Skocz do zawartości
krzycho_123

WD TV HD MEDIA PLAYER

Rekomendowane odpowiedzi

WD pozwala na ustawienie rozdzielczości wyjściowej 720p, a Sanyo (według tabelki w instrukcji obsługi) taką przyjmuje na wejściu DVI-D. Tak więc da radę z HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum.

Mam jedno pytanko a'propos formatów. Czy jeśli to urządzonko obsługuje MKV to obsłyguje też OGM'y? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='windmill' post='130258' date='09.11.2008, 13:22 ']Gorąca prośba do nycboy30!!!

Jeśli możesz, to sprawdź proszę, jak WD radzi sobie ze zgranymi na dysk płytami DVD - folder VIDEO_TS i pliki .IFO i .VOB. Czy WD czyta strukturę i pozwala na nawigację po menu płyty DVD? Ewentualnie, czy pozwala chociaż na odtworzenie samego pliku .VOB i przełączanie zawartych w nim ścieżek dźwiękowych i napisów? Pal licho menu... A jeżeli nie czyta .VOB'a, to może odtworzy ten sam plik po zmianie rozszerzenia na .MPEG?[/quote]

Przyłączam się do tej gorącej prośby.
Mozliwość czytania zripowanych dvd z obsługą ścieżek i napisów to dla mnie kluczowa funkcjonalność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wyczytałem z powyższego to nie czyta VOBów (czyli zawartości dvd-video) co jest raczej oczywiste (ze wględów prawnych). Ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby przerobić VOBa na MPG a napisy wrzucić jako SRT jak komuś na tym zależy.

Co do OGM to nie obsługuje oficjalnie ale może w następnym firmware , wogóle to nietypowy format jest .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mialem male opoznienie ale sprawdzilem dzis jak dziala WDTVMP z zripowanymi plytami.

Wiec tak:
1. odtwarza filmy z plikow ISO, nie ma menu ale dzialaja subtitles, mozna je zmieniac/wlaczac/wylaczac
2. przegrany folder Video_TS jak wyzej
3. przegrany sam plik .VOB - nie dziala pokazuje ze nie ma AUDIO i sie wylacza

Jedna uwaga. Na plycie zripowanej przezemnie (film WAR) wszystko chodzilo ok. Na ISO sciagnietym dla testu z netu (film WALL-E - polska wersia okrojona o extrasy) jak wzielem przyspieszone przewijanie to po przerwaniu jego wracal zawsze do poczatku filmu i zaczynal odtwarzanie od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzilem inne ISO z internetu (taken.dvdr-killer.iso) i przewijanie dziala ok, juz nie cofa do poczatku filmu. Widac WALL-E jest skopany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja również planuje zakup tego urządzenia.
Chciałbym wykorzystywać je jako odtwarzacz do filmów nagranych cyfrową kamerą HD Panasonica.
Kamera nagrywa w formacie AVCHD.
Czy to urządzenie sprawdzi się w tym konkretnym zastosowaniu? Chciałbym mieć pewność że ten format będzie odtwarzany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Nyczu_' post='130561' date='11.11.2008, 12:40 ']Chciałbym wykorzystywać je jako odtwarzacz do filmów nagranych cyfrową kamerą HD Panasonica.
Kamera nagrywa w formacie AVCHD.[/quote]

Jeszcze małe sprostowanie. Kamera to nie Panasonic tylko Sony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Nyczu_' post='130571' date='11.11.2008, 13:27 ']Jeszcze małe sprostowanie. Kamera to nie Panasonic tylko Sony :)[/quote]

W specyfikacji stoi napisane że odtwarza AVC, jest też wspomniane że wystarczy podłaczyć kamerę po USB i odtwarzać, pewnie też adapter do kart załatwiłby sprawę, szczególnie że ponoć już pracują nad tym aby w następnej wersji firmware dać możliwośc kopiowania z jednego urządzenia USB na drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dany28' post='130578' date='11.11.2008, 14:01 ']szczególnie że ponoć już pracują nad tym aby w następnej wersji firmware dać możliwośc kopiowania z jednego urządzenia USB na drugie.[/quote]


