Skocz do zawartości
acegis

LE46A656 szybkie przełączanie miedzy HDMI?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam od niedawana LE46A656, do niego podpięte na HDMI1 SAtka i HDMI2 Player HD. żadnych innych anten itp nie mam podpiętych.
I problem mam w tym, że aby przełączyć z HDMI2 na HDMI1 muszę wciskać do bólu przycisk "wejścia" tak że przelecą AV, Wejścia1-2 HDMi itp... trwa to wieki i jest denerwujące.
Czy jest opcja aby HDMI1 podpiąć pod jeden przycisk a HDMI2 pod drugi?
W starym Soniaku mogłem AV1 jako program 0 dać a AV2 jako program 1 i było bez kłopotu.
Da się podobnie teraz to zrobić?
pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam tak samo... Tylko sat na hdmi2 a dvd na hdmi1. Niestey przełączanie źródeł odbywa się systemem [i][/i]wkoło Macieju[i][/i], może nowszy soft to rozwiąże? Przecieź wystarczyłoby sprawdzić czy wejście jest podpięte i ewentualnie pominąć je. Cóż poczekajmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jurekhd' post='133505' date='28.11.2008, 11:55 ']Mam tak samo... Tylko sat na hdmi2 a dvd na hdmi1. Niestey przełączanie źródeł odbywa się systemem [i][/i]wkoło Macieju[i][/i], może nowszy soft to rozwiąże? Przecieź wystarczyłoby sprawdzić czy wejście jest podpięte i ewentualnie pominąć je. Cóż poczekajmy.[/quote]

tez mnie to wkurza....nowsze lcd seria 7 mają juz przycisk wyboru,pokazuje sie lista wejść i wybierasz,proste a daje tyle radości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam co prawda 556 ale menu jest chyba to samo. U mnie dziala to tak:na pilocie menu potem na ekranie polaczenia(narysowane kabelki) strzalka w bok i jeszcze raz strzalka w bok (wybierz zrodlo) i gotowe.Wybieram gora -dol wejscia. Jest to najszybsze bo wybieranie z pilota jest bardzo czasochlonne i wielce wkurzajace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest możliwość przełączenia na dowolne źródło jednym klawiszem tylko, że oryginalny pilot nie posiada takiego przycisku.

Mam pilota Harmony 555 i w jego bazie jest więcej możliwości niż posiada pilot od TV.




[url="http://imageshack.us"][img]http://img183.imageshack.us/img183/260/656vj4.jpg[/img][/url]
[url="http://g.imageshack.us/img183/656vj4.jpg/1/"][img]http://img183.imageshack.us/img183/656vj4.jpg/1/w1024.png[/img][/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dude0666' post='133538' date='28.11.2008, 13:27 ']tez mnie to wkurza....nowsze lcd seria 7 mają juz przycisk wyboru,pokazuje sie lista wejść i wybierasz,proste a daje tyle radości[/quote]
Wierz mi, posiadaczowi serii 7 (akurat plazmy, ale soft podobny) że ta lista wejść też jest uciążliwa. Wolałbym mieć pod paluchem na pilocie wszystkie wejścia. Na szczęście teraz wszystko leci mi przez DVDO Egde i problem odpadł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam innego Samsunga LCD ale problem ten sam.

Potwierdzam wkurzające jest to przełączanie.

Ale jeżeli Harmony sobie z tym radzi to może jest jakaś "magiczna" komenda wymuszająca np od razu HDMI2??

W jaki sposób robi to Harmony??

Chyba nie wysyła komend aż znajdzie HDMI2?? Jak myślicie??

Jest nadzieja, że jakiś nowy firmware rozwiąze ten problem??

am65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam pilota Logitech harmony. Ale niestety nie ma przełączania bezpośredniego na HDMI4. Zaskakująca oszczędność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...