Skocz do zawartości
roberto7856

Gdzie kupić dobrego kompa BD-ready?

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku maja był w MM (przez 1-2 dni) super komp 2x3,6GHz, 1 GB RAM, audio 7.1, DVI itp. w cenie 2222 zł, ale się zbył :) . Jeśli będzie ktoś wiedział o nowych tzw. okazjach niech da znać Na PW lub zamieści info na forum. Będę wdzięczny. Poza tym proszę o umieszczanie na forum zawsze (jesli tylko jest dostępne) info o cenie produktów, bo co innego teoria a co innego praktyka a mnie od jakiegoś czasu bardziej interesuje praktyka tzn. czy dany sprzęt jest wart swojej ceny, dlaczego tak drogo oraz gdzie i za ile mogę go mieć? B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Co to znaczy BD-ready?
2. Komputerow nie kupuje sie w marketach,dostaniesz procesor core duo 4ghz o wartosci 80% calego zestawu,reszta tj. zasilacz,plyta glowna,grafika to zlom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak można się domyślić chodzi o kompa gotowego do umieszczenia w nim w niedalekiej przyszłości napędu (nagrywarki) BluRay. Poza tym jak ktoś ma kamerę hd czy obrabia materiał hd to robi to na kompie, więc komp to ważna rzecz. Piszesz że ten komp poza procesorem to złom. Ale ten akurat "złom" ma dobre parametry, cenę i gwarancję. Ponadto jeśli chodzi o sprzęt to MM to nie Auchan czy jakis Aldi. A jaką proponujesz alternatywę? Sklep internetowy w USA, Polsce, czy składak? Bo ja już składaka bez solidnej gwarancji nie chcę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]Jak można się domyślić chodzi o kompa gotowego do umieszczenia w nim w niedalekiej przyszłości napędu (nagrywarki) BluRay.[/quote]

Poczekaj na viste oraz karty wspierajace dx10 z hdcp na pokladzie. (wlasnie w okol visty bedzie sie krecil br i hddvd)

Jakie dobre parametry:>? Widziales kiedys kompa z dobrymi parametrami w markecie?
Kazdy market reklamuje pcty zaczynajac od
SUPER PROCESOR 6 GHZ (w srodku siedza 2 rdzeniowy proc 3ghz)
DZWIEK 10.1
250GB HD
nie patrzac na reszte,w ktorej sklad wchodzi:
plyta ecs,zasilacz tracer,grafika gf mx,oraz huczacy wentylator na procku.



Co polecam?
Polecam poczekac do premiery visty,przy okazji na nowe sockety od amd i intela - wtedy podjac decyzje.
Chcac niechcac TO VISTA ustawi poprzeczke na kolejnych kilka lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='roberto7856' date='18.06.2006, 13:36 ']Bo ja już składaka bez solidnej gwarancji nie chcę!
[right][post="6421"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Najlepszą gwarancją jesteś ty sam czyli twój zdrowy rozsądek. Ostatnio wszystkie moje komputery to składaki i nie mam z nimi najmniejszego problemu, pod warunkiem, że komponenty kupujesz u sprawdzonego dostawcy i z gwarancją. Najlepiej płytę, procek i pamiątki kupować u jednego bo na tym polu jest najwięcej problemu.

Reszta to mały pikuś.

Poza tym u mojego dostawcy nie ma problemu z upgradeami: ostatnio zamieniałem procek 3200+ na 3700+ i pamiątki na większe.

Pozdrawiam

PS. raz kupiłem PC-a w markecie i więcej tego nie zrobię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam ten sklep: [url="http://komputery.com.pl/"]http://komputery.com.pl/[/url]

Oni Cię w bambucho nie zrobię. Jeden z ich sklepów mieści się w BluCity.

Najtrudniej to jest każdemu sprezyzować co znaczy słowo skłądak. W MM to też składaki.

