Skocz do zawartości
SlawekR

Kupujemy telewizor - czyli poradnik co kupować i jak kupować

Rekomendowane odpowiedzi

Fachowcy a co myślicie o takim telewizorze? 

LG 55UH605V?

Jak telewizor ma 4K a ja posiadam NC+ to w żaden sposób nie uświadczę tej technologi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pj371 każdy tv 4k skaluje materiał/sygnal jaki mu podasz do natwynej rozdzielczości matrycy więc na bardzo dobrych materiałach z TVN'u czy TVN 24 zobaczysz pewna różnice, ale nie jest to przepaść i tyczy to wszystkich tv 4K. 

Ten model to podstawowa sztuka więc imho większego sensu w niego się pchać nie ma. Slabo radzi sobie z ruchem i jego rozdzialka, szerokiego gamutu pewnie nie ma (niskie krycie), hdr w najprostszej formie też zapomnij bo to tani ips, plus nawet zwykły kontrast i jasność niska jak to w tanich lg czy philipsach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonaliście mnie do 65dx780 panasa ,ale ze względu ,że będę dokonywał zakupu za miesiąc (obecnie jestem za miedzą) zastanawiam się nad 58dx900(różnica ok 1k zł)

Wiem ,że optymalnym rozwiązaniem będzie 65dx900(ok 3 m do ekranu) ale nie chcę się wkręcać w karuzelę cen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spojrzałem na cenę.... Też bym rozważał 58" albo inny model 65" .

Ja kupiłem Samsunga że względu na telefony Samsunga w domu i dobrą komunikację między nimi . A i internet dobrze działa i klawiatura  bezprzewodowa . Nie wziąłem najdroższego ale i tak ponad 10k

Nie ma ekranów za dużych . Są tylko za drogie . ????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2016 o 20:17, maniunio57 napisał:

Przekonaliście mnie do 65dx780 panasa ,ale ze względu ,że będę dokonywał zakupu za miesiąc (...)zastanawiam się nad 58dx900(...)

Bardzo, bardzo dobrze kombinujesz :) 

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xisiek wolę dołożyć 1k do modelu 58dx 900 Fakt wolałbym 65" ,ale to znowu 4k:o a tak jak pisałem to już cenowa karuzela ( poczekam do świąt może cena 65" pójdzie w dół)

Z drugiej strony to ma być telewizor na ładnych parę lat a tu 60 wiosen na karku:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Im dluzej czytam co kupic tym bardziej jestem glupi. Przegladam forum (inne tez) ponad 2 tygodnie i w trakcie kupowałem już większość polecanych tv, a nadal jestem bez. Caly czas mam dylemat czy pakowac się w 4K, czy jeszcze pozostać przy FHD. Zdaje sobie sprawę ze przy tak niskim budzecie wysoko nie podskoczę, ale innego wyjścia nie mam. W granicach 3000 zl musze jakas alternatywę znaleźć i licze na wasza pomoc.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2 - 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? i tak i tak
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stac
6. Jak słońce świeci w pokoju ? z lewej strony TV duże okno od zachodu
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung LE40C650L
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD, kamerka sportowa 4K,
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? NC+, odtw. blu-ray
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 8 - 9
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? brak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, bajki, sport mało
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? bardzo mało
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 50-55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? cena
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?  w granicach 3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Gusst napisał:

Święta to ich żniwa . Potanieje po .

Masz racje Zobaczę co się będzie działo przed świętami Jak nie przed to kupie po świętach Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2016 o 18:10, Iro63 napisał:

Witam

Im dluzej czytam co kupic tym bardziej jestem glupi. Przegladam forum (inne tez) ponad 2 tygodnie i w trakcie kupowałem już większość polecanych tv, a nadal jestem bez. Caly czas mam dylemat czy pakowac się w 4K, czy jeszcze pozostać przy FHD. Zdaje sobie sprawę ze przy tak niskim budzecie wysoko nie podskoczę, ale innego wyjścia nie mam. W granicach 3000 zl musze jakas alternatywę znaleźć i licze na wasza pomoc.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2 - 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? i tak i tak
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stac
6. Jak słońce świeci w pokoju ? z lewej strony TV duże okno od zachodu
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung LE40C650L
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD, kamerka sportowa 4K,
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? NC+, odtw. blu-ray
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 8 - 9
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? brak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, bajki, sport mało
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? bardzo mało
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 50-55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? cena
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?  w granicach 3000

