Skocz do zawartości
emigrant

MP3 & .FLAC na PH A-110

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy u was też mp3, flac gra beznadziejnie? Normalnie szox, piosenki grają jak z jakiegoś radia netowego ze streamem 24kbps albo i gorzej. Filmy czy to Stereo czy DD 5.1 czy DTS to pełne doznania dźwięku i jest pięknie. Muzyka z kukurdzy koszmar. Czy to jest normalnie czy coś mam źle ustawione w popcornie? Bo to aż nie możliwe żeby tak grało tragicznie. To nie granie, to jakieś trzeszczenie i temu podobne, ledwo co tę muzykę słychać. WTF?!?!

EDIT:

OK, trochę sytuacja opanowana. Na popcornie ściszyłem do zero głośność a nawet dałem na minusie(-5), bo na zero też trzeszczało z lekka, ale to chyba nadal nie jest to jak powinno być imho. Popcorn chyba nie nadaję się do słuchania muzyki w dobrej jakości póki co. Pewnie kwestia naprawienia kolejnych "bagów". Edytowane przez emigrant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='emigrant' post='133307' date='27.11.2008, 01:52 ']Witam
Czy u was też mp3, flac gra beznadziejnie?...[/quote]
Pozamieniałem swoje flac'i na waw'y i "wydaje mi" się że jest lepiej.
pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie wszystko gra OK. Słychać różnicę między kiepską MP3 (128kbps i mniej), a lepszą, słychac też że FLAC to inna bajka. Głośność ustawiona na "0", sygnał PCM po HDMI do amplitunera (Onkyo TX-SR606, testowane też z Maranz SR4002 i Denon 1608).
Spotkałem się z opinią, że jak się chce mieć dobry dźwięk, to należy unikać HDMI i przejść na typowe cyfrowe złącze audio (coax). Na HDMI ponoć jest dużo większy [i]jitter[/i]. Ale nie umiem tego zweryfikować ani technicznie, ani na ucho.
No i analogowych wyjść w PCH (i innych podobny odtwarzaczach) raczej radzę unikać - analogowy tor audio w takim sprzęcie jest zazwyczaj budżetowy, przycięcie pasma i zniekształcenia będą gorsze niż na przeciętnym amplitunerze.
A czy firmware coś mogł zepsuć w tym temacie - chyba tak. W poprzednim było coś nie tak z WAVe, w nowszym poprawili, dodali odtwarzanie FLAC powyżej 1Mbps (wcześniej nie chciały mi takie grać) - więc grzebali coś... Choć wydaje mi się że większą część roboty wykonują układy, sprzętowo, oprogramowanie tylko podaje parametry sterujące i strumień danych z pamięci.
Może ktoś jeszcze napisze co słyszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dałem na zero czy tam minus bo wtedy jest najlepiej to jest oczywiście poprawa, ale na moje ucho nadal coś jest nie tak.

@HumanMedia
No proszę Cię, co to za porównanie między 128kbps a np. 256kbps czy 320kbpa a nawet FLAC-iem. "Taką różnicę to nawet głuchy usłyszy". Nie chcę mi się bawić w optyki/coaxiale bo ogólnie kukurydza w 99% służy do oglądania filmów i po hdmi jest idealnie, ale chodzi o sam fakt, że muzyka na kukurydzy jest słaba. Być może po optyku(jako druga opcja cyfrowego dźwięku z ph) da lepszy rezultat odsłuchu muzyki z popcorna.
Co do analogowego toru w popcornie to nie ma co tu dyskutować, można powiedzieć, że on nie istnieje. De facto dla mp3 jest jakieś tam usprawiedliwienie bo to format dość mocno stratny i może na lepszym sprzęcie słychać te całe niedoskonałości kompresji, ale z FLAC? FLAC niby też do końca nie jest lossless, ale przy bitrate ponad 1000kbps powinno dać efekt bardzo dobry odsłuchu a na popcornie średnio to słychać. Edytowane przez emigrant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, BTW czym się reguluje głośność?
Wczoraj dopiero "odkryłem", że gdy odtwarzam materiał video nacisnięcie klawisza SETUP daje opcji zmiany parametrów obrazu.