[quote]ZAKUP KOMPUTERA LUB MODERNIZACJA, CZYLI JAK INTELIGENTNIE WYBRAĆ.
Zanim dokonamy zakupu sprzętu, warto zadać sobie pytanie, "Do czego jest mi potrzebny komputer?". W jaki sposób będzie wykorzystywany i jakie funkcje będą niezbędne.
Jeżeli odpowiedzą sobie Państwo na to pytanie, śmiało można się udać na zakupy. W naszej firmie zatrudniamy wykwalifikowanych sprzedawców, którzy doradzą, jaki sprzęt będzie najwłaściwszy dla wymagań klienta. Znając zastosowanie komputera, nasz personel wskaże i wytłumaczy, dlaczego proponowana konfiguracja jest dla Państwa najlepsza.
Bardzo często zdarza się, że przychodzą do nas klienci z gotową listą podzespołów. Zazwyczaj dzieje się tak, ponieważ znajomy, (tzw. "informatyk") zaproponował super konfigurację z szeregiem dodatkowych funkcji. Państwa znajomi na pewno mają dobre intencje proponując wyszukane rozwiązania, ale często nie biorą pod uwagę kompatybilności proponowanych podzespołów i relacji Państwa potrzeb do możliwości finansowych. Z taką lista człowiek trafia do sklepu komputerowego i niepotrzebnie wydaje pieniądze na sprzęt, którego nigdy w pełni nie wykorzysta. W naszych sklepach pragniemy unikać takich sytuacji, dlatego każdy klient jest obsługiwany indywidualnie do jego potrzeb.


KUPIĆ KOMPUTER NA MIEJSCU W 30 MINUT?...
Bzdura! Nie ma większej głupoty, jaką można zrobić!
Komputer jest bardzo skomplikowanym urządzeniem, które składa się z podzespołów wykonanych przez wiele różnych firm. Na świecie istnieją setki producentów sprzętu i często się zdarza, że części są niekompatybilne. Objawia się to w praktyce różnymi problemami począwszy od trudności w instalacji systemu operacyjnego, a kończąc na trwałym uszkodzeniu sprzętu. Jednym z najczęstszych objawów jest tzw. zawieszanie się komputera.
Wskazuje to na ukrytą wadę lub niekompatybilność podzespołów.
W celu uniknięcia wyżej wymienionych sytuacji komputer powinien być planowany przez osobę z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. Ponadto na sprzęcie po montażu, powinien być zainstalowany system operacyjny wraz z kompletem aktualnych sterowników. Jeżeli dotychczasowe operacje zakończyły się bezproblemowo, komputer należy przetestować specjalnymi programami przez okres minimum 12 godzin.
W naszej firmie rygorystycznie przestrzegamy reguł poprawnego montażu i testów. Budując każdy komputer pamiętamy o zasadzie, że jakość nie jest dziełem przypadku. Owocem naszej pracy jest niska awaryjność oraz wysoka jakość oferowanego sprzętu.

CZY NASZA FIRMA ROBI "SKŁADAKI", CZY KOMPUTERY "FIRMOWE"?
Na wstępie trzeba wyjaśnić pojęcie "składak". Otóż, jest to komputer wykonany z dowolnie dobranych podzespołów, a montażu dokonuje osoba mało doświadczona. Zazwyczaj jest to hobbysta, student lub tzw. "informatyk" (informatyk - osoba zajmująca się sieciami, zarządzaniem komputerami lub pisaniem programów). Często zdarza się, że takie "prototypy" działają bardzo dobrze, ale nie zawsze jest to regułą. Czasami elementy użyte w takim sprzęcie z założenia są najtańsze, żeby konkurowały z cenami komputerów firmowych. Ponadto brak doświadczenia montera, powoduje błędy montażu, co nierzadko doprowadza do trwałego uszkodzenia elektroniki.
Drodzy Państwo, nie chcemy zniechęcać Was do osób, które pomogą Wam złożyć sprzęt. Nierzadko są to Wasi znajomi, do których macie zaufanie. Pragniemy jedynie ostrzec przyszłych posiadaczy komputerów przed niemiłymi niespodziankami.
W FENN COMPUTERS montaż komputera oferujemy BEZPŁATNIE (w przypadku zakupów w sklepie internetowym, opłata za złożenie komputera wynosi 50zł) oraz przedłużamy gwarancję podzespołów do 2 lat, ponieważ wiele ze sprzedawanych oddzielnie części posiada jej tylko 1 rok. Ponadto dobór elementów oraz wykonanie komputera jest dokonywane przez doświadczonych profesjonalistów. Usterka, wada lub niedopasowanie jest eliminowane jeszcze przed Państwa zakupem.
Warto pamiętać również o tym, że sprzęt elektroniczny jest bardzo skomplikowany technicznie i nie trudno jest o usterki. Mając komputer od osoby znajomej, niezręcznie jest zwrócić się do niej o naprawę, zarzucić niedokładność lub wytknąć błąd. Natomiast mając gwarancję sklepów FENN COMPUTERS, możemy śmiało zgłaszać problemy lub bezpłatnie otrzymać wiele wskazówek i cennych porad. Nie dość tego, w razie wystąpienia usterki w pierwszym miesiącu po sprzedaży, wadliwy element zostanie wymieniony tego samego dnia na NOWY! Proszę, zatem samemu ocenić, czy sprzedajemy "składaki", czy komputery "firmowe".

