Skocz do zawartości
Gmeru

Mroczny rycerz Dark Knight 2008 - edycja Blu-ray

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='Diablos' post='135633' date='08.12.2008, 23:16 ']Możne ktoś dodać screeny wydania PL?

PS
Wiedziałem że zapomnę napisać oczywiście chodzi o screeny z filmu B)[/quote]

W moim pierwszym poscie w tym temacie jest link do tematu ze screenami wydania US.
Wydanie PL ma identyczny bitrate (sprawdzalem) zarowno dla obrazu jak i dzwieku wiec na 99.9% to ten sam transfer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra będę teraz lecieć już ostrzeżenia jak ktoś jeszcze raz napisze co gdzie sobie kupił w temacie o filmie. Od tego jest ten temat: [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=13794"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=13794[/url] !!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak jakośc jest super ale szczerze mowiac te zmiany formatu przy przejsciu z Imax moze powinny byc jako alternatywna ścieżka ale nie jako norma w filmie. Dzisaj kupilem odpalilem i nie czytajac wczesniej Waszych postow myslalem ze mam cos zwal....
Oczywiscie edycja jest mega cale tony dodatkow, niestety przydlugawe wczytywanie Javy ale dzieki temu ze jest Java mozna wstawiac wlasne ulubione sceny.
Topowa płytka jako wydanie co do obrazu to musze do konca obejrzec, oczywiscie sekwencja otwarcia w Imax jest ognista. Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No zmiany formatu są śmieszne ; ) Raz są pasy a raz ich nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote]No tak jakośc jest super ale szczerze mowiac te zmiany formatu przy przejsciu z Imax moze powinny byc jako alternatywna ścieżka ale nie jako norma w filmie. Dzisaj kupilem odpalilem i nie czytajac wczesniej Waszych postow myslalem ze mam cos zwal....[/quote]

Właśnie oglądam tego rycerza w matrosce i się zastanawiałem, czy ktoś coś zrąbał przy ripowaniu BD :lol:

Edytowane przez Adam_2K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i w końcu ja ;-). Początkowa sentencja genialna a później się zdziwiłem że paski się pojawiły troszkę to mnie denerwuje no ale trudno. Oczywiście nie mam czasu obejrzeć całego filmu ale od czego jest weekend :lol:. Gmeru a gdzie dają takie dodatki bo ja nic nie dostałem a film kupiony za 69 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, a dla mnie takie pasy ew. przypominają klimat filmów Kung-fu, jak podczas scen akcji szedł slow-motion z grubymi pasami :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem już po projekcji i kurcze, coraz bardziej się oddalam od odwiedzania kina - zdecydowanie bardziej preferuję własną sofę, własny TV i własną projekcję, zwłaszcza przy tak miodnej realizacji. O gustach się nie dyskutuje, jednemu się film podoba, innemu nie - mnie akurat ta część Batmana się podobała i to bardzo. Obraz rewelacja - po raz kolejny potwierdza się stara prawda, nie ufać artykułom czytanym, przekonać się organoleptycznie. Ja się przekonałem i mogę tylko prosić o więcej takich realizacji.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obejrzę w weekend. Już nie mogę się doczekać : >

[quote name='donalduck' post='135858' date='09.12.2008, 23:31 ']Mam i w końcu ja ;-). Początkowa sentencja genialna a później się zdziwiłem że paski się pojawiły troszkę to mnie denerwuje no ale trudno. Oczywiście nie mam czasu obejrzeć całego filmu ale od czego jest weekend :D. Gmeru a gdzie dają takie dodatki bo ja nic nie dostałem a film kupiony za 69 zł.[/quote]