Wracając do dźwieku generowanego przez, akurat w moim przypadku B-110 ... poświęciłem na to całą ostatnią sobotę. rezultaty mnie zaszokowały ale o tym na koniec.
Do rzeczy.
Na Popcorna mam wgraną w postaci WAV-ów całą moją płytotekę CD. WAV-y robiłem programem CD-DA Easy Extractor versja 9 cośtam.
Ponieważ dzisiaj idę na koncert ELO do Kongresowej zapodałem sobie płytkę Secret Messages. Jakież było moje zdziwienie i dramat dla uszu gdy dobiegł do mnie dźwięk jak z najgorszej MP3-ki. Włozyłem do Mojego CEC-a płytkę CD i wszystko w porządku, scena, jakośc itp. Zarówno po XLR-ach bezpośrednio na Krella ale także po cyfrze do zewnętrznego DAC-a Tag McLarena a potem do Krella w trybie końcówki. Znaczy jeden wniosek: Popcorn gra do doopy. Ale, ale, kiedys na starym Popcornie A-100 słuchałem WAV-ów i było OK. Co jest ??? No to włozyłem płytkę CD do szczeliny napedu Popcorna, dźwięk wypuszczony analogicznie jak poprzednio po cyfrze do zewnętrznego DAC-a Tag McLarena a potem do Krella w trybie końcówki. I co? I wszystko OK, stało sie dobrze. No to zgłupiałem, ki czort ??? Znaczy WAV-y "zrobione" na HDD Popcorna sa do doopy, znaczy trzeba uzyć Exact Audio Copy. Tak zrobiłem i ... identycznie, z Popcorna HDD do doopy, z Popcorna napędu CD jest OK. No to zgłupiałem. Mówię ... najnowszy firmware B-110 cos grzeje i psuje moje WAV-y. Zmieniłem FW i dalej to samo.
No to zgłupiałem do reszty.
I nagle mnie coś tknęło ... zrobiłem dwie kopie CD: jedną CD-WAV-CDR a drugą bezpośrednio CD-CDR.
I co?
I ... nie uwierzycie (sam nie wierzyłem, żona została zapędzona do słuchania, a znajomi audiofile skonfrontowani telefonicznie) obie kopie zabrzmiały identycznie (co wyeliminowało ostatecznie ew. problem złego przygotowania WAV-ów) ale ... ŹLE !!!!!
No to zrobiłem ostatni test, który powalił mnie na kolana: z różnych moich napędów pracujących jako transporty puszczałem na przemian oryginał CD i kopie.
okazało się, że kopie brzmią ŹLE, tzn. inaczej niż oryginał CD, a w moim mniemaniu źle.
Znaczy że Nero 8, kopiując bit po bicie w opcji kopii CD wypalił płytę, która brzmi inaczej niż oryginał. Ma strasznie podbite wysokie tony, wycofana średnicę i mniejsza dynamikę.
[b]I niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego ???!!![/b]
Jeżeli ktos nie wierzy to zapraszam do siebie, cały proces łacznie z wypalaniem kopii powtórzę ale wstep tylko z butelczyną pełnoletniego łyskacza ;) .

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja chciałbym odnieść sie jedynie do problemu odsłuchu muzyki z PH ( z wyłączeniem formatu CD-audio tj słuchania z podłączonego napędu płyt CDAudio).
Przypomnę, że mam te same odczucia co Wy. Tylko jak napisałem o tym kawałek juz czasu temu, to jakoś nikt nie chciał si ze mną zgodzić. Mam B-110 i po ostatnim uptacie FW jest lepiej, choć cuda się dzieją po HDMI, po TOSlinku OK

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm może rzeczywiście będzie lepiej połączyć kukurydzę optykiem. Do filmów może być też optyk bo i tak encody to max DTS Core 1,5Mb/s ,więc max dla optyka. Póki co nie ma encodow z TrueHD czy DTS-HD MA i raczej nie będzie, więc w sumie dźwięk po hdmi nie musi iść koniecznie. Dźwięk po hdmi to tylko wygoda na dzisiaj, o jeden kabel mniej póki nie ma materiałów z HD dźwiękiem. Chyba skuszę się i kupię optyka i dźwięk przez hdmi zostawię w spokoju.

