Skocz do zawartości
bullet2000

SONY BD-P350, a ... sprawa kryzysu finansowego.

Rekomendowane odpowiedzi

Na szczęście ten "kryzys" nie ma wiele z tamtym wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='127480' date='24.10.2008, 13:47 ']wlasnie- bo tamten nie dotyczył tylu krajów[/quote]

i tamten był kryzysem gospodarki realnej a nie stricte finansowym jak ten obecny
:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do autora wątku - kupuj chłopie , kupuj - w MM są jeszcze po 799 pln. :rolleyes:



A jako że temat nadaje się już tylko do " o niczym" , to i ja dołożę swoje 3 grosze ...

Kapitały spekulacyjne przewalają sie po świecie pompując różne baloniki - a to na ropie , a to na walutach , a to na surowcach.
Wymyślili sobie akcje z rozdawnictwem domów w USA każdemu, nawet bezrobotnemu - pożyczki zapakowali w kolorowe papierki
i w formie obligacji sprzedali po całym świecie . Mało tego - do oceny bezpieczeństwa takich obligacji wykorzystano lokalne , poważne
agencje ratingowe, aby dać tym papierom należytą wartość . No i co ? Obligi okazały sie bezwartościowym papierem - emitenci uciekli
w bankructwo i świat pozostał z cukierkami .... to tak w skrócie . Czy ktoś to wymyślił ? - każdy niech oceni sam .

A waluty ? Złotówka była pompowana od ponad roku , a teraz schodzi z niej powietrze .... a pomaga temu akcja wycofywania się kapitału
z rynków całego świata - spekulacyjne fundusze HEDGE sprzedają akcje na potęge i skupują dolara , którego dopływ na rynek nie jest tak płynny.

Z funduszy HEDGE inwestorzy mogą wyciągnąć wpłaty tylko raz w roku - zgłoszenia takie są przyjmowane do max. 15 listopada , więc HEDGE
spodziewając się masowych zgłoszeń zmuszone są do pozyskania dolarków na wypłaty, a nie są to drobne - tam pracują potężne kapitały ...

Bez specjalnego prorokowania spodziewam sie po 15 listopada dużego uspokojenia , tyle tylko, że nie wiadomo z jakiego poziomu .... :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Mati29' post='127488' date='24.10.2008, 14:13 ']i tamten był kryzysem gospodarki realnej a nie stricte finansowym jak ten obecny
:rolleyes:[/quote]


WOW - przecież finanse to krwioobieg gospodarki realnej ... to efekt domina ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='127494' date='24.10.2008, 14:26 ']WOW - przecież finanse to krwioobieg gospodarki realnej ... to efekt domina ....[/quote]

jesli sytuacja na instrumentach finansowych jest odzwierciedleniem gospodarki realnej to tak.
jesli jest elementem emocji to juz nie.
nie slyszałem zeby sprzedaz czy produkcja firm spadala o 60 - 80 %

nie slychac tez o spadku PKB czy to w US czy w europie
co najwyzej grozi nam spowolnienie. a to jest zupelnie inna bajka od krachu, załamania :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sobie spuscisz krew z organizmu- chocbys mial neiwiadomo jak silne serce, mozg czy watrobą - umrzesz błyskawicznie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mobor, nie podsycaj i nie powtarzaj głupot propagowanych przez niedouczonych dziennikarzy, którzy lubią siać panikę. Żadnego wielkiego kryzysu w Europie nie ma i na razie nie zapowiada się żeby był. Spadki na giełdzie nie są spowodowane realnym spadkiem wartości firm, których wartość aukcji spada, tylko paniką inwestorów.
Fakt, w USA nie dzieje się najlepiej, więc przez to i Niemcy na przykład będą miały jakieś tam problemy, a jak Niemcy to i Polska, ale generalnie nasze banki są bezpieczne. Będzie trudniej dostać poważne kredyty, bo banki na wszelki wypadek podwyższą wymagania, ale pewnie im przejdzie w niedługim okresie.

