Skocz do zawartości
Alex2000

Dystrybutor Galapagos - opinie, komentarze

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem że głupota polskich dystrybutorów mnie już nie zdziwi. Jednak po niedzielnej wycieczce do Media Markt zmieniłem zdanie, ponieważ firma Galapagos wydała film " Sex w wielkim mieście" na blu-ray. Okładka jest spolszczona , cena 95 PLN tylko jeden mały problem "film w wersji oryginalnej" bez polskich napisów i lektora. Dostajemy zachodnie wydanie droższe o 20% od wydania angielskiego (chyba przez okładkę), przesunięte o ponad tydzień (też chyba przez okładkę , w końcu te miliony :huh: sztuk co sprzedają trzeba zapakować)

Moim zdaniem jako forum powinniście przyznać nagrodę - DEBILIZM ROKU !!!

Pozdrawiam i czekam na następne wydania w wersji oryginalnej.

[center][img]http://www.galapagos.com.pl/img/sekswwielkim_dvd_top.jpg[/img][/center]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może to pomyłka, tak sie juz zdarzało. Będa wycofywali.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to jest szansa na nagrodę w innej kategorii - LENISTWO ROKU. Jaja sobie z ludzi robią. Nawet Monolith "robi" filmy z polskim lektorem ... :huh: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wytłumaczę dlaczego tak jest w imieniu firmy Galapagos.

Firma Galapgos dostała zezwolenie na wydanie tego filmu w Polsce.

Przygotowała całe tłumaczenie płyty (napisy, lektor) i przesłała do Centrali.

Jak się póżniej dowiedziała - wysłali to za późno. Chociaż zrobili to w wyzanczonym terminie.

I niestety tak jest jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie zadowala mnie to tłumaczenie "niestety jest jak jest". Mogą sobie wsadzić to wydanie wiadomo gdzie. Jako firma wydająca jest żałosna, centrala WB zlewa was i tłoczy film na rynek polski bez wersji polskiej.

Ciekawi mnie co zrobią te wszystkie firmy co wystawiały aukcje na allegro miesiąc przed premierą (lektor 5.1 i napisy PL) Edytowane przez Alex2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Lukasz436' post='132821' date='24.11.2008, 11:34 ']Wytłumaczę dlaczego tak jest w imieniu firmy Galapagos.

Firma Galapgos dostała zezwolenie na wydanie tego filmu w Polsce.

Przygotowała całe tłumaczenie płyty (napisy, lektor) i przesłała do Centrali.

Jak się póżniej dowiedziała - wysłali to za późno. Chociaż zrobili to w wyzanczonym terminie.

I niestety tak jest jak jest.[/quote]

Jasne pomyłki i niedopatrzenia się zdarzają. Sam pracuję w dużej organizacji i wiem że coś takiego może mieć miejsce.
No, ale na miłość boską, skoro sie zdarzyło to nie powinni tego wysyłać do sklepów. Tylko poczekać do kolejnego tłoczenie i wydać później z napisami. To jest już zagrywka poniżej pasa byleby ograniczyć straty. Skoro centrala dała ciała to centrala powinna ponosić konsekwencje... Ehhh powinni tak samo dostać konstruktywną krytykę jak Monolith za swoje ostatnie dokonania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
polskich napisow brak ale za to jest polska cena - brawo, brawo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie przyjmujemy towaru do dystrybucji z powodu jego niezgodności z umową.
Chyba, że :
nie zawarto stosownej umowy i całe zdarzenie było na "gębę".

Full amatorka tak czy inaczej.
O tym, że będzie bez pl wiedziałem dwa tygodnie temu od sprzedawców, bo zostali uprzedzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Centrala nawaliła. Pomyślcie że to sie jednak na nich zemści bo u nas nikt lub prawie nikt tego nie kupi. Szczególnie ze jak piszą koledzy za granica jest taniej. Ale z tego co czytam to jednak nasz oddział nie miał z tym nic wspólnego.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

autorus nie centrala ale WB poprostu olał Galapagos. Warner nie ma już przedstawicielstwa na polskę. Dystrybucją filmów zajmuje się Galapagos. Wytłumaczenie które zostało tu podane jest śmieszne i pokazuje słabość tej firmy. Zamówienie jest na wydanie polskie, ale zostaje wydane bez i Galapagos musi to brać i sprzedawać :) Śmiech na sali. Gdyby się WB z nimi liczył to wstrzymał by tłoczenie i zrobił authoring z polską wersją.