Pytanie, czemu wszystko jest OK z filmami po hdmi? Tu akurat ścieżka dźwiękowa jest w porządku. Nie zauważyłem jakiś niedoskonałości. Edytowane przez emigrant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='emigrant' post='133380' date='27.11.2008, 15:18 ']Póki co nie ma encodow z TrueHD czy DTS-HD MA i raczej nie będzie...[/quote]
Czemu?
Wielkość pliku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='priem' post='133383' date='27.11.2008, 15:48 ']Czemu?
Wielkość pliku?[/quote]

Mało ludzi ma ampli z dekoderami HD a wrzucanie dwóch ścieżek do encoda chyba mija się z celem, za dużo plik będzie zajmował imho. Choć pewnie większość encody ogląda na kompie i tam pewnie nie będzie problemu z zdekodowaniem HD dźwięku, ale pewnie uznano, że DTS Core 1,5Mb/s będzie najodpowiedniejszy i najmniej problemowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Emigrant.
Jak koniecznie chcesz sciagac filmy z dzwiekiem HD to przeciez są zripowane BD. Wprawdzie to 20-50 GB ale jak chcesz miec perfect sygnal to kto ci broni. Widzialem tez flaki zrobione z takich "gestych" audio na necie ale jak to gra i czy gra na kukurydzy to nie wiem.
Natomiast chcialbym rozwinac e moja poprzednia kwestie, zeby nie bylo nieporozumien. [b]Jakosc dzwieku zarowno poprzez hdmi jak i optyk sa dokladnie takie same.[/b] Dostrzeglem jedynie roznice przy odgrywaniu filmow ze sciezka wmapro ( tu po otyku jest inaczej niz przez hdmi ( mam Onkio 606)polecam wszystkim taki test naprawde rooznica zauwazalna ( testowanne na Broken Arow 720p, zanim ktos sie obruszy i skrytykuje niech sam sprawdzi).
Problemy z przesylaniem dziweku po HDMI o ktorych wspomnialem dotycza muzyki: wav-ow dts 5.1 oraz filmow z dziękiem PCM, w DTS-sie czy DTS-MA problemow nie zauwazylem. A konkretnie chodzi mi o mieszanie kanałów, nie zamiana ich. Problem znika w przypadku (muzyki dts) po chwilowym przełączeniu na optyka. Po powroocie na HDMI jest juz ok.
Przed ostatnią aktualizacją moj B-110 nieprawidłowo ( kompletnie do [beeep]) odgrywal dzwiek PCM w filmach (Plyta testowa DTS-MA 2007 i sampla zrobionego przez Apatcha. Teraz widac zauwazalna poprawe ale nadal Onkio mi glupieje.
Zauwazalna poprawe widze tez przy odgrywaniu muzyki wav-oow 5.1. Wydaje mi sie , ze wreszcie jest tak jak z CD. NIe wsluchiwalem sie dokladnie, bo nie mialem czasu jeszcze, ale jestem pewien, ze jest o niebo ,w porownaniu do poprzednich proob tj z PH-110 i Ph-100 na starszych FW. Generalnie nie jestem zwolennikiem sluchania muzyki z PH ( z komputera juz brzmi lepiej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@binary

Mam kilka ściągniętych "Full-i" blu-ray i hd-dvd. Popcorn ich nie odtworzy z wiadomych przyczyn. Z komputera nie wypuścisz HD dźwięku via hdmi bo takiej karty dźwiękowej jeszcze nie ma( ma wyjść w styczniu 2009). Max co możesz DTS Core. Niby jest tam jakaś karta graficzna ATI co puszcza po hdmi dźwięk, ale to pic na wodę. Poza tym nie używam Windowsa tylko OSX-a.

Apropo właśnie muzyki DTS z wav-ów. Mam Deep Purple - Machine Head [SACD to DTS 5.1] i Pink_Floyd_-_DarkSideOfThe_Moon_DTS i w popcornie leci tylko sam szum cyfrowy. Rozumiem jak podłącze po optyku usłyszę dźwięk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='emigrant' post='133397' date='27.11.2008, 17:09 ']Rozumiem jak podłącze po optyku usłyszę dźwięk?[/quote]
Mam po coaxial'u.
DTS wav + volume 0 (ostatni oficjalny FW) = ok :-)
pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat widzę trochę inaczej, przez jakiś czas dobijałem się na forum NMT o pełne sprawdzenie formatu FLAC i WAV z różnymi częstotliwościami i bitowością, temat dopiero niedawno ruszył a nowe wersje można traktować jako pierwsze próby rozwiązania tego problemu. [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=9574"]LINK[/url]

Mam swój zestaw testowy, przede wszystkim FLACi o różnych parametrach : 44.1/16 , 44.1/24 , 48/24, 96/24 , zestaw sprawdzam przy każdej kolejnej nowej wersji firmware, początkowo nie były wcale odtwarzane, następnie część z nich zaczęło grać ale że próbkowania nie były właściwie identyfikowane to tracki były odtwarzane w wersji slow-motion :) , następnie poprawiono prędkość ale pozostał problem mocnego zaszumienia dźwięku a po ostatniej wersji większość formatów jest odtwarzana prawidłowo lecz niestety dźwięk jest mocno przesterowany (podobne objawy przy odsłuchu dźwięku PCM mam na pececie na karcie X-Fi)

Podsumowując sądzę że beta-testy na nas końcowych użytkownikach ciągle trwają, z opisu wynika że problem dotyczy wszystkich formatów dźwięku przesyłanego jako PCM.

Sprawdzę wieczorkiem Coaxial vs. HDMI ale nie spodziewam się cudów, także niechcąco wpadłem na rozwiązanie Volume 0 i mniej, lecz do końca to nie rozwiązuje problemu.

Co do enkodów to matroska obsługuje już DTS-HD MA więc jeśli jest taka możliwość to pewnie szybko zostanie wykorzystana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pmcomp - może wypalaj kopie CDRAudio programem Feurio ?

Dojdzie do tego,że będziemy mieli do każdego pliku inny odtwarzacz. Ciekawe jak Dune będzie odtwarzać CD Audio ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='emigrant' post='133397' date='27.11.2008, 19:09 ']@binary

Mam kilka ściągniętych "Full-i" blu-ray i hd-dvd. Popcorn ich nie odtworzy z wiadomych przyczyn.[/quote]

NO to jak masz sciagniete te Bluray-e to pora zebys na wlasne oczy zobaczyl czy gaja czy nie :)
Nie jestem na bierząco, bo BD ogladam na PS3, moze cos sie zmienilo, .....ale spodziewaj sie , ze bedziesz mógł oglądać film kawalkami, bez menu, i napisów za to z wyborem dzwieku.

[quote name='emigrant' post='133397' date='27.11.2008, 19:09 ']Apropo właśnie muzyki DTS z wav-ów. Mam Deep Purple - Machine Head [SACD to DTS 5.1] i Pink_Floyd_-_DarkSideOfThe_Moon_DTS i w popcornie leci tylko sam szum cyfrowy. Rozumiem jak podłącze po optyku usłyszę dźwięk?[/quote]
Temat walkowany tutaj juz parokrotnie. Nie wiem jak zachowuje sie PH A-110 w wersji oprogramowania ktore posiadasz ale wczesniej z PH-100 trzeba bylo pokombinowac z wartoscia głośnosci. Bez wzgledu czym podłączysz powinienes usłyszec dokladnie to samo. Wiec albo dzwiek albo szum.
w zaleznosci czy firmware Twojego PH umozliwia odgrywanie takich plikow. Wierze, ze tak jest, byc moze trzeba uzyc triku z ustawieniem głośnosci na okreslony poziom. Zapewne jakis posiadacz PH-110 moze Ci podpowiedziec. Ja dodam tylko, ze bez wzgledu czy Twoja kukurydza odegra te pliki czy nie, mozesz wypalic plytke z tym materialem i odtworzyc normalnie przez podłączony do PH po USB naped.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='binary' post='133453' date='27.11.2008, 23:38 ']NO to jak masz sciagniete te Bluray-e to pora zebys na wlasne oczy zobaczyl czy gaja czy nie ;)
Nie jestem na bierząco, bo BD ogladam na PS3, moze cos sie zmienilo, .....ale spodziewaj sie , ze bedziesz mógł oglądać film kawalkami, bez menu, i napisów za to z wyborem dzwieku.[/quote]

Z tych "full-i" co miałem to głównie były HD-DVD, ale też właśnie miałem kilka Blu-ray. HD-DVD(*.EVO) nie działa na popcornie. Po odpaleniu albo wiesza się wszystko albo słychać sam dźwięk i to tylko w stereo lub mono. Co do Blu-ray, działa pięknie, można oglądać(*.m2ts). Oczywiście trzeba odpalać pojedyńcze pliki, ale zazwyczaj jest kilka(głównie dwa). Nie ma menu i napisów co jest oczywiste. Menu ani napisy nie są mi potrzebne, aby była tylko ścieżka dźwiękowa po angielsku. Oczywiście ścieżki dźwiękowe można se zmieniać jak jest kilka. Więc kto chce cieszyć się TrueHD czy DTS-HD MA można ściągać "Fulle" Blu-ray-a. Ja jednak pozstaje przy encodach, fulle mają dużą wielkość pliku, średnio 30-40GB a encode 1080p DTS 1,5Mb/s średnio 8-14GB. Dla mało wymagających wystarczający jest DTS Core 1,5Mb/s. Poza tym w niedalekiej przyszłości i tak planuję zakup Panasa BD35. Myślę, że w miarę dobry player i przystępna cena <1000pln. Szkoda czasu i miejsca na dysku na ściaganie tak kolosalnych plików na łączu 2Mb. To już wolę kupić płytkę.

Jak ktoś chce to wystawiam sampla z DTS-HD MA z płyty "[url="http://www.demo-world.eu/demo-dvds/dts-blu-ray-demo-disc-2007.php"]2007 DTS-HD Master Audio Presentation Disc[/url]" żeby potestować na popcornie A/B-110 [url="http://nbsd.one.pl/Sample_DTS-HD_Master_Audio.m2ts"]Sample_DTS-HD_Master_Audio[/url] . Kawałek koncertu. Reszta sampli z tej płyty też robi wrażenie.

[quote]Temat walkowany tutaj juz parokrotnie. Nie wiem jak zachowuje sie PH A-110 w wersji oprogramowania ktore posiadasz ale wczesniej z PH-100 trzeba bylo pokombinowac z wartoscia głośnosci. Bez wzgledu czym podłączysz powinienes usłyszec dokladnie to samo. Wiec albo dzwiek albo szum.
w zaleznosci czy firmware Twojego PH umozliwia odgrywanie takich plikow. Wierze, ze tak jest, byc moze trzeba uzyc triku z ustawieniem głośnosci na okreslony poziom. Zapewne jakis posiadacz PH-110 moze Ci podpowiedziec. Ja dodam tylko, ze bez wzgledu czy Twoja kukurydza odegra te pliki czy nie, mozesz wypalic plytke z tym materialem i odtworzyc normalnie przez podłączony do PH po USB naped.[/quote]

Co do DTS 5.1 wav problem śmiesznie rozwiązany. Nawet nie trzeba optyka. Jeden myk wystarczył. Włączyć optyka(nawet bez kabla) w amplitunerze, zapisać i znów wrócić na hdmi i zagrało. Oczywiście w popcornie głośność na 0. Bez tej dziwnej sztuczki wcześniej jak dawałem zero to był szum cyfrowy. Co do FW dla PH to zawsze mam najnowszy.

Edytowane przez emigrant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zapanowala nam radosc :)
Ja tez sie ciesze, ze wreszcie pliki z dysku graja mi przyzwoicie. Jak wroce do domu w posmierdzialek, to sam sie pobawie moja kukurydza zeby znalezc wreszcie patenet na dzwiek "bez niespodzianek" na HDMI. Moze u mnie dla odmiany pomoze wylaczenie optyka ;)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy lepiej mieć wyciszone Audio (po optical) na 0 czy na -5 czy na -15 ? (eGreat M31B). Kiedy unikamy cyfrowej regulacji dźwięku przez PCH/eGreat ? i czy w opcjach Audio/Video lepiej dać STEREO czy 5.1 (Ustawienia) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='emigrant' post='133818' date='29.11.2008, 23:21 ']Jak ktoś chce to wystawiam sampla z DTS-HD MA z płyty "[url="http://www.demo-world.eu/demo-dvds/dts-blu-ray-demo-disc-2007.php"]2007 DTS-HD Master Audio Presentation Disc[/url]" żeby potestować na popcornie A/B-110 [url="http://nbsd.one.pl/Sample_DTS-HD_Master_Audio.m2ts"]Sample_DTS-HD_Master_Audio[/url] . Kawałek koncertu. Reszta sampli z tej płyty też robi wrażenie.[/quote]


tylko, że to chyba nie bardzo jest DTS-HD?
tylko zwykły DTS?
mój Pioneer VSX 1016 nie ma dekodera DTS-HD (no chyba, że o czymś nie wiem :blink:)
ale kawałek jest wypasiony :)
na pewno Dolby True HD ten mój amplituner nie łyka, bo Matrix HD z dźwiękiem w tym formacie daje ciszę, o ile nie ustawię dekodowania przez kukurydzę, wtedy dźwięk leci, z tym, że tylko stereo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Remi_K' post='139908' date='03.01.2009, 22:15 ']tylko, że to chyba nie bardzo jest DTS-HD?
tylko zwykły DTS?
mój Pioneer VSX 1016 nie ma dekodera DTS-HD (no chyba, że o czymś nie wiem :blink: )
ale kawałek jest wypasiony :)
na pewno Dolby True HD ten mój amplituner nie łyka, bo Matrix HD z dźwiękiem w tym formacie daje ciszę, o ile nie ustawię dekodowania przez kukurydzę, wtedy dźwięk leci, z tym, że tylko stereo...[/quote]

Jest w DTS-HD MA, Onkyo tak mi wyświetla, więc musi być. Skoro sam piszesz, że nie masz dekoderów HD no to jakim cudem masz usłyszeć lub zobaczyć HD dźwięk? Kukurydza dla HD dźwięku potrafi tylko zrobić pass through a dekodowaniem HD dźwięku zajmuje się amplituner w moim przypadku Onkyo 606. Poza tym to jest płyta prezentacyjna, gdzie wszystkie sample są w DTS-HD MA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='emigrant' post='139912' date='03.01.2009, 22:23 ']Jest w DTS-HD MA, Onkyo tak mi wyświetla, więc musi być. Skoro sam piszesz, że nie masz dekoderów HD no to jakim cudem masz usłyszeć lub zobaczyć HD dźwięk? Kukurydza dla HD dźwięku potrafi tylko zrobić pass through a dekodowaniem HD dźwięku zajmuje się amplituner w moim przypadku Onkyo 606. Poza tym to jest płyta prezentacyjna, gdzie wszystkie sample są w DTS-HD MA.[/quote]


hm w pliku są dwie scieżki audio prawda? jedna stereo i druga DTS i faktycznie DTS mi się pokazuje i jest dekodowany w Pionku, przy pierwszej wyświetla się STEREO, DTS się wyświetla się przy drugiej na wskaźniku trybu (mogę Ci na bieżąco cyknąć fotkę), a Pionek nie ma DTS-HD, chyba, że to jest inaczej jeden z tych:
DTS: Tak
DTS-ES Discrete 6.1: Tak
DTS-ES Matrix 6.1: Tak
DTS NEO:6: Tak
DTS 96/24: Tak
ale nie sądzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no bo Ci gra z tego DTS-HD MA same DTS Core bo nie masz dekodera HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='emigrant' post='139931' date='03.01.2009, 23:56 ']no bo Ci gra z tego DTS-HD MA same DTS Core bo nie masz dekodera HD.[/quote]

hm, szkoda w takim razie, że na takiej samej zasadzie nie dekoduje Dolby True HD...
ale jeszcze dam znać czy to jest tak jak napisałeś, bo próbuję Pionka sprzedać i upatrzyłem sobie nowszy sprzęt z dekoderem DTS-HD i Dolby True HD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak w ustawieniach audio dla DTS ustawi się DTS RAW, materiał DTS-HD jest z odtwarzacza wypuszczany (konwertowany?) jako zwykły DTS. I wtedy amplituner bez DTS-HD gra bez problemu. Jak się przestawi w ustawieniach na DTS_HD - wtedy po kablu pójdzie DTS-MA (tylko po HDMI, po optycznim nie) i zapewnie Pionieer zamilknie....
Dla Dolby True HD nie ma już takiej opcji konwersji do DD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='HumanMedia' post='140339' date='05.01.2009, 22:41 ']Jak w ustawieniach audio dla DTS ustawi się DTS RAW, materiał DTS-HD jest z odtwarzacza wypuszczany (konwertowany?) jako zwykły DTS. I wtedy amplituner bez DTS-HD gra bez problemu. Jak się przestawi w ustawieniach na DTS_HD - wtedy po kablu pójdzie DTS-MA (tylko po HDMI, po optycznim nie) i zapewnie Pionieer zamilknie....
Dla Dolby True HD nie ma już takiej opcji konwersji do DD.[/quote]

no i cud się wyjaśnił :rolleyes: dzięki :blink:
faktycznie jest tak jak napisałeś...

i w uzupełnieniu po zmianie wzmacniacza i ustawień Popcorna faktycznie wzmacniacz wyświetla mi info o otrzymywaniu i dekodowaniu DTS HD ;)

Edytowane przez Remi_K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...