W MM. Tylko trzeba o to prosić bo tak to udają, że nic nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='donalduck' post='135858' date='09.12.2008, 23:31 ']...... Gmeru a gdzie dają takie dodatki bo ja nic nie dostałem a film kupiony za 69 zł.[/quote] Chyba zostawiają sobie :D bo też nic nie dostałem . . . . a zapłaciłem 69,90 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie czy u Was tez są tak duże róznice w głosności ścieżki DD w stosunku do DD THD ???? DD jest strasznie głośna (co nie znaczy że brzmi lepiej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś zakupiłem. Mówię sobie, obejrzę kawałeczek a resztę w weekend. Po dwóch i pół godzinie ujrzałem napisy końcowe. Totalnie wpadłem. W mojej skromnej opinii to jest film roku i nie zdziwię się jak dostanie parę Oskarów w tych najważniejszych kategoriach. Obraz 5/5. Dźwięk 6/5. Taki dobry skubaniec.
@mjasinsk. Dziwne to co piszesz. U mnie Dolby HD grało lepiej i chyba troszkę głośniej( H/K AVR255).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to faktycznie dziwne u mnie DD jest wyraźnie głośniejsze od DDTHD

Sony BD 350
Yamaha RXV1800

EDIT:

Jednak nie miałem przywidzeń :) Inni też to zauważyli

[url="http://whathifi.com/forums/t/165675.aspx"]http://whathifi.com/forums/t/165675.aspx[/url]

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze binary wyśmiejesz i mnie ale mi tez film sie podobal. Nie mowie tu o oscarach itp. po prostu to jest dobry film, wedlug mnie i ... tysiecy widzów na całym świecie

mało tego podobalo mi sie tez techniczne wykonanie filmu
obraz rewelacja! , nie liczyłem minut z ziarnem ani nie szukalem artefaktów, po prostu ogladalem film


Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posty zostały skasowane. Nic do dyskusji nie wnosiły.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='autorus' post='136152' date='11.12.2008, 16:40 ']Posty zostały skasowane. Nic do dyskusji nie wnosiły.

Autorus[/quote]

Kolego moderatorze Autorus posunąłeś sie za daleko, kasując moje posty.
Wg mnie nie są one sprzeczne z regulaminem forum, zwłaszcza post pierwszy, który jest postem merytorycznym, odnoszącym się bezpośrednio do poprzedniego postu, napisanego przez arsenala.
Bez znaczenia powinno być to, do kogo budzisz sympatię, ale jeśli uważasz, że rozwój naszej wymiany zdań przybrał niewłaściwy obrót, powinieneś chyba upomnieć arsenala, po jego wycieczce osobistej w stosunku do mojej osoby. Ty zaś skwitowałeś to jowialnie "jak dzieci". Warto być kosekwentnym. Wiec albo kolega arsenal zachował się niewłasciwie i powinien dostac upomnienie ( i wtedy zasadne jest usunięcie 2 ostatnich postów), albo wszystko jest w ramach dopuszczalnej krytyki i winnyś przywrócić wykasowane teksty.
O ile 2 ostatnie posty są nie na temat, o tyle mój pierwszy post który wykasowałeś zdecydowanie wpisuje sie w dyskusję. Czyżby jedynym powodem jego wykasowania było to, że jest polemiką ze zdaniem Twojego kolegi arsenala?!?
Apeluje abyś przywrócił moje posty. Chyba że zdrowy rozsądek i jasne, czyste regułu, które traktują wszystkich równo, są niczym dla Ciebie, zaś funkcja moderatora to według Ciebie, sprawowanie władzy absolutnej. W takim razie bacz na historię wszystkich tyranów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Mati29' post='136151' date='11.12.2008, 16:38 ']moze binary wyśmiejesz i mnie ale mi tez film sie podobal. Nie mowie tu o oscarach itp. po prostu to jest dobry film, wedlug mnie i ... tysiecy widzów na całym świecie

mało tego podobalo mi sie tez techniczne wykonanie filmu
obraz rewelacja! , nie liczyłem minut z ziarnem ani nie szukalem artefaktów, po prostu ogladalem film


Polecam[/quote]

