Skocz do zawartości
  • 0
domel86

Problem z nbox

Pytanie

Witam.

Zaopatrzyłem się w nboxa, wszystko niby pięknie - ale wypadałoby skorzystać w pełni z tych usług za które się płaci - HD. Na zwykłym kablu EURO, z zestawu od nboxa wszystko jest ok, tylko jakość - każdy zresztą chyba wie jaka. Kupiłem zatem kabelek hdmi - podpiąłem zamiast EURO i... pierwszy problem - coś o zabezpieczeniach HDCP i prosi o podpięcie przy pomocy kabelka YPbPr - tylko ze specyfikacji wynika, ze moj telewizor obsługuje HDCP - LG 32LC42. Na nic zdawały się wielokrotne restarty TV i Nboxa, zmiany rozdzielczości, zmiany z hdmi na dvi - zero efektu. No ale, postanowiłem zrobić jak mnie prosi nbox. Poszedłem do sklepu, kupiłem kabel 3xRCA... wróciłem szczęśliwy do domu i... problem nr. dwa - po podpięciu kabla component ( kolor wtyczki w takiego samego koloru dziurkę ) i odpięciu kabla EURO... nbox wyłącza sie - jest w stanie czuwania, odbieram jedynie kanały z anteny naziemnej. W tunerze mogę sobie przełączać kanały, ale nie widać efektów na TV... Zmieniałem rozdzielczość ponownie, tryby.. nic nie pomaga. Mogę jedynie "cieszyć" się programami w jakościach SD1, SD2, SD3 - wszystkie powyżej automatycznie przełączają tuner w stan czuwania - po powrocie do jednej z trzech ( SD1, 2, 3 ) rozdzielczości tuner załącza się... Czy ktoś ma pomysł ? Co mogę jeszcze zrobić ? Może Nbox uszkodzony ? A może ja coś źle robię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Problem HDCP był wielokrotnie omawiany również na tym forum. Nie trzeba wymieniać kabla wystarczy najpierw włączać telewozor a potem xboxa i po sprawie. A nawet jak zrobisz odwrotnie to po kilku sekundach komunikat zniknie z ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...