Jump to content
Sign in to follow this  
maryjost

W jaki sposob wybierac KD do 35m2 ?!

Recommended Posts

Witam i proszę o pomoc.
Niestety jestem kompletnym lajkonikiem w temacie kina domowego, ale zależy mi na zmianie tej sytuacji w sposób organoleptyczny (a zwłaszcza ucholeptyczny :(). W związku z powyższym postanowiłem wyposażyć pokój dzienny (a właściwie salon+kuchnia+przedpokój) o powierzchni 5x7 w sprzęt grający.
Wydawało mi się to proste (nic bardziej mylnego :)) - założyłem budżet (4k pln) i zacząłem czytać.
Oczywiście dosyć szybko zorientowałem się, że z takimi pieniędzmi, powierzchnią i wymaganiami estetycznymi lepszej połowy, będę miał problem z realizacją planu.
Dlatego zwracam się z prośbą do Was - podpowiedzcie bo już mnie głowa boli: za czym się rozglądać?

Oto moje ustalenia:
- amplituner w zasadzie wybrałem - HK AVR255 (mogę mieć go za 1950 pln i najważniejsze - żona zaakceptowała wygląd :lol:) - czy to dobry wybór?
- głośniki miały kosztować do 2k (ale jeśli będzie trzeba to wysupłam do max 3,5), początkowo myślałem o zestawie bez podłogowych, np. Infinity Beta HCS (szerokie pasmo, dla mnie fajny wygląd) ale po zastanowieniu, stwierdziłem, że mogą nie dać rady w takim pomieszczeniu (zresztą żonie nie przypadły do gustu), może JBL Balboa ale chyba są tylko w kolorze buk, a to niezbyt mi pasuje do wnętrza (i żona się nie zgodzi), podoba mi się seria ES ale trochę to kosztuje, jakieś inne propozycje z fajnym :lol: wyglądem?
- z pewnością głośniki często będą wykorzystywane do słuchania muzyki (raczej mocne brzmienia, ale nie tylko), ale jeśli zestaw sprawdzi się jako kino domowe, to mam spore zaległości w filmach do nadrobienia :lol:
- HD mam na razie tylko z UPC, ale z czasem to się zmieni.
- narazie chcę kupić jedynie ampli + głośniki
- acha jeszcze jedno: bywają u mnie audiofile - chciałbym żeby mogli cieszyć się czystym, pełnym dźwiękiem (oczywiście z uwzględnieniem ograniczeń finansowych)

Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi i mam nadzieję że ten wątek przyda się również innym, stającym przed takimi problemami

Pozdrawiam
m