Skocz do zawartości
SlawekR

Kupujemy telewizor - czyli poradnik co kupować i jak kupować

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Co sądzicie o kupowaniu TV Nanocell z outletu? Czy mało widoczne mikrorysy na matrycy przy włączonym TV mogą przyczynić się do zmniejszenia żywotność tv i uszkodzenia matrycy w późniejszym czasie?

TV to nówka sztuka z dwoma rysami na środku i dole matrycy ok 0.5cm w owalu,, mam 14 dni na zwrot, różnica cenowa blisko 900zł w stosunku do bez uszkodzeniowego Nano90(2400 z cashback)

Rysy powstały w transporcie, porysowana jest też trochę obudowa z tyłu ale to nie ma znaczenia.

czy takie rysy mogą skrócić żywotność matrycy i całego TV?


https://ibb.co/3pddD13
https://ibb.co/Ltpxmhd
https://ibb.co/JH1xLHq

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Szukam TV do salonu na ścianę ok. 3.40m. Może coś byście doradzili? Na uwadze mam LG OLED 65CX3LA

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 15m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? Od 2 do 5
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost i z boki
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? telewizor będzie wisiał
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Tylko z rana - okna od strony wschodniej
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung 32 cale z 2013 roku
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Smart TV, hdmi 2.1, dobre kolory
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD na obecną chwilę.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder HD, konsola PS4, czasem laptop.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-5h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Seriale, filmy, wiadomości.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 20-30% 
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem.
17. Preferencje co do wielkości? 65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Za bardzo nic. 🙂
19. Preferencje co do marki ? LG OLED
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne?  Bez znaczenia.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 7 tys., aczkolwiek jeśli coś przekroczy tę kwotę a będzie godne uwagi to wezmę pod uwagę.

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Jeśli ma mi to pomóc to tak! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 26.05.2021 o 01:15, Paweł50 napisał:

85Z9J, 86QNED99QE85QN900AT , który z nich warto kupić w ciemno ( żadnego nie można zobaczyć w sklepie ) ?

Gmeru, interesuje mnie Twoja opinia.

 

Edytowane przez Paweł50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.05.2021 o 23:45, Paweł50 napisał:

 

Gmeru, kto jak kto, ale Ty chyba możesz pomóc. ME już za tydzień, a telewizora brak.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Szukam telewizora, który głównie będzie służyć do oglądania filmów (netflix, VOD) oraz kanałów z kablówki (UPC). Zaintrygowało mnie rozwiązanie z LG - NanoCell

Wstępnie wybrałem modele z serii     LG Nano86/2020 (LG 55NANO863NA/LG 55NANO867NA) lub LG Nano81/2020 (LG 55NANO813NA/LG 55NANO816NA.

Zastanawiam się czy na moje potrzeby 100 hz matryca nie jest przerostem formy nad treścią. Dotychczas różnice w cenie oscylowały ok 200-300zł. Obecnie jest promo i różnica pomiędzy 50 a 100 to 900 zł. Co sądzicie? Warto dopłacić  do 100 hz (LG Nano86/2020) czy wybrać 50 hz - poza odświeżaniem różnica jest też chyba w zastosowanym procesorze? Może warto zwrócić uwagę na inny model/markę. Z uwagi na pomieszczenie myślałem o max 55/58 cali. Natomiast korzystając z kablówki fajnie byłoby mieć dobre "narzędzie" do poprawy jakości obrazu, który nie jest w HD.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? z reguły na wprost ekranu, czasami z boku (salon połączony z kuchnią
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisiał
6. Jak słońce świeci w pokoju ? słońce pada na telewizor po 17
7. Jaki masz obecnie telewizor ? SONY Bravia 32 cale
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Smart TV, android TV, hdmi 2.1 pewnie w przyszłości się przyda ale nie wiem jak szybko rozwój tego pójdzie
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? antena DVB-T, Netflix, internet
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? laptop
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? chyba matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? netflix, hbo go, youtube, kablówka UPC
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? od czasu do czasu włącze przeglądrkę np. dysk googla
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? NIE
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach?  spowolnione reakcje/działanie 
19. Preferencje co do marki ? Lg, philips, sony
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?do 3 tyś
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? TAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? około 9-10m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? z reguły na wprost, czasem na krześle od komputera trochę ze skosa. Typowe kąty widzenia dla IPS/VA wystarczą.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? okno z boku prostopadle, większość zasłonięta zasłoną, światło nie będzie problemem
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung UE32EH5300
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Smart TV (nie Android), Wi-Fi z DLNA i fajnie jakby Miracast, mocny port USB 1A pod HDD, co najmniej 2x HDMI, obsługa partycji EXFAT na dysku pod USB, HDR byłby fajny ale nie wymagam
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? full HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dekoder mediabox UPC i stacjonarny PC (jako dodatkowy ekran oprócz monitora)
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Różnie, ale z reguły kilka
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? wolałbym mat, ale dobre modele z błyszczącą biorę pod uwagę
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? kablówka UPC, filmy puszczane z PC lub dysku USB
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? sporadycznie jakieś Youtube albo vod, puszczanie filmów z telefonu
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? różnie
17. Preferencje co do wielkości? Najlepiej 40'', wezmę pod uwagę dobre propozycje 43''. Jeżeli da radę 4K tak na przyszłość, to fajnie, ale nie jest to żaden priorytet. Teraz oglądam treść full HD. Musi absolutnie być odświeżanie minimum 100 Hz, choć wiem, że dziś w tym rozmiarze i cenie to rarytas.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Kiepskie głośniki, ale to nie problem, mogę podłączyć zewnętrzne.
19. Preferencje co do marki ? Najlepiej Samsung, ale jakieś dobre LG, czy Philipsy ewentualnie wezmę pod uwagę.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Do 1600-1700 zł
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie. W tym budżecie to bez sensu.

