Skocz do zawartości
axl2000

SONY BDP-S350 i dźwięk PCM 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero kupiłem ten odtwarzacz wiec przepraszam za glupie pytanie...Dźwięk z BD leci do amplitunera poprzez kabel optyczny, obraz poprzez HDMI do telewizora.
Co zrobic w momencie jak dźwięk na płycie BD jest tylko dźwiękiem PCM (jedyna ścieżka dźwiękowa 5.1 na płycie) i poprzez optyka nie leci na amplituner, tak więc siłą rzeczy nic nie słychać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmień ustawienia w MENU odtwarzacza ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='126282' date='17.10.2008, 12:13 ']Zmień ustawienia w MENU odtwarzacza ....[/quote]

W pracy jestem więc teraz nie zobacze, wcześniej szukałem tego gdzieś w menu ale nie znalazłem...przepraszam za takie męczenie w podstawowych sprawach ale może ktoś mi powie co dokładnie jak ustawić? Patrze na tą instrukcję [url="http://pdf.crse.com/manuals/4120891111.pdf"]http://pdf.crse.com/manuals/4120891111.pdf[/url] i na stronie z audio (44 i dalej) nie moge tego znaleźć albo czytam to i nie wiem że to właśnie o to chodzi :( |dodam że chciałbym mieć dźwięk 5.1 oczywiście, a nie stereo|

Edytowane przez axl2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam ten odtwarzacz SONY BDP-S350. Kupiłem na allegro płyty pn. SZOKUJĄCA ZIEMIA - Meteor Dinozaurów i Burza Planetarna. Wszyscy piszą że na tych płytach jest dźwięk DD 5.1 i DTS 5.1. Odtwarzacz mam połączony z amplitunerem Yamaha RXV 440 za pomocą coaxiala. Wszystko ustawiłem w opcjach odtwarzacza tak jak ma być a dźwięk jest wszędzie 2.0 Nawet odtwarzacz przy przełączaniu opcji audio na pilocie pokazuje że ścieżki są DD 2.0 ( dwie ścieżki ) i trzecia DTS 2.0 Jak włoże inną płytę przy tych samych ustawieniach ( np. Helikpter w ogniu BD ) to dżwięk jest DD 5.1 nawet starsze płyty DVD są odtwarzana z dźwiękiem DD 5.1 lub DTS 5.1 ( jak są nagrane w DTS-ie ). Ja już nie wiem czy te płyty pn. SZOKUJĄCA ZIEMIA są nagrane w DD i DTS lecz nie 5.1 tylko 2.0 czy ja mam coś źle poustawiane ponieważ wszędzie w internecie piszą że dzwięk jest na nich 5.1. Jeśli jest ktoś jest w stanie mi odpowiedzieć na to pytanie to będę bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...