Jump to content
Sign in to follow this  
Gmeru

Rozdano nagrody SAT Krak 2008

Recommended Posts

[img]http://hdtvpolska.com/news/news-shadow.png[/img]16 października o godz. 18:30 w pierwszym dniu targów SAT Krak 2008 rozdano prestiżowe nagrody w 19 kategoriach, począwszy od Najlepszego produktu tv-sat w 2008 po Kanał tematyczny roku 2008. W poprzednim roku rozdano nagrody w 13 kategoriach. Obecnie ze względu na znaczny rozwój rynku sprzętu służącego do odbioru telewizji cyfrowej uznano za zasadne dołączenie kolejnych kategorii, co daje łączną liczbę 19 nagród.

To co interesuje Nas najbardziej to następujące nagrody:

[size=4][b]Kanał tematyczny roku[/b][/size]

Canal+ Sport/Canal+ Sport 2/Canal+ Sport HD

[img]http://www.canalplus.pl/baners/film_hd_sport_hd.gif[/img]

[size=4][b]Najlepszy dekoder platformy lub tuner CA[/b][/size]

dekoder nbox HDTV recorder

[img]http://images6.fotosik.pl/303/3f16c14bcf0af14a.jpg[/img]

Info: satkurier

Co wy na to?

Ano nic, najlepsze kanały sportowe ma Cyfra a najlepszy sprzęt nadal eNnka. Recorder co roku wygrywa ;)
Tylko co logo Canal+ Film HD tam robi? Czy ja źle przeczytałem newsa?

17 październiki ekipa w składzie kol.Crash, kol.HDFan no i ja miała okazję pojawić się 17 października na targach Satkrak. Relacja wkrótce.

Pozdrawiam Edited by janek_pl

[quote name='Gmeru' post='126347' date='17.10.2008, 20:06 ']Co wy na to?[/quote]

no cóż... Nie ma żadnego zdziwienia że recorder to była masakra dla innych platform. Ale otrzepią się, pozbieraja zęby i dorównają nce predzej czy później.

Zastanawiam się czy macie jakieś pomysły jaki mógłby być następca nrecordera. Tzn - kolejny szok i nokaut dla konkurencji. Stricte do usługi n.
HD, HDMI, HDD, VOD, Net... absolutnie przełomowe ruchy i kompletnie ze sfery marzeń jeśli spojrzeć na rynek platform 3 lata wstecz.
Co teraz jest marzeniem ? I nie mówmy tu o wiekszym hdd bo to normalne. WiFi... ok ale to też nie rewolucja.
Może 1080p, albo 4 krotność tego, wbudowany x360 lub nastepca + abonament na dostęp do live i gry kupowane przez net, wbudowany router, transmiter sygnału hd do innych pomieszczeń ?
Jak myślicie - co mogło by sprawić że nrecorder2 za powiedzmy 2 lata byłby tak samo rewolucyjny ?

To, ze nBox Rec wygral to nic dziwnego bo cala reszta konkurencji rozdaje szmelc.
Wygrana w kategorii kanal tematyczny - to dla mnie sprawa dyskusyjna bo sa lepsze - powiedzmy, ze to kwestia subiektywna.

Natomiast juz jest po SatKrak i nie ma zadnych przelomowych informacji ze strony C+, N czy innych takich.
Widac, ze ta impreza nie jest priorytetem w puszczaniu niusow!
Zreszta jak sie wejdzie na strone satkuriera to praktycznie nic tam nie ma, poza informacja o starcie, nominacjach, nagrodach i zakonczeniu imprezy - zero informacji szczegolowych! Edited by tesbor

[quote name='tesbor' post='126462' date='18.10.2008, 16:56 ']- zero informacji szczegolowych![/quote]

....ja się nie dziwię! Nie ma za bardzo o czym pisać Moim zdaniem impreza na niskim poziomie !!!

Pozdrawiam

[quote name='Negoz' post='126421' date='18.10.2008, 11:27 ']no cóż... Nie ma żadnego zdziwienia że recorder to była masakra dla innych platform. Ale otrzepią się, pozbieraja zęby i dorównają nce predzej czy później.

