Skocz do zawartości
ZAK19T

KDL-52V4000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy jest wart kupna 52v4000 w bezpośrednim porównaniu z w4000 i w4500 zależy mi aby ktoś mi powiedział czy jest zdecydowana różnica w obrazie pomiędzy tymi trzema modelami bardzo zależy mi na korzystnej cenie w której jest model v4000.Dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cena jest najniższa, bo model jest najgorszy z tych trzech wymienionych,
wiem, że uparłeś się na LCD, ale za 4500 zł możesz mieć plazmę Samsunga PS-50A656, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania,
znam ten TV, a jego właściciel jest szczęśliwy, przerzuciwszy się z 37 calowego LCD Samsunga.

Jeśli jednak te argumenty nijak do Ciebie nie docierają, a zakładasz, że TV kupisz na 10 lat, to różnica w cenie za W4500 jest niewielka, a korzyść znacznie większa.

P.S. Pisałeś wcześniej na priva, że 1000 Watt w Onkyo to minus, nic bardziej błędnego. Wydajność wzmacniacza im większa, tym lepiej, gdyż przy głośnym słuchaniu nie masz żadnych zniekształceń.
I absolutnie nie chodzi tu o wyższe zużycie prądu. Zresztą 1000 Watt to byłoby przy maksymalnej głośności, przy normalnym słuchaniu zużycie jest wielokrotnie niższe.
Zauważ, że moc wzmacniacza jest wprost proporcjonalna do jego wydajności w zasileniu głośników.
Jeśli podłączysz np. 7 głośników, to 1000 Wattowy Onkyo jest w stanie wycisnąć z nich około 7x140 Watt, zaś Sony STR-DA5400, który ma tylko 500 Watt mocy, wydusi z siebie max. 7x70 Watt. To jest potwierdzone w testach w fachowych magazynach, np. w niemieckim miesięczniku Audio.
To co podają w danych technicznych, że niby Sony wypluje 7x110 Watt, to nijak się ma do rzeczywistości, tak samo jak w telewizorach kontrast dynamiczny. To są bzdury. Ostatnio Philips podaje 2.000.000:1, no śmiech na sali.
W profesjonalnych testach kontrast na najlepszych LCD osiąga około 2000:1, w plaźmie 50.000:1 (Pioneer).

Mam nadzieję, że to jest zrozumiałe i nie będziesz oceniał wzmacniaczy pod kątem "zużycia" prądu, a telewizorów pod kątem "dynamicznego" kontrastu.

pzdr.
AreckiW Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AreckiW' post='133766' date='29.11.2008, 18:51 ']Cena jest najniższa, bo model jest najgorszy z tych trzech wymienionych,
wiem, że uparłeś się na LCD, ale za 4500 zł możesz mieć plazmę Samsunga PS-50A656, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania,
znam ten TV, a jego właściciel jest szczęśliwy, przerzuciwszy się z 37 calowego LCD Samsunga.

Jeśli jednak te argumenty nijak do Ciebie nie docierają, a zakładasz, że TV kupisz na 10 lat, to różnica w cenie za W4500 jest niewielka, a korzyść znacznie większa.

P.S. Pisałeś wcześniej na priva, że 1000 Watt w Onkyo to minus, nic bardziej błędnego. Wydajność wzmacniacza im większa, tym lepiej, gdyż przy głośnym słuchaniu nie masz żadnych zniekształceń.
I absolutnie nie chodzi tu o wyższe zużycie prądu. Zresztą 1000 Watt to byłoby przy maksymalnej głośności, przy normalnym słuchaniu zużycie jest wielokrotnie niższe.
Zauważ, że moc wzmacniacza jest wprost proporcjonalna do jego wydajności w zasileniu głośników.
Jeśli podłączysz np. 7 głośników, to 1000 Wattowy Onkyo jest w stanie wycisnąć z nich około 7x140 Watt, zaś Sony STR-DA5400, który ma tylko 500 Watt mocy, wydusi z siebie max. 7x70 Watt. To jest potwierdzone w testach w fachowych magazynach, np. w niemieckim miesięczniku Audio.
To co podają w danych technicznych, że niby Sony wypluje 7x110 Watt, to nijak się ma do rzeczywistości, tak samo jak w telewizorach kontrast dynamiczny. To są bzdury. Ostatnio Philips podaje 2.000.000:1, no śmiech na sali.
W profesjonalnych testach kontrast na najlepszych LCD osiąga około 2000:1, w plaźmie 50.000:1 (Pioneer).

