Skocz do zawartości
janek_pl

TEST: TM-6900 HD COMBO Super

Rekomendowane odpowiedzi

@bravoo napisał 27.11.2008:

Ostrich

Poczekaj jeszcze kilka tygodni. Na rynku juz pojawil sie Kathhrein 922, za niedlugo wyjda QBOX HD i AZBOX HD oraz DM8000.

Pewnie cos dla siebie wybierzesz odpowiedniego z glowicami SAT i naziemna.

Dzisiaj jest 19 stycznia AD 2009 i tak:

1. Kathrein 922 - brak czytnika kart tylko 2 sloty na moduły , brak DVB-T no i cena pow. 500 EURO

2. QBOX HD i AZBOX HD na dzisiaj to totalna porażka

3. DM 8000 - cena zaporowa pow. 4.000 zl

Poza tym zaden nie jest przystosowany do pracy w DVB-S/S2+DVB-T

Wiec nadal Technomate 6900 Combo Super to najlepszy tuner tego typu na rynku . Jedyny mankament to brak polskiego menu. Ale to wina polskiego dystrybutora bo winien przed wprowadzeniem na rynek wymusic polskie menu. Teraz to Anglicy nas zwodzą. Czesi i Rumuni mają swoje menu.

Jest jeszcze Globo HD TS1 ale nie widzialem go w akcji więc sie nie będę wypowiadał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@bravoo napisał 27.11.2008:

Ostrich

Poczekaj jeszcze kilka tygodni. Na rynku juz pojawil sie Kathhrein 922, za niedlugo wyjda QBOX HD i AZBOX HD oraz DM8000.

Pewnie cos dla siebie wybierzesz odpowiedniego z glowicami SAT i naziemna.

Dzisiaj jest 19 stycznia AD 2009 i tak:

1. Kathrein 922 - brak czytnika kart tylko 2 sloty na moduły , brak DVB-T no i cena pow. 500 EURO

2. QBOX HD i AZBOX HD na dzisiaj to totalna porażka

3. DM 8000 - cena zaporowa pow. 4.000 zl

Poza tym zaden nie jest przystosowany do pracy w DVB-S/S2+DVB-T

Wiec nadal Technomate 6900 Combo Super to najlepszy tuner tego typu na rynku . Jedyny mankament to brak polskiego menu. Ale to wina polskiego dystrybutora bo winien przed wprowadzeniem na rynek wymusic polskie menu. Teraz to Anglicy nas zwodzą. Czesi i Rumuni mają swoje menu.

Jest jeszcze Globo HD TS1 ale nie widzialem go w akcji więc sie nie będę wypowiadał.

Jestes w błędzie DM8000 chodzi w konfiguracji 2 x DVB S2 + DVB T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestes w błędzie DM8000 chodzi w konfiguracji 2 x DVB S2 + DVB T

W teorii jest mozliwośc zastosowania 4 głowic. W praktyce sa 2 głowice DVB-S. Nie ma nawet w sprzedazy głowic DVB-T współpracujacych z tunerem tak jak w przypadku IPBox.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W teorii jest mozliwośc zastosowania 4 głowic. W praktyce sa 2 głowice DVB-S. Nie ma nawet w sprzedazy głowic DVB-T współpracujacych z tunerem tak jak w przypadku IPBox.

A po co ci głowica DVB-T jak takiej transmisji sygnału nie ma jeszcze w Polsce. :)

A jak się pojawi kiedyś to będzie kodowany. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A po co ci głowica DVB-T jak takiej transmisji sygnału nie ma jeszcze w Polsce. ;)

A jak się pojawi kiedyś to będzie kodowany. :)

A po to , że mieszkam w takim miejscu w Polsce że ogladam DVB-T z moca 50KW z odleglości 3 km od nadajnika i TM 6900 Combo Super świetnie się do tego nadaje.

POT - TVN , TV4 i Polsat

TVP - TVP1, TVP2 TVP Info Poznań, TVP Sport i TVP HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A po to , że mieszkam w takim miejscu w Polsce że ogladam DVB-T z moca 50KW z odleglości 3 km od nadajnika i TM 6900 Combo Super świetnie się do tego nadaje.

POT - TVN , TV4 i Polsat

TVP - TVP1, TVP2 TVP Info Poznań, TVP Sport i TVP HD

To tylko test, raz jest a raz niema. :(;)

Tak na poważnie to jeszcze nie ma takiej transmisji, może kiedyś pewnie w marnej jakości i byle co. :lol:

Edytowane przez cacul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Transmisja idzie na okrągło już od ponad roku a jakość zarówno w MPEG-2 jak i MPEG-4 jest znakomita. Znajomy z Emitel-u powiedzial mi ,że jest to juz stała transmisja. Dla zmylenia UKE nazywa sie to testami. Najwyżej jak uruchomia oficjalnie to zmienic sie może zawartośc. Za duzo w to zainwestowali aby sie wycofac. Niektorym to nie w smak, że to nie w Warszawce tylko na prowincji więc piszą co piszą.

Edytowane przez @ndrew J.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Transmisja idzie na okrągło już od ponad roku a jakość zarówno w MPEG-2 jak i MPEG-4 jest znakomita. Znajomy z Emitel-u powiedzial mi ,że jest to juz stała transmisja. Dla zmylenia UKE nazywa sie to testami. Najwyżej jak uruchomia oficjalnie to zmienic sie może zawartośc.

Czas pokaże co z tego wyjdzie, nie trzeba zapominać że to Polska a wiadomo jak jest w tym kraju. :angry::angry::angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co zapominać, że dość spora grupa naszych mieszka w UK gdzie standardem jest DVB-T (analogowy sygnał będzie wyłączony do 2012r.). Ja w sumie bardziej cieszyłbym się z możliwości zakupu głowicy DVB-T2 (naziemne HD, oczywiście w przyszłości, bo standard niedawno został zatwierdzony).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tuner poprawnie działa z kartą C+ w czytniku ale tylko z nadanymi uprawnieniami. Uprawnienia niestety nie przechodzą. Co trzy miesiące jeżdżę do punktu canal+ gdzie mi wprowadzają uprawnienia w ich tunerze. Może robię coś nie tak: próbowałem kilku opcji, które nie działają:

1) ustawiam tuner na TVP Info i dzwonię do CANAL+, gdzie mi wysyłają uprawnienia (tuner zostawiałem na całą noc włączony i nic.)

2) ustawiam tuner na TVP1 i dzwonię do CANAL+, gdzie mi wysyłają uprawnienia (tuner zostawiałem na całą noc włączony i nic.)

3) ustawiam tuner na TVP Info i loguję się na stronę CANAL+ na swoje konto, gdzie wysyłam reaktywację karty (tuner zostawiałem na całą noc włączony i nic.)

4) ustawiam tuner na TVP1 i loguję się na stronę CANAL+ na swoje konto, gdzie wysyłam reaktywację karty (tuner zostawiałem na całą noc włączony i nic.)

Próbowałem z różnymi wersjami oprogramowania z oryginalnymi (w tym 686) jak i z alternatywnymi i nic.

Czy ktoś ma podobne problemy?

Pomijam fakt, że polskiego softu ani słychu ani widu. Zaczynam się czuć zrobiony w bambuko.

Pozdrawiam, GK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przesiadłem się z Polsatu na Cyfrę i z najnowszym softem ze strony Technomate (686) u mnie po ok. 3h załapał uprawnienia na TVP Info (po telefonie do Cyfry). Tak na marginesie to idealnie pracuje z kartą Cyfry i CAM'em Polsatu jednocześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...