Jump to content
Sign in to follow this  
gees

Lokalizacja filmów Blu-ray - co, gdzie można kupić w najlepszej cenie - wpisy

Recommended Posts

[b][color="#FF0000"]Gmeru:[/color] Czas aby powstał taki temat bo irytujące jest gdy każdy pisze od Siebie, że coś tam kupił za ileś i z tematu o filmie robi się tasiemiec o cenach ; ) Tutaj wpisujemy jakieś ciekawe promocje/ceny/miejsca z filmami Blu-ray.[/b]

W gazetkach Saturna www.saturnpolska.pl znajduje się reklama filmów Warnera po 69 zł. 300, Jestem legendą, Harry potter 5 części.
Ceny obowiązują od 28.11 Edited by Gmeru

No jeszcze z rok i w naszym niedorozwiniętym kraju sytuacja z Blu-ray zbliży się do sytuacji w krajach rozwiniętych.

[quote name='mobor' post='133165' date='26.11.2008, 09:20 ']Czekam na ambitniejsze firmy Warnera...[/quote]

Ja tak samo, a tak przy okazji w USA filmy Warnera są po 13$

[quote name='gees' post='133171' date='26.11.2008, 10:56 ']Ja tak samo, a tak przy okazji w USA filmy Warnera są po 13$[/quote]

Ale w USA nie masz darmowej służby zdrowia i i wielu innych "zdobyczy" socjalizmu ;)
Coś za coś.
Np. taki Michael Moore w swoim filmie "Chorować w USA" przedstawia Europę (w opozycji do USA) jako miejsce wręcz cudowne jeśli mowa o opiece zdrowotnej.
Niestety, nie ma nic za darmo.
W mega uproszczeniu to filozofia kapitalizmu za oceanem jest tak; mamy bardzo liberalną gospodarkę, każdy jak ciężko pracuje może odnieść sukces, nie nakładamy dużych obciążen fiskalnych (u nas mamy ZUS, wysoki VAT i kupę innych podatków i opłat pośrednich) ale kochani obywatele; w pewnych sektorach musicie sobie radzić sami albo tylko z niewielką pomocą państwa (zdrowie, edukacja etc.).
Jeśli patrzeć tylko na to, że tam sa tanie auta, benzyna i elektronieka, to wydawac się może że to raj. Ale jest druga stona medalu. Oczywiście Moore to niezły demagog, ale dużo prawdy w tym co pokazuje jest.
Sorry za off-topa ale czasami już mnie męczy płacz jakie to tanie sa płyty w USA i dlaczgo tak nie jest u nas.

EDIT: Z tymi cenami to już się poprawia (na szczęście). 8 grudnia jest u nas premiera Dark Knighta i 2 płytowe wydanie BD znalazłem w jednym ze sklepów internetowych (pre-order) za 93 zł. Na amerykańskim Amazonie premiera jest dzień później (?) i cena 24$. Różnica około 20 zł. Nie ma przepaści.

Edited by benek07

[quote name='Alcazar' post='133197' date='26.11.2008, 14:59 ']Dark Knighta - cena super , szkoa tylko ze material do du...py , ten film tak zjechali fani ze nie wiem kto go kupi ;)[/quote]

Film do du..., hmmm? A widziałeś go?

benek07 - oglądałem to w C+ . Fajnie pokazuje porównanie do Francji i UK oraz Kanady. Ciekawy dokument chociaż w niektórych momentach ( szczególnie tych krytycznych w stosunku do USA ) mam wrażenie lekko przejaskrawiony ;)

Sorry za O.T.

