Skocz do zawartości
echolon

Moduł CI dla Digicordera HD S2X i cyfry plus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jaki moduł obecnie najlepiej współpracuje z Digicorderem HD S2X i cyfrą+ (kanały HD) ?
Poza stabilną pracą interesuje mnie jeszcze szybkość przełączania kanałów (jak się nie mylę to od modułu tez zależy) ?

Mam dwóch faworytów: aston 2,19 i power cam pro niestety nie wiem co wybrać ponieważ jest to mój pierwszy kontakt z platformami cyfr. a wiec brak doswiadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie Aston albo jeżeli masz taką możliwość (o ile podpisałeś umowę tylko na samą kartę) moduł dedykowany cyfry (179 zł u dystrybutora). Są takie opinie (nie weryfikowałem), że moduły Aston i C+ HD to to samo, tyle że ten drugi sporo tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='marcus64' post='127334' date='23.10.2008, 18:47 ']Zdecydowanie Aston albo jeżeli masz taką możliwość (o ile podpisałeś umowę tylko na samą kartę) moduł dedykowany cyfry (179 zł u dystrybutora). Są takie opinie (nie weryfikowałem), że moduły Aston i C+ HD to to samo, tyle że ten drugi sporo tańszy.[/quote]

witam

hmmm, to ze moduł cyfry jest niby Astonem to pierwszy raz slysze, ciekawa sprawa.
cytując opis sklepu int. H*** można wywnioskować ze wersja 2.19 sie jednak co nie co różni od modułu cyfry:
"Najszybszy moduł Seca-MediaGuard pracujący z Canal+ HD (czas startu od 4-6s, podczas gdy moduł Cyfra+ HD startuje po 10-12s, a PowerCAM Pro jako uniwersalny CMA od 8-10s, T-Rex CAM do 14s)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='echolon' post='127355' date='23.10.2008, 19:05 ']witam

hmmm, to ze moduł cyfry jest niby Astonem to pierwszy raz slysze, ciekawa sprawa.
cytując opis sklepu int. H*** można wywnioskować ze wersja 2.19 sie jednak co nie co różni od modułu cyfry:
"Najszybszy moduł Seca-MediaGuard pracujący z Canal+ HD (czas startu od 4-6s, podczas gdy moduł Cyfra+ HD startuje po 10-12s, a PowerCAM Pro jako uniwersalny CMA od 8-10s, T-Rex CAM do 14s)"[/quote]
To co piszą można między bajki włożyć. Ten sam moduł różnie pracuje na różnych dekoderach.Mało - są różnice nawet na takich samych. Szczególna jest sytuacja, gdy masz w jednym dekoderze kartę w module i samą kartę - wtedy jest jeszcze wolniej, bo protokoły CI (moduł) i CA (sama karta) trochę się gryzą.
Prawda jest taka, że każdy moduł spowalnia szybkość przełączania kanałów.

Zresztą, testowałem kiedyś w Kathreinie UFS910 C+ i CP przez moduły. Gdy obydwa siedziały w gniazdach było dużo wolniej. Natomiast najwolniej przełączało kanały wspólne dla obydwu platform. Edytowane przez marcus64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aston 2.18 działa perfekcynie z C+ więc jest wystarczający, jak się pojawi OTA (teraz nie ma) to będzie sobie można zrobić upgrade do 2.19 ale to raz, że ryzykowne (można łatwo zresetować moduł do wersji z loadera, o ile pamiętam 1.3) dwa,  że zbędne.Wracając do wątku:

Miałem możliwość porównywać PowerCam i Aston 2.18. W obu ta niby wielostrumieniowość nie działa i nie znam odbiornika, w którym ktoś na 100% potwierdza, że działa jednoczesne dekodowanie. Owsze, np. w Humaxach jest dekodowanie oglądanego i nagrywanie drugiego, ale ten drugi materiał jest i tak zakodowany.