Edytowane przez Cyr4x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 6/9/2021 at 2:31 PM, pb87 said:

Cześć

Szukam telewizora, który głównie będzie służyć do oglądania filmów (netflix, VOD) oraz kanałów z kablówki (UPC). Zaintrygowało mnie rozwiązanie z LG - NanoCell

Wstępnie wybrałem modele z serii     LG Nano86/2020 (LG 55NANO863NA/LG 55NANO867NA) lub LG Nano81/2020 (LG 55NANO813NA/LG 55NANO816NA.

Zastanawiam się czy na moje potrzeby 100 hz matryca nie jest przerostem formy nad treścią. Dotychczas różnice w cenie oscylowały ok 200-300zł. Obecnie jest promo i różnica pomiędzy 50 a 100 to 900 zł. Co sądzicie? Warto dopłacić  do 100 hz (LG Nano86/2020) czy wybrać 50 hz - poza odświeżaniem różnica jest też chyba w zastosowanym procesorze? Może warto zwrócić uwagę na inny model/markę. Z uwagi na pomieszczenie myślałem o max 55/58 cali. Natomiast korzystając z kablówki fajnie byłoby mieć dobre "narzędzie" do poprawy jakości obrazu, który nie jest w HD.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? z reguły na wprost ekranu, czasami z boku (salon połączony z kuchnią
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisiał
6. Jak słońce świeci w pokoju ? słońce pada na telewizor po 17
7. Jaki masz obecnie telewizor ? SONY Bravia 32 cale
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Smart TV, android TV, hdmi 2.1 pewnie w przyszłości się przyda ale nie wiem jak szybko rozwój tego pójdzie
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? antena DVB-T, Netflix, internet
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? laptop
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? chyba matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? netflix, hbo go, youtube, kablówka UPC
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? od czasu do czasu włącze przeglądrkę np. dysk googla
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? NIE
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach?  spowolnione reakcje/działanie 
19. Preferencje co do marki ? Lg, philips, sony
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?do 3 tyś
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? TAK

I co wybrałeś? Jesteś zadowolony z zakupu? Zastanawiamy się nad takimi samymi modelami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Szukam telewizora (nowy, używany). Telewizor będzie cały czas podłączony pod drugie HDMI do karty graficznej pod PC. TV ma służyć do odpalania filmów oraz do grania na kierownicy w symulator wyścigowy Assetto Corsa. Telewizor nie będzie podłączany do telewizji naziemnej, NC+ itp

Nie zależy mi na: 4K, 3D, Smart Tv Android TV itp


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 22m2 
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2m, 2,5m m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne  Siedzenie na wprost TV   
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć Wisieć 
6. Jak słońce świeci w pokoju Bez znaczenia, rolety zaciemniające ? 
7. Jaki masz obecnie telewizor-  Monitor 24 FHD
8. Co chcemy aby telewizor posiadał Niski imput lag, odświeżanie minimum 100Hz
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora Komputer PC (RTX2060)
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor 2 
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą  Obojętnie 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej  Filmy FULL HD 
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora Tak 
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie 2h
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień Wieczorami  
17. Preferencje co do wielkości  40-55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach Smużenie, brak ostrości, 
19. Preferencje co do marki Brak 
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup 2500

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu Tak

Edytowane przez Bartek1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Witam wszystkich, jestem nowym użytkownikiem forum. Mam dylemat w wyborze telewizora, w sumie głównie  w doborze jego wielkości.

