Skocz do zawartości
Velius

Problem z Onkyo TX-SR 605

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam dziwny problem z amplitunerem onkyo tx sr 605.Dzieje sie on praktycznie od poczatkow mojego uzytkowania go,z tym ze z biegiem czasu problem sie nasila i jest coraz bardziej uciazliwy.Chodzi o polaczenie HDMI,mam nastepujaca konstrukcje,dekoder UPC --> amplituner --> HDTV Phlilips 32" polaczone przez HDMI.Poprzez HDMI jst rowniez podlaczona konsola xbox 360.
A o to opis problemu:
Gdy wlaczam dekoder,potem amplituner a potem tv,amplituner probuje wylapac polaczenie (miga napis HDMI),wylapuje,przez chwile slychac sam dzwiek,bez obrazu,po czym sie urywa i amplituner znow probuje wylapac sygnal,miga HDMI i tak bez konca.Wylaczam amplituner,wlaczam spowrotem,znow probuje wylapac sygnal,tym razem lapie sygnal na dluzej,ale TV pokazuje "nie wspomagany format wizji",resetuje to az do skutku,gdy pojawi sie wkoncu obraz z dzwiekiem.Gdy tylko sie uda,obraz jest STABILNY i nie ma ZADNYCH PROBLEMOW,chodzi jak marzenie,jedyny problem to "zlapac" ten sygnal.Kiedys wystarczala jedna proba resetu,teraz musze to robic wielokrotnie co sie robi uciazliwe...
Problem wystepuje rowniez poprzez polaczenie xbox 360 za pomoca HDMI,ale w tym przypadku latwiej wylapac obraz,czasem tylko TV wywali 480p w malym okienku,wylacze konsole,wlacze od nowa i mam 720p wiec tutaj akurat problem jest malutki,ale tez mnie zastanawia.
O co moze chodzic?Porty HDMI?moze wina kabli?(kupowalem dosc tanie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie n'kę przez component + audio przez toslink. Wszystko działa jak należy.
PS3 idzie przez HDMI i DVD też przez HDMI, owszem przez HDMI jest lag, ale nie miałem nigdy takiego problemu jak Ty.
Ampli cyka, do momentu złapania sygnału ale nigdy nie było takiego czegoś jak opisujesz. PS3 łapie bez problemów, DVD również.
Wcześniej miałem błąd HDCP po podłączeniu n'ki przez HDMI (TV może mam bez HDCP, a to bardzo możliwe, bo to nie jest FullHD wypas :lol:)

Ja bym zaczął od sprawdzenia kabelków HDMI (może ktoś w Twoich znajomych ma lepszy kabel, żebyś mógł sprawdzić i wyeliminować).
Poza tym, upewnij się, czy te przewody HDMI, które masz teraz nie leżą np. na przewodach zasilających.
Takie przewody od 230V generują spore pole elektromagnetyczne i niższej jakości przewód HDMI może łapać te zakłócenia.
U siebie mam vivanco prowire najkrótsze jakie były 0,75m i jest OK.

Jeśli to nie przewody, udałbym się do serwisu. Najlepiej z Xbox'em i sprawdził wszystko z nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...