NIEPLOMBOWANY KOMPUTER
Kupić zaplombowany komputer, to tak jakby kupić przysłowiowego "kota w worku". Zamawiając podzespoły wybierają państwo konkretne produkty zaufanych marek. Przy odbiorze sprzętu warto móc zajrzeć, czy komputer zgadza się z Waszym zamówieniem.
Zaplombowany komputer ogranicza możliwość jego rozbudowy, zmusza Państwa do wizyt w serwisie z każdą, nawet mało istotną modernizacją. Standardem w firmach plombujących sprzęt jest zmuszanie użytkownika do odpłatnych przeglądów - obowiązkowych dla zachowania gwarancji. O te dodatkowe koszty warto dowiedzieć się wcześniej. Nasza firma nie ukrywa sposobu wykonania komputera i zamontowanych w nim podzespołów za naklejkami plomb gwarancyjnych. Naklejkami gwarancyjnymi oznaczamy poszczególne elementy, a kartę gwarancyjną czytelnie wypełniamy wyszczególniając w niej wszystkie składniki komputera.

WAŻNE RÓWNIANIE "ZASILACZ + OBUDOWA = GŁOŚNOŚĆ"
Czy lubią Państwo hałas odkurzacza? Komputer w najtańszej obudowie, z wyjącymi wentylatorami będzie pracował podobnie. Może warto, więc zainwestować w obudowę dobrej firmy. Za niewielką dopłatą mogą państwo zapewnić sobie ciszę, komfort i bezpieczeństwo pracy.
Pamiętajmy - w sprzęcie komputerowym tanio nie znaczy dobrze! Konstrukcja markowych obudów jest oparta na sztywnym, niewpadającym w wibracje stelażu. Ich "blacha" jest z reguły grubsza, przez co stanowi lepszą izolację dźwięków dochodzących do nas z wnętrza komputera. Dobra obudowa to również cicha praca zasilacza (funkcja - Noise killer, płynna regulacja obrotów wentylatora względem temperatury) oraz bezpieczeństwo sprzętu (dzięki systemowi PFC - zabezpieczeniu niskich napięć).

RELACJA POMIĘDZY CENĄ, JAKOŚCIĄ I GWARANCJĄ.
O stosunku ceny do jakości warto pamiętać przy wyborze wszystkich elementów komputera. Niejednokrotnie cena podzespołu o tej samej nazwie i teoretycznie podobnych parametrach różni się o 20 - 30% w zależności od producenta. Różnica ta nie wynika jednak tylko z "ładniejszego pudełka" i lepszej nazwy. Dobry producent to trwalsze wykonanie, większa wydajność, niska awaryjność sprzętu i często dłuższa gwarancja. Sprawdzone, znane od dawna marki to gwarancja wsparcia technicznego (bezproblemowa dostępność sterowników), nadążające za postępem sprzętu aktualizacje oprogramowania (nowsze bios-y) i niejednokrotnie większa kompatybilność z pozostałymi elementami.
Stosunek ceny do jakości można pokazać także na przykładzie urządzeń peryferyjnych.
Najtańsze drukarki są urządzeniami "jednorazowymi". Ich cena jest porównywalna z ceną kompletu nowych tuszów, a czas pracy skalkulowany na roczną gwarancję, po której upływie jakakolwiek naprawa nie jest opłacalna.
Inwestycja w komputer jest dla większości z Państwa wydatkiem znacznie uszczuplającym domowy budżet. Może, więc warto rozważyć, czy wolimy kupić sprzęt o mniejszej awaryjności, (choć na początku zapłacimy troszkę więcej), czy nabyć tańszą wersję, ( w którą szybko będziemy musieli doinwestować lub naprawiać). Wybór należy do Was.