Naprawdę od prawdziwego kryzysu dzielą nas jeszcze lata świetlne. Za to dzięki globalizacji i nowoczesnym metodom komunikacji faktycznie panika maklerów i dealerów wszelkiej maści rozlała się w błyskawicznym tempie po całym świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oj maxiuca- nie cytuję dziennikarzy tylko ekonomistów

Bodex ładnie to wszystko wytłumaczył. Problem dotyczy takze banków europejskich bo te kupiły trochę tych kolorowych cukierków i jak się okazało - były to same papierki
Okazuje się że z europejskich banków wyparowało w ten sposób masa forsy. I co sie dzieje? Coraz trudniej o kredyt /takze dla firm które nie bedą mogły sie rozwijać - wiekszosc jedzie na kredytach/. Kowalski nie dostanie kredytu na TV - to go nie kupi. Jak Kowalski nie kupi TV - za moment fabryka LG bedzie zwalniac ludzi bo nie bedzie zbytu. A to jest głupi telewizor. A teraz pomysl że 99% nieruchomosci leci na kredyt /okna, meble, glazura, tynki, szpachle.............................................../ I gospodara zwalnia

Tak to dziala Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie Panowie, nie powtarzajcie panicznych argumentów za światowym kryzysem, które słychać w mediach.

Światowy kryzys polega na tym, że w większości gracze giełdowi nie są zainteresowani inwestowaniem np. w akcje będace w obrocie na giełdach światowych. Przez ten fakt cena akcji spada, co przekłada sie np. na to, że banki, które lokują w tego typu papierach wartościowych swoje pieniądze (kupuja akcje) tracą NA PAPIERZE zakładane zyski z tych akcji.

Ta sytuacja przekłada się np. na ich zdolność pożyczania pieniędzy innym bankom (mają mniej), oraz zdolność pożyczania im przez inne banki (mają mniejsze zabezpieczenie). Co za tym idzie banki moga mniej pożyczać np. ludziom, a więc kredyty stają się droższe/trudniejsze itp. Jednocześnie firmy, których akcje tanieją nie są w jakiejśc dramatycznej sytuacji. Inaczej mówiąc nikt nie traci realnych pieniędzy poza osobami, które inwestują w tego typu instrumenty finansowe. Cały kryzys spowodowany jest paniką wielu graczy giełdowych (oczywiście tych najbogatszych np. banków, funduszy itp.)

Kryzys skończy się, jeżeli większość z nich przekona się, że już nie będzie spadków. Nie od dziś wiadomo, że duża część tych, którzy teraz głośno krzyczą i biadolą na temat kryzysu po cichu zaciera ręce, mając przygotowane środki na wykup akcji gdy będą w miarę w najniższym poziomie. Wychodzenie z kryzysu będzie wyglądało tak, że lawinowo w tempie geometrycznym będzie rosnąć zainteresowanie akcjami. Będzie to oznaczało zwiększanie się ich ceny. Oczywiście jak ogłoszą, że kryzys się skończył - wtedy będzie już za późno na inwestowanie, bo potem będzie długo trzeba czekać, aż znowu stanieją. A do tegomomentu najsilniejsi zarobią krocie. Inaczej mówiąc prasa pisząc o kryzysie - pomaga mu najpierw wzbudzając panikę (wyprzedaż), a potem ogłaszając odbicie od dna (a więc zacznie się kupowanie).

Pieniądze niknęły WIRTUALNIE - nikt przecież nie sprzeda wszystkich akcji. Staniały, to zdrożeją bo biznes musi się kręcić - a kryzys w latach 30 trwał 10 lat bo nie było Internetu (tak jak pisał [b]maxiuca[/b]) :)

Tyle w temacie :)

Edytowane przez Redundantor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko. Bardzo bym chciał zeby tak było /choć tak nie jest/ bo mam trochę papierów na GPW
Ja jednak wyznaję zasadę że dopóki nie sprzedam - niczego nie tracę :)
To tak jak ze złotem. Sztabka złota jest zawsze sztabką złota. Raz można dostać za nią tyle, innym razem tyle. Ale złoto zawsze bedzie złotem - to samo akcje. Grunt to wejść w dobre spółki :)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Redundantor' post='127562' date='24.10.2008, 18:58 '][b]Kryzys skończy się, jeżeli większość ( inwestorów) przekona się, że już nie będzie spadków...[/b][/quote]

Jak dla mnie, to nominacja do Nobla z Ekonomii ... :)


Extra - złota myśli :)


Jak ktoś się nudzi i ma ochotę na ciekawy film ( nie HD :) ) , to o ile dobrze pamiętam, w google należy wpisać ZEITGEIST


@ Mobor - wszyscy mają "coś" na giełdzie - jak nie TFI to OFE , a te właśnie straciły 50% swoich 8 letnich zysków .