Edited by daniel76

[quote name='benek07' post='133198' date='26.11.2008, 13:04 ']Film do du..., hmmm? A widziałeś go?[/quote]
widziałem i film jest dziwny. miałem mieszane uczucia, raz chciałem go już wyłączyć a drugi raz mnie wciągał. i wcale nie podobał mi się nowy joker. a taki był zachwalany. na szczęście każdy ma inne odczucia ;)

Oprócz tego w Saturnie w Jankach płyty blu ray 25GB TDK r za 49,90, i re za 59,90zł.
Samsung 1500 za 699zł

Autorus

[quote name='Alcazar' post='133197' date='26.11.2008, 12:59 ']Dark Knighta - cena super , szkoa tylko ze material do du...py , ten film tak zjechali fani ze nie wiem kto go kupi ;)[/quote]

O to juz sie nie martw... 4 miejsce na imdb zaraz za Godfatherami i Shawshank, zdecydowanie najbardziej kasowy tytul tego roku w kinach (w tym 2 miejsce w USA w historii, wyzszymi wplywami moze sie pochwalic tylko Titanic). Nie inaczej bedzie z DVD i BD.

[quote name='denver666' post='133208' date='26.11.2008, 16:09 ']widziałem i film jest dziwny. miałem mieszane uczucia, raz chciałem go już wyłączyć a drugi raz mnie wciągał. i wcale nie podobał mi się nowy joker. a taki był zachwalany. na szczęście każdy ma inne odczucia :D[/quote]

A z czego oglądałeś? Oficjalna premiera dopiero w grudniu?
Może wersję z kamery w kinie ;):)

A tak na serio, to nie jest to dzieło. Fakt. Szczególnie jeśli chodzi o dość postrzępioną (IMHO) fabułę. Ale byłbym jednak jak najdalej od opinii, że "materiał do du...y".
Wizualnie ten film to najwyższy poziom. Nie wspominam już nawet o sekwencjach IMAX. Kto miał szansę obejrzeć go w takim kinie to wie czym mówię.

Edited by benek07

Oczywiscie, ze nie jest. Tyle, ze kolega pare postow wyzej ma watpliwosci kto kupi nowego Batmana... skoro w kinach na swiecie w tym roku rozlozyl na lopatki reszte filmow pod wzgledem wplywow to nie widze powodu dlaczego w przypadku DVD i BD mialoby byc inaczej.
U nas w kinach co prawda w tym roku kilka filmow moze sie pochwalic wyzsza frekwencja od Dark Knighta , ale i tak bardzo sie zdziwie jesli nie zostanie on hitem pod wzgledem sprzedazy na BD.

benek07

wszystko ok - rozumiem ze u nich niskie podatki i mało socjalu a u nas dokładnie na odwrót
Tylko jeszcze dołóż sobie do tego porównania zarobki
Gdybysmy w PL zarabiali po 10-15 tyś $ miesiac /nie mówię o wybrancach tylko o Kowalskim/ - nie widzę problemu by jego syn nie chodził do prywatnej szkoły a babcia leczyła się w prywatnej klinice
Ale wybacz - z pensją 2k czy rentą 1300zł po 40 latach pracy trudno móić o tym że ma sie jakiekolwiek pole manewru
A jeszcze sku...ele zdzierają na wysokich podatkach Edited by mobor

100% racji mobor, wolność to możliwość wyboru między innymi na co wydam własne pieniądze, czy na płytę czy n.p. lekarza. Nie życzę sobie by za mnie podejmowało takie decyzje państwo (czytaj politycy) nieźle się na tym bogacąc. Nie dajmy się traktować jak bezrozumne bydło nie potrafiące o siebie zadbać.
A ten Moore to niezły krętacz i manipulator - jak to socjaliści.

