałałem miłością do bajek z CN. Chyba zdecydowanie w bajce znaczącą role odgrywa morał: każdy jest niezwykły i potrafi dokonywać wielkich rzeczy tylko musi chcieć i nie musi być superbohaterem by to potrafić. A pierwsze 10 minut to film w filmie co jeszcze bardziej powinno Twojemu dziecku uświadomić że to co dzieje się na ekranie jest tylko fikcją. Ale to tylko moja opinia.
I mimo wszystko nie zrzucaj odpowiedzialności za psychikę i wychowanie dziecka na filmy, chyba od tego jesteś Ty by z nim porozmawiać podyskutować wytłumaczyć mu mechanizmy panujące na świecie. IMHO Disney rzeczywiście próbuje scenami akcji zjednać sobie dzieci którym podobają się takie rzeczy tylko chce je zupełnie inaczej nakierować niż to co robią bajki z Jetix czy CN.
Ja tam dorastałem przy Gumisiach i nowych dziełach Disneya i nie narzekam ale telewizja nie odgrywała znaczącej roli w moim wychowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesteś mocno naiwny w swoim rozumowaniu psychiki 5latka, ale jak już bedziesz miec swoja pocieche to to zrozumiesz. Jeden gówniany filmik to niekiedy kilka tygodni tłumaczenia, czy to sie oplaca odpowiesz sobie sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie największą perwerą był ten poj...any Czerwony Kapturek w "nowej wersji" Podczas seansu tego gniota dziecko dostaje poteżną dawkę szkoły życia dorosłych /wszystkiego co najgorsze/
Za szmiry które krzywią dzieciom psychikę powinno się wsadzać palantów do kicia.

Apeluję by nie wypozyczac ani nie kupować tego badziewia Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to szczęście, że moje dzieci mają już 28 i 22 lata i są już w zasadzie samodzielne.
Jednak oglądając te nowe animacje (bajki ?) mam nieodparte wrażenie, że nie są one raczej kierowane do widza w wieku kilku lat.
Zaś co do CN - moja córka wychowała się na tym kanale i chyba dzięki temu polubiła i opanowała j.angielski (aktualnie studiuje anglistykę na UŁ) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może jestem naiwny, ale wydaje mi się że zdecydowanie bardziej na psychikę dziecka działają sceny z króla lwa o którego wielkości oraz samej popularności wśród dzieci nie możesz zaprzeczać. Tutaj mamy jedynie walkę dobra ze złem, nie widziałem tam ani jednego momentu mordowania. Wyśmiewanie może było, ale czy to nie jest niestety codzienność w przedszkolu,szkole a było pokazywane jako rzecz negatywna.Ale kończę już ten temat jest to tylko moja własna opinia, a to jest forum dyskusyjne więc dyskutujemy;)
------------
Czerwony kapturek był dość dziwny i ogólnie miał być czymś co będzie pewnego rodzaju odpowiedzią na shreka niestety nie udaną pod każdym względem.
------
CN kiedyś a dziś to też co innego, dawniej było więcej flinstonów scooby-doo itp. teraz głównie to jakieś transofrmersy itd.
-------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedna uwaga:
Dolby 3D - okulary pasywne, filtrowanie kolorów
RealD - okulary pasywne, polaryzacja kołowa
XpanD 3D - okulary aktywne (migawkowe)
IMAX - okulary pasywne, polaryzacja liniowa

W Balłtyku jest Dolby 3D, w Silverze XpanD (z tego co pamiętam te okularki wyglądały tak jak tutaj: [url="http://www.xpandcinema.com/technology/glasses/)"]http://www.xpandcinema.com/technology/glasses/)[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście mój błąd:) Zresztą to Ty pisałeś już tutaj na forum że w silverze jes XpanD a ja poprostu z pośpiechu napisałem odwrotnie;)
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem na tym filmie ze swoimi pociechami. Powiem Wam że sam film jest... ok. wesoły i zabawny :) Ale efekty 3D.. Hmm. "Ostatnio" w 3D ogladąlem ost. część Krugera jakies 180 lat temu i od tego czasu jakość efektów, ich doznania zwiekszyły się nieporównywalnie. Warto iść.
Polecam i film i wyjście do kina dla relaksu. Pozdrawiam.

ps. "bardzo mnie interesuje kiedy ten [beeep] filmik odbije sie na psyhice mojego 5 letniego syna, moze już niedługo Pani z przeczkola powie mi ..." Przeczkole to twarda czkoła rzycia.
Stary :) jak taki film działa na psychikę to co bedzie dalej ? Dyslekcja ? Pomyśl nad tym... Mam nadzieje że żartowałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ah ta dyslekcyjna wyporzyczona psyhika pań przeczkolanek...

Może filmy animowane działają na [b]psychikę[/b] dziecka, ale czy wpływ rodziców na tę psychikę nie jest nieporównanie silniejszy? W związku z tym niektórym dorosłym przydałby się odpoczynek od Internetu i [b]wypożyczenie[/b] jakiejś książki, bo piszą jak [b]przedszkolaki[/b] z [b]dysleksją[/b] (czy może raczej z dysortografią) i mogą zarazić tym swoje pociechy...

FireFox, FireFox, FireFox, FireFox.... Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ja niestety nie doczytałem w informacjach kina że film jest 3D (bo takowych nigdzie w kinie nie było) i że ma być w okularach. Masakra jeszcze gorsza bo okulary mieli tylko "dla dorosłych" a głowa mojej 4-letniej pociechy jest ZNACZNIE mniejsza... efektem tego musiałem przez całe reklamy "modelować" okulary na siłę aby "troszkę" się trzymały. Potem scena początkowa która wywołała istne przerażenie nie tylko mojego syna ale większości dzieci poniżej 5 roku na sali... naprawdę - ani to dla dzieci ani dla dorosłych a 3D... naciągane... Do tego dialogi momentami wesołe ale tylko z powodu podtekstów których kilkulatek nie wyłapie. Zdecydowanie NIE POLECAM.

Co do wychowywania dzieci. Uważam dyskusje za jałową. Czasy się zmieniły, ludzie się zmienili, standardy się zmieniają... dziś psychologowie "wiedzą lepiej od rodziców" bo dzięki temu maja prace i kapuchę za sesje z dziećmi.
Moje dzieciństwo nie było kolorowe ani usłane różami ale dałbym wszystko żeby mój syn wychowywał się wtedy a nie dziś. Edytowane przez obcypl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pełna zgoda z przedmówcą ...

Nie wiem co to za syfiarska nowa moda na te filmy 3d. 3d jest może i w miarę fajne ale jak jest zrobione porządnie - np w IMAX jest ok. Okulary sa w różnych rozmiarach. Ale mimo to wytrzymanie filmu ponad 1h jest trudne i męczące. A już takie 3d w okularach a'la Fantastyka z lat 80-tych to już zupełnie bez sensu. 3d w tym niewiele, kolory znacznie osłabione, okulary do [beeep] i oczywiście niedopasowane do dziecka (my naszej małej przypięliśmy je w końcu spinkami do włosów, ale chłopcy nie noszą spinek :-(). Zdecydowanie odradzam tego typu eksperymenty ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko że Imax w Polsce jeszcze się nie dorobił cyfrowych projektorów:P W Stanach ruszają z IMAX DIGITAL:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...