Ani myślę nikogo wyśmiewać z powodu osobistych preferencji.
Odnoszę natomiast wrażenie, że nie dokładnie przeczytałeś moje posty na temat tego filmu. Wyraźnie, mam nadzieję, w nich widać ewolucję mojej oceny tego filmu. Za każdym seansem, a oglądałem już 3 razy, dostrzegam jego nowe zalety. Nigdzie nie pisałem , że jest to chała, czy nie probowałem nikogo zniechęcać do jego obejrzenia. Przychylam się do tego opinii tych, którzy uważają, że film jest zbyt długi i przyznaję, ze nie spełnił moich oczekiwań.
Nie mam też zastrzeżeń co do jakości obrazu ( poza zmiennym aspect ratio), natomiast nie zgadzam sie z opiniami, co wyraziłem, że jest to absolutny top i obraz referencyjny ( choć chwilami, zwłaszcza w ciemnych scenach robi doskonałe wrażenie). Zobaczymy czy Akademia Filmowa doceni zabiegi twórców nagroda w kategorii Film Editing. Kolega arsenal spodziewa sie oscarowego szlema, a przynajmniej nagrody w głownych kategoriach. Ja śmiem w to wątpić

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takie filmy nie mają szans na oskara w głównych kategoriach więc jakby nie było trzeba przyznać, że kolega arsenal sobie mocno pofantazjował. Bardzo mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wow!
[url="http://www.engadgethd.com/2008/12/11/the-dark-knight-moves-600-000-blu-ray-discs-on-day-one/"]http://www.engadgethd.com/2008/12/11/the-d...scs-on-day-one/[/url]
Nieźle się ten Batman sprzedaje na BD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film wstępnie przejrzałem "po chapterach". Widoki miasta w pełnym ekranie robią wrażenie. No a potem te czarne pasy...
W zasadzie jaka była przeszkoda, żeby cały film był pełnoekranowy? Czy to jest głupie pytanie? :rolleyes:
Cena super, w dodatku biorąc pod uwagę, że to wydanie dwudyskowe z tonami dodatków!
Niedługo to Angole będą przyjeżdżać do Polski po filmy BD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Temat zmiany formatów był już tutaj i na wielu innych forach dyskutowany. Widocznie tak reżyser chciał. Zapewne zależało mu aby nie niszczyć kompozycji kadrów w tej części filmowanej na 35mm (poprzez kadrowanie do 16:9). A IMAXa pozostawił pełnoekranowego bo i tak to jest najmniejsza szkoda jaką mu zrobiono przycinając go do 16:9. Gdyby był skadrowany do 2.40:1 - tak jak w zwykłych kinach to byłaby jeszcze większa strata w porównaniu do tego (1.43:1) co można było zobaczyć w kinie IMAX.
Możliwe, że pojawi się wersja "all 16:9", np. do dystrybucji telewizyjnej, bo nadawcy często takiej właśnie sobie życzą - to pokłosie dawnej (szczególnie w USA) tendencji do emisji wersji pan&scan (bo przecież każdy cal kineskopowego tv musi świecić).
Ale mocny reżyser może sobie zastrzec aby czegoś takiego nie było. Przykład Stanley'a Kubricka tu wymowny - zagwarantował sobie w umowach na wiele swoich filmów, że nie może być w wersjach obcojęzycznych dubbingu czy lektora (tylko napisy). Nawet nasze polskie kanały muszą to respektować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='benek07' post='136209' date='11.12.2008, 23:11 ']Wow!
[url="http://www.engadgethd.com/2008/12/11/the-dark-knight-moves-600-000-blu-ray-discs-on-day-one/"]http://www.engadgethd.com/2008/12/11/the-d...scs-on-day-one/[/url]
Nieźle się ten Batman sprzedaje na BD.[/quote]

Zakładając, że w Polsce chęć zakupu Rycerza wyrazi powiedzmy co drugi posiadacz PS3 (reszta to gracze :rolleyes: ) oraz prawie każdy właściciel stacjonarnego odtwarzacza Blu-ray z racji dobrej ceny i nowości (ile ich jest na marginesie, tych właścicieli?), czy jest szansa na 50 tys. egzemplarzy? Chyba tak..też niezły wynik!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja :rolleyes: jakoś rzeczywiście świetna zwłaszcza IMAX zrobił niezłe wrażenie no i ścieżka DDTH, fajne dodatki w HD poza tym w pierwszej części (Batman początek) dodają prolog w IMAX'ie czekam do jutra na Transformers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Naprawdę nie przeszkadza wam ta zmiana formatu podczas seansu? To skandaliczny pomysł. Ja takiego filmu nie kupie. Mam nadzieję, że wydadzą to w jednym formacie, bo glosy oburzenia za tą zmianę formatu powoli się podnoszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...