Skocz do zawartości
Gmeru

Mroczny rycerz Dark Knight 2008 - edycja Blu-ray

Rekomendowane odpowiedzi

WIII 2 dni temu stałem sie szczęśliwym posiadaczem Filmu Mroczny rycerz Dark Knight 2008 - edycja Blu-ray edycja dwu płytowa :rolleyes: dostałem to za 69zł w Media Markcie Promocja taka była tak strasznie sie ucieszyłem ze bede mógł sie cieszyc tak świetnym filmem w jeszcze lepszej jakości jaką jest 1080p ;) z półeczki wziałem ostatnią sztukę :lol: polujcie na Blu Ray w Media markt często robia promocje filmy do 70zł naprawde jest to okazja:D kiedys udało mi sie tez na promocji kupić Black Hawk Down i Surf Up te kupiłem za 50zł jednen film ;);D POLECAM FILM Efekty i obraz jest PRZEEEEEEKOZACKI :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz sa gusta i gusciki . Dla mnie film bomba godny nastepca doskonalego poprzedniego Batmana z tym samym aktorem w roli glownej :D Wreszcie koniec z debilnymi ekranizacjami - oczywiscie poza pierwszym w historii bodajze z M. Keatonem (czy jak tam sie to pisze :D ) . To bylo cos :) Pozniejsze Pingwiny bluszcze i inne dziwaki byly zenujace ;P

Film wymiata aczkolwiek gorszy od POWROTU bo nie da sie konkurowac z odcinkiem gdzie jest taka warstwa fabularna - kolejne czesci to naturalnie kolejne zbiry a skad sie wzial batman juz wiemy ;P

Jakosc wykonania - Obraz totalnie wymiatajacy - DOSKONALY , dzwiek na 4+ - dobry ale slyszalem juz lepsze :D Chocby niszczaca dzwiekowo NARNIA 2 z DTS HD 7.1

Niestety jestem skazany na PS3 - niedlugo za pare dni bede mial SONY 350 BR Player - wreszcie puszcze z bitstream'a bo LPCM z PS3 brzmi jakos badziewnie (musze to porownac z normalnym stacjonarnym playerem bo slyszalem ze nie tylko mnie tak sie "wydaje" ) ;)

Ale powracajac do tematu Batman rzadzi - absolutnie bombowy film --- nic co ostatnio wyszlo w tym rozaju nie bylo takie dobre ...... acha co do tego kto gral Jokera - wkur.... sie mozna jak slysze ze gosc ktory go gral jest do doopy ... po pierwsze rola wrecz przeciwnie zagrana swietnie a po drugie aktor ktorego zdecydowanie szkoda - swietne role i mial facet talent (np Obledny Rycerz). Niestety przedawkowal tabletki nasenne i juz sie nie obudzil :) Troche pokory Panowie - i dla czlowieka i dla jego talentu ktory niewatpliwie mial :)

Achhhh no i nie moge nie skomentowac kolejnego mistrza ktory stwierdzil ze mozna na nim zasnac - a zreszta nie ma chyba co komentowac bo to parodia sie robi powoli ;) Moze powiem tak - proponuje odlozyc tabletki nasenne (bo chyba tylko po nich mozna miec takie wrazenie) bo to bywa niebezpieczne (szkoda faceta :( )

Edytowane przez AvataR1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie zakończyłem projekcję (biedni sąsiedzi). Nic dodać nic ująć. Produkt REFERENCYJNY. Obraz 9/10, dźwięk 10/10. Każdy musi to mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche off-topic ale własnie zamowilem blade runnera 5 dyskowe wydanie bluray (niestety brak polskich napisow) - to jest dopiero kino sci -fi :)

Juz trzeci raz pytam naprawde nie zauwazyliscie ze z dzwiekiem DD jest cos nie halo w stosunku do DD THD

Wogole to z tymi wydaniami filmow jest wszystko pokrecone. Np. Indiego odstawilem na polke w MM bo za 10pln wiecej mozna na allegro łyknac wydanie dwu dyskowe rowniez z polska wersja jezykowa jak wydanie oficjalne w MM. A musze przyznac że jezeli kupuje filmy to glownie dla przyjemnosci obejrzenia dodatkow a sa wydanie naprawde miodne na rynku. (np. jak ww Blade Runner)

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja swoje Batmany kupiłem w środę w MM na Krakowskiej, mieli jeszcze ok. 50 sztuk Mrocznego Rycerza, za 69 zł,

obraz referencyjny, potwierdzam, nowy dysk do pokazywania gościom jakości czerni w Kuro

co do obrazu, na [url="http://www.areadvd.de"]www.areadvd.de[/url] obraz uznali za referencyjny i dali 100% jakości w ocenie,

pamiętając seans w Imaxie mi nie przeszkadza w ogóle zmiana formatów obrazu w trakcie filmu,