Chodzi mi po głowie Philips z serii 8535, modele 58PUS8535 lub 70PUS8535.  Przemawiają za tym srebrne ramki (nie chcę czarnych) a przede wszystkim ambilight - mam białą ścianę i  myślę że może się fajnie sprawdzić przy oglądaniu koncertów, czy KSW XD.

Rozsądek podpowiada 58 jako dobry kompromis, ale myślę o 70 (65 odpadło ze względu na matrycę IPS).

Nie jestem jakimś wielkim kinomanem - teraz mam 37 calowy telewizor LG i głównie drażnią mnie wielkie, czarne ramki + mógłby być większy. Nie jestem więc chyba jakoś szczególnie wrażliwy na jakość obrazu.

 

Mam prośbę głównie o pomoc w doborze wielkości - 58 czy 70 cali


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20 m2,
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? m,
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2,
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost,
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć,
6. Jak słońce świeci w pokoju ? pokój mało nasłoneczniony, jasny ale bez bezpośredniego słońca po południu,
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG 37LK430
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? jasne ramki, bluetooth do słuchawek, android tv, myslę o ambilight 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? TV naziemna (SD?), HD, Netflix (4k?), czasem sygnał z komputera, głównie streaming (Netflix, Youtube + naziemna telewizja cyfrowa)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? wzmaczniacz stereo po optyku, słuchawki bluetooth ew. chromecast jeśli nie będzie w TV
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie wiem 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? seriale, filmy, czasem MMA
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? nie wiem, możliwe
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie, 
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? raczej wieczory i popołudnia 
17. Preferencje co do wielkości? myślałem o 58 (jako kompromis pomiędzy 55 a 65) ale boję się że będzie za mały. Marzy mi się 70 wyobrażam sobie że oglądanie na tym konecrtów będzie extra, ale boję się że będzie za duży do pomieszczenia, że będzie komicznie wyglądać w salonie i że treści z Youtube, TV będą źle wyglądać (nie planuję zakupu DVD).
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? nie wiem. czarne ramki XD
19. Preferencje co do marki ? Mysłałem o Philips - szare ramki + ambilight
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500-4000

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie wykluczam

Edytowane przez barchetta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 5m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3-5
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - Generalnie wprost ale też lekko bokiem ? 
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? z lewej strony i z tyłu (na wprost w kierunku telewizora)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 55 cali lg oled b7
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ?  netflix, hbo go
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? będą oglądałe kanały z kablówki, netflix, hbo go, więc wszystkie 3(4k, hd, sd)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? tuner satelitarny i to właściwie tyle
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 6h dziennie
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? trudno powiedzieć
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? różne
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami, ale w weekendy w dzień i wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Jak oglądałem po marketach to brak płynności, np. w samsungu nanocell , smużenie, zarywanie tekstur, na materiale testowym
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 6000+

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? zależy ile taka usługa będzie kosztować, jeśli 100-300 zł. to pewnie tak, jeśli 700-1000 to nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tracer10, myślę że ten milion to może się przewinęło przez portal i forum. Statystyki przeglądania masz zawsze wyświetlone i często to od 100 użytkowników wzwyż przegląda forum. A co do porad w tym temacie, to przejrzyj kilka ostatnich postów. Zaledwie kilka osób ma dosyć jasno sprecyzowane preferencje, sami nie wiedzą w co chcą (na czym im zależy w TV). Ciężko doradzić takim osobom, szczególnie że budżet przeznaczony na TV często jest mocno ograniczony. Pozdrawiam i życzę miłego dnia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedawno oddałem swojego czterolatka na gwarancję, przyznano mi szkodę całkowitą, dostałem kartę podarunkową. Sklep media markt. Planuje nieco dołożyć i kupić nowy tv. 

 

Aktualnie na oku ma model LG oled65b13la.aeu.

