Skocz do zawartości
sudione

Plazma atakuje - żadnej litości nie czuje;)

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety nie robią.

TVP i AXN mają bardzo kontrastowe loga niestety, kolejne co mnie wkurza to ten głupi czarno żółty trójkącik w lewym górnym rogu szczególnie na TVN-ie bardzo razi i zostawia powidoki.

U mnie te loga i znaczki potrafią czasem ze 2 dni delikatnie istnieć zanim całkowicie znikną.

Na szczęście jeszcze znikają całkowicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem że na kanałach HD te znaczki są również przezroczyste (Zielone i Czerwone kropki czy trójkąty) ... Swoją drogą producenci plazm mogli zrobić jakaś funkcję że znaczek stacji przykrywało by się jakąś kolorową naimacją producenta Tv :P ... Może trzeba wystosować jakieś pismo do nadawców , niech zauważą że przez swoją głupotę tracą widzów Plazmowych ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widziałem że na kanałach HD te znaczki są również przezroczyste (Zielone i Czerwone kropki czy trójkąty) ... Swoją drogą producenci plazm mogli zrobić jakaś funkcję że znaczek stacji przykrywało by się jakąś kolorową naimacją producenta Tv :P ... Może trzeba wystosować jakieś pismo do nadawców , niech zauważą że przez swoją głupotę tracą widzów Plazmowych ...

Nie stresujcie sie tak. Mi tam przez 2.5 roku nic sie nie wypalilo. Tzn codziennie sie wypala ostatni kanal jaki ogladam i zaraz nastepnego dnia to znika. Taki urok tej technologii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam nadzieję bo jak by mi się utrwaliło coś na stałe :P Ale obraz Plazma - LCD bez porównania , na korzyść Plazmy. Swoją drogą co stoi nadawcą na przeszkodzie żeby znaczki był w formacie znaku wodnego ... to ja nie wiem ? Tylko tracą potencjalnych widzów , bo AXN to na pewno nie będę oglądał . Pozostaje nam czekać na kanały HD :) Może do 2012 się trochę więcej tego ubiera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Plasma jeszcze nie ma 1000h i nie widzialem zadnego cienia! Najlepiej jest widoczne w nocy, zaraz po wylaczeniu. Kiedy byla kompletnie nowa, wylaczylem ja i prze kilka sekund(!) w kompletniej ciemnosciach bylo minimalnie widac jasniejszy element..zniknal w oczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... wylaczylem ja i prze kilka sekund(!) w kompletniej ciemnosciach bylo minimalnie widac jasniejszy element..zniknal w oczach.

Tu nie chodzi o jasne elementy widoczne w ciemnościach tylko cienie widoczne tylko i głównie na bardzo jasnych i scenach, które najdalej do 2 dni (jak u mnie) znikają całkowicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonale cie zrozumialem, tylko.sie chwalilem, ze u mnie czegos takiego nie ma ale jedynie na poczatku jak nie byldotarty widoczne bylo tylko w nocy po zgaszeniu.Zona oglada czesto polskie TV i zero problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie AXN odbiło się i było widoczne podczas przełączania kanałów na czarnym tle , Miało hmm zielonkawy odcień ... Mam nadzieję że więcej się to nie powtórzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...... Mam nadzieję że więcej się to nie powtórzy

Nie chce Cię zasmucać ale u mnie powtarza się to niestety nagminnie dlatego przywykłem.

Wczoraj żona pooglądała znowu AXN ze 2-3 godzinki i dziś rano badziewny logos znowu był widoczny, sposób jest taki że gdyby dziś nie oglądał tego kanału wcale to już jutro rano by tego nie było wcale ale po co się ograniczać.

Ciekawe jak sprawa gwarancji się do tego odnosi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji mam napisane że gwarancja nie uwzględnia tego typu rzeczy ... Że zjawisko powidoku jest rzeczą naturalną i konsekwencją długiego oglądania statycznych elementów obrazu ;/ Szkoda , bo generalnie plazma mnie zadowala ... Zastanawiam się czy technicy pracujący w takich stacjach to bezmózgi ? Czy nie mają plazmy i dopiero jak rozwalą sobie TV to zauważą problem ... A rozwiązanie jest dziecinnie proste , Zrobić z logosa znak wodny i obraz zmieniający się pod znaczkiem spowoduję że ten nie zaznaczy nam się na naszych TV :lol: W 16:9 nadawać nie mogą , logosa porządnego zrobić też nie ... Zastanawiam się czy Oni są dla nas czy my dla NICH ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego całkowita sprzedaż paneli plazmowych w czwartym kwartale roku 2008 wyniosła 3,8 mln sztuk i była tym samym o aż 12% mniejsza niż w kwartale czwartym w roku 2007.

http://nowetrendy.pl/index.php/news/id/4653

Zaś leader Panasonic w ubiegłym roku odnotował pierwszą od 6 lat stratę.

Kierownictwo firmy szacuje jej wysokość na ponad 4,3 mld USD.

Tylko w ostatnim kwartale Panasonic odnotował 20-procentowy spadek sprzedaży.

Tak właśnie wygląda bezlitosny atak.

Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile wyniosl wzrost sprzedazy w stosunku rocznym do roku 2007?

ponad 20%

Edytowane przez demek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

Tak właśnie wygląda bezlitosny atak.

Na pewno nie jest tak źle.

Na rynku kiepsko się dzieje więc wszystkim się dostało, plazmom, lcd-kom.

Recesja właśnie zaczęła się w czwartym kwartale.

Niestety te spadki raczej tym można tłumaczyć.

Edytowane przez Erikos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I dlatego całkowita sprzedaż paneli plazmowych w czwartym kwartale roku 2008 wyniosła 3,8 mln sztuk i była tym samym o aż 12% mniejsza niż w kwartale czwartym w roku 2007.

http://nowetrendy.pl/index.php/news/id/4653

Zaś leader Panasonic w ubiegłym roku odnotował pierwszą od 6 lat stratę.

Kierownictwo firmy szacuje jej wysokość na ponad 4,3 mld USD.

Tylko w ostatnim kwartale Panasonic odnotował 20-procentowy spadek sprzedaży.

Tak właśnie wygląda bezlitosny atak.

Takie dane nic nie znaczą. Trzeba je do czegoś odnieść. Wystarczy w ww. linku zjechać ciut niżej.

http://nowetrendy.pl/index.php/news/id/4496

Z danych opracowanych przez Displaybank wynika także , że w październiku rynek zanotował bardzo mocny spadek w ujęciu miesięcznym. Ilość sprzedanych paneli LCD była o 10% mniejsza niż we wrześniu, a wartość sprzedaży aż o 14%.

http://nowetrendy.pl/index.php/news/id/4662

Źle jest w całej branży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie cytowałem danych o LCD bo są bardzo niejasne.

Poszukałem na stronach, ale nie znalazłem autoryzowanych danych o telewizorach LCD>

Zazwyczaj mieszają dane z monitorami PC/laptop itp.

Zwraca uwagę brak danych od SAMSUNG-a.

Czyli szukamy danych rok do roku IV kw 2007/2008 o TV LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze by tak porownac dane LCD i Plazmy, zaczynajac od przekatnych LCD, ktora jest najmniejszym z mozliwych gabarytow plazmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PIONEER w 2008 1.08 mld usd strat.

Żegnamy Pioneera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie wczoraj spotkał powidokowy wieczór . Moj Panas , utrwalał wszytko co statyczne przez 30 sek , dosłownie ... Utrwalil logosy z menu DVD które odpalałem ... A potem oglądałem sciFI Chanel , to utrwalił logosa z i duzy napisa z jakiejś rekalmy ... Oczywiście wszytko zniknęło ale blady starch który na mnie padł pozostał ... Używam ustawień obrazu na pozycji Standardowe ... Zmieniłem na Kinowe , bo mniej kontrastu mają ... Wie ktoś jak odpalić menu żeby sprawdzić ile h już działał mój TV??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mnie wczoraj spotkał powidokowy wieczór . Moj Panas , utrwalał wszytko co statyczne przez 30 sek , dosłownie ... Utrwalil logosy z menu DVD które odpalałem ... A potem oglądałem sciFI Chanel , to utrwalił logosa z i duzy napisa z jakiejś rekalmy ... Oczywiście wszytko zniknęło ale blady starch który na mnie padł pozostał ... Używam ustawień obrazu na pozycji Standardowe ... Zmieniłem na Kinowe , bo mniej kontrastu mają ... Wie ktoś jak odpalić menu żeby sprawdzić ile h już działał mój TV??

To nie jest normalne! Znam ludzi, ktorzy graja po 6 godzin i nie maja najmniejszego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze dlatego ze PV80 jest dosc swierzy ?? Hmmm , mam nadzieje ze bedzie ok ... A co to jest ten ORBIER kory mialem ustawic zeby sie wygrzala ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swierzy , tzn. od niedawna działa pod prądem :rolleyes: Nie chodziło mi o to że jest nowościa , tylko o to ze jest swierzy tj. nowa sztuka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swierzy , tzn. od niedawna działa pod prądem :rolleyes: Nie chodziło mi o to że jest nowościa , tylko o to ze jest swierzy tj. nowa sztuka ...

Wiedzialem o co ci chodzi, chialem tylko skorzystac z okazji i pokazac wam co nas czeka, a co do mojej gramatyki...dawno mnie w Polsce nie bylo, ale i tak ciekawe, kto z was zna tak jezyki obce jak ja polski :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Muszę potwierdzić ze wypalania praktycznie nie ma.Ostatnio zostawiłem włączony PV70 na minimini po 20-tej,jak macie cyfre to wiecie ze jest rybka na niebieskim tle.Rano wyłączyłem i zobaczyłem zarys obrazu na ekranie,więc włączyłem zapodałem inny program i OK!

W TH46PZ86 zostawiłem menu Matrixa na 3 godziny i..... teraz widzę to na na wszystkich ciemnych scenach. A znaczek TVP wypalił się po miesiącu użytkowania mimo tego, że na TVP oglądam tylko wiadomości a żonka jakiś serial 2-3 razy w tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie ponownie zdaża, że logo TVN 24 sie wypaliło.

PIONEER 5090H.

Lecę właśnie drugi raz Video Paternem.

Zobaczymy czy się odratuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...