Skocz do zawartości
Gmeru

Mroczny rycerz Dark Knight 2008 - edycja Blu-ray

Rekomendowane odpowiedzi

[center][img]http://images6.fotosik.pl/338/98b13d21cd542509.jpg[/img][/center]

Właśnie w czytniku PS3, kręci się płyta z najnowszą częścią Batmana :rolleyes:)))))))) Na szybko chciałem napisać wrażenia. Powiem tak; Joker i jego malunek na twarzy, jeszcze nigdy nie był tak wyraźny.

Tak jak się spodziewałem, plyta z filmem POWALA pod względem dźwięku oraz obrazu. Zero ziarna, wszystko idealnie ostre. Czy to dziennie czy nocne sceny.

W kinie film mnie trochę zmęczył, swoją długością ale edycja BD zachwyca jakością więc mamy całkiem inny odbiór tej pozycji.

Dźwięk nagrany w TrueHD 5.1

Polecam w 101% jako dysk testowy. W weekend wrzucę może trochę więcej info i jakieś foto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gmeru kurcze a skąd Ty masz już ten film, ja też chcę ;-). A premiera podobno dopiero 8 grudnia. Stary jak ja Ci zazdroszczę. Powiedz proszę gdzie nabyłeś tę pozycję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hm może nie będę się przyznawał ; ) Albo tak: na BD RE 50GB ; ) bo już ktoś miły zrobił kopię "na magazynie" BD więc można sobie potestować kto ma nagrywarę i wielonagrywalną 50GB.

W 100% film trzeba zamówić co zapewne z pmcompem uczynimy : ) No chyba, że szykuje się wersja PL co jest chyba realne bo to WB!

Może kolega Lukasz coś wie : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='133582' date='28.11.2008, 16:27 ']Hm może nie będę się przyznawał ; ) Albo tak: na BD RE 50GB ; ) bo już ktoś miły zrobił kopię "na magazynie" BD więc można sobie potestować kto ma nagrywarę i wielonagrywalną 50GB.

W 100% film trzeba zamówić co zapewne z pmcompem uczynimy : ) No chyba, że szykuje się wersja PL co jest chyba realne bo to WB!

Może kolega Lukasz coś wie : )[/quote]

w sklepach Saturn ma być na półkach od 08.12.08... dziś pytałem,cena 99 pln,aha i kupiłem Constantine w takiej samej cenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już w niedzielę oglądałem te cudo :rolleyes: , warto dodać że film jako chyba jeden z nielicznych był kręcony w dwóch formatach obrazu : 1.44 : 1 (IMAX version) i 2.35 : 1 , współczynnik obrazu zmienia się kilkukrotnie podczas całego filmu i można nawet tego nie zauważyć. Na płycie znajduję się także ponad godzinny dokument jak tworzono film.

Co ciekawe spotkałem się na kilku forach z opiniami że podobnie jak w przypadku Baraki ten film poddano zbyt silnemu przetwarzaniu podczas tworzenia wersji BD, czego efektem są dość charakterystyczne wyostrzone krawędzie (edge enhancement).

Jeszcze ciekawsze wnioski można wysnuć porównując screeny z wcześniejszych trailerów i wersji BD, trailery mają inny balans bieli a BD dodane cyfrowe ziarno i wyostrzenie obrazu.
Podsumowując, film bardzo dobry, Joker wiadomo zabija , a do reszty nie można sie przyczepić nie znając pewnych szczegółów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam też Batman Begins na BD i tam w ramach bonusu, było dodane 10min filmu DK (początek cały - akcja w banku). Muszę z ciekawości porównać czy to to samo.

Co do PL edycji to super wiadomość!! Warto kupić na bank : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='133596' date='28.11.2008, 18:09 ']Mam też Batman Begins na BD i tam w ramach bonusu, było dodane 10min filmu DK (początek cały - akcja w banku). Muszę z ciekawości porównać czy to to samo.