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja myślę, że kryzys pochłonie wszystkie firmy związane z budownictwem-dewloperką. A jest to duża część GPW. Pamiętać należy o tym, że taki KGHM i inne firmy przetwarzające surowce też wrócą to poziomu z przed 5-ciu lat, ponieważ Chińska gospodarka po igrzyskach olimpijskich zakończyła zasysanie czegokolwiek za horendalne ceny.
Także, jak to wszystko się zazębi, to w przyszłym roku padną po kolei: banki, deweloperzy, cementownie, parkietownie, farbiarnie, itp... A potem i inni, ponieważ duża część społeczeństwa zubożeje poprzez rosnące raty kredytów.
Co mnie zaczęło zastanawiać, to kiedy są wypłacane dotacje EU? Bo jeśli dopiero teraz, a koniec roku, to Polska na tym realnie zarobi. O ile wpłacaliśmy naszą transzę po kursie EUR@ 3PLN a wypłaty dostaniemy po kursie EUR@4 PLN.
Oczywiście zobowiązania Polski wypłacane w innych walutach też proporcjonalnie wzrosną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za nominację [b]BoDeX[/b] :), ale tak się składa, że wszystkie prawa ekonomii mądralińskich nie działają jakoś w sytuacji, gdy trzeba zapobiec kryzysowi wywołanemu paniką, nie obiektywnymi sprawdzalnymi okolicznościami. Dobrym dowodem jest to, że spróbujcie odpowiedziać na pytanie - co jest powodem kryzysu = jakoś odpowiedzi jest 100 i każda inna.

Wniosek jest dla mnie oczywiście oczywisty - logika i matematyka nie zadziała w systemie, w którym cena np. akcji zależy bezpośrednio od tego ile się za nią oferuje lub ile ich chce sie kupić. Zależy tylko od tego czy większość chce kupować, czy sprzedawać. Tyle, że ludzie działają jak stado baranów - jak inni nie kupują to ja też nie będę (w uproszczeniu). Zasada stada baranów działa tez w przypadku np. maklerów iełdowych - ryzykują zbyt wiele wirtualnych pieniędzy i nie chcą być tymi, którzy coś spieprzą. Ale jak wszyscy tracą to już nie ich wina - co poradzą na kryzys.

Zgadzam się tu z Moborem - dopóki nie sprzeda akcji - nic nie straci, a obliczana obecnie strata jest WIRTUALNA, bo gdyby sprzedał to będzie miał mniej, ale nie sprzedaje.

PS. Cytuję "[i]Także, jak to wszystko się zazębi, to w przyszłym roku padną po kolei: banki, deweloperzy, cementownie, parkietownie, farbiarnie, itp... A potem i inni, ponieważ duża część społeczeństwa zubożeje poprzez rosnące raty kredytów.[/i]"

Dżizas, to właśnie o tym mówię - panika, paniką podszyta. Powiem tak - idźcie normalnie żyć jak dotychczas - frank się umacnie, ale benzyna staniała - na browar starczy :) Jeszcze Polska nie zginęła :)

Edytowane przez Redundantor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rok temu sprzedałem znajomemu pięknego kota za 1 mln zł.
Naybywca zaroponował mi zamiast gtówki dwa psy po pół miliona zł.
Zrobiliśmy deal.

Właśnie dzwonił, że pieski niegrzeczne i jest gotów mi je sprzedać okazyjnie po 10 zł/szt.
O dziwo zaakceptował w zamian jednego kota za 20 dychy.

A tak poważnie to nikt nie wie o co chodzi i kto tu żądzi.

A może o u[beeep]enie putinowskiej ropy ?

Nadmienię tylko, że pierwszym moim epokowym twierdzeniem było, że

[b]TEORIA NA TEMAT KACA NIE ISTNIEJE !!! [/b] Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerąbane, kociarze stracili po 999.980 zł. na kocie - KTO następny :)

:)

PS. do dominikjestem - jakie było drugie epokowe twierdzenie?