Jego cena to 7300, podobno do tego pułapu jest to najlepszy wybór (tak mówi pan w sklepie, nie bijcie, nie znam się). 

Tv ma mi służyć do oglądania piłki nożnej, netflixa i grania na konsoli (Xbox series x, podobno ta seria telewizorów jest sygnowana partnerstwem z Xboxem, niby ma mieć też 1ms opóźnienia w co jakoś nie chce mi się wierzyć).

 

Jeżeli chodzi o taką ogólna jakość telewizora, czy to faktycznie jest najlepszy wybór w tej cenie do wyżej wymienionych aktywności? Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez Dagu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.08.2021 o 23:06, Dagu napisał:

Aktualnie na oku ma model LG oled65b13la.aeu

Ja bym dołożył do wersji C. Oled to dobry wybór. Polecam. Jak dobrze poszukasz to znajdziesz w Media Markt poniżej 7000 tyś wersje C.

Pisz na priv to pomogę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,  przymierzam się do kupna tv lg oled 65 cali. Będę używał do netflixa I ps5. Zastanawiam się nad kupnem używanego czy ma to sens bo cena jest jednak kuszaca a nowy to w granicach 6-7k trzeba liczyć, a tak to mam dostępne

-lg oled65b7d za 4000

-lg oled65b6v za 3600

-lg oled65b8pla za 4400

- lg oled65bx3lb za 5000

-lg olef65b9 za 5000 nowy

Oczywiście wszystkie z odbiorem osobistym i jeśli miałbym brać używany to na co zwracać uwagę przy zakupi? co sprawdzić? Proszę o poradę. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rmk za takie pieniądze kupisz z otlet nowsze modele z gwarancją dwuletnią, ostatecznie jeżeli miał bym doradzić to nie bierz B7 i B6 - to stare modele i mocno świecą więc mogą być już mocno zużyte.

Na Neonet masz nowy BX za 5119 zł. Nic tylko brać.

https://www.neonet.pl/telewizory/lg-oled65bx3.html

Znalazłem Panasonic 65 HZ 1000 z wystawy za 5500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, afflux napisał:

Rmk za takie pieniądze kupisz z otlet nowsze modele z gwarancją dwuletnią, ostatecznie jeżeli miał bym doradzić to nie bierz B7 i B6 - to stare modele i mocno świecą więc mogą być już mocno zużyte.

Na Neonet masz nowy BX za 5119 zł. Nic tylko brać.

https://www.neonet.pl/telewizory/lg-oled65bx3.html

Znalazłem Panasonic 65 HZ 1000 z wystawy za 5500zł

Dziękuję za radę, jeszcze miesiąc poczekam aż tak mi się nie spieszy może coś na promce się trafi dobrego a jak nie to będę celował właśnie w ten co podałeś. Chyba że jeszcze ktoś coś doradzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich, chciałem prosić o poradę. Chce kupić duży TV przekątna 65+ za około 4000zł lepiej mniej niż więcej ;). Telewizor będzie użytkowany w pokoju na poddaszu 2 okna południe i zachód. Szwagier kupił 1-2 lata temu Samsunga Qled QE65Q60RAU i naprawdę wszystko wygląda tam jak dla mnie super.
 

Myślałem o tym TV -> https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-samsung-qe65q74tat ale już nie da się go kupić nie z ekspozycji i trochę się tego obawiam ale cena spoko 


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2 w porywach 10  ;)
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - Generalnie bokiem (kąt około 60stopni) ale wprost 
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? południe i zachód (TV będzie wisieć na ścianie północnej) 
7. Jaki masz obecnie telewizor ? projektor Full HD Optoma
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ?  Netflix, Hbo go, 100Hz+
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD Cyfra+ być może kiedyś Cyfrowy Polsat
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dekoder sat, soundbar
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 12h+ w czasie COVID (praca z domu) później koło 3-4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa antyrefleksyjna 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmowe
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? sporadycznie 
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? na razie nie ale chodzi myśl kupienia konsoli
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? głownie oglądam wieczorami (skupiam się na tym co leci w TV), ale TV będzie chodzić cały dzień
17. Preferencje co do wielkości? 65cali lub więcej 
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? smużenie, jakość po skalowaniu kanałów SD na np HD/4K, czarny kolor który nie jest czarny, wolne działanie smartTV, białe cienie do okolą napisów wieczorami  
19. Preferencje co do marki ? Samsung, LG, Sony, TLC, Philips (z Ambient)
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? około 4000zl ale cos super lepszego będzie za 4300 to przeżyje w końcu zakup na lata

Z góry dziękuje z pomoc  i pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Konrad N napisał:

Witam Wszystkich, chciałem prosić o poradę. Chce kupić duży TV przekątna 65+ za około 4000zł lepiej mniej niż więcej ;). Telewizor będzie użytkowany w pokoju na poddaszu 2 okna południe i zachód. Szwagier kupił 1-2 lata temu Samsunga Qled QE65Q60RAU i naprawdę wszystko wygląda tam jak dla mnie super.
 