Potwierdza to moją tezę, że polscy dystrybutorzy to biedaki. Nie mając kapitału nie można przygotować odpowiedniej kampanii promocyjnej nowego formatu. Brak filmów w wypożyczalniach, ceny kosmiczne za film z prawami do wypożyczania ( Imperial - 250 PLN, Galapagos, Monolith - 160-170 PLN), no i wydania które nie powinny nigdy się ukazać (Rambo, Sex...) Tak się przedstawia polski model promowania nowego formatu. Chcieliśmy dobrze a wyszło jak zwykle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pamiętam, że podobna sytuacja była z Imperialem - DVD Mroczne Widmo i Atak Klonów - gdzie nie została włożona ścieżka z dubbingiem. Zemsta Sithów już była z dubbingiem. Nie była to oczywiście aż taka wtopa jak ta z "Sexem...", bo załączyli chociaż napisy. Z tego co wiem to po jakimś czasie chyba wrzucili na rynek warianty 2 pierwszych części GW z dubbingiem?
Zresztą Imperial przoduje w fatalnych opracowaniach dysków (chociażby tytuły wyłącznie z lektoreem a bez polskich napisów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Lukasz436' post='132821' date='24.11.2008, 09:34 ']Wytłumaczę dlaczego tak jest w imieniu firmy Galapagos.

Firma Galapgos dostała zezwolenie na wydanie tego filmu w Polsce.

Przygotowała całe tłumaczenie płyty (napisy, lektor) i przesłała do Centrali.

Jak się póżniej dowiedziała - wysłali to za późno. Chociaż zrobili to w wyzanczonym terminie.

I niestety tak jest jak jest.[/quote]

No to firma Galapagos powinna powiedzieć swojej centrali, że w takim razie tego filmu na polski rynek nie wprowadzi albo że po ew. wprowadzeniu się on nie sprzeda bo nie jest przystosowany do polskiego rynku.
A tak mamy pasztet i winny jest ... Galapagos.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

święte słowa :)

chociaż może to jest tak jak u Koreańczyków. Plan musi być wykonany niezależnie czy element jest ok. A potem się zmieni.
Miałem kumpla w fso to mi takie kwiatki opowiadał.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z płytą lipton. Ale za to będąc dzisiaj w galerii Łódzkiej widzę pozytywne zmiany :
a) Miałem wrócić do domu i obśmiać Sex.. ale panowie już to za mnie zrobili za to muszę pochwalic galapagos za naklejki na foli typu film w wersji oryginalnej oraz patroni medialni.
b)także w MM płyta Sadysta od vision okładka całkowicie spolszczona cena 115zł ale jest patron medialny
c) wszystkie HP już dostępne okładki także spolszczone cena 99zl
d) w Empiku The Police za 144zł ale jest:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja by to powiedział bohater z filmu "psy" - "..niech się uczy żółtek języków.." bez urazy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam sobie głowę obciąć że to fake aby nakręcić reklamę :)
Nikt nie jest tak bezdennie tępy aby robić wódkę bezalkoholową, ażurowe szklanki czy film angielskojęzyczny dla polskiego odbiorcy.
...Nie no - jest taka bystra zgraja, ale oni są w zamkniętym pomieszczeniu na Wiejskiej...
Mówię Wam że to ściema bo jeśli to nie ściema to .... słów brak.
Tłumaczenie też fajne :unsure: "tak wyszło - mimo wszystko polecamy" LOL ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tam w sklepie widziałem na własne oczy.Może to ma być eksperyment udowadniając ze blu-ray w Polsce się nie sprzedaje.Tylko nie wiem czemu ale obojętnie o której jestem w mm to jeden dwa człeki są przy półce i szukają jakiś filmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
słuchając radia w samochodzie co jakiś czas słyszę o nowościach na dvd. o br jakoś nie wspominają. u nas nie ma tego Panowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co ty mówisz?

"Hancock'a" rekalmują na DVD i Blu-ray (akcent: Blu re'j) Edytowane przez hr.susel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne ale może to babol na stronie [url="http://www.filmydvd.pl/x_C_I__P_40523777-40510001.html"][b]tutaj[/b][/url] jest info, że film ma napisy i lektora PL. Na [url="http://www.dvdmax.pl/dvd/art/id/11740"][b]ten serwis[/b][/url] też pokazuje, że film jest z polską wersją językową. Hmm.
Czy ktoś już miał w swoim playerze ten krążek? Jak to jest w końcu? Masakra!!
Ten drugi serwis niestety ma masę błędów. Na przykład słynne już Rambo Monolith jest w regionie 2 :) Jakościowo to DVD ale wg Monolith to region free.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Informacja uzyskana z filmdvd.pl
[quote]Ja:
Chciałbym się dowiedzieć czy płyta Blu-ray Sex w wielkim mieście posiada polskie napisy i lektora?

FILMDVD.PL:
powinna posiadać, ale do Polski trafiła wersja bez tych możliwości stąd u nas tytuł będzie dostępny dopiero w grudniu (ponoć dystrybutor ma to naprawić)
Ja:
A tak ogólnie z ciekawości to mozna wiedzieć czy plyty blu-ray cieszą się jakąkolwiek popularnością u państwa?
FILMDVD.PL
sprzedają się nie najgorzej[/quote] Edytowane przez paw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie o sprzedaż to raczej słabe pytanie ; ) aby uzyskać prawdziwą odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sumie ważne że człowiek miał pojęcie z jakim asortymentem ma do czynienia. u nas nie wiadomo czy śmiać się czy płakać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...