Jump to content
Sign in to follow this  
Waryjot

Problem z odtwarzaniem plikow EVO

Recommended Posts

Witam.

Mam kłopot z odtwarzaniem plików EVO na Viscie 64 bit mianowicie posiadam matrixa w jakości HD-DVD i w żaden możliwy sposób nie umiem go odtworzyć.
Parametry kompa mam bardzo dobre kodeki ffshadow i paczka kodekow pod viste wszystkie inne filmy czy to mkv czy inny format odtwarzam bez problemu ale programem Kmplayer a HD-DVD próbowałem odtworzyć programem power DVD od wersji 7 do najnowszej i mam ten sam problem jak odpalam programem przez plik disc.dat to mi film idzie ale bez obrazu natomiast jak odpalam plik EVO który zajmuje jakies 12GB to film zaczyna skakać nie ma obrazu i po chwili wywala program.
Skakac film nie powinien bo mam E8400 4GB ramu i radka 4870 najnowsze sterowniki i nawet pakiet ati do filmów do odtwarzania filmów blu-ray.
Nie wiem już sam jakich kodeków mi brakuje może ktoś miał podobny problem może nie bo ja już się poddałem a szkoda bo tez mam nowy TV i chciałem obejrzeć na nim filmy w full HD.
Proszę o radę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
NERO8 - NeroVision i może ShowTime.
Chyba konieczny plugin HD.

Ale w wersji NERO9 już wycofano tę opcję. Edited by dominikjestem

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja jednak polecę sprawdzone rozwiązanie - PowerDVD 7.3 3319a , piszesz o plikach EVO więc domyślam się że jest to materiał zgrany na HDD, wybierasz opcję "Open movie file on a hard disk drive" i wskazujesz katalog z filmem, ten powyżej dwóch : ADV_OBJ i HVDVD_TS, nie odtwarzaj przez disc.dat !

NERO8 wymaga pluginów i jest kapryśny a TMT Arcsoft'u nie działa dla 50% legalnych !!! użytkowników (Andsie1 uznaj się za szczęśliwca - serio :ninja: , nie wierzysz to odwiedź forum Slysoftu)

Pozostaje jedna najbardziej kłopotliwa metoda : skonfigurowanie playera (KMP, MPC) pod odczyt EVO, Matrix to VC-1 a więc w playerze podajesz filtr systemowy (Microsoftowy WMVideo Decoder) lub FFDShow (w nim dla VC-1 wybierasz libavcodec) , a do dźwięku musisz doinstalować filtry Sonic , instalujesz najnowszy splitter matroski i ustawiasz powiązanie dla formatu MPEG2-PS, pozostaje zabawa Grapheditem by filtry prawidłowo powiązać z formatem dekodowanych plików i ustawienie priorytetów filtrów tak by te właściwe były wykorzystywane do dekodowania takiego materiału - DSFMgr.

Wszystkie opisane metody były już opisane na forum poszukaj ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
No pobawię się z tym Kmplayerem tylko czemu na viscie 64 bit nie moge odtworzyc tego pliku przez power dvd 7,3 ultra pamietam jak miałem xpeka i geforca i tez ta wersje power dvd to mi filmy hd0dvd chodzily bez kłopotu tylko musiałem jakieś kodeki do power dvd ściągnąć i wszystko bylo ok natomiast na viscie to już siły nie mam do tego

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niestety FinalCodecs Olympic Edition nie pomogły zostaje jeszcze wersja Apatcha ale kiepsko to widzę.

A poza tym to mnie ciekawi czy ktoś z Was odpalał filmy hd-dvd na viscie 64 bit ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...