Oj chłopaki, jak mało wiecie o USA.
Po pierwsze to tamtejszy Kowalski (czyli nauczyciel, kierowca autobusu, listonosz itd.) nie zarabia 10-15k$/m-c.
Po drugie, to tak się składa, że znajoma Polka wraz z mężem Amerykaninem (jakiś czas temu wyemigrowała do USA) przeniosła się 2 lata temu ze Stanów do Polski. Chciała go przekonać do osiedlenia się w Polsce.
Jej mąż miał kilka razy styczność z naszą służbą zdrowia i był zachwycony, że za tak mało (niskie ubezpieczenie) można tak dłużo uzyskać. Absolutnie potwierdzał to co jest w filmie Moora'a, że sam fakt ubepieczenie (tam) często nic nie daje, bo jak firma ubezpieczeniowa ma perspektywę pokrycia drogiej operacji długo się zastanawia a często odmawia powołując się na dziwne przyczyny. I to jest dół. Zgadzam się, że Moore przegina ale w meritum problemu ma racje.
A morał jest taki, że Ci ludzie wrócili jednak do Stanów ponieważ do wielu innych rzeczy nie mogli się (przede wszystkim on) przekonac. Bo generalnie Stany fajne są. Ale to juz inna bajka, I jeszcze większy off-top. Edited by benek07

[b]Jej mąż miał kilka razy styczność z naszą służbą zdrowia i był zachwycony, że za tak mało (niskie ubezpieczenie) można tak dłużo uzyskać[/b]

- 2-3 tygodnie czekania na wizytę u dermatologa
- nawet 2 miesiace oczekiwania na wizytę u kardiologa
- doczekanie tomografii komputerowej czasami jest niemożliwe- pacjent wcześniej umiera
- to samo w wypadku innych poważnych badań /rezonans/

Przypadki z zycia wzięte
Rzeczywiscie- rewelacja

No i - jednak - znajoma wróciła do USA
Teraz zasugeruj jej zeby spróbowała zyc w Stanach przez miesiąc za 500 dolarów /w tym czynsz za lokal i media oraz wyzywienie/

Znajomy miał wypadek w Alpach - otwarte złamanie- trafił do szwajcarskiej kliniki. Obsługa miła i uprzejma, codziennie 2x zmiana poscieli, świerze soki na stoliku
Po powrocie trafił na doleczenie do polskiego szpitala- przeżył stres - Oto cytat jakim się wyraził o pobycie w polskim szpitalu "mówię ci, to był ku...wa horror!" Edited by mobor

sądząc po zachwycie kolegi, nigdy nie zobaczył rachunku za wizytę w szwajcarskim szpitalu (tzn. koszty leczenia pokrył bezpośrednio ubezpieczyciel)

niedawno wróciłem z kilkumiesięcznego stażu w CH - w trakcie tego pobytu koleżanka dostała ataku wyrostka i spędziła 4 dni (przygotowanie, zabieg i rekonwalescencja) w klinice w Lozannie

rachunek przyszedł na lekko ponad 11.000 CHF - i zgodnie z zasadami ubezpieczenia, musiała zapłacić sama, a dopiero potem wystąpić o zwrot do ubezpieczalni

niezaprzeczalny fakt to rewelacyjny poziom "obsługi", warunki i wyposażenie szpitali również - jedyny minus to to, że poza kilkoma lekarzami nikt nie kumał po angielsku :blink:

[quote name='autorus' post='133211' date='26.11.2008, 16:27 ']Oprócz tego w Saturnie w Jankach płyty blu ray 25GB TDK r za 49,90, i re za 59,90zł.
Samsung 1500 za 699zł

Autorus[/quote]

W MM przy Alei Krakowskiej płyty blu-ray 25 GB kupowałem po 39,90, a re po 49,90

No ludzie - na Alledrogo masz BR 25GB 4x po 17 pln. - dostawa gratis . ( 10pack)

TAK - ale dlaczego MAGIK ?
Jakies złe doświadczenia ?