Zastanawiam się czy macie jakieś pomysły jaki mógłby być następca nrecordera. Tzn - kolejny szok i nokaut dla konkurencji. Stricte do usługi n.
HD, HDMI, HDD, VOD, Net... absolutnie przełomowe ruchy i kompletnie ze sfery marzeń jeśli spojrzeć na rynek platform 3 lata wstecz.
Co teraz jest marzeniem ? I nie mówmy tu o wiekszym hdd bo to normalne. WiFi... ok ale to też nie rewolucja.
Może 1080p, albo 4 krotność tego, wbudowany x360 lub nastepca + abonament na dostęp do live i gry kupowane przez net, wbudowany router, transmiter sygnału hd do innych pomieszczeń ?
Jak myślicie - co mogło by sprawić że nrecorder2 za powiedzmy 2 lata byłby tak samo rewolucyjny ?[/quote]
Przepraszam czy pracujesz w Nce.- bo to co piszesz to taki jak byś w życiu nic więcej nie widział.
Napisz na jakim Tv oceniasz tą jakość Neki - napisz czy miałeś przyjemność popatrzenia na coś innego niż Nka.
Jakim kabelkami i pod co podłączyłeś tą Nkę .
A napiszę ci porównanie do konkrtetnego modelu dekodera sat który Neke zostawił dawno temu w tyle.
Gdzie obraz z Nki w HD nie dorównuje filmą Divx skalowanym do 1080i x 720 i tylko za sprawą sprzętu z tej samej firmy.
W dniu dzisiejszym porównywałem obraz z obu dekoderów Neka i ten o którym piszę na programie TV info - SD na którym leciał mecz piłkarki ,
Na tunerze Nki boisko przypominało rozmytą pape i jak by całe było pokryte mgłą a na tym drugim w czasie ruchu zawodników występowało delikatne rozmucie ,a obraz kiedy zawodnicy nie biegali przypominał obraz HD i można było rozróżnić poszczególne trawki na boisku , pod tym względem Nka prowadząc taką politykę jakościową obrazu nadawanego z rekordera Nki , rekorderem 2 i 3 nie dorówna do czołowki. Bo myślę że skaler obrazu w Nce jest do D......pu. dopisz co uważasz
A jak masz na myśli Vod za 40 zł na miesiąc i 12 złoty za wypożyczenie filmu na 48 godzin ---- to sobie wykup konto na rapidzie na cały miesiąc za 20 złoty otrzymasz 300 GB do pobrania na miesiąc co dziennie daje 10 GB co jest odpowiednikiem Filmu DVD na płycie Dublelajer 8,5 GB.
Pomnóż to przez dwa co ci da 40 złoty koszt VOD w nence a na rapidzie 600 GB samych filmów ---dla mnie to ful wypas i nie jestem w stanie tego obejrzeć.
Ale chyba nie powiesz że seriale wrzucane przez Nke od 7 lub 8 odcinka to ten ful wypas w nowościach.
I jak by można było zwrócić nkę bez żadnych kar z tym związanych to nawet bym się 5 minut nad tym nie zastanawiał - bo zawsze się człowiek uczy najlepiej na własnych plecach co jest dobre a co złe.

Ps.
A jak nie masz minimum o odpowiedniej przekątnej TV to nawet nie podejmuj dyskusji bo jakieś tam 32 cale - to tak jak bym z jakim komputerowcem dyskutował a nie z fanem telewizi HD.

A co do tego tunera to dane możesz uzyskać na Pw , by mi nie napisano że to ja znów pracuję w jakiejś tam firmie , i urządzam krypto reklamę.

Czy czytałeś o tunerach sat które potrawią nagrywać 4 kanały naraz - to gdzie jest Nka z jakimś tam 1-nym kanałem nagrywalnym.

Przepraszam cię kolego zmień pracę lub forom bo masz bardzo ograniczone horyzonty myślowe i przyszłościowe a jak chcesz się wykazać przed szefami Nki co by to abonenci widzieli w tunerze Nki - to więcej czytaj na innych forach i korzystaj z własnej głowy a nie z pomysłow innych forumowiczów. Edited by HerGregor

@HerGregor napisz jaki to dekoder.Nikt Cię nie będzie posądzał o kryptoreklamę.Jeżeli oceniamy jakiś sprzęt,to piszemy konkretnie.Po to jest to forum.W końcu wymiana uwag i doświadczeń użytkowników jest najbardziej miarodajna niż najlepsza nawet reklama.

Pewnie tunery konkurencji n wywarly takie wrazenie na panu HerGregor :(

Edited by tesbor

[quote name='HerGregor' post='126630' date='19.10.2008, 19:28 ']A jak masz na myśli Vod za 40 zł na miesiąc i 12 złoty za wypożyczenie filmu na 48 godzin ---- to sobie wykup konto na rapidzie na cały miesiąc za 20 złoty otrzymasz 300 GB do pobrania na miesiąc co dziennie daje 10 GB co jest odpowiednikiem Filmu DVD na płycie Dublelajer 8,5 GB.
Pomnóż to przez dwa co ci da 40 złoty koszt VOD w nence a na rapidzie 600 GB samych filmów ---dla mnie to ful wypas i nie jestem w stanie tego obejrzeć.[/quote]

Ujujujuj.