Mam nadzieję, że to jest zrozumiałe i nie będziesz oceniał wzmacniaczy pod kątem "zużycia" prądu, a telewizorów pod kątem "dynamicznego" kontrastu.

pzdr.
AreckiW[/quote]






Bardzo dobrze cię zrozumiałem onkyo będzie 2 razy głośniejszy od sony więcej decybeli ale obraz po ampli onkyo będzie słaby w porównaniu do ampli sony chcę abyś
to uważnie przeczytał: ONKYO TX-NR906 vs. SONY STR-DA5400ES:

Witam mam takie pytanie w bezpośrednim porównaniu amplitunerów wymienionych powyżej ten onkyo ma porównywalny dźwięk z ampli sony no może ciut lepiej gra jeżeli chodzi o dźwięk , jeżeli chodzi o obraz poprzez wejścia i wyjścia HDMI to wygrywa sony dlaczego onkyo nie ma niektórych funkcji obrazu poprzez HDMI w porównaniu z tym sony np: system 24 klatek na sek. wyświetlanie zgodne z zamierzeniem reżysera w filmach Blu-ray , funkcja Deep Colour , xv colour , głębia czerni, realistyczne sceny , naturalnie żywe kolory scen dynamicznych, to tylko mała cząstka funkcji obrazu po przez HDMI który leci najpierw z odtwarzacza BD lub PS3 dopiero tam zostaje dźwięk zdekodowany przez odpowiednie kodeki i zostaje wypuszczony do kolumn , a obraz który też leci do ampli również zostaje zdekodowany przez odpowiednie funkcje obrazu w ampli i dopiero później wypuszczany do telewizora lub projektora. To znaczy jeżeli amplituner nie ma odpowiednich funkcji związanych z obrazem to na naszym tv lub projektorze będziemy mieli obraz okrojony A PRZYPOMINAM żE W KINIE DOMOWYM NOWEJ GENERACJI LICZY SIę NIE TYLKO DźWIęK HD ALE RóWNIEż OBRAZ FULL HD , naprawdę cóż mi z [beeep]go dźwięku nowej generacji jak obraz mam tylko 1080p a 24 klatki , deep colour xv colour i inne ważne funkcje obrazu które ma ampli sony a które nie ma ampli onkyo. Tak więc ja stawiam na amplituner SONY STR-DA5400ES plus kolumny JAMO D6 PEX zestaw 7.1.
A amplituner onkyo TX-NR906 hmm. też się przyda jeżeli komuś zależy naprawdę na dźwięku a nie na obrazie. I to by było na tyle. Dziękuję za zrozumienie.




A przy okazji wracając do telewizorów zawsze mówiono w różnych magazynach i miesięcznikach o technologiach i zawsze
LCD górowało nad plazmą różnych firm i modeli I TO CO PISZE NA PAPIERZE ODNAJDUJE SWOJE ODZWIERCIEDLENIE W RZECZYWISTOśCI taki przykład daje właśnie sony i wiele innych firm które przeszły na stronę LCD a po stronie plazmy został pioneer i kto śmieszne firmy zresztą plazma jest wypierana przez LCD w taki sam sposób jak BLU-RAY wyparło HD-DVD ilość wytwórni po stronie BD zdecydowała o śmierci formatu HD DVD tak samo ilość producentów LCD zdecyduję o śmierci plazmy.pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AreckiW' post='133766' date='29.11.2008, 18:51 ']Cena jest najniższa, bo model jest najgorszy z tych trzech wymienionych,
wiem, że uparłeś się na LCD, ale za 4500 zł możesz mieć plazmę Samsunga PS-50A656, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania,
znam ten TV, a jego właściciel jest szczęśliwy, przerzuciwszy się z 37 calowego LCD Samsunga.