[quote name='mobor' post='133238' date='26.11.2008, 17:21 '][b]Jej mąż miał kilka razy styczność z naszą służbą zdrowia i był zachwycony, że za tak mało (niskie ubezpieczenie) można tak dłużo uzyskać[/b]

- 2-3 tygodnie czekania na wizytę u dermatologa
- nawet 2 miesiace oczekiwania na wizytę u kardiologa
- doczekanie tomografii komputerowej czasami jest niemożliwe- pacjent wcześniej umiera
- to samo w wypadku innych poważnych badań /rezonans/

Przypadki z zycia wzięte
Rzeczywiscie- rewelacja

No i - jednak - znajoma wróciła do USA
Teraz zasugeruj jej zeby spróbowała zyc w Stanach przez miesiąc za 500 dolarów /w tym czynsz za lokal i media oraz wyzywienie/

Znajomy miał wypadek w Alpach - otwarte złamanie- trafił do szwajcarskiej kliniki. Obsługa miła i uprzejma, codziennie 2x zmiana poscieli, świerze soki na stoliku
Po powrocie trafił na doleczenie do polskiego szpitala- przeżył stres - Oto cytat jakim się wyraził o pobycie w polskim szpitalu "mówię ci, to był ku...wa horror!"[/quote]
Nie gadaj głupot u nas też byle żul z rozbitym łbem od ręki ma CT , MRI nie specjalnie się nadaje do ciężkich urazów - słabo widoczne np. krwawienia śródmózgowe . Jeśli chodzi o kolejki do specjalistów to są to wizyty planowe jeśli dochodzi do pogorszenia nagłego zdrowia i tak są od razu kierowane do szpitala , a nie leczone u kardiologa w poradni . Za to na pewno Polacy mają największe w Europie wymagania do publicznej służby zdrowia . Na zachodzie koledzy przyjmują max 15 pacjentów dziennie ( ja przyjąłem wczoraj 42 , a według Ciebie najlepiej 150 i przez 24h ). Akurat najcięższe powikłania urazów w postaci przewlekłego zapalenia kości w mojej praktyce mają pacjenci którzy mieli "szczęście" być operowani na tzw. zachodzie - mimo tych soków czy kolorowych pościeli . Zapewniam Cię , że w Polsce system leczenia ostrych epizodów niedokrwiennych serca ( pop. zawałów ) jest lepszy niż w Szwajcarii np.bezprzewodowa transmisja danych do ośrodka referencyjnego czy z marszu PTCA . Pokarz mi kraj w Europie gdzie rencista który za całe swoje życie wpłacił może 50 dol. na ochronę zdrowia ma wszczepioną protezę st. kolanowego ( amerykańskie SCORPIO ) po kilku m-ach czekania ( sam właśnie dzisiaj taką wstawiłem :blink: ) za friko ?
P.S> przepraszam , że nie na temat ale nie mogłem się powstrzymać jak ktoś wypisuje takie dyrdymały .

jesteś lekarzem i piszesz POKAŻ przez RZ ?

Nie mam wiecej pytań.

Ty swoje a życie swoje. Znam wiele przykładów tego jak działa słuzba zdrowia. Nie mam nic przeciwko fachowości lekarzy czy innego personelu ale tego jak bardzo utrudniony jest dostęp do wielu świadczeń
Bez gotówki nie ugra się absolutnie nic.
A ten przysłowiowy emeryt który wg ciebie wpłacił 50 dolarów przez całe swoje zycie - jakby nie patrzeć- przez całe swoje zycie pracował za 12-15 dolarów/mc
to druga strona medalu

BODEX

Nie lubię zakupów towaru którego kupujący nie posiada w domu/firmie mieszczacej się w Polsce
Od razu zapala się u mnie żółte swiatełko ostrzegawcze. Podobnie ze sptrzętem który został otwarty "w celu sprawdzenia czy wszystko działa"
Nie twierdzę ze gosc jest nieuczciwy ale...wolę dmuchać na zimne i kupować jednak w Polsce. Tym bardziej że kupowałem ostatnio Verbatimki za 25zł
Nie nagrywam na skale przemysłową, nie piracę- nie muszę zbijać sobie ksoztów za wszelką cenę. Do sporadycznego archiwizowania własnych wspomnien - te 25zł nie jest taką złą alternatywą. Tym bardziej że płacę i od razu mam jeśli tylko potrzebuję