Jump to content
Sign in to follow this  
hr.susel

Internet od Aster z routerem Wi-fi

Recommended Posts

Drodzy forumowicze!

Stałem się od niedawna użytkownikiem usługi internetowej Aster w Warszawie. Internet dostarczany jest kablem do domu a następnie przez modem [b]MOTOROLA [color="#FF0000"]SBV5121E[/color][/b] do kompa. No i wszystko jest świetnie.

Ale chciałbym mieć dostęp do forum HDTV Polska w całym mieszkaniu. Po prostu czasem na toalecie lub pod prysznicem nachodzi mnie ochota na napisanie posta. Stąd pytanie: [b]Jak to zrobić?[/b]

Ze starego mieszkania pozostał mi router wi-fi [b]D-Link DI-524 (ver.B1)[/b], który miałem podłączony do modemu od UPC.

Chciałbym wszystko jeszcze raz postawić. Problem polega na tym, że Aster chce tego unikać bo sam oferuje możliwość bezprzewodową za jakieś 20 PLN miesięcznie (dah). Wiem, że legalne jest korzystanie z routera na własne potrzeby i nielegalne jest jedynie udostępnianie internetu innym osobom (sam korzystam na co dzień z 4 kompów na raz). Ktoś już sobie z tym poradził?

Krwa, gdyby działało, to bym nie pisał człowieku ;)

Problemem jest to, że w Aster urządzenia są podobno rozpoznawane nie po MAC adresie, ale jest też zabezpieczenie TTL.
Pytam, bo może ktoś już to postawił. Oj, czasem lepiej nic nie pisać...

Mówiąc wprost chodzi Ci o to, żeby rozdzielić sygnał z Astera bez płacenie im za kolejne kompy? Nie mam Astera ale kiedyś miałem takiego dostawcę to klonowałem Maca. Może ktoś ma Astera i dał radę ?

[quote name='hr.susel' post='126774' date='20.10.2008, 14:00 ']Krwa, gdyby działało, to bym nie pisał człowieku ;)

Problemem jest to, że w Aster urządzenia są podobno rozpoznawane nie po MAC adresie, ale jest też zabezpieczenie TTL.
Pytam, bo może ktoś już to postawił. Oj, czasem lepiej nic nie pisać...[/quote]

Witam,

Nie wiem co to są zabezpieczenia TTL, ale jest jak pisze Alcazar. Podpinasz i działa.
U mnie tak jest, mam internet z Astry poprzez modem który jest podpięty do router i wszystko działa bez problemu.
Raz miałem 3 komputery po sieci i jeden po wifi podpięte równocześnie i wszystko działało bez problemu.

Może chodzi o pakiet który masz? W tym najniższym nie ma opcji dodatkowych komputerów. Ja mam TwójDom i jest "możliwość podłączenia do 31 dodatkowych komputerów". ??

Edited by Kris99

Mam Astera i router (też d-linka) podłączenie to żaden problem., wszystko śmiga. Co do MAC,a to albo klonujesz z kompa, albo jedziesz z nowym, tylko wtedy, przez wilgę musisz wpisac swoje hasło i zmieni się przyporządkowany do Ciebie MAC na nowy. Jeżeli taki MAC był już używany w Asterze gdzieś indziej to musisz do nich zadzwonić, zeby zdjęli przyporzadkowanie (trenowałem przy przeprowadce)
powodzenia

A jaki masz modem? Słyszałem, że niektóre nowsze modele Motoroli (od 5100) są lepiej zabezpieczone (tylko jak - modem to modem?)

Może to rzeczywiście jest takie proste, ale:

1. Konfiguruje klasycznie router w sposób:

a. podpinam kompa do modemu
b. do tego samego kompa podpinam router a następnie modem
c. konfiguruję w web ustawienia routera: wybieram Dynamic IP i klonuję MAC Adres karty, ustawiam sieć Wireless
d. restartuję modem
e. restartuję kompa
f. wchodzę w wilga.aster.pl, ale NIE MA OPCJI ZMIANY KARTY

Komp, na którym konfigurowałem jest nadal podłączony po LAN i działa. Ale już inny komp, który łapie sieć po Wifi (wykrywa sieć) nie ma dostępu do Internetu.

[quote name='hr.susel' post='126784' date='20.10.2008, 14:44 ']A jaki masz modem? Słyszałem, że niektóre nowsze modele Motoroli (od 5100) są lepiej zabezpieczone (tylko jak - modem to modem?)

Może to rzeczywiście jest takie proste, ale:

1. Konfiguruje klasycznie router w sposób:

a. podpinam kompa do modemu
b. do tego samego kompa podpinam router a następnie modem
c. konfiguruję w web ustawienia routera: wybieram Dynamic IP i klonuję MAC Adres karty, ustawiam sieć Wireless
d. restartuję modem
e. restartuję kompa
f. wchodzę w wilga.aster.pl, ale NIE MA OPCJI ZMIANY KARTY

Komp, na którym konfigurowałem jest nadal podłączony po LAN i działa. Ale już inny komp, który łapie sieć po Wifi (wykrywa sieć) nie ma dostępu do Internetu.[/quote]

Popatrz na ustawienia firewalla na routerze - jeśli widzisz wilgę z kompa po LANie tzn. że wyszedłeś poza modem, czyli wszystko działa - i nie musisz zmieniać karty (wyszło by Ci automatycznie przy wykryciu innego MAC, ale przecież sklonowałeś stary)
Poza tym jak rozumiem klucze dla WIFI wprowadziłeś?

Tak i to działa dla jednego kompa - tego, na którym konfigurowałem router- dla innych nie. Musze jeszcze podłączyć inne kompy po LAN'ie, żeby sprawdzić, czy przypadkiem Wi-fi w routerze nie padło

U mnie śmiga dla kompów po LANie, wifi, nmt po lanie, ps3 itd.
Sprawdź czy komp po wifi dostał adres od routera (chyba że nie używasz dhcp?) i czy widzi adres dns?

[quote name='hr.susel' post='126791' date='20.10.2008, 14:57 ']Tak i to działa dla jednego kompa - tego, na którym konfigurowałem router- dla innych nie. Musze jeszcze podłączyć inne kompy po LAN'ie, żeby sprawdzić, czy przypadkiem Wi-fi w routerze nie padło[/quote]

koledzy wczesniej dobrze zauwazyli powiedz jaki masz abonament i wsyztsko sie wyjaśni.