PowerCam odradzam, bo o ile działa tak samo szybko, jak Aston, to ma 3 wady:

- droższy

- mocniej się grzeje (a po co masz mieć podgrzwacz kart? mi się kiedyś prawie stopił plastyk od gorącego modułu)

- gdy się nie wyrobi z dekodowaniem, to potrafi wyświetlić na ekranie upierdliwy komunikat i trzeba naciskac OK, aby go usunąć. Komunikat się pojawi nawet, gdy drugi moduł (np. CAM Polsatu) zdekoduje w międzyczasie program! Dla porównania, Aston ma w opcjach funkcję wyłączania komunikatów modułu. Edytowane przez PiotrekHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam prosbe;
W kontekscie tej dyskusji chcialbym zadac pytanie ktore dla mnie jako poczatkujacego i zdecydowanego na kupno Technisat Digicoreder HD S2 jest dosc wazne,
a mianowicie czy po kupnie powyzszego i posiadajac karte cyfry+ z abonamentu oraz chcac zaopatrzyc sie w mozliwosc ogladania polsatu cyfrowego przez abonament musze zakupic np modul aston 2.18 lub 2.19 czy jest to niezbedne czy tylko rozszerzy mozliwosci...
Z gory dziekuje za opisanie tego problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ja6' post='127881' date='26.10.2008, 21:33 ']Mam prosbe;
W kontekscie tej dyskusji chcialbym zadac pytanie ktore dla mnie jako poczatkujacego i zdecydowanego na kupno Technisat Digicoreder HD S2 jest dosc wazne,
a mianowicie czy po kupnie powyzszego i posiadajac karte cyfry+ z abonamentu oraz chcac zaopatrzyc sie w mozliwosc ogladania polsatu cyfrowego przez abonament musze zakupic np modul aston 2.18 lub 2.19 czy jest to niezbedne czy tylko rozszerzy mozliwosci...
Z gory dziekuje za opisanie tego problemu...[/quote]
Moduł Aston i tak musisz zakupić do karty Cyfry - nie dekoduje on karty Polsatu. Kartę Polsatu kupujesz razem z ich modułem w Nagravision 3, inaczej nie działa (parowanie karty z modułem lub dekoderem).
Jest na tym forum odpowiedni dział - poczytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jeszcze jedno pytanko, moze troche bardziej konkretne...
Jaka jest roznica pomiedzy softem Astona 2.18 a 2.19 czy to ma jakies znaczenie szczegolnie przy programach HD
Dzieki

A i jeszcze jedno jest informacja o automatycznej aktualizacji oprogramowania tego modulu z satelity astra na kanale technisat, czy to znaczy ze kupujac 2.18 on sie zaktualizuje do 2.19.... Edytowane przez ja6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ja6' post='127992' date='27.10.2008, 20:55 ']To jeszcze jedno pytanko, moze troche bardziej konkretne...
Jaka jest roznica pomiedzy softem Astona 2.18 a 2.19 czy to ma jakies znaczenie szczegolnie przy programach HD
Dzieki

A i jeszcze jedno jest informacja o automatycznej aktualizacji oprogramowania tego modulu z satelity astra na kanale technisat, czy to znaczy ze kupujac 2.18 on sie zaktualizuje do 2.19....[/quote]

Wszystkie Astony seri 2.x aktualizują się przez satelitę z Astry. Tylko, że ta transmisja leci bardzo rzadko.


Na potrzeby polskiego odbiorcy 2.18 wystarcza, ale jak kupujesz nowy, to dla lepszego samopoczucia, kup 2.19 :-)

Nie znalazłem sensownej informacji co daje 2.19, pewnie to to samo, co ostatni update PowerCam (wsparcie francuskich kart Canal Plus V 3.0). To produkt francuski, dbają głównie o swoich dostawców.