SERWIS SZYBKI I DOBREJ JAKOSCI, ZASTEPCZE CZESCI....
Zanim Państwo kupicie komputer lub podzespoły, warto sprawdzić jak długo dana firma istnieje na rynku. Dana informacja pozwoli przybliżyć prawdopodobieństwo uzyskania późniejszej obsługi gwarancyjnej. FENN COMPUTERS istnieje od 1996r. i przez te lata wielokrotnie spotykaliśmy się z osobami, które bez celu poszukiwały swojego gwaranta. W Polsce branża IT jest bardzo trudna, stąd wiele nowo powstałych firm szybko się zamyka.
Poszkodowany pozostaje klient,który nie ma gdzie naprawić sprzętu i musi to zrobić na swój koszt.
W FENN COMPUTERS wiemy, że dobry i szybki serwis to gwarancja sukcesu. W razie usterki nasi serwisanci mogą Państwu pomóc na wiele sposobów. Pierwszej pomocy mogą udzielić przez telefon, udzielając wskazówek umożliwiających klientowi rozwiązanie problemu we własnym zakresie. Nierzadko już po kilku chwilach wiedzą, że klient sam nie da rady i zapraszają do wizyty w serwisie. Drugim sposobem komunikacji jest droga elektroniczna, czyli.E-mail serwis@fenn.pl, na który można wysłać nurtujące pytanie. Oczywiście zawsze można udać się bezpośrednio do serwisu. Naszym wyzwaniem jest najwyższa jakość usług oraz profesjonalna obsługa. Jesteśmy wyposażeni w sprzęt diagnostyczno-naprawczy, dzięki, któremu jest to możliwe. Staramy się skracać terminy napraw do minimum, żeby nasi klienci nie byli narażeni na długie tygodnie napraw. W stosunku do kupionych w FENN COMPUTERS komputerów, na życzenie klienta oferujemy BEZPŁATNIE podzespół ZASTĘPCZY, aby sprzęt mógł pracować bez zbędnych przestojów.
Zanim dokonacie Państwo wyboru warto się zastanowić, kto i jak Was obsłuży.

ZAKUP W SUPER MARKECIE...?
Naklejki plombujące komputer, brak możliwości zmian w konfiguracji. Punkt przyjęć, czyli sprzęt wysyłany do producenta to tzw. "serwis". Wiedza obsługi sklepowej pozostawia wiele do życzenia...
Nic więcej nie opiszemy, to jest Państwa wybór. Jeżeli macie wątpliwości najlepszym pomysłem jest spytać znajomych.[/quote]

Bardzo ładnie tam napisali co to są składaki itd. Polecam czytnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='tomek' date='18.06.2006, 09:29 ']2. Komputerow nie kupuje sie w marketach,dostaniesz procesor core duo 4ghz o wartosci 80% calego zestawu,reszta tj. zasilacz,plyta glowna,grafika to zlom.
[right][post="6419"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Zgadzam się w 100%. Wydajny komputer to nie tylko procek, fura pamięci, i 10000GB dysku twardego. Wszystkie elementy muszą być starannie dobrane żeby ze sobą optymalnie działały, były stabilnie zasilane i chłodzone. Procek za 3000zł nic nie zdziała na gównianej płycie, ani grafika z 256MB na pokładzie z 64-bitową szyną danych i wolnymi pamięciami.
Kupowanie PC-ta w każdym markecie to nieporozumienie, bo PC-ty to w każdym z nich lep na klienta (tak jak cukier w spożywczym), dlatego priorytetem nie jest wydajność, ale cena.
Tylko składak złożony przez kogoś kto zna te wszystkie zależności zapewni Ci najlepszą wydajność za kasę którą chcesz wydać.

