Skocz do zawartości
autorus

onkyo 906, ma ktos ten sprzet?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam możliwość zakupu w sensownej cenie tego sprzętu. Czym sie różni od 905?


Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
autorus, jeśli mniej niż 5000 zł to bierz, w testach w miesięczniku Video-HomeVision nr 12/2008 przetestowali klocka, wygrał z Sony STR-DA5400ES i Marantzem SR8002, ale miał identyczny wynik jak wcześniej testowany 905.
Z tego co tam widziałem, to różnica była taka, że 906 miał THX Ultra2 Plus, czy coś takiego, ale nie chce mi się szukać. Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W 906 dodano też Dynamic EQ, co przy nieco cichszym słuchaniu ma niebagatelne znaczenie. Dodano także Loudness Plus poprawiające w sposób odczuwalny te efekty dźwiękowe, które do tej pory były eksponowane mniej dynamicznie... Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli 906 to nie rewolucja, tylko kosmetyka, ale zawsze to parę użytkowych funkcji więcej,
więc jeśli cena jest nie większa niż 5 tysiów, to myślę, że Autorus nie ma się na co oglądać...
dzięki Deimos za podpowiedzi i pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu jeszcze testy 906 :http://www.eic.com.pl/pokaz/news/id/1122
i tu:http://www.eic.com.pl/pokaz/news/id/1125
Uważam, że w cenie ok. 5000 nie ma nic lepszego ;)

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Deimos' post='131099' date='13.11.2008, 21:18 ']W 906 dodano też Dynamic EQ, co przy nieco cichszym słuchaniu ma niebagatelne znaczenie. Dodano także Loudness Plus poprawiające w sposób odczuwalny te efekty dźwiękowe, które do tej pory były eksponowane mniej dynamicznie...[/quote]

.. no i dodatkowo kilka innych funkcji jak kalibracja zgodna z isf per każde wejscie, dodatowe wyjście HDMI etc.
Różnica w stosunku do 905 polega również na poprawionej implementacji Reona. W modelach 905 i 875 (pewnie też w 885...) w/g avsforum istniał problem ze złym gamutem kolorów w materiałach upskalowanych.

Jeśli jednak nie zależy Ci na funkcjach sieciowych (radio interentowe i czytanie plików muzycznych z zewnętrznego kompa) i USB to weź pod uwagę 876 - jest spora różnica w cenie. Ma niezauważalnie miejsza moc w koncówkach mocy (różnica jesli dobrze pamiętam na poziomie 5W) i 'normalne' trafo (EI) a nie toroid jak w 906 ale reszta to to samo.

pozdro
jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... Matko Jedyna... trochę techniki i człowiek się gubi...
Planuję wymianę amplitunera i nie wiem na jaki konkretnie model mam się skusić ? Nie chciałbym przepłacać ( jak większość z nas ), nie muszę mieć najnowszego sprzętu za niebotyczne pieniądze, bo za pół roku będzie i tak coś nowszego więc taka pogoń jest raczej bezcelowa... Po opiniach przeczytanych tutaj na forum, w zasadzie mam pewniaka jeśli idzie o markę, skłaniam się ku Onkyo. Mam jednak dylemat natury takiej, że nie wiem na który konkretnie model się skusić ?
Kwotę, którą mógłbym przeznaczyć na taki zakup to 2500 - 3500 zł. Zastanawiam się nad modelami 805 ( ten można kupić za 2 500 zł ) albo 806 - można dostać od około 3000 zł. Chodzi mi także po głowie model ( zachwalany przez jednego z kolegów na forum ) 875, ten można wyhaczyć za 3500 zł. Wiem, że nie tylko niuanse decydują o cenie sprzętu, część z tych modeli ( 805 czy 875 ) można dostać na wyprzedażach więc cena jest już całkiem przystępna w stosunku do nowszych braci ( 806 czy 876 ) a i konkurencja cenowa robi się w związku z tym bardzo duża. Nie wiem tylko jeszcze jak rozgryźć ten problem i konkretnie na co miałbym się zdecydować ?
Tutaj liczyłbym na życzliwą podpowiedź ze strony osób doświadczonych.
Powiem jeszcze czego oczekuję od sprzętu - raczej lepszego stereo kosztem kina niż w drugą stronę. Kompromis jest raczej trudny do osiągnięcia w tej dziedzinie. Ktoś już napisał, że jeśli w ogóle wymieniać to właśnie na coś przyszłościowego ( Onkyo, HDMI 1.3 i tak dalej ). Tyle, że nie zawsze jest ażtyle gotówki pod ręką.
Moje " HI FI " wygląda tak :
TV 40" KDL X3500 9 w kredycie ), odtwarzacz Blue Ray SONY BDP-S500, jako CD player został mi jeszcze stary DVD playerek Sony NS 705, głośniki Magnat z serii Vintage 420 z przodu w srebrnym kolorze ( dwudrożne ) plus monitory Vintage 410 z tyłu, centralny Eltax, subwoofer Sony ( nie pamiętam w tej chwili symbolu - seria 835 - aluminiowy panel przedni, cyfrowy 200 watowy wzmacniacz i 20 cm głośnik, które robią spore spustoszenie w 25m2 ) i jednostka sterująca, czyli STR-DA 3000ES...
Rozważam jeszcze zakup Harmana Kardona AVR 8500, mam możliwość zakupu tego klocka ( używany ) za około 2500 zł. Wszystko to mniej więcej jeden poziom cenowy w granicy 2500 - 3500 zł, nie mogę i nie chcę wydać więcej na amplituner... Czy moglibyście coś doradzić w tej kwestii czyli czy Onkyo 805 lub 875 ? Czy ewentualnie AVR 8500 Harmana ( rewelacyjny i nadal referencyjny jeśli idzie o klocki zintegrowane w systemie stereo ) ? HK nie dekoduje DTS 96/24 ( chyba, tak gdzieś przeczytałem ale być może się mylę )...
Byłbym wdzięczny za pomoc merytoryczną...
Pozdrawiam.
Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odwiedził mnie kolega Braavoo i ustawialiśmy kolumienki. Żebyście wiedzieli jak śmiesznie wyglądał z tym elementem pomiarowym na głowie :) I od razu się okazało ze fronty sa zamienione. Wpadł tez kolega z Rawy Maz (chyba mamy nowego HD maniaka)

Nic nie o to chodzi. W nocy odpaliłem matrix i cos mi buczy. No pięknie zwalił sie sub jamo którego akurat mi będzie cholernie zal bo naprawdę gra dobrze. Oglądam i oglądam i nic. I okazało sie ze centralny mission sie rozkleił. I tak klekotał. :hura: Poza tym wszystko ok :) Na ile macie ustawione dźwięk? U mnie -40

Autorus

Edytowane przez autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...