Skocz do zawartości
  • 0
Gęsior

Słaba jakość cyfrowego obrazu w Aster

Pytanie

Witam,

Ojciec niedawno zakupił porządnego LCD-ka, na którym sygnał SD wygląda rewelacyjnie. Zachęcony cyfrowym obrazem jak i HD, który zobaczył u mnie na Regzie, postanowił zamówić dekoder w Aster. No i tu zaczynają się schody.
Sprzęt został zamontowany i okazało się, że obraz cyfrowy wygląda o wiele gorzej jak sygnał SD, a HD podobno też pozostawia trochę do życzenia.
Monter nie potrafił powiedzieć gdzie leży przyczyna, zabrał dekoder i sam przyznał, że poprosi aby przyszedł ktoś bardziej kompetentny od niego. Przyszedł kolejny i też nic ciekawego nie miał do powiedzenia. Po raz TRZECI ojciec wezwał montera, który stwierdził, że to pewnie wina kabla HDMI.

I tutaj mam pytanie do Was drodzy koledzy: czy możecie mi powiedzieć o co tutaj chodzi, żebym mógł przekazać tym BARANOM???!!! No przecież ręce opadają. Ja tego tak nie zostawie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
z wielka przyjemnością bym ci pomógł, ale sorry niemam pojecia o co ci chodzi , maze napisz w czym problem, albo jakie są objawy, no bo kiepska jakosc obrazu to jakos do mnie nie przemawia, przyczyn moze byc i z 10000000...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Od zawsze uważałem, że kabel HDMI może działać lub nie. Opowieści jak po zmianie kabla HDMI obraz miał lepszą ostrość i kolor uważałem za bajki. Komputer z telewizorem mam połączony kablem 15 metrów (95zł) plus przejściówka DVI/HDMI (11zł) i obraz jest idealny (taki sam jak z kamery połączonej do TV oryginalnym 1,5 m kablem.

Od niedawna mam do kablówki podłączony dekoder HD (HDMI), pierwsze spostrzeżenia:
1) Obraz cyfrowy SD gorszy niż analogowy.
2) Obraz HD w ustawionej rozdzielczości 720p lepszy niż 1080i (przełączenie na 1080i powoduje, że obraz się staje niespokojny, ziarnisty).

Na forach znalazłem kilka wpisów, że do dekoderów HD dają słabe kable HDMI, co objawia się słabym obrazem cyfrowym SD i należy podłączyć dekoder lepszym kablem.

Podłączyłem dekoder HD innym kablem („złote” końcówki i dławiki) za 35zł:
1) Obraz cyfrowy SD zauważalnie lepszy od analogowego.
2) Obraz w HD jest lepszy (przełączenie na 1080i nie powoduje większej ziarnistości).

P.S. Coś teoria o cyfrowym przekazie sygnału HDMI nie zgadza się z praktyką. :)

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...