Skocz do zawartości
lipa_ml

Onkyo 605 - jakie można stosować koncówki do głośników

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciał bym podłączyć do ampa 605 głosniki za pomocą końcówek i nie wiem jakie kupić , jakie banany albo kolce pasują do onkyo 605 ?

czy takimi da sie podpiąć do ampa [url="http://www.audioplaza.pl/go/_info/?id=2406"]http://www.audioplaza.pl/go/_info/?id=2406[/url] Edytowane przez lipa_ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witka, też myślałem że banany pasują ale chyba nic z tego pozostają szpilki tylko nie wiem jakie, narazie mam standardowo zakręcone kabelki. pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć, ja kupię chyba te ostatnie ....... [url="http://kabelek.pl/index.php?k368,zlacza-bananowe"]http://kabelek.pl/index.php?k368,zlacza-bananowe[/url] Edytowane przez commor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym możliwym połączeniem w tym wypadku jest poprostu porządne "zakręcenie" przewodu. Stosowanie bananów ma swoje uzasadnienie ale np w sklepach gdzie sprzęt jest często podmieniany, rozłączany i spowrotem podłączany. Można w ten sposób zaoszczędzić troche czasu. Jednak stosowanie takich połączeń w domu jest jak strzał w stope :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Kudłaty' post='128113' date='28.10.2008, 21:01 ']Najlepszym możliwym połączeniem w tym wypadku jest poprostu porządne "zakręcenie" przewodu. Stosowanie bananów ma swoje uzasadnienie ale np w sklepach gdzie sprzęt jest często podmieniany, rozłączany i spowrotem podłączany. Można w ten sposób zaoszczędzić troche czasu. Jednak stosowanie takich połączeń w domu jest jak strzał w stope ;)[/quote]
pytam bo przy zastosowaniu np. kolców albo bananów można bardziej zapanować nad chaosem z tyłu ampa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, podłączasz raz i już długo tam nie zaglądasz, poza tym kabli przez to nie ubędzie:) Niezależnie od tego ile wydasz na te konektorki jakość może być tylko gorsza, choć może estetyczniejsze. Więc jeśli nie przestawiasz co i raz sprzętu proponuje się zastanowić nad zakupem tych wtyków. Lepiej za te pieniądze kupić piwo i obejżeć film ;) Pozdrawiam i już nie zaśmiecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Kudłaty' post='128157' date='29.10.2008, 00:06 ']Bez przesady, podłączasz raz i już długo tam nie zaglądasz, poza tym kabli przez to nie ubędzie:) Niezależnie od tego ile wydasz na te konektorki jakość może być tylko gorsza, choć może estetyczniejsze. Więc jeśli nie przestawiasz co i raz sprzętu proponuje się zastanowić nad zakupem tych wtyków. Lepiej za te pieniądze kupić piwo i obejżeć film ;) Pozdrawiam i już nie zaśmiecam.[/quote]
Każda rada jest konstruktywna wiec warto dyskutować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam kable zakończone bananami audioquesta i elegancko pasuja do wejsc w amplitunerze jak i głośnikach, w sumie to estetyczniej wyglada taki wtyk niz kabel wkrecony do ampli jak i kolumny glosnikowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Kudłaty' post='128157' date='28.10.2008, 23:06 ']Niezależnie od tego ile wydasz na te konektorki jakość może być tylko gorsza, choć może estetyczniejsze. Więc jeśli nie przestawiasz co i raz sprzętu proponuje się zastanowić nad zakupem tych wtyków.[/quote]

dlaczego myślisz, że jakość będzie gorsza na wtykach niż na normalnie zakręconym kablu? Pytam bo też przymierzam się do zakupu czegoś podobnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='leeroy77' post='128198' date='29.10.2008, 09:34 ']dlaczego myślisz, że jakość będzie gorsza na wtykach niż na normalnie zakręconym kablu? Pytam bo też przymierzam się do zakupu czegoś podobnego[/quote]

Sorry jeśli walne jakąś głupotę ale audiofilem nie jestem ...... tylko elektronikiem.

Największe zakłócenia sygnału tworzą się na połączeniach różnych materiałów.
Tak więc:
- gniazdo amplitunera + zakręcony do niego kabel = 2 materiały
- gniazdo amplitunera + wtyk(bananek) + podlutowany/skręcony do niego kabel = 3 materiały
Wniosek chyba prosty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko mówiąc "im mniej połączeń tym lepiej". Takie miażdzone połączenie jest bardzo dobre i trwałe (jedyna wada to to, że praktycznie jednorazowe). Znacznie lepsze od lutowanych, a z pewnością od bananów, które trzymają się jedynie dzięki sile tarcia i tego jak mocno się rozpierają w gnieździe, podobna sytuacja jak wtykami RCA (napewno każdy miał z nimi przygody różne ;)) naszczęście ludzie je ulepszyli i teraz mamy już bardzo dobre RCA neutrika. Dla mnie takie wtyki to zło konieczne i do domowego użytku w 95% zupełnie niepotrzebne, ale każdy robi jak uważa.

Edytowane przez Kudłaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Fantom' post='128202' date='29.10.2008, 09:00 ']podlutowany/skręcony do niego kabel[/quote]

Jak polecisz kable przed zakręceniem lutować czy normalnie skręcić i zacisnąć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczyścić z tlenku i skręcić ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX']Oczyścić z tlenku i skręcić ...[/quote] Popieram :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...