Aktualizacja Astona nie jest automatyczna, trzeba dobrze wcelować, aby się udała. Ja mój moduł kiedyś trzymałem pół nocy na kanale aktualizacyjnym,  zanim załapał soft, a wcześniej z powodu błędu transmisji zresetował mi się z 2.09 na 1.3 czy jakoś tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli kupi 2.18 lub 2.19 ( tutaj nikt jeszcze nie zauważył różnicy między jednym a drugi ) to chyba nie ma możliwości żeby zresetował się do niżej niż 2.17.
Aston jest szybszy od modułu Cyfry i bardziej stabilny - chociaż po ostatniej aktualizacji podobno ten od Cyfry działa już lepiej.
ja osobiście w Topfieldzie mam Aston 2.18 ( też chciałem zrobić upgrade do 2.19 dla lepszego samopoczucia ale się nie udało - zapewne z powodów podanych przez PiotrekHD ) a w drugim slocie mam Reality CAM z kartą z TNK. Wszystko działa jak potrzeba i kanały szybką sie przełączają , nie zauważyłem z powodu dodania Relaity CAM + TNK wolniejszego przełączania. Wcześniej testowałem z modułem Polsatu i ich karta i tez wszystko działało poprawnie - bez znaczenia czy moduł był w pierwszym czy drugim slocie. Osobiście polecam Astona ponieważ jak sądzę jest to moduł na tyle popularny w Europie , że musi być wysokiej klasy produktem. Natomiast moduł od C+ po prostu sobie jest - i wcale nie jest powiedziane, że jeśli jest od C+ to serwis i wsparcie dla niego będzie ok - już kilka razy przekonałem się , że mogłem bez problemów ogladać kanały i cieszyć się z HD gdy posiadacze oryginalnych modułów C+ mieli problemy z wieszaniem się, brakiem odkodowania kanałów, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za odpowiedzi i jesli mozna...
Pozwolicie ze bede temat modulow dalej drazyl, podobno polsat cyfrowy sprzedaje modul z karta ale tylko w wiekszym pakiecie, chcialem kupic pakiet minimum i dorzucic sobie polsat do cyfry plus, pytanie czy wydostane od poslatu modul i karte... albo moze pasuje karta z innym modulem
Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za moduł sparowany z kartą CP musisz zapłacić 399 PLN.

Do wyboru są opcje zawsze za 399zł:
- 6 miesięcy Pakietu Familijnego w cenie
- lub 4 miesiące Pakietu Familijnego i Pakietu Relax Mix w cenie.

Od 1 października 2008 każdy kanał HD w Cyfrowym Polsacie jest płatny 6zł. Przy rejestracji należy zgłosić chęć dodatkowego zakupu wybranych kanałów HD - trzeba za nie dopłacić, w innym przypadku pozostanie tylko oferta SD: pół roku Familijnego lub 4 mies. Relax Mix.

Nie dowiadywałem się natomiast jak to wygląda gdybyś chciał do tego co wybrałeś domówić np. paczkę HBO.
Pytałeś jednak o mozliwość zakupu z pakietem MINI - nie ma takiej możliwosci. Tylko te dwie powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='daniel76' post='127997' date='27.10.2008, 21:25 ']Jeśli kupi 2.18 lub 2.19 ( tutaj nikt jeszcze nie zauważył różnicy między jednym a drugi ) to chyba nie ma możliwości żeby zresetował się do niżej niż 2.17.[/quote]
W czasie normalnej pracy nie, ale w czasie nie udanej aktualizacji z Astry, jak najbardziej.  Mi się udało zresetować moduł z 2.14 (o mało nie dostałem zawału :-)) do o ile pamiętam 1.3, bo była zła pogoda i transmisja jakoś nie szła (przerywała się).Ten soft 1.3 to chyba jakiś prosty bootloader, który służy tylko do rozpoznania modułu przez odbiornik. Połowa kanałów na tym nie chodziła. Na szczęście na drugi dzień poszło. Polecam [url="http://dvb-board-pl.com/thread.php?threadid=108615"]lekturę[/url].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może coś w tym jest. Zawsze mi się wydawało , że 2.17 to takie minimum dla nowych Astonów. Dzięki za linka ... wiele ciekawych pozycji :) Poczytam, przestudiuję, może się czegoś nowego dowiem :angry: ...również o innych rzeczach :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='daniel76' post='127997' date='27.10.2008, 20:25 ']Jeśli kupi 2.18 lub 2.19 ( tutaj nikt jeszcze nie zauważył różnicy między jednym a drugi ) to chyba nie ma[/quote]

Te wersje to jest to samo. Zmienił się lekko sprzęt (komponenty) i aby rozróżnić dostawy z nowej produkcji, wprowadzili nowe oznaczenie.