Co do PL edycji to super wiadomość!! Warto kupić na bank : )[/quote]


Niestety nie to samo/

BB BD - Prolog [url="http://www.hdimage.org/viewer.php?file=yw74285qt7kdxu04b795_imaxbb3.png"]LINK[/url]

TDK BD [url="http://www.hdimage.org/viewer.php?file=jbhmfbm3pp52hyh8se2c_imaxdk3.png"]LINK[/url]

Kadrowanie też inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
apatch jak zwykle obcykany : > dzięki : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie jestem po seansie domowym, encode 1080p DTS 1,5Mb/s. Dla mnie mega gniot, 2,5 godziny nudy. Co to za pajac gra Jokera? Edytowane przez emigrant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='emigrant' post='133604' date='28.11.2008, 18:33 ']Dla mnie mega gniot, 2,5 godziny nudy.[/quote]
Fakt. Słabo wypada w porównaniu z Batman Begins. Po prostu nudny.
[quote name='emigrant' post='133604' date='28.11.2008, 18:33 ']Co to za pajac gra Jokera?[/quote]
H.Ledger...nieboszczyk.
Tu się nie zgodzę...podobała mi się jego gra.
pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
opinia jak doopa, każdy ją ma...
rola Ledgera to majstersztyk, rewelacja,
film nudnawy, ale Joker go ratuje,
oglądałem w Imaxie i nie dziwię się, że Ledger po zagraniu tej roli sfiksował....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AreckiW' post='133660' date='29.11.2008, 01:58 ']opinia jak doopa, każdy ją ma...
rola Ledgera to majstersztyk, rewelacja,
film nudnawy, ale Joker go ratuje,
oglądałem w Imaxie i nie dziwię się, że Ledger po zagraniu tej roli sfiksował....[/quote]
co do jakosci to nie moge sie wypowiedziec bo oglądałem z ripa ale fabuła hmm czym nowszy batman tym gorszy , nuda nuda i jeszcze raz nuda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lipa_ml' post='133717' date='29.11.2008, 13:17 ']co do jakosci to nie moge sie wypowiedziec bo oglądałem z ripa ale fabuła hmm czym nowszy batman tym gorszy , nuda nuda i jeszcze raz nuda[/quote]
Mam rozumieć że w takim razie odcinki z Panem Mrozkiem czy Panią Bluszcz z pseudoaktorką Alicią Silverstone bardziej Tobie się podoabły niż np Batman Begins?? LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Ator' post='133771' date='29.11.2008, 20:39 ']Mam rozumieć że w takim razie odcinki z Panem Mrozkiem czy Panią Bluszcz z pseudoaktorką Alicią Silverstone bardziej Tobie się podoabły niż np Batman Begins?? LOL[/quote]

No a jesli odstawimy w niepamiec wymienione przez Ciebie gnioty, to jak ocenisz Dark Knight w stosunku do Batman Begins? Bo ja spodziewalem sie ze bedzie lepiej a IMO wyszlo gorzej. W kinie prawie usnalem, a zone budzilem ze 2 razy (Moze w domu bedzie lepiej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje zdanie, tak jak każdy może mieć zdanie np. lub właśnie przede wszystkim o Bondzie

Ja generalnie rozumiem, że filmy (brzmi to banalnie) po 11.09 musiały wrócić "do XXI" wieku. Szczególnie, jak znów obejrzałem 20 Bonda - akcje, jakie tam się wyprawia, to nawet na konsoli nie ma ;) I jeśli ktoś mi powie, że dzięki temu "podtrzymany jest klimat Bonda" to przepraszam, bo dyskutować trudno.

A co do Batmana - jako fan komiksów z Batmanem i całej serii z lat 90. to właśnie NOWY film jest wreszcie dobry. Nudny, oj narażam się, jest dla kogoś, kto NIE ROZUMIE przekazu tego filmu. Scena przesłuchania Jokera przez Batmana jest do oglądania wielokrotnie. No i dlatego się cieszę, że jest teraz w dobrej jakości. Bo to film do smakowania przez telewizorem.