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to ja mam jeszcze jedna zagwozdke oprocz roznic w glosnosci dzwieku.
OtoZ odkryłem, że kiedy wypuszczam dzwiek zmiksowany i zdekodowany w plaverze (Sony) na menu Mrocznego Rycerza przy przechodzeniu przez jego poszczegolne warstwy sa dzwieki (nie mowie o podkladzie muzycznym ale o dzwiekach np. wcisniecia przycisku, rozwiniecia menu itd.

po wypuszczeniu dwieku po bistreamie do zdekodowania przez ampli menu milcza jak zaklete jest tylko dzwiek podkladu muzycznego

I co Wy na to???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas chyba dobry aby wrócic do tematu, bo nominacje ogłoszone.

Moją polemikę wyciął nasz nieomylny autorus.

Dla przypomnienia kwestie z naszego innego nieomylnego kolegi arsenala.

W mojej skromnej opinii to jest film roku i nie zdziwię się jak dostanie parę Oskarów w tych najważniejszych kategoriach. Obraz 5/5. Dźwięk 6/5. Taki dobry skubaniec.

Coś tych gwarantowanych autorytetem arsenala najważniejszych oskarów dla TDK nie widać.

Kolega Arsenal się nie myli. [...]. Kolega Arsenal nigdy w sprawach filmu się nie myli :):D

Możnaby to tłumaczyć tak, że może to ta, za przeproszeniem, Akademia sie myli, albo dziennikarze cos przekręcili.

A tym razem i kolega modrator nie pomoże (choćby kasował 10 razy posty czy moje konto)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze filmy 2008 roku wybrały też popularne w sieci portale filmowe:

Nr 1 wg portalu Film.gazeta.pl:

Mroczny Rycerz (The Dark Knight), 2008

Nr 1 wg portalu Kinomaniak.pl:

Po prostu walcz! (Never Back Down), 2008

Nr 1 wg portalu Filmowka.blox.pl:

Mroczny Rycerz (The Dark Knight), 2008

Nr 1 wg portalu Dziennik.pl

To nie jest kraj dla starych ludzi (No country for old men), 2008

Nr 1 wg portalu Film.onet.pl

Mroczny Rycerz (The Dark Knight), 2008

Nr 1 wg portalu MovieFone.com:

Nie mogli zdecydować się na jeden tytuł, ale w ścisłym gronie faworytów znalazły się: The Dark Knight, Tropic Thunder, WALL-E oraz Slumdog Millionaire

Nr 1 wg portalu TopTenReviews.com

Mroczny Rycerz (The Dark Knight), 2008

Nr 1 wg portalu Salon.com

Mroczny Rycerz (The Dark Knight), 2008

Nr 1 wg portalu CinemaBlend.com

Mroczny Rycerz (The Dark Knight), 2008 oraz Kung-Fu Panda (Kung-Fu Panda), 2008

Nr 1 wg portalu TheMovieBlog.com

WALL-E (WALL-E), 2008

Nr 1 wg portalu Movies.About.com

Mroczny Rycerz (The Dark Knight), 2008

Nr 1 wg portalu EW.com

Mroczny Rycerz (The Dark Knight), 2008

Edycja BD:

http://bluray.highdefdigest.com

d7d89e857ecca575.jpg

http://www.dailygame.net/news/archives/008690.php

9/10

http://www.blu-ray.com/movies/movies.php?i...amp;show=review

b5325a5fd30ad543.jpg

I tak mogę wypisywać bez końca . . .

Myślę, że jednak takich jak ty binary jest mało a przecież to film i nie musisz udowadniać ciągle, że Ci się nie podoba bo to chyba normalne. Nie ma filmu, który każdemu się podoba. Ale ogólnie film został oceniony mega wysoko przez widzów!. Zarówno jako film oraz jego wykonanie, szczególnie na Blu-ray. A film jest chyba dla Nas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru!

Odebrałeś mój post całkiem nieopatrznie. Nie traktuje on o jakości wydania BD najnowszego Batmana. Nie zamierzam tez nikogo przekonywac ze jest gniotem. Po pierwsze tak nie uważam - dzięki płycie przekonałem się do niego w domowym zaciszu. Po wtóre to byłoby działanie bez sensu, albowiem nie da się zaszczepic krytyki wśród fanów.

Mój post jest podsumowaniem pewnej wymiany zdań pomiędzy mną, a kolegą arsenalem. Pozwoliłem sobie krytycznie spojrzeć na jego zdanie, co do możliwości TDK zajęcia miejsca wśród najbardziej uhonorowanych ( przez Amerykańską Akademię Filmową) filmów roku. Po moim poście mój adwersarz okazał swą naturę, w sposób, który nie przypadł mi do gustu, więc dałem tego wyraz. Wymiana zdań zakończyła się usunięciem kilku postów, w tym mojego, który polemizował z nietrafnym przekonaniem mego oponenta, który mieni się fachowcem w kwestiach kina.