Zdaje sobie sprawe ze gdybym kupowal tv za 10k to chetni do pomocy szybciej by sie znalezli i rozumiem ze tam jest wieksze pole do dzielenia sie swoja wiedza, to wszystko jest jasne jak slonce. Wiem ze temat walkowany bez przerwy i tak pewnie nadal bedzie. Moze jednak znajdzie sie jakas pomocna dusza ktora w ostatnim czasie kupila tv w podobnym budzecie i przeznaczeniu i podzieli sie swoimi spostrzezeniami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz pomyśleć o jednym z tych co wymienił Herbatkowy, czyli j6200 FHD, albo UE55KU6000 UHD. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, artomoher napisał:

Możesz pomyśleć o jednym z tych co wymienił Herbatkowy, czyli j6200 FHD, albo UE55KU6000 UHD. ;)

Fajnie,  myslalem o tych modelach tylko czy bardziej (wiecej za) przemawia za 4K czy za FHD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jeszcze za wcześnie na zakup UHD,  nie wiem jak dla Ciebie. ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że UE55J6200 z tego co widze w sklepach niedostepny :(. Moze to i dobry kierunek teraz kupic jakis w miare FHD a za klika lat jezeli 4K sie rozwinie zmienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i jeszcze się okaże, że za parę lat wyskoczą z 8K.

Świat na głowie. ;)

18 minut temu, Iro63 napisał:

Tylko że UE55J6200 z tego co widze w sklepach niedostepny :(. Moze to i dobry kierunek teraz kupic jakis w miare FHD a za klika lat jezeli 4K sie rozwinie zmienic

Możesz pomyśleć też o Panasonic 630

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.09.2016 o 18:18, Gmeru napisał:

Generalnie w OLED nie ma powidoków przy oglądaniu telewizji. Spokojnie. Tym się nie musisz przejmować. To nie to co z plazmą często było.

Model? Ja bym brał B na ten moment. Ale oczywiście możesz czekać. Rozumiem, że 55"? Philips pewnie też będzie super! Ale to jeszcze musimy poczekać na premierę.

Gmeru, pisaliśmy o wyborze B na tamten czas (6/09) ale widzę, że dzisiaj cena 55" z serii E spadła nawet poniżej początkowej serii B (ok. 13500). To może jednak E ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dzięki pomocy forum udało mi się wybrać telewizor, teraz potrzebuję kolejnej porady. Co prawda dział nie do końca pasuje, bo szukam akcesorium, ale pozwolę sobie zadać pytanie.

Szukam uchwytu do zawieszenia TV 55', który pozwoli na obrócenie go o 90 stopni. Spotkał się ktoś z takim sprzętem, który można polecić?

Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Zanoszę się z zamiarem zakupu tv 65 cali i oczywiście na drodze staje wiele znaków zapytania. Obecnie mam dylemat czy kupować FHD czy 4K. Jeśli FHD to czy model Sony KDL-64W857C będzie dobrym wyborem. Jest promocja w pewnym sklepie za 5400 można do dostać. Czy jest na rynku dobre 4k do 6000zł? Dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się w końcu na 58dx900:rolleyes: ,ale coraz bardziej się ślinię na 65dx900-obecna cena już jest poniżej 15k( i jeszcze spadnie):D

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam najlepszego Smarta Curved do 5000zł.

Model z 2015 http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue55ju6740.bhtml

albo http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue55ju7500.bhtml

 

co sądzicie o tv z 2015? Warto kupować je teraz?Ten drugi 6000 kosztowal a teraz 4500. Czy da sie te Smart2015 Zaktualizowac do 2016 są jakieś nowosci w innych wersjach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...