Tego wlasnie najbardziej mi brakuje, wtedy mozna miec dysk podpiety a z "kostce" przenosic dane z kompa. Przydalo by sie zeby cos jeszcze z napisami zrobili - polskie znaczki i mozliwosc regulacji wielkosci i umiejscowienia bo to co jest to troche kiczowato wyglada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nycboy30 , a mógłbyś zrobić jakies foto np menu i odtwarzanego materiału (żeby zobaczyć jak małe są napisy) ??

Myśle że nie tylko ja chciałbym je zobaczyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za chwile podam linka do fotek

A oto i link [url="http://www.jablecznik.com/Przez_szklo_widziane/Galerie/Pages/WD_TV_Media_Player.html"]WD TV Media Player - Zdjecia[/url] Edytowane przez nycboy30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a przerabiałeś txt na srt przy pomocy Subtitle Workshop? ps3 też nie czyta PL znaczków ale jak zrobisz nim i ustawisz mu east europe to ma krzaczki aż miło. nie wiem co Ty chcesz od napisów. na zdjęciach wygląda oki doki. Edytowane przez denver666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='denver666' post='130609' date='11.11.2008, 15:39 ']a przerabiałeś txt na srt przy pomocy Subtitle Workshop? ps3 też nie czyta PL znaczków ale jak zrobisz nim i ustawisz mu east europe to ma krzaczki aż miło.[/quote]


Przerabialem programem JUBLER (edytor napisow na Mac's) i przerabialem rowniez PYM Playerem (odtwarzacz filmow z mozliwoscia konwersji napisow do SRT). Ale w kazdym programie jak ustawilem kodowanie inne niz UTF-8 to przy probie odtwarzania na WD TV wyskakiwal komunikat "Unsupported subtitles". Napisy jakie sa na zdjeciach sa zakodowane w UTF-8 i na komputerze odtwarzaja sie normalnie, pod warunkiem ze font jaki jest ustawiony w playerze posiada w sobie pelna tabele znakow. Przy foncie okrojonym do tabeli "Western Europe" napisy wygladaja dokladnie tak samo jak na WD TV. Z tego wnioskuje ze na tym urzadzeniu jest zainstalowany okrojony font. Mozliwe ze to naprawia przy update firmwaru.

Napisy sa jak dla mnie za duze i sa za wysoko. Przydala by sie opcja zmiany wielkosci i usytuowania na ekranie. Edytowane przez nycboy30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nycboy30 , thanx za foto :lol: Co do napisów , nie jest źle . Fakt trochę duże są ale napewno poprawią jak wpłyną opinie userów lub poczytają jakieś forum.
Fajna kostka , z dyskiem 1,8" usb lub penem będzie tworzyć super zestaw u mnie jak tylko już się da kupić w PL.

nycboy30 a tak ot , co to za tv bo na zagranicznych forach (głownie USA) pełno fotek właśnie takich tv jest .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='krzycho_123' post='130620' date='11.11.2008, 16:14 ']nycboy30 a tak ot , co to za tv bo na zagranicznych forach (głownie USA) pełno fotek właśnie takich tv jest .[/quote]


TV to Westinghouse. Niezadroga marka w USA a o dobrych parametrach. Ja za niego dalem rok temu w BestBuy'u $870 za 42". Za cos z nalepka Sony, Samsung lub Panasonic musialbym dac z 40-50% wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to zostaje zmiana pod jakimś prostym edytorem każdego krzaczka na normalne litery. to i tak najmniejszy problem, większy mam z coraz bardziej nie pasującymi napisami do ripów hd i to mnie martwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dany28' post='130578' date='11.11.2008, 14:01 ']W specyfikacji stoi napisane że odtwarza AVC, jest też wspomniane że wystarczy podłaczyć kamerę po USB i odtwarzać, pewnie też adapter do kart załatwiłby sprawę, szczególnie że ponoć już pracują nad tym aby w następnej wersji firmware dać możliwośc kopiowania z jednego urządzenia USB na drugie.[/quote]

Ja wiem że w specyfikacji wymieniony jest format AVC.
Problem jest taki że implementacje poszczególnych producentów sprzętu nieco się między sobą różnią dlatego pytałem konkretnie o pliki z kamer SONY.

Druga sprawa to jak to będzie odtwarzane.
Kamery zapisują każde ujęcie jako jeden plik. Jeżeli film będzie składał się z kilku ujęć (czyli kilku kolejnych plików) to czy urządzenie odtworzy całą serię czy tylko pojedyncze ujęcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Nyczu_' post='130624' date='11.11.2008, 16:30 ']Druga sprawa to jak to będzie odtwarzane.
Kamery zapisują każde ujęcie jako jeden plik. Jeżeli film będzie składał się z kilku ujęć (czyli kilku kolejnych plików) to czy urządzenie odtworzy całą serię czy tylko pojedyncze ujęcie?[/quote]

Bedzie odtwarzac poszczegolne ujecia po zakonczeniu kazdego trzeba wybrac nastepne z menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wie ktoś może czy urządzenie upscaluje zwykle divxy o niskiej rozdzielczości??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mihail1' post='130641' date='11.11.2008, 18:42 ']A wie ktoś może czy urządzenie upscaluje zwykle divxy o niskiej rozdzielczości??[/quote]

Tak i to bardzo ladnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
IMHO przydała by się jakaś możliwość zmiany ustawień wyświetlania napisów - w chwili obecnej są zbyt wysoko a do tego poszczególne wiersze są za bardzo "rozstrzelone"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planowałem zakupić na dniach popcorna:D ale jeszcze się zastanowie, bo wychodzą produkty konkurencyjne:)
niestety brak możliwości wbudowania dysku do środka:( bo przecież zostaje tylko podłączenie pod USB. Gdy będe chciał podłączyć dysk to muszę również mieć zasilanie chyba, że kupię dysk 2,5 cala i do tego obudowe, i zasilanie pójdzie bezpośrednio z USB. Ale cena dysku 2,5" 320 GB to około 250-300 zł + dobra obudowa 50-100 zł co daje około 400 zł do sprzętu, za tę cene masz już popcorna a100 i zostaje Ci jeszcze około 100 zł:D dokładasz druga 100 zł i masz dysk 500 GB do popcorna:D.

Ale to tylko moje spostrzeżenie.
Pozostaje jeszcze możliwośc podłączenia dysku 3,5" ale nestety wtedy mamy już dwa urządzenia podłączone pod gniazdko elektryczne, co nie jest dobrym rozwiązaniem, po pierwsze za dużo kabli a po drugie gdy wyłączymy pilotem zasilanie w HD playerze dysk dalej chodzi(ma zasilanie), które trzeba odłączyc ręcznie guziczkiem na obudowie. A niestety jest to już mniej wygodne:(

Myślę, że sprzęt nie ustępuje dużo PH a100 ale niestety brak możliwości wrzucenia dysku do środka dlamnie jest minusem, i dlatego jeszcze nie zakupiłem tego playera. Nadal się będe zastanawiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w kukurydzy nie jest przypadkiem tak, że "wyłączenie" jej z pilota wygasza jedynie wyjścia a dysk nadal śmiga? Ściąganie torrentów w trybie uśpienia wymaga przecież pracującego dysku... Można PCH uśpić konkretniej, ale do pobudki pilot już nie starcza i należy się pofatygować do maszynki...

Co do WD. Ma swoje ograniczenia, ale spójrzmy przy tym na cenę. Coś za coś... :)

Szkoda że WD wypuścił toto na rynek w dobie kryzysu. Dziś dolar po 3 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...