Jeśli jednak te argumenty nijak do Ciebie nie docierają, a zakładasz, że TV kupisz na 10 lat, to różnica w cenie za W4500 jest niewielka, a korzyść znacznie większa.

P.S. Pisałeś wcześniej na priva, że 1000 Watt w Onkyo to minus, nic bardziej błędnego. Wydajność wzmacniacza im większa, tym lepiej, gdyż przy głośnym słuchaniu nie masz żadnych zniekształceń.
I absolutnie nie chodzi tu o wyższe zużycie prądu. Zresztą 1000 Watt to byłoby przy maksymalnej głośności, przy normalnym słuchaniu zużycie jest wielokrotnie niższe.
Zauważ, że moc wzmacniacza jest wprost proporcjonalna do jego wydajności w zasileniu głośników.
Jeśli podłączysz np. 7 głośników, to 1000 Wattowy Onkyo jest w stanie wycisnąć z nich około 7x140 Watt, zaś Sony STR-DA5400, który ma tylko 500 Watt mocy, wydusi z siebie max. 7x70 Watt. To jest potwierdzone w testach w fachowych magazynach, np. w niemieckim miesięczniku Audio.
To co podają w danych technicznych, że niby Sony wypluje 7x110 Watt, to nijak się ma do rzeczywistości, tak samo jak w telewizorach kontrast dynamiczny. To są bzdury. Ostatnio Philips podaje 2.000.000:1, no śmiech na sali.
W profesjonalnych testach kontrast na najlepszych LCD osiąga około 2000:1, w plaźmie 50.000:1 (Pioneer).

Mam nadzieję, że to jest zrozumiałe i nie będziesz oceniał wzmacniaczy pod kątem "zużycia" prądu, a telewizorów pod kątem "dynamicznego" kontrastu.

pzdr.
AreckiW[/quote]



A wracając do tego: Jeśli jednak te argumenty nijak do Ciebie nie docierają, a zakładasz, że TV kupisz na 10 lat, to różnica w cenie za W4500 jest niewielka, a korzyść znacznie większa,

jest jednak dość znaczna różnica w cenie 52w4500 kosztuje w centrum sony 11 tys. zł , a 52V4000 kosztuje 7 tys. zł oszczędzasz 4 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no widzisz, zadajesz pytania, a wiesz najlepiej, więc po co pytasz ?????

dzisiaj testowaliśmy Pioneera LX5090H w porównaniu z topowym, najlepszym LCD na rynku,
i wiesz jakie wynieśliśmy wrażenia ???? zapytaj Gmeru i dominikjestem....

co do Onkyo, to znowu błąd, Onkyo nie będzie "tylko" 2 razy głośniejszy, chodzi o zupełnie co innego, o wydajność prądową i zasilenie głośników, które nie tylko zagrają głośniej, ale też LEPIEJ,

co do przetwarzania obrazu, odsyłam do testów profesjonalistów, Onkyo pokonało pod tym względem Sony i Marantza,
dane techniczne na papierze to marketing, tak jak 200 Hz Sony, 600 Hz LG, 2 ms Philipsa, 2.000.000:1 Philipsa, itp. marketingowy bełkot, ale publika to kupuje, bo o to chodzi producentowi.

No ale cóż, rozumując Twoim tokiem rozumowania, to lepiej żyć w nieświadomości i pozostać przy czytaniu danych technicznych,
ja poznałem te sprzęty empirycznie i mam swoje zdanie na ten temat.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AreckiW' post='133826' date='30.11.2008, 01:04 ']no widzisz, zadajesz pytania, a wiesz najlepiej, więc po co pytasz ?????

dzisiaj testowaliśmy Pioneera LX5090H w porównaniu z topowym, najlepszym LCD na rynku,
i wiesz jakie wynieśliśmy wrażenia ???? zapytaj Gmeru i dominikjestem....

co do Onkyo, to znowu błąd, Onkyo nie będzie "tylko" 2 razy głośniejszy, chodzi o zupełnie co innego, o wydajność prądową i zasilenie głośników, które nie tylko zagrają głośniej, ale też LEPIEJ,

co do przetwarzania obrazu, odsyłam do testów profesjonalistów, Onkyo pokonało pod tym względem Sony i Marantza,
dane techniczne na papierze to marketing, tak jak 200 Hz Sony, 600 Hz LG, 2 ms Philipsa, 2.000.000:1 Philipsa, itp. marketingowy bełkot, ale publika to kupuje, bo o to chodzi producentowi.