Pan nie odróżnia oglądania legalnego od legalnego inaczej :lol: .

Pozdro

Co można poprawić w i tak doskonałym N-boxie ?

Wg, mnie nic, bo nic nie trzeba. Pomijam jakieś drobne ale konieczne modyfikacje sprzętowe.
I tak 99,99 % nie wykorzystuje możliwości tego cuda lub ma złe ustawienia.

UWAGA:
- wczoraj kolega ( niegłupi ) od roku oglądał TV w złym zestawieniu.
Na jego Phillu 42" po HDMI był jakiś straszny ovesrcan. Miał w ustawieniach n-boxa, że jego TV jest 4:3.
To była przyczyna. Jak zobaczył wczoraj po raz pierwszy HD w wersji pix to pix to chłopina oniemiał z zachwytu.
Akurat leciał wykidajło na MGM i festiwal z Gdyni na TVP HD.
- Ma tylko subwoofer podpięty pod TV i jedzie stereo na głośnikach z TV, więc po rezygnacji z DD dostał możliwość regulacji głośności z pilota n-boxa.
Kiedy wychodziłem to krzyczał, coś o nowej jakości życia itp.
Czy nikt nie czyta instrukcji ?

tez mam kumpla, ktory myslal, ze oglada HD przez eurozlacze :lol: (przez kilka tygodni)

Gdy zobaczyl jak wyglada prawdziwe HD to dluuuugo szczene zbieral z podlogi!

@dominikjestem. Na MGMHD polecam zapolować na film Ciało i Krew z Rutgerem Hauerem w reżyserii Paula Verhoevena. Rewelacyjny transfer jak na film z 1985 roku. Chyba najlepsza jakość na tym kanale.

[quote name='tesbor' post='126727' date='20.10.2008, 10:09 ']tez mam kumpla, ktory myslal, ze oglada HD przez eurozlacze :) (przez kilka tygodni)

Gdy zobaczyl jak wyglada prawdziwe HD to dluuuugo szczene zbieral z podlogi![/quote]
Bardzo dobre określenie dla tych co nadal piszą tylko o Nce jak zobaczą kiedyś prawdziwe HD to w 100% ich to spotka .

Nie ma co podejmowac dyskusji żaden z panów a może dzieci , bo ja już mam parę latek i co po nie których wypowiedziach można by panów tak określić ,
żaden pan nie przedstawił swoich zestawień z czym panów Nenka współpracuje jakie to TV jaka rodzielczoś czy to ful HD czy HD redy.

Traktujecie każdego jak guwniarza który nie umie sobie podłączyć TV i nie wie co to jest kabek HDMI i co to jest owerskan lub bez , czego w sumie Nka nie posiada , bo kazda funkcja ustawienia obrazu podaje info że każde ustawienie w którąś stronę zawsze ten obraz deformuje.

Powiększenie - Rozciągnięcie - Bez zmian.

Które słowo określa definicje bez overskanu czyli jak ktoś wyżej napisał piksel w piksel - Moim zdaniem żadne ustawienie.\
Przy testach na tablicach kontrolnych są obcinane piksele, a jesli producent uzyje takiego okreslenia beż overskanu to go zobowiazuje to że każde urządzenie to spełnia.
Określenie _ Bez zmian_nie zobowiązuje producenta do niczego.
Do tego musicie panowie dodać TV który też posaiada taką funkcję bezoverskanu.

Któryś z panów napisał że MGM idzie w HD - albo chłopie zmień okuliste , bo cię oszukuje albo okulary sobie zamów bo chyba naprawdę nie widziałeś HD.
Jak napiszę co musiał byś zobaczyć - to zów ktoś napisze że inna platforma i konurencja pisze.
Niestety w polsce są 3 platformy i napewna na którejś zobaczysz to prawdzie HD ,polecę Ci Kanały nie kodowane Testowe FTA -- są to nadawane w HD niemieckie z Hodbirda lub z Astry , ale zapomniałem że Nka ograniczła panów umysły i pole widzenia do tego co wam dośle do tunerka , no i dlatego macie chyba problem z określeniem co to jest HD, a moj tunerek nie jest z żadnej platformy ale potrafi poradzić sobie z każdą platformą plską w jej odbiorze.