Pzdr
KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='KrzyHo' date='19.06.2006, 12:05 ']Zgadzam się w 100%. Wydajny komputer to nie tylko procek, fura pamięci, i 10000GB dysku twardego. Wszystkie elementy muszą być starannie dobrane żeby ze sobą optymalnie działały, były stabilnie zasilane i chłodzone. Procek za 3000zł nic nie zdziała na gównianej płycie, ani grafika z 256MB na pokładzie z 64-bitową szyną danych i wolnymi pamięciami.
Kupowanie PC-ta w każdym markecie to nieporozumienie, bo PC-ty to w każdym z nich lep na klienta (tak jak cukier w spożywczym), dlatego priorytetem nie jest wydajność, ale cena.
Tylko składak złożony przez kogoś kto zna te wszystkie zależności zapewni Ci najlepszą wydajność za kasę którą chcesz wydać.
[right][post="6464"][/post][/right][/quote]
12 lat temu kupiłem markowego kompa Fujitsu Siemens, który do dzisiaj działa bez najmniejszej awarii. Kupiony - o zgrozo - w "dziadowskim" Auchan na promocji w Lille we Francji. W 2002 r. spróbowałem składaka w firmie ktora zarzekala się, że zrobi mi go na specjalne zamowienie i wg potrzeb. Później się okazało, że skur...le włożyli parę niepełnowartościowych części w tym procka P4 1,6 GHz i komputer nie był stabilny i miał tendencje do zawieszania się a oni po 6 mies. zlikwidowali dzialalność! Jeszcze obecnie pracuję nad odzyskaniem 20 GB danych! Potrzebuję pewnego, o b. dobrych parmetrach kompa z 12-24mies. solidną gwarancją, za rozsądną cenę, kupionego u dystrybutora, który nie "zwinie żagli" po 6 czy nawet 24 miesiącach.

Ze swej strony mam więc apel do wszystkich forumowiczów. Byłbym wdzięczny za konkretne, sprawdzone namiary na dobrego kompa do obróbki mat. HD tj. co najmniej P4 3,2 GHz Dual core, 1GB RAM DDRII 533MHz, dobra z dużą pamięcią karta graficzna i 5.1 kan. karta muzyczna, wy DVI (lub HDMI), mozliwość umieszczenia w niedalekiej przyszłości napędu BRDrive, z pewną 12-24 mies. gwarancją, w cenie do ok. 3500 zł. Jak pisałem, w Media Markt był podobny (no może odrobinę gorszy ze wzgl. na peryferia) chyba składany przez NTT, w cenie 2220 zł z gwarancją (chyba 24mies.) lecz forumowi eksperci twierdzą, że nie warto go nawet za te pieniądze i z gwarancją kupować :)

P.S. Mario, Twój sklep nie ma takich w swojej ofercie.

Edytowane przez roberto7856

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moja propozycja:

Płyta główna
Asus P5LD2, 945P, DualDDR2-667, SATA2, RAID, GBLAN, ATX
Procesor
Intel Pentium D 950 3.4 GHz BOX (LGA775, FSB 800, 2x 2MB, 64-bit)
Karta graficzna
Radeon X1600XT Gigabyte 256MB DDR3, TV&DVI, PCI-E
Dysk twardy
Seagate Barracuda 7200.9 300GB, SATA/300, 16MB cache, NCQ
Pamięć RAM
DDR2 1024MB 667MHz Geil (2x 512MB)
Nagrywarka DVD
NEC ND-4571A, DVD±RW, DVD±RW DL, DVD-RAM, CD-RW, LabelFlash, OEM
Obudowa w zależności od upodobania. Ja zastosowałem obudowę Silverstone LC17 HTPC
Zasilacz 350W.