Smuci mnie tylko to, że większości filmów teraz (m.in. Quantum of Solance) nie da się oglądać w kinie, bo jest BEZNADZIEJNA jakość i trzeba czekać do edycji BD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[url="http://www.cdrinfo.pl/news/13392"]http://www.cdrinfo.pl/news/13392[/url] a potem ten news jeszcze został przekopiowany na inne portale np.o zgrozo na hdtv.com.pl.

LUDZIE. To referencja obrazu. Widać, że nikt tego jeszcze nie oglądał na BD albo oglądał na jakimś super TV i potem takie bzdury są tworzone. Wczoraj jeszcze pmcomp do mnie dzwonił i jarał :rolleyes: się obrazem.

Chyba tylko Panda i Wall-e zrobiło na Nas tak duże wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='hr.susel' post='133806' date='29.11.2008, 22:57 ']Smuci mnie tylko to, że większości filmów teraz (m.in. Quantum of Solance) nie da się oglądać w kinie, bo jest BEZNADZIEJNA jakość i trzeba czekać do edycji BD.[/quote]

Racja, ogladalem wczoraj np 300 na HBO HD, ktore przeciez nie jest top jesli chodzi o jakosc, a i tak to byl nokaut w stosunku do tego co ogladalem w kinie. Ostatnio bylem tez na Indianie i wrazenia takie same (Cinema city/lodz). Wiecej juz do kina nie pojde.

A jesli chodzi o Batmana to czekam na ten film w VOD, bo z BD poczekam jeszcze troche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wczoraj przyjemnośc, podkreślę raz jeszcze wielka przyjemność, obejrzeć ten film z blu-raya.
A przyjemnośc powiększyłem sobie jeszcze poprzez wyjęcie z płytki m2ts'a i podłożenie polskich napisów.
Odtworzone z Popcorna w Dolby TrueHD :rolleyes: .

I cóż powiem, po Waszych postach traktujących że film jest do doopy siadłem przed ekranem z mieszanymi uczuciami. Powiedziałem, no cóż, najwyżej wyłaczę.
I co?
Jeżeli chodzi o film dla mnie bardzo dobry. A dopowiem, że żadnym fanem Batmana nie jestem, wręcz nie obejrzałem chyba żadnej całej z wcześniejszych części.
Film mi sie podobał, akcja trzymała w napięciu (tak to się mówi?) do samego końca. Znam oczywiście lepsze filmy z tego gatunku ale coś ostatnio to co oglądałem nie przypadło mi do gustu np. ostatni Bond taki sobie.

Ale ja nie o tym miałem.

[b][size=2]Dla mnie wydanie Blu-Ray z filmem The Dark Knight to absolutna referencja jeżeli chodzi o obraz mozliwy do osiągnięcia w kinie domowym !!![/size][/b]

Obraz 12 na 10 :P:) , pomimo bardzo wielu ciemnych scen ale to włąsnie w tych scenach wychodzi zaje....ta jakośc obrazu.

Dźwięk też OK ale tutaj znajdę więcej faworytów do numeru 1 w dźwięku i ten film się nie załapie.

Generalnie wszystkim polecam.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='134066' date='01.12.2008, 12:59 '][url="http://www.cdrinfo.pl/news/13392"]http://www.cdrinfo.pl/news/13392[/url] a potem ten news jeszcze został przekopiowany na inne portale np.o zgrozo na hdtv.com.pl.

LUDZIE. To referencja obrazu. Widać, że nikt tego jeszcze nie oglądał na BD albo oglądał na jakimś super TV i potem takie bzdury są tworzone. Wczoraj jeszcze pmcomp do mnie dzwonił i jarał :rolleyes: się obrazem.

Chyba tylko Panda i Wall-e zrobiło na Nas tak duże wrażenie.[/quote]

Chyba [url="http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1089714"]stad[/url] to biora i [url="http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1086815"]stad[/url].
Generalnie pisza, ze transfer bardzo nierowny, sa sceny, ktore spokojnie moga posluzyc jako demo, ale sa i takie gdzie brak glebi obrazu i ostrosci, a do tego rzadko spotykane na blu-ray az w takich rozmiarach artefakty spowodowane wyostrzeniem krawedzi.

Sam jeszcze filmu nie widzialem, ale biorac pod uwage jak moze wygladac na blu-ray'u [url="http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1067722"]film sprzed blisko pol wieku[/url] to patrzac na same fotki mysle, ze chlopaki od nowego Batmana nie do konca sie popisali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='misfit' post='134087' date='01.12.2008, 14:29 ']Chyba [url="http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1089714"]stad[/url] to biora i Generalnie pisza, ze transfer bardzo nierowny, sa sceny, ktore spokojnie moga posluzyc jako demo, ale sa i takie gdzie brak glebi obrazu i ostrosci, a do tego rzadko spotykane na blu-ray az w takich rozmiarach artefakty spowodowane wyostrzeniem krawedzi.

Sam jeszcze filmu nie widzialem, ale biorac pod uwage jak moze wygladac na blu-ray'u [url="http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1067722"]film sprzed blisko pol wieku[/url] to patrzac na same fotki mysle, ze chlopaki od nowego Batmana nie do konca sie popisali.[/quote]


No to chyba Panowie z CD-R info tego obrazu nie widzieli i pisza głupoty.
najłatwiej newsa ściągnąć z sieci.

Ja oglądając ten film żadnych artefaktów nie zauważyłem. Fakt, oglądałem przecież film a nie siedziałem z lupą w odległości 20 cm od mojego 70-o caowego telewizora.
A może to był bład :):rolleyes: .
Zbiór m2ts z filmem i ścieżkami dźwiękowymi ma 37 GB. Transferu na PS3 nie sprawdzałem choć sądzę że te wartości nbie oddadzą prawdy ponieważ film kręcony jest w 80-u procentach w ciemnych scenach gdzie bitrate jest mniejszy.
Jak wrócę do domu to sprawdzę i napiszę.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tam wyraznie widze na prawie kazdym screenie z avsforum otoczki wokol krawedzi, chociaz musze przyznac, ze podczas ogladania filmu pewnie bym nawet na to nie zwrocil uwagi. Zdecydowanie bardziej sie rzuca jednak przecietna ostrosc na niektorych zdjeciach.

Kompresja nie jest tu problemem - czesc scen krecono kamerami IMAX, reszte 35mm. Na avs pisza, ze sceny krecone kamerami 35mm lepiej wygladaly w zwyklych kinach niz w IMAX-ie, a z kolei transfer dla blu-ray przygotowano z mastera IMAX-owego, wiec wygladalo to tak:

35 mm film -> 4k scan -> upscale to 8k -> DNR, EE applied, master complete -> 1080p/2k

a mogloby wygladac tak:

35 mm film -> 4k scan, master completion -> 1080p/2k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='misfit' post='134097' date='01.12.2008, 15:37 ']Ja tam wyraznie widze na prawie kazdym screenie z avsforum otoczki wokol krawedzi, chociaz musze przyznac, ze podczas ogladania filmu pewnie bym nawet na to nie zwrocil uwagi. Zdecydowanie bardziej sie rzuca jednak przecietna ostrosc na niektorych zdjeciach.

Kompresja nie jest tu problemem - czesc scen krecono kamerami IMAX, reszte 35mm. Na avs pisza, ze sceny krecone kamerami 35mm lepiej wygladaly w zwyklych kinach niz w IMAX-ie, a z kolei transfer dla blu-ray przygotowano z mastera IMAX-owego, wiec wygladalo to tak:

35 mm film -> 4k scan -> upscale to 8k -> DNR, EE applied, master complete -> 1080p/2k

a mogloby wygladac tak:

35 mm film -> 4k scan, master completion -> 1080p/2k.[/quote]

Jedna mała uwaga: nie oceniaj na podstawie zdjęć bo nie wiadomo z czego (z jakiego materiału na ekranie) te zdjęcia zrobiono. A może z materiału 4400 MB w x.264 :rolleyes: ?
Kto wie ...

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie screeny z amerykanskiego wydania blu-ray.
xylon od lat przygotowuje zrzuty porownujace bd do dvd, jest tam uwazany za swego rodzaju guru :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...