Myślałem o tym TV -> https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-samsung-qe65q74tat ale już nie da się go kupić nie z ekspozycji i trochę się tego obawiam ale cena spoko 


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2 w porywach 10  ;)
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - Generalnie bokiem (kąt około 60stopni) ale wprost 
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? południe i zachód (TV będzie wisieć na ścianie północnej) 
7. Jaki masz obecnie telewizor ? projektor Full HD Optoma
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ?  Netflix, Hbo go, 100Hz+
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD Cyfra+ być może kiedyś Cyfrowy Polsat
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dekoder sat, soundbar
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 12h+ w czasie COVID (praca z domu) później koło 3-4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa antyrefleksyjna 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmowe
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? sporadycznie 
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? na razie nie ale chodzi myśl kupienia konsoli
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? głownie oglądam wieczorami (skupiam się na tym co leci w TV), ale TV będzie chodzić cały dzień
17. Preferencje co do wielkości? 65cali lub więcej 
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? smużenie, jakość po skalowaniu kanałów SD na np HD/4K, czarny kolor który nie jest czarny, wolne działanie smartTV, białe cienie do okolą napisów wieczorami  
19. Preferencje co do marki ? Samsung, LG, Sony, TLC, Philips (z Ambient)
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? około 4000zl ale cos super lepszego będzie za 4300 to przeżyje w końcu zakup na lata

Z góry dziękuje z pomoc  i pozdrawiam. 

Zastanawiam się jeszcze nad tym modelem Samsunga QE65Q77AATXXH, dostałem na niego cenę 4099zl dostawą  tylko nie wiem co oznaczają te litery na końcu modelu ATXXH

https://allegro.pl/oferta/telewizor-qled-samsung-qe65q77aatxxh-4k-65-cali-10915534660?utm_feed=c9faa3c7-f817-45a7-9529-84b750279de2&utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=feed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nieistotne . Za 200 pln więcej jest Sony 65 xh 90 ze strefowym podświetleniem dolby vision na androidzie , klasa wyżej . Samsung jest ok ale nie za te pieniądze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To nieistotne . Za 200 pln więcej jest Sony 65 xh 90 ze strefowym podświetleniem dolby vision na androidzie , klasa wyżej . Samsung jest ok ale nie za te pieniądze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Na mm w outlecie są po 3800 z wyprzedaży nie z ekspozycji


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, pawelkon4 napisał:

To nieistotne . Za 200 pln więcej jest Sony 65 xh 90 ze strefowym podświetleniem dolby vision na androidzie , klasa wyżej . Samsung jest ok ale nie za te pieniądze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bardzo dziękuje za rade. Chciałem jeszcze prosić Cie o informacje o jakim dokładnie modelu piszesz KD-65XH9096 czy KD-65XH9006, jaka jest pomiędzy nimi różnica? Czy możesz dać jakiegoś linka do oferty ?

Z góry dziękuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dziękuje za rade. Chciałem jeszcze prosić Cie o informacje o jakim dokładnie modelu piszesz KD-65XH9096 czy KD-65XH9006, jaka jest pomiędzy nimi różnica? Czy możesz dać jakiegoś linka do oferty ?
Z góry dziękuje 

Niczym się istotnym nie różnią . Oferta jeszcze jest - wejdź w outlet mediamarkt jest Sony ke-65xh9005 za 3824.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczym się istotnym nie różnią . Oferta jeszcze jest - wejdź w outlet mediamarkt jest Sony ke-65xh9005 za 3824.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A czy wiesz, ze w outlecie trzeba uwazac bo sa i powystawowe? Lepiej kupic ostatnia sztuke niz powystawowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem z outlet mm miesiąc temu oleda e9 i był nowy oryginalnie zapakowany folie itp .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...