Cytat
Na MGMHD polecam zapolować na film Ciało i Krew z Rutgerem Hauerem w reżyserii Paula Verhoevena. Rewelacyjny transfer jak na film z 1985 roku. Chyba najlepsza jakość na tym kanale.-----koniec.

Na podstawie jednego filmu chcesz udowodnić że coś jest lepsze. Przeczytaj temat --Historia technologii - w tescie na stronie [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=12401&st=0&p=116877&#entry116877"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=...mp;#entry116877[/url]

A zobaczysz że twoje super HD MGM to tylko zwykły filmek przeskalowany do HD - ale dla jednych jest to zaleta dla drugich wada a inni nawet nie wiedzą że coś takiego istnije.

Cytat -- Akurat leciał wykidajło na MGM i festiwal z Gdyni na TVP HD.
- Ma tylko subwoofer podpięty pod TV i jedzie stereo na głośnikach z TV, więc po rezygnacji z DD dostał możliwość regulacji głośności z pilota n-boxa.
Kiedy wychodziłem to krzyczał, coś o nowej jakości życia itp. --koniec cytatu -

to mówi wszystko z kim dyskutujemy i co ludziska uważają za HD.
MGM i TVP HD jest wykładnikiem techologi HD -- HEE HEE HEE wiecej takich specjalistów a znikną wszystkie buble ze sklepów z telewizorkami.

Cytat.
Pan nie odróżnia oglądania legalnego od legalnego inaczej---- ktoś napisał coś takiego -- znasz prawo polskie - może kawałeczek -- że ci folno pobrać plik video , mp3 , przesłuchać obejżeć i jesli nie posiadasz orginału skasować w ciągu 48 godzin z komputera
- pobieranie jest legalne
a udostepnianie już nie panie kolego.

Cytat.
Pewnie tunery konkurencji n wywarly takie wrazenie na panu HerGregor----koniec cytatu --

co do tunerów napisałem że testowałem i przedstawie testy tunerów w porównaniu do Nki. Ale widzę że nie ma sensu ,
Napewno tuner Nki nie jest przeciwnikiem tunera HD Samsunga z Polsatu i nie jest to tuner Philipsa z Cyfry+.

Posiadam tuner nie związany z żadną platformą

Edited by HerGregor

@HerGregor Twoja wypowiedź to jeden wielki bełkot. Zglebiłeś totalnie sprzęt n-ki porównując go z jakimś enigmatycznym superdekoderem niezależnym. A konkrety ?

HerGregor. Dziecko. Ja z tobą nie rozmawiam więc dlaczego się wtrącasz do dyskusji niepytany? Ty mnie będziesz edukował skąd się filmy HD biorą i co to jest "prawdziwe" HD? Bez żartów dziecko. Słownik w dłoń i do szkoły.

[quote name='arsenal' post='126886' date='20.10.2008, 23:35 ']HerGregor. Dziecko. Ja z tobą nie rozmawiam więc dlaczego się wtrącasz do dyskusji niepytany? Ty mnie będziesz edukował skąd się filmy HD biorą i co to jest "prawdziwe" HD? Bez żartów dziecko. Słownik w dłoń i do szkoły.[/quote]

Eeeee, mamy nowego Guru od HD.
Gmeru, nadaj temu Panu status moderatora ... tylko załóż mu do moderowanie jakiś specjlany dział o HD :) np. HD-mądralowanie albo HD-misiezawszeniepodoba.

Pozdro

No co... ja dobrze się bawię ; ) czytając to :) Jak zwykle do czasu ; ) Może zrobimy mu konkurs wbiegania w ścianę ; )

No i ja nieźle się uśmiałem. Ale za chwile to chyba przestanie być zabawne. Ciekawe ile jeszcze potrwa ten kurs uświadamiania nas czym jest HD?

A tak w ogóle to też bym chciał się dowiedzieć (tak z czystej ciekawości) co to za super :( dekoder, który i z n'ką sobie poradzi:
[quote name='HerGregor' post='126862' date='20.10.2008, 21:45 ']a moj tunerek nie jest z żadnej platformy ale potrafi poradzić sobie z [u]każdą[/u] platformą plską w jej odbiorze.[/quote]

[quote name='HerGregor']a moj tunerek nie jest z żadnej platformy ale potrafi poradzić sobie z każdą platformą plską w jej odbiorze.[/quote]
Panowie ... może faktycznie GerGregor ma taki tunerek który w jego kraju "plska" (ciekawe ... to chyba gdzieś koło Mozambiku?) odbiera wszystko :(