[u][b]Inf[/b][b]o [/b][/u][b][u]z Aston France:[/u][/b]


[i]Bonjour,[/i][i]
[/i][i]
[/i][i]Pour votre information, il n'y a pas de différence entre la 2.18 et la 2.19,[/i][i]
[/i][i]si ce n'est que le hardware a légerement changé dans la derniere production[/i][i]
[/i][i]et que donc, pour gérer ce nouvel hardware, il fallait une nouvelle version.[/i][i]
[/i][i]
[/i][i]Restons a votre disposition. [/i][i]
[/i][i]
[/i][i]Cordialement.[/i][i]
[/i][i]
[/i][i]LE SUPPORT TECHNIQUE ASTON.[/i][i]
[/i][i]
[/i] Edytowane przez PiotrekHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaka jest najnowsza wersja softu dla modułu Cyfry i w jakie dni można dokonac aktualizacji ?
U mnie cały czas mam info, że "aktualizacja nie powiodła się".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2.18. W nowych modułach zgłasza się jako 2.19, ale od strony firmware to jest to samo. Aktualizacja przez satelitę jest teraz nieaktywna (Aston chyba przestał płacić rachunki za wynajem transpondera ;-)) Edytowane przez PiotrekHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To dla modułu Astona, a dla modułu Cyfry ?
Mam obydwa, jednak w połączeniu z Kuro 5090H lepiej działa oryginalny moduł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Arknet' post='128431' date='30.10.2008, 16:38 ']To dla modułu Astona, a dla modułu Cyfry ?
Mam obydwa, jednak w połączeniu z Kuro 5090H lepiej działa oryginalny moduł.[/quote]

Nie mam modułu Cyfry, więc nie wiem, ale popatrz [url="http://www.satkurier.pl/news/39456/"]tu[/url]. Edytowane przez PiotrekHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam panowie,
Odnosnie modulu Aston 2.19 - pojawil sie problem...
Wrocilem z urlopu, modul mialem wyciagniety z tunera, zakladam go ( z karta cyfry ) i ciagle wyskakuje mi infomracja :inicjalizacja modulu CI, nic nie pomaga , wylaczenie tunera (technisat digicorder hd s2) zmiana slotu...
Moze macie jakis pomysly, prosze o pomoc!!!
Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i][quote name='ja6' post='133622' date='28.11.2008, 21:27 ']Witam panowie,
Odnosnie modulu Aston 2.19 - pojawil sie problem...
Wrocilem z urlopu, modul mialem wyciagniety z tunera, zakladam go ( z karta cyfry ) i ciagle wyskakuje mi infomracja :inicjalizacja modulu CI, nic nie pomaga , wylaczenie tunera (technisat digicorder hd s2) zmiana slotu...
Moze macie jakis pomysly, prosze o pomoc!!!
Dzieki[/quote][/i]

Niestety Astony tak mają i bardzo często się wieszają.
Mam PowerCam i wszystko chodzi bardzo ładnie i nie pamiętam kiedy ostatni mi się zawiesił.

Pozdrawiam,
Andrzej S. Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety jest jeszcze gorzej, stwierdzilem ze to technisat nie widzi modulow, nic nie pomaga, rozroznia czy jest wlozony czy nie , nawe w astonie pali sie zielona dioda ale pozostaje tylko komunikat inicjalizacja modulu ci , tak samo jest z modulem polsatu...
Co by tu zrobic zeby pomoglo, bo jak nie to tuner do serwisu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrób twardy reset (hard reset) który powoduje całkowite wyzerowanie tunera. To znaczy, że wszystkie ustawienia zostaną skasowane.

AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok, Moze to bedzie proste pytanie, ale jakis jeszce masz/macie pomysl jak zrobic ten twardy reset, pytam, bo wyłaczalem go juz na rozne sposoby i przywracalem z menu ustawienia fabryczne a nawet zrobilem upgrade, bo akurat jest na stronie technisata i nic z tego....
dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może moduł się po prostu jakimś cudem zepsuł? Zmieniałeś sloty, masz dostęp do opcji Reset CI, czy nie? Najlepiej, gdybyś to włożył do innego tunera na próbę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...