No ale cóż, rozumując Twoim tokiem rozumowania, to lepiej żyć w nieświadomości i pozostać przy czytaniu danych technicznych,
ja poznałem te sprzęty empirycznie i mam swoje zdanie na ten temat.

pozdr.[/quote]




Słyszałem że chcesz sprzedać zestaw d6 pex 7.1 na ile wyceniasz, był bym chętny na zakup pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AreckiW' post='133826' date='30.11.2008, 01:04 ']no widzisz, zadajesz pytania, a wiesz najlepiej, więc po co pytasz ?????

dzisiaj testowaliśmy Pioneera LX5090H w porównaniu z topowym, najlepszym LCD na rynku,
i wiesz jakie wynieśliśmy wrażenia ???? zapytaj Gmeru i dominikjestem....

co do Onkyo, to znowu błąd, Onkyo nie będzie "tylko" 2 razy głośniejszy, chodzi o zupełnie co innego, o wydajność prądową i zasilenie głośników, które nie tylko zagrają głośniej, ale też LEPIEJ,

co do przetwarzania obrazu, odsyłam do testów profesjonalistów, Onkyo pokonało pod tym względem Sony i Marantza,
dane techniczne na papierze to marketing, tak jak 200 Hz Sony, 600 Hz LG, 2 ms Philipsa, 2.000.000:1 Philipsa, itp. marketingowy bełkot, ale publika to kupuje, bo o to chodzi producentowi.

No ale cóż, rozumując Twoim tokiem rozumowania, to lepiej żyć w nieświadomości i pozostać przy czytaniu danych technicznych,
ja poznałem te sprzęty empirycznie i mam swoje zdanie na ten temat.

pozdr.[/quote]







A przy okazji wracając do telewizorów zawsze mówiono w różnych magazynach i miesięcznikach o technologiach i zawsze
LCD górowało nad plazmą różnych firm i modeli I TO CO PISZE NA PAPIERZE ODNAJDUJE SWOJE ODZWIERCIEDLENIE W RZECZYWISTOśCI taki przykład daje właśnie sony i wiele innych firm które przeszły na stronę LCD a po stronie plazmy został pioneer i kto śmieszne firmy zresztą plazma jest wypierana przez LCD w taki sam sposób jak BLU-RAY wyparło HD-DVD ilość wytwórni po stronie BD zdecydowała o definitywnej śmierci formatu HD DVD tak samo ilość producentów LCD zdecyduję o definitywnej śmierci plazmy.pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmmm.... nie mam zielonego pojęcia, powertuj w sieci i coś zaproponuj na priva

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaką masz cenę za tą 52" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='133852' date='30.11.2008, 12:20 ']Jaką masz cenę za tą 52" ?[/quote]




Witam w centrum sony jest w przedziale cenowym od 7 tys. do 11 tys. modele odpowiednio V4000,W4000,W4500.
Seria X i Z grubo powyżej 10 tys. w okolicach 15-17 tys. jednak się nie skuszę na X i Z ale na któryś z V4000,W4000,W4500
napewno któryś z wymienionej trójki kupie w przedziale 7-11 tys. oczywiście 52 cale do salonu 45 m2.pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to W4500. Jest sporo lepszy od V4000. Od W4000 też bo ma jeden znaczący parametr: 100Hz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zgadzam się z Gmeru, tylko W4500, może być X4500 albo Z4500, ale te są dużo droższe,

ewentualnie Toshiba ZF355, magiczny LCD z najlepszą płynnością na rynku, lepszą od 200 Hz Sony, od 100 Hz Pioneera !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...