CYTAT(arsenal @ 13.08.2008, 21:07 )

Kolega Arsenal się nie myli. [...]. Kolega Arsenal nigdy w sprawach filmu się nie myli

Mógłbym po prostu nic na ten temat już nie pisać. O swojej racji byłem przekonany zanim jeszcze ogłoszono oskarowe nominacje. Hołduję jednak pewnym zasadom, które nie pozwalaja mi pozostawac biernym wobec głupoty, chamstwa czy znęcanie sie nad słabszym. To czasem wpędza mnie w sprawy z góry przegrane, ale piętnowanie takich postaw, ośmieszanie ich, wydaje mi sie jedyną drogą do ich eliminacji z naszego życia. Dlatego tym razem pozwalam sobie na pointe, przed rozdaniem statuetek, bo po ogłoszeniu nominacji, juz wiadomo, że poza Best Supporting Actor, co do której nie było sporu, nie ma szans na honorowe wyróżnienie.

Oczywiście liczę się z tym, że i tym razem, kolega autorus wesprze swojego kolege arsenala i wykasuje mój post, ale tym razem będzie to juz bezowocne, po prostu założę nowy wątek, w stosownym dziale.

Teraz parę słów odnośnie Twoich działań Gmeru. Do dnia dzisiejszego nie otrzymałem żadnej odpowiedzi na zgłoszenie bezprawnego działania autorusa w tym wątku. Zadałeś sobie za to sporo trudu, aby udowodnic swoja tezę, że film TDK jest najlepszym filmem roku, nie tylko wobec Ciebie ale też wobec poczytnych, jak podejrzewam, portali zajmujących się kinem. Dobrze by było, abyś wiedział, co myślą o wyborach użytkownicy tych portali. Mówiąc wprost są zaszokowani skąd redakcjom przyszedł do głowy takie typ. Zdażają się też takie głosy, które typują TDK i WallE, jednak przeważają miłośnicy kina, którzy cenią sobie nie tylko komiksy. Równie dobrze mógłbyś cytowac historyczne peany w gazetach i radio na temat geniuszu i dobroci Dieduszki Stalina, zwłaszcza że ludzi o tym przekonanych wciąż żyje więcej niż tych, którzy sądzą, że TDK należą się laury za Najlepszy Film, Najlepszych Aktorow, Najlepszą Reżyserię, Najlepsze Zdjęcia, Najlepszy Scenariusz....

Każdy ma prawo do swoich upodobań i osądów, ale naprawdę czy warto stawiać swój autorytet, jak kolega arsenal, w przegranej sprawie?

TDK jest majstersztykiem w swojej kategorii i może się podobać nie tylko dzieciom. Ktoś powie, że widzowie głosują nogami i chodzą do kina, kupują dyski z filmem. Ale to przecież jest entertainment - ma sie podobac jak największej ilości widzów aby przyniesc profit. Akademia ma zas wyróżnic obrazy za elementy, które wpisują sie w kategorię sztuki. Inna sprawa to preferencje czlonkow akademii i ich czasem niesprawiedliwe wybory. Ale to nie jest tematem sporu.

Nie zaciemniajmy więc sprawy. Spór dotyczył kwestii czy TDK dostanie czołowe oskary. Z nominacji wiadomo, że nie dostanie. Czy są jeszcze jacyś nieomylni, którzy chcą to zanegować.

A może po prostu wykasujemy binaremu posta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dark knight filmem roku? jako pokaz jakosc na BD jak najbardziej

ale jako tresc? daleko mu do czolowki, o pierwszym miejscu nie wspominajac

no i tych oskorow "natrzepie"....moze az jeden...

a film dolaczyl to tych pokazujacych ulomnosci tv LCD - oby takich wiecej

Edytowane przez demek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dark knight filmem roku? jako pokaz jakosc na BD jak najbardziej

ale jako tresc? daleko mu do czolowki, o pierwszym miejscu nie wspominajac

no i tych oskorow "natrzepie"....moze az jeden...

Takoż napisałem wcześniej. Ale nasz kulturalny i dow[beeep]ny kolega zadecydował, że to się nie nadaje do czytania, bo godzi w świętości i autorytety.

No dobra kasujemy :)

Jestem pełen podziwu dla Twojego poczucia humoru kolego jak i dla Twoich pozostałych cech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dobra kasujemy :)

Ale co chcesz kasować Autorus. Ja tu nic nie widzę poza postem Gmera i komunikatami "Ignorujesz wszystkie posty z: binary." Ach te trudne, życiowe decyzje. :)

Przejmować się kimś tam z forum bo ma misję "tępienia głupoty" w każdym, nawet najbardziej błahym temacie? Bez żartów.