Wszystko chodzi bez problemu
Filmy w HD odtwarza płynnie wszystkie formaty i w zależności od użytego odtwarzacz obciążenie procesora 8 – 35% przy uruchomionych innych aplikacjach.
Podzespoły dobierałem sam.
Pozdrawiam Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' date='03.07.2006, 10:59 ']Moja propozycja:[/quote]
No ...ciekawie to wygląda. Brakuje tylko danych karty muzycznej i ciekaw jestem ile to może kosztować. Odpowiedź może być na priva.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem tak:

Jak ten komp był dobry i kosztował 2200zł to czemu go nie kupić. Też niekupiłbym nigdy kompa w markecie bo nie i już. Ale skoro jest gwara a komp Cię satysfakcjonuje to czemu nie? I tak na nim wszystko by poszło z HD bo do HD wcale nie trzeba super hiper kompa tylko do gier ; ) zawsze wszystko sprowadza się do gier. Ten komp był dużo za dobry do oglądania filmów w HD ; ) Jak chcesz mieć super wydajnego kompa do gier i np. niewiem grafiki czy obrobki filmow to proste ze z marketu to syf ale tak? Spokojnie

Ale jest cała masa firm które istnieją od bardzo dawna i np. komputronik.pl czy komputery.com.pl to pewne sklepy i tam kupisz wszystko tylko nie patrz na strony internetowe tylko pojedz na miejsce. Mają wszystko!

Już parę razy się zbierałem do kupna stacjonarki więc się trochę orientowałem w sklepach.

Jeszcze pewny sklep jest w Arkadii na dole koło Saturna. (na przeciwko spozywczego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='roberto7856' date='03.07.2006, 21:23 ']No ...ciekawie to wygląda. Brakuje tylko danych karty muzycznej i ciekaw jestem ile to może kosztować. Odpowiedź może być na priva.
[right][post="7135"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]


Witam,

Zintegrowany dźwięk na płycie głównej
Realtek ALC882 / 8 kanałowy z wyjściem cyfrowym

Cena około 3.000 zł., w zależności gdzie kupisz podzespoły.

Pozdrawiam Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' date='04.07.2006, 01:21 ']Cena około 3.000 zł., w zależności gdzie kupisz podzespoły.

Pozdrawiam Andrzej S.
[right][post="7139"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

1. A konkretnie, gdzie (w Wa-wie lub w necie) najpewniej i najtaniej kupować te podzespoły? Bedę wdzieczny za namiar bo dotychczasowy "survey" dot. tej konfiguracji daje koszty znacznie powyżej 3000 zł.

2. Czy może jeszcze ktoś ma sprawdzony zestaw podzespołów do konfiguracji (np. bravoo)?

3. Czy ktoś z forumowiczów korzystał z programu do odzyskiwania danych (np. po sformatowaniu dysku twardego) pod nazwą [b]On track easy recovery pro 6[/b]?
Mnie po zeskanowaniu sformatowanego dysku twardego i identyfikacji i wylistowaniu utraconych plików program i komp się zawiesza. Czy to może być wina mocy kompa czy może powodem sa różne systemy zapisu plików, NTFS na HD z systemem operacyjnym i tym programem i FAT na sformatowanym dysku z ktorego są odzyskiwane dane. Jakie mogą być minimalne wymagania sprzętowe w takim przypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to były cenne dane to polecam [url="http://www.mbm.com.pl/"]MBM[/url] potrafią odzyskać w zasadzie wszystko nawet z uszkodzonych nośników. Kumplowi odzyskali nagrania z planu z karty CF do 3 sesji wstecz (3 krotnie nadpisywane dane) pomimo tego iż potrzebował jedynie ostatnią sesję :lol: i to wszystko wcale aż takie drogie nie było (przynajmniej kumplowi się bardzo opłaciło).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='roberto7856' date='12.07.2006, 10:08 ']1. A konkretnie, gdzie (w Wa-wie lub w necie) najpewniej i najtaniej kupować te podzespoły? Bedę wdzieczny za namiar bo dotychczasowy "survey" dot. tej konfiguracji daje koszty znacznie powyżej 3000 zł.[/quote]

Witam.
Podzespoły do komputera kupowałem w kilku miejscach. Zawsze wybierałem sklepy gdzie było najtaniej. Niektóre kupiłem w hurtowni i sklepie internetowym.
Pozdrawiam Andrzej S. Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...