Edytowane przez Redundantor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie, kiedyś spólki i akcje zdrożeją (trochę), ale ci którzy mieli dostać emerytury obcinane z wartości tych spółek muszą zacisnąć "trochę " pasa. Jakoś wszędzie piszą o ile spadły wartości akcji, ale nikt chętnie nie pisze o ile zmniejszą sie emerytury (50% dla nieostrożnych w Szwecji, którzy nie zmienili funduszy na obligacje ?). A ten najboleśniejszy kryzys dla szarych ludzi będzie właśnie tutaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='crazy-j' post='127596' date='24.10.2008, 22:40 ']Pewnie, kiedyś spólki i akcje zdrożeją (trochę), ale ci którzy mieli dostać emerytury obcinane z wartości tych spółek muszą zacisnąć "trochę " pasa. Jakoś wszędzie piszą o ile spadły wartości akcji, ale nikt chętnie nie pisze o ile zmniejszą sie emerytury (50% dla nieostrożnych w Szwecji, którzy nie zmienili funduszy na obligacje ?). A ten najboleśniejszy kryzys dla szarych ludzi będzie właśnie tutaj...[/quote]
U nas za chwile nikt nie bedzie miał emerytury jak nadal będą "rozdawać" wcześniejsze emerytury na prawo i lewo . Tylu ludzi ma prawo u nas na wcześniejsze emerytury że mam wrażenie ze Polska to jedyny kraj w którym wykonywane są szkodliwe zawody. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Redundantor' post='127586' date='24.10.2008, 20:57 ']...spróbujcie odpowiedziać na pytanie - co jest powodem kryzysu = jakoś odpowiedzi jest 100 i każda inna.[/quote]


No jak to co jest powodem kryzysu ? Odpowiedź jest tylko jedna - [b]CHCIWOŚĆ I STRACH !

CHCIWOŚĆ[/b] działa w momencie rodzenia się pomysłu na wywalenie w kosmos innych.
[b]STRACH[/b] zaś w momencie , gdy powoli zaczyna się czuć, że jest się wywalanym w kosmos.

Setki lat rozwoju kierunku [b]EKONOMIA[/b] nie doprowadziły do uporządkowania sytuacji gospodarczych ,
zawsze znajdą się chciwe grupy, które mając do dyspozycji ooooooogromne środki, są w stanie wykonywać
niesamowite figury finansowe ... niestety . Przykłady mega-spekulacji można mnożyć ... rozumiesz ? :)
No i tak to wygląda w wielkim świecie i w wielkim skrócie ...

Jak narodził się ten kryzys, skąd wziął się taki diabelski pomysł, pomyślałeś nad tym ? No to pomyśl ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dominikjestem' post='127588' date='24.10.2008, 21:15 ']Rok temu sprzedałem znajomemu pięknego kota za 1 mln zł.
Naybywca zaroponował mi zamiast gtówki dwa psy po pół miliona zł.
Zrobiliśmy deal.

Właśnie dzwonił, że pieski niegrzeczne i jest gotów mi je sprzedać okazyjnie po 10 zł/szt.
O dziwo zaakceptował w zamian jednego kota za 20 dychy.

A tak poważnie to nikt nie wie o co chodzi i kto tu żądzi.

A może o u[beeep]enie putinowskiej ropy ?

Nadmienię tylko, że pierwszym moim epokowym twierdzeniem było, że

[b]TEORIA NA TEMAT KACA NIE ISTNIEJE !!! [/b][/quote]

Jak to nie istnieje ! :o To nagromadzenie aldehydu octowego , dehydratacja , hipokaliemia oraz hipoglikemia . Jest prawie cudowne lekarstwo na kaca ale jak się źle dobierze proporcje to do św. Piotra trafisz szybciej niż Merlin Monroe -_-

Edytowane przez jaczro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' post='127552' date='24.10.2008, 18:28 ']oj maxiuca- nie cytuję dziennikarzy tylko ekonomistów[/quote]
Ekonomistów panikarzy chyba, bo prawdziwi ekonomiści wypowiadają się jednoznacznie od jakiegoś czas, że w PL żadnego kryzysu nie ma. Co do kredytów to nie wiem, ale ostatnio do koleżanki dzwonili, że chcą jej dać kartę kredytową na 10 tysięcy na podstawie rachunków telefonicznych w Plusie a do mnie dzwonił Multibank w którym co prawda mam konto, ale ruchu większego na nim nie mam i zaproponował 30 tysięcy pożyczki od ręki.
Żeby czegoś na raty nie można było dostać też nie słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...