Edytowane przez arsenal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale co chcesz kasować Autorus. Ja tu nic nie widzę poza postem Gmera i komunikatami "Ignorujesz wszystkie posty z: binary." Ach te trudne, życiowe decyzje. :)

Przejmować się kimś tam z forum bo ma misję "tępienia głupoty" w każdym, nawet najbardziej błahym temacie? Bez żartów.

To zdaje się za rozbieżnosc w tym błachym temacie "dostałem" tego ignora. Ach ten relatywizm

Cóż mozna by rzec dużo, tylko nie ma sensu, bo i tak moderator wykasuje. Więc krótko: poziom humoru równy poziomowi intelektualnemu.

Jak można polemizować z treściami, których się nie czyta? To Ci dopiero zagadka. :)

A dla ścisłości zapomniał kolega o chamstwie, bo z cudzą głupotą zyc sie da. Obcować z cudzym chamstwem, to juz jest pewien dyskomfort.

Wiec głupotę wyśmiewamy, a z chamstwem walczymy.

PS. Cytat pod postem celowy, na pamiątkę

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji Oscarowego zamieszania okazało się, że dystrybutor zupełnie nie doszacował popytu na wersję blu-ray.

Gdzie nie pytam, są wykupione, a dodatkowych zamówień nie realizują: Saturn, MM, Empik ... brak, przynajmniej w okolicach Katowic.

Zostaje allegro po 100 zł :)

Edytowane przez yareck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy okazji Oscarowego zamieszania okazało się, że dystrybutor zupełnie nie doszacował popytu na wersję blu-ray.

Gdzie nie pytam, są wykupione, a dodatkowych zamówień nie realizują: Saturn, MM, Empik ... brak, przynajmniej w okolicach Katowic.

Zostaje allegro po 100 zł :)

Albo dvd.co.uk aktualnie po 18,49 funtów z przesyłką choć dostępność jak i cena zmienia się z dnia na dzień :) Np do wczoraj był po 24,49 z przesyłką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy okazji Oscarowego zamieszania okazało się, że dystrybutor zupełnie nie doszacował popytu na wersję blu-ray.

Gdzie nie pytam, są wykupione, a dodatkowych zamówień nie realizują: Saturn, MM, Empik ... brak, przynajmniej w okolicach Katowic.

Zostaje allegro po 100 zł :)

Jak w grudniu była akcja 69 zł za Mrocznego to dystrybutor ze zdziwieniem chyba stwierdził, że "w Polsce jest jednak rynek BD"....

Teraz wszystko wróciło do "normy" :) tzn. sorki, np. Saturn-Janki nie sprzedaje już najdroższe BD za 119, tylko za 110...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety cena 69.90 to była w promocji. Teraz w Empiku kupiłem za 99,90. To się nazywa galopująca cena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepsze filmy 2008 roku wybrały też popularne w sieci portale filmowe:

Nr 1 wg portalu Dziennik.pl

To nie jest kraj dla starych ludzi (No country for old men), 2008

No Country for Old Men to film z 2007r. Zdobył 4 Oscary rok temu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do dziennika.pl ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczoraj zakupilem Batman: The Dark Knight w wersji BD.

Wszystko pieknie, tylko jedna rzecz:

Co jakis czas zmienia sie format obrazu: raz jest na caly ekran a raz z czarnymi paskami na dole i gorze.

Ciekawi mnie czemu tak jest i czy mozna ustawic staly obraz?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczoraj zakupilem Batman: The Dark Knight w wersji BD.

Wszystko pieknie, tylko jedna rzecz:

Co jakis czas zmienia sie format obrazu: raz jest na caly ekran a raz z czarnymi paskami na dole i gorze.

Ciekawi mnie czemu tak jest i czy mozna ustawic staly obraz?

Pozdrawiam

Proporcje zmieniają się dlatego, że część ujęć była kręcona w technice IMAX i te sceny są w innym aspekcje. Jak dla mnie rewelacja, jakość obrazu w tych scenach powala, a przejść między ujęciami się nie zauważa, bo film wciąga jak bagno:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy mozna ustawic staly obraz?

Nie można. To celowy zabieg (mnie osobiście się to niezbyt podoba).

Stały format obrazu w tym filmie jest tylko na DVD.

Edytowane przez Gieferg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można. To celowy zabieg (mnie osobiście się to niezbyt podoba).

Stały format obrazu w tym filmie jest tylko na DVD.

Jak dla mnie to najlepsze fragmenty. Zawsze byłem miłośnikiem 2,35:1 niż 1,85:1 ale od czasów Blu-ray to się powoli zmienia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...