Skocz do zawartości
upandup

VOD w Cyfrze - kiedy w końcu będzie?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sie nie doczekalem na persepolis i o ile mozna przebolec ze sa problemy techniczne to jakiegokolwiek braku kontaktu (odpowiedzi na ich formularz) juz nie. Normalnie TOTALNA OLEWKA KLIENTA, a ten ich tekst z pvr zeby sie skontaktowac z infolinia to jakis zart, no klient kupuje film w promocji za 2zl i ma pozniej placic kilkukrotnosc tej sumy za wiszenie na linii? Bezsens totalny, co za duren tam siedzi i to wymysla, poza tym ten formularz kontaktu to tylko gadzet czy dziala bo przeciez nie kazdy musi miec telefon prawda? No nic, dobrze ze to tylko na 2 dni mialem sprzet dopoki tesciowi nie zaloza instalacji (hehe), mialem mozliwosc porownania jego cyfry (pvr) i mojej n-ki (nbox bialy). Jesli rekorder dziala co najmniej tak jak bialy to n ma spokojna glowe (lata swietlne do przodu) co do oferty programowej to c+ tylko imponuje jednym kanalem (jak dla mnie) czyli c+filmhd, ew. ligi pilkarskie (podobno premiership im ucieka), reszta prawie to samo co n tylko inaczej to popakowali w pakiety - co kto lubi. Reasumujac nie mialem takich problemow w n (czyli stracona kasa bezpowrotnie), jak dali ciala to zaraz list z przeprosinami i darmowe pakiety (slynny problem z transponderami - dostalem filmowy gratis na prawie 2 mies). To tyle moich zali:)

ps. z pozytywow to udalo mi sie nagrac z filmhd i obejrzec na drugi dzien obcych 1 i 2

PS2. Dzwonil dzisiaj gosc od cyfry, kasa ma byc oddana - lepiej pozno niz wcale (a jednak dziala formularz ale jakby nie internetowo bo strasznie wolno) Edytowane przez macias

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej dziś ma być puszczona aktualizacja do PVRów z dyskami! od godziny 19 a w sobote to już napewno ma być ta aktualizacja która umożliwi tym co późno kupili dekoder na oglądanie VOD!

należy włączyć program 1 bo niby ma odpowiednią częstotliwość nadawania i wybrać z pilota menu i sprawdzić dostępność aktualizacji, i zaś zaktualizować dekoder.

Tak niby twierdzą że do dziś do 19 jest aktualizacja do zwykłych bez dysków dekoderów a p[o 19 dziś i jutro bedzie aktualizacja dla nas z nagrywarkami :D

zobaczymy czy gadają głupoty :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę o ofercie programowej VOD od Cyfry?

Co o niej myślicie?

Powiem szczerze, że jestem trochę zawiedziony, bo liczyłem na więcej tytułów z wytwórni, które nie są "reprezentowane" na Canal+.

Teraz to wygląda na to (premiery VOD gównie z Paramountu i Universalu, mam nadzieję, że lada chwila dołączy FOX), że te tytuły w większości będą i tak dostępne po pewnym czasie na Canal+. Dlatego też dla abonenta Canal+ ta usługa nie jest jakimś rarytasem (jeśli jest cierpliwy i poczeka na premierę na Canal+).

Tak jak ja sobie wyobrażam idealną usługę VOD, to powinna ona być taką wirtualną wypożyczalnią video. Skoro ceny są takie jak w wypożyczalni, to wszyscy dystrybutorzy/operatorzy kanałów filmowych powinni być zainteresowani aby szeroko udostępniać swoją ofertę w tej technologii.

Nie rozumiem też np. polityki HBO Digital, które jest dostępne tylko dla abonentów HBO. Przecież mogliby zarobić sprzedając poszczególne filmy wszystkim użytkownikom PVR'ów - tym, którzy nie mają opcji HBO również. Przecież to zawsze potencjalnie dodatkowy zysk.

SPI - operator Filmboxów również powinien być zainteresowany "wrzucaniem" swoich hitów do VOD Cyfry.

Ale może jestem naiwny, i polityka platform i poszczególnych operatorów kontentu nie zawsze musi się stykać i abonent rzadko zyskuje, a raczej częściej traci, będąc zmuszonym opłacać 10 kanałów filmowych + 2 x VOD aby mieć pełną ofertę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie obraz śmiga no problem. zarówno z cyfry vod jak i hbo vod. Problemem jest brak napisów - only lecter ;). Cena jest wysoka, jednak w wypożyczalniach również jest drogo. Na ence mega większy wybór filmów...podsumowując - dobrze, że jest, ale powinno być więcej, lepiej i taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cena jest wysoka, jednak w wypożyczalniach również jest drogo.

Ale jakość obrazu VOD HD czy nawet SD pozostawia wiele do życzenia.

Niestety, to wynika zapychania się dysku - jego niewielkiej w sumie pojemności do tego co tam jest pakowane;

1. HBO Digital

2. VOD Cyfry

2. Własne nagrania

Nie ma siły, jak chce się dawać tyle tytułów na każdą bibliotekę (po 20-30 sztuk na VOD od Cyfry i HBO, w tym po kilka pozycji w HD) to kompresja musi być zdefiniowana na dość wysokim poziomie.

I to widać.

Mało tego, mam wrażenie, że po tej zmianie softu połączonej z wprowadzeniem VOD Cyfry zmienił się też poziom kompresji (na wyższy) własnych nagrań. Mam porównanie do tego co kiedyś - dawno, przed VOD Cyfry - nagrywałem na dysk i jakość nagrań SD i HD był b.dobra - żyleta.

Teraz jest gorzej.

Rozwiązania mogą być dwa - aby jakość dalej nie leciała;

1. Większy dysk wewnętrzny albo uaktywnienie opcji podłączanie dysku zew. po USB (we Francji chyba to wprowadzili - zaznaczam oczywiście, że filmy z takiego dysku filmy mogą być tylko odtwarzane via dekoder).

2. Mniej tytułów w bibliotekach VOD - to jest jakieś rozwiązania. Osobiście wolałbym kilka (max 10, w tym 3-4 w dobrym HD) filmów na miesiąc, ale niech to będą super dobre tytuły, które właśnie zeszły z ekranów kin.

Wracając do ceny 13 zł za marnej jakości HD z VOD - osobiście wolę w takiej sytuacji wypożyczyć za podobną kwotę (lub nieco tylko wyższą) Blu-Ray'a.

Edytowane przez benek07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce sobie pooglądać Cyfra+ VOD to aktualnie jest promocja...

Transponder: 10796V

SID: 3D86

TEST VOD

niekodowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Specjaliści" z C+ kolejny raz udowadniają, że całe to VOD ogólnie to im zwisa lub nie za bardzo wiedzą co robią. Mecze piłki nożnej na VOD, nagrane dobrych parę miesięcy temu , za 6 zeta od sztuki. :):lol:

